Hoşlandığın kızdan ayrı kalmak, yapmak zorunda olduğun en zor şeylerden biri olabilir. O zaman, sen yokken hoşlandığın kızın seni özlemesini nasıl sağlarsın? Tek yapman gereken, seni daha fazla görmeyi iple çekmesini, birlikte geçirdiğiniz zamandan keyif almasını sağlamak ve ayrı olduğunuzda bile senden ne kadar hoşlandığını ona hatırlatacak adımlar atmaktır. Gerçekten çaba gösterirsen o zaman “Gözden ırak, gönülden ırak.” sözü senin için geçerli olmaz.

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Daha Fazlasını İstemesini Sağlamak

 1. 1
  Birlikte geçirdiğiniz zamanı kısıtla. Birlikte değilken seni özlemesini istiyorsan boş zamanının çok büyük bir kısmını onunla geçirmemelisin. Onunla senin ne kadar harika, eğlenceli ve ilginç biri olduğunu görmesine yetecek kadar zaman geçirmelisin ama seni kanıksamaya başlayacağı ya da birbirinize söyleyecekleriniz tükenmiş gibi hissedeceği kadar olmamalı. Onu haftada bir ya da iki kez görmeye çalış ama sosyal programındaki tek şey o olmasın, yoksa o her istediğinde senin hazır olduğunu düşünmeye başlar.[1] [2]
  • Son buluşmanın üzerine hemen bir sonraki buluşmayı planlama.[3]
  • Seninle vakit geçirmek isterse az birkaç gün öncesinden plan yapması gerekir. Sanki emrine amadeymişsin gibi gözükmemelisin.[4]
  • Onunla vakit geçirdiğinde bütün günü onunla geçirme; birkaç saat sonraya yapacak başka bir şey bırak ki seni kanıksamak yerine, seninle zaman geçirmeyi iple çeksin.
  • Bu önce biraz tuhaf gelebilir ama elde edilmesi zor birini oynamanın bir parçasıdır.
 2. 2
  Telefon konuşmalarınızı sınırlandır. Sen ve hoşlandığın kız telefonda konuşmayı seviyorsanız hayatında onunla konuşmaktan başka yapacak iyi bir şeyin yokmuş gibi düşünmemesi için sohbetlerinizi nispeten kısa tutmaya dikkat et.[5] Plan yapmak ya da hâlini hatırını sormak için onunla birkaç dakika konuşabilirsin ama konuşmanın söyleyecek şey bulamayacak kadar uzamasına izin vermemelisin.[6] İlgisinin devam etmesi için, sana söyleyeceklerinin asla tükenmeyeceğini düşünmesini sağlaman gerekir.
  • Düşündüğün ya da hayatında olup biten her şeyi telefonda anlatma. Birazını yüz yüze görüşeceğiniz zamana sakla.
  • Sohbet ettiğiniz zamanı anlamlı kıl. Telefonda sadece birkaç dakika konuşsanız bile, çok iyi bir performans gösterip onu etkilemeye, onu güldürmeye ve ona kendisini özel hissettirmeye dikkat et. Onunla konuşurken bir yandan da futbol maçı seyretme; ona, sohbetlerinize önem verdiğini hissettir.
  • Aynı şekilde ona, arka arkaya mesajlar gönderme. Onun yerine neyin peşinde olduğunu merak etmesini sağla![7]
 3. 3
  Onunla konuşmak için işini gücünü bırakma. Bir kızın seni özlemesini sağlamak istiyorsan ona emrine amadeymişsin gibi hissettirmemelisin. Sana mesaj attığında meşgulsen ve gerçekten bir şeye ihtiyacı yoksa ona bir an önce uzun bir cevap yazmak için işlerini bırakma. Onun yerine, ona geri dönmeden önce birkaç saat bekle. Aynısı telefon konuşmaları için de geçerli; seni ararsa kendini her seferinde cevap vermeye ya da ilk çalışta açmaya mecbur hissetme.
  • Eğer her istediğinde sana ulaşabileceğini düşünürse o zaman seni özleme ihtimali düşer. Eğer senin zamanını almakta zorlanırsa bu zamanın kıymetini daha çok bilecektir.
  • Tabii ki morali bozuk gibiyse ve gerçekten bir an önce konuşmak istiyorsa mesafeli davranmak yerine onun yanında olmalısın. Ama sırf seni yoklamak için arıyorsa ya da mesaj atıyorsa o zaman kendini ona hemen geri dönmeye mecbur hissetmemelisin.
 4. 4
  Kendi ilgi alanlarına zaman ayırmaya devam et. Sırf onunla birlikte olmak için sevdiğin her şeyden vazgeçme. Yanında değilken seni özlemesini istiyorsan sevdiğin şeyleri yapmak için zaman ayırmaya devam etmelisin.[8] Futbol antrenmanına gitmeye, romanın üzerinde çalışmaya ya da Japonca öğrenmeye devam et. Senin neyle uğraştığını bilsin ki hayattan zevk alan ve romantik ilginin ötesinde de şeyler yaşayan ilginç ve dinamik bir insan olduğunu görsün.
  • Önem verdiğin ve kendini geliştirmek istediğin şeyler olduğunu bilirse sana saygı duyar ve senin çok daha ilginç biri olduğunu düşünür. Bunun yanında hobilerine zaman ayırmak, onunla konulacak daha çok şeyin olmasını sağlar.[9]
  • Eğer hayatının dolu olduğunu bilirse zamanının değerli olduğunu görür ve büyük ihtimalle birlikte geçirdiğiniz anların değerini bilir.
 5. 5
  Arkadaşlarına zaman ayırmaya devam et. Arkadaşlarınla zaman geçirmen önemlidir. Hoşlandığın ya da çıktığın hiçbir kız asla arkadaşlarının yerini alamaz, ilişkiniz memnun eden bir karaktere bürünse bile. O yüzden, ona zaman yaratmak uğruna arkadaşlarınla zaman geçirmekten asla vazgeçmemelisin. Onu görmek için arkadaşlarınla geçirdiğin zamanı azaltabilirsin ama arkadaşlarını tamamen terk etmemen gerekir, yoksa hoşlandığın kız seni parmağında oynattığını düşünür.[10]
  • Değer verdiğin birçok arkadaşın olduğunu bilirse seni birçok kişinin zaman geçirmek istediği ilginç biri olarak görür. Vakit geçirecek başka kimsen olmadığı için oturup onun aramasını bekliyormuşsun gibi gözükürsen seni özleme ihtimali düşük olacaktır.
  • Onunla ve arkadaşlarınla görüşme konusunda sağlıklı bir denge kur. Arkadaşlarınla, hoşlandığın kıza hiç vakit ayıramayacağın ve ilgisini kaybetmesine neden olacak kadar çok vakit geçirme ama onlarla, değer verdiğin tek şeyin kendisi olduğunu düşündürecek kadar az da görüşme.
 6. 6
  Merak etmesini sağla. Seni özlemesini istiyorsan aklındakileri ve her zaman neler yaptığını tam olarak bilmesine izin vermemelisin. Onunla ilgilendiğini bilmesi gerekse de ona dünyadaki en muhteşem kız olduğunu ve ona sahip olmak için her şeyi yapacağını söyleyemezsin; seninle daha fazla yakınlaşıp daha çok zaman geçirdiğinde ona gerçek duygularını söyleyebilirsin ama hayatındaki yerini birazcık merak ettirmelisin.[11]
  • Ona iltifat edebilirsin ve onunla ilgili hoşuna giden şeyleri söyleyebilirsin ama onun hakkındaki tüm düşüncelerini ona söylememen gerekir, yoksa kendini savunmasız bir pozisyona sokarsın.
  • Planlarını da merak etmesini sağlamalısın. Erkek kardeşinin basketbol maçına yetişmek için erken ayrılman gerekiyorsa ona her zaman nereye gittiğini söylemek zorunda değilsin.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
Aklında Kalmak

 1. 1
  Ayrı olduğunuzda onu arada bir yokla. Birlikte değilken seni özlemesini istiyorsan arada bir ona varlığını hatırlatmalısın. Ona merhaba demek ya da gününün nasıl geçtiğini sormak için bir mesaj at ya da neler yaptığını anlatmak için onunla kısa bir telefon görüşmesi yap. Ayrıca, ona işten bir e-posta gönderebilirsin ya da arkadaşlarınla hafta sonu tatili için bir yere gittiğinde oradan kısa bir mesaj atabilirsin. Onunla, sadece seni unutmayacağı ama onu sık boğaz ettiğini düşündürmeyecek kadar konuşmaya dikkat et.
  • Birlikte değilseniz her zaman ilk bağlantı kuran sen olma. Onu arada bir arayabilirsin ya da mesaj atabilirsin ama seni cepte görmesine ya da o aramasa bile senin her zaman arayacağını düşünmesine izin vermemelisin.
  • Bir iş mülakatı ya da voleybol maçı gibi yaklaşan önemli bir şeyi varsa ona bol şans dilemek için onunla bağlantı kur. Kısa süre önce olduysa nasıl geçtiğini sor. Bu, her zaman yanında olmasan da ona değer verdiğini ve dikkatini verdiğini gösterecektir.
 2. 2
  Gece en son düşündüğü şey ol. Hoşlandığın kızın seni özlemesini sağlamanın bir yolu da yatmaya hazırlanırken aklında olmanı sağlamaktır. Ona tatlı bir mesaj atabilirsin ya da telefon konuşmalarınızı akşam daha geç saatlerde ayarlayabilirsin, böylece yatarken seni düşünür, hatta belki seni rüyasında bile görür. Seninle olan harika sohbetini düşünerek de uyanabilir ve böylece seni çok daha fazla özleyebilir.
  • Gece yatmadan önce onunla konuşman, dikkatini çekmek için daha iyi bir fırsat verir. Aynı anda bir milyon farklı işle uğraşmak yerine rahatlamış olacak ve sana daha rahat odaklanabilecektir.
  • Tabii ki gece geç saatte konuşmasının onun için uygun olup olmadığından emin ol; ebeveynleriyle sorun yaşaması iyi olmaz.
 3. 3
  Ona seni hatırlatacak bir şey ver. Seni özlemesini sağlamanın başka bir yolu da ona aklından asla çıkmamanı sağlayacak bir şey vermektir. Bu, doğum gününde ona aldığın bir kolye, ona yazdığın bir mektup, ona ödünç verdiğin ve üzerine kokunun sindiği bir sweatshirt ya da çok seveceğini düşündüğün bir kitap ya da CD olabilir. Bu objeler, onun hayatında daha büyük bir yer kaplamanı sağlar ve uzaktayken seni özleme ihtimali artar.
  • Ona buluşmalarınızdan birinde bir hediye alabilirsin. Bir karnavalda onun için bir pelüş hayvan kazanmak ya da birlikte çıktığınız bir gezide ona küçük bir hediyelik eşya alman, onun seni hatırlamasını sağlayacaktır.
  • Bu şeye çok para harcamana gerek yok. Önemli olan, fiyat etiketinde yazan miktar değil, seni düşünmesini sağlamak.
 4. 4
  Ona tatlı bir not yaz. Bir kızın seni özlemesini sağlamanın bir diğer yolu, ona, ondan ne kadar çok hoşlandığına dair tatlı ve içten bir not yazmandır. Uzun ya da detaylı olması gerekmez ama ona gerçekten değer verdiğini görmesini sağlamalıdır. Notu, ona buluşmalarınızdan birinde verebilirsin ya da ayrı olduğunuzda ona postalayabilirsin bile. Notu saklayacaktır ve belki de seni hatırlamak için defalarca okuyabilir bile. Ona ne kadar değer verdiğine dair fiziksel bir kanıt vermek, seni çok daha fazla özlemesini sağlayabilir.
  • Notu sırf seni özlemesi için yazmamalısın; yazdığın her şeyin içten ve samimi olmasına dikkat et. Çok fazla ölçüp biçersen bunu anlayacaktır.
 5. 5
  Hayatına ilgi göstermek için ona sorular sor. Seni özlemesini ve sana daha çok değer vermesini istiyorsan o zaman ona ister yüz yüzeyken ister telefonda ister yazdığın bir mektupta kendisiyle ilgili sorular sormalısın. Ona değer verdiğini göstermek için hayatına burnunu sokmana ya da çok fazla şey sormana gerek yok. Onunla yüz yüzeysen ailesi, evcil hayvanları, hafta sonundaki planları, arkadaşları ya da hobileriyle ilgili sorular sorabilirsin. Mesaj atıyorsan onun hayatındaki önemli bir olayın sonrasını sorabilir ya da sadece gününün nasıl geçtiğini sorabilirsin.
  • İşin gerçeği, bir kızın senden hoşlanmasını gerçekten istiyorsan onunla ilgilendiğini göstermelisin. Bu, etraftaki en havalı ya da etkileyici erkek olmaktan çok daha önemlidir; günün sonunda kızlar sadece onlara değer veren erkekleri isterler. Ona değer verdiğini gerçekten hissederse o zaman ayrıyken seni çok daha fazla özleyecektir.
  • Sorularına verdiği cevapları hatırlamaya dikkat et. Eğer seninleyken söylediklerini tekrarlamak zorunda kaldığını hissederse ona değer vermediğin hissine kapılır.
 6. 6
  Birlikteyken ona iyi davran. Hoşlandığın kızla birlikteyken Bay Havalı olmana gerek yok. Ayrıyken seni özlemesini istiyorsan birlikteyken üzerinde iyi bir etki bırakmak için elinden geleni yapmalısın. Onu etkilemeye, güldürmeye, kendini özel hissetmesini sağlamaya dikkat et ve aşırıya kaçmadan, genel olarak ona değer verdiğini görmesine izin ver. Seni ilgili, zeki ve ilginç biri olarak hatırlaması gerekir, o yüzden birlikte geçirdiğiniz zamanı en iyi şekilde kullan, özellikle de birlikte çok zaman geçiremiyorsanız.
  • İlgili ol. İyi zaman geçirdiğinden ve bir bardak su ya da ortam değişikliği gibi bir şeye ihtiyacı olmadığından emin olmak için dikkatini yoğun olarak ona ver.[12]
  • Onu güldür. Her zaman romantik olmana gerek yok; rahatla, onun yanındayken komik biri ol. Bu yüzden senden daha da hoşlanacaktır.
  • Konuşmasına izin ver. Kabaca konuşmanın yarısından fazlasının sana ait olmamasına dikkat et. Çok fazla konuşarak ona nutuk çektiğini ya da gösteriş yaptığını düşünmesine neden olma.
 7. 7
  Sohbetleri iyi bir şekilde bitir. Hoşlandığın kızla zaman geçirirken sakın yanında gereğinden fazla kalıp onu sıkma. Onun yerine, sohbet ederek harika zaman geçirene kadar bekle, sonra da ona gitmen gerektiğini söyle; onunla daha fazla zaman geçirmeni beklemediği sürece duyguları incinmeyecektir. Sohbet en tatlı yerindeyken seninle ilgili olumlu şeyler düşünecektir, o yüzden gittiğinde üzerinde olumlu bir izlenim bırakırsın.
  • İkiniz de konuşacak bir şeyler bulmakta zorlanıncaya kadar yanında kalırsan o zaman seni konuşmaktan zevk alınan biri olarak hatırlamaz. Onun yerine, bir dahaki sefere seninle konuşmaya can atması için hâlâ birbirinize söyleyecek bir dolu şeyiniz varken yanından ayrıl.
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
Aşırıya Kaçmamak

 1. 1
  Onu kıskandırmak için çok fazla uğraşma. Hoşlandığın kızın seni özlemeye daha meyilli olmasını sağlamak için kullanabileceğin yöntemler olsa da onu kıskandırmaya çalışmamalısın. Yoksa senin zamparanın teki olduğunu düşünebilir ya da sevgini kazanmak için mücadele etmek istemeyebilir. Ona her zaman nerede olduğunu söylemek zorunda olmasan da onun sana gıcık olmasını istemiyorsan diğer kızlarla çok fazla konuşma ya da önüne gelen her kızla açıkça flört etme.
  • Başka kızlarla hafifçe flört etmek seni çekici bulmasını sağlayabilir ama işleri, onu önemsemediğini hissettirecek kadar ileri götürmemelisin.
  • Yanında değilken başka kızlarla takılacağını düşünürse seni pek fazla özlemez.
  • Onu dışarıda görürsen cesaretini toplamalısın ve bir iki dakika bekleyip yanına öyle gitmelisin. Onu görmemiş gibi ya da senin için yeterince iyi değilmiş gibi davranırsan o zaman konuştuğun insanları kıskanmaz; sadece senin adi biri olduğunu düşünür.
 2. 2
  Sırf onu sevgisini kazanmak için olmadığın biri gibi davranma. Kulağa çok klişe gelse de günün sonunda onu gerçekten kazanmak istiyorsan kendin olmalısın. Rol yapmamalısın ya da sana tercih edeceğini düşündüğün bir erkek gibi davranmamalısın. Onun yerine, en iyi özelliklerini görmesini sağlamaya çalışmalısın ve daha acayip ilgi alanlarını paylaşmak için biraz beklemelisin. Onun yanındayken tam olarak erkek arkadaşlarının yanındaki gibi davranmana gerek yok ama rol de yapmamalısın, yoksa önünde sonunda bunu anlar.
  • Ondan gerçekten hoşlanıyorsan ve seni özlemesini istiyorsan senin cilâlı bir versiyonunu değil de seni özlemesini sağlamalısın.
  • Kendini açmak ve ona gerçekte kim olduğunu göstermek biraz zaman alabilir ama birbirinizi tanırken mümkün olduğunca içten olmaya çalışmalısın.
 3. 3
  Çok fazla oyun oynama. Tabii ki telefon konuşmalarınızı ya da birlikte geçirdiğiniz zamanı sınırlandırmak ve elde edilmesi biraz zoru oynamak, seninle daha fazla ilgilenmesini sağlayabilir ve seni özleme ihtimalini arttırabilir. Ama, bunu çok abartırsan bu süreçte onun kafasını, hatta belki kendi kafanı karıştırabilirsin. Bütün ilişkinizin akıl oyunlarından ibaret olduğunu ve aslında senin kim olduğunu bilmediğini düşünürse sabrı epey hızlı bir şekilde taşacaktır.
  • Bir kibar ve şefkatli, bir soğuk ve mesafeli davranırsan sana sinirlenecektir. Her şeyi dışa vurman gerekmese de kafanda neler olup bittiğini hiç bilmediğini düşünürse senden vazgeçmeye başlar.
 4. 4
  Ona karşı hissettiklerini söylemekten korkma. Ağzına bir parmak bal çalıp seni özlemesini sağlamak önemlidir ama ipin ucunu kaçırıp da onu önemsediğinden haberinin olmaması hoş olmaz. Biraz utangaç olsan da ondan hoşlandığını ve onunla daha çok zaman geçirmek istediğini ona söylemelisin. Bütün işi onun yapmasına izin verme, yoksa ondan gerçekten hoşlanmadığını düşüneceği için canına tak edebilir.
  • Onunla en azından bir orta noktada buluşmaya istekli olmalısın. Onu çok fazla peşinden koşmaya zorlarsan duyguları konusunda daha açık davranan bir erkeğe gidebilir.
  Reklam

Uyarılar

 • Bu, zaman alacaktır ama buna değecektir.
 • Her kızın sevdikleri ve sevmedikleri farklıdır, o yüzden yukarıdaki adımları uygulamadan önce mutlaka o kızın kişiliğine bak.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Reklam

Referanslar

 1. https://www.psychologytoday.com/us/blog/persuasion-bias-and-choice/201812/4-ways-use-scarcity-persuade-and-influence
 2. Laura Bilotta. Flört Koçu ve Çöpçatan. Uzmanla Görüşme. 4 March 2020.
 3. Laura Bilotta. Flört Koçu ve Çöpçatan. Uzmanla Görüşme. 4 March 2020.
 4. https://www.psychologytoday.com/us/blog/the-attraction-doctor/201606/how-and-why-play-hard-get
 5. Laura Bilotta. Flört Koçu ve Çöpçatan. Uzmanla Görüşme. 4 March 2020.
 6. Laura Bilotta. Flört Koçu ve Çöpçatan. Uzmanla Görüşme. 4 March 2020.
 7. Laura Bilotta. Flört Koçu ve Çöpçatan. Uzmanla Görüşme. 4 March 2020.
 8. Laura Bilotta. Flört Koçu ve Çöpçatan. Uzmanla Görüşme. 4 March 2020.
 9. https://www.psychologytoday.com/us/blog/the-attraction-doctor/201812/is-it-attractive-be-selective-popular-or-hard-get

Bu wikiHow makalesi hakkında

Laura Bilotta
Ortak yazarlar :
Flört Koçu ve Çöpçatan
Bu makaledeki ortak yazarlar Laura Bilotta. Laura Bilotta, Flört Koçu, Çöpçatan ve Toronto, Ontario, Kanada’da bulunan flört ve ilişki koçluğu hizmeti Single in the City’nin kurucusudur. 18 yıldan fazla koçluk deneyimiyle Laura, flört görgü kuralları, ilişkiler ve insan davranışı konularında uzmandır. AM640 radyosu ve Apple Podcast’leri üzerinden Dating and Relationship adlı sohbet programına ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca "Single in the City: From Hookups & Heartbreaks To Love & Lifemates, Tales & Tips To Attract Your Perfect Match" (Şehirde Bekâr: İlişkiler ve Kalp Kırıklıklarından Aşka ve Hayat Arkadaşlarına, Size Mükemmel Uyacak Kişiyi Bulmak Üzerine Hikâyeler ve İpuçları) adlı kitabın yazarıdır. Bu makale 3.287 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 3.287 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam