Okumaya devam etmeden önce, kızdan hoşlandığını unut. Kız istediği kadar hoş ve güzel olsun, dışarıda onun gibi daha binlercesi var. Kızı elde etmenin, ondan ne kadar hoşlandığını göstermekle ilgisi yok; ona, senin peşinden koşulmaya değer olduğunu göstereceksin. Hiç unutma ki bir sürü güzel kız var ama doğru olanı seçmen gerekiyor.

Adımlar

 1. 1
  En son âşık olduğun zamanı hatırla. Yanındayken değil, uzaktayken onu düşünüyordun! O yüzden, sürekli kızın etrafında olursan sana olan ilgisini kaybeder. Senden uzaktayken seni düşünmesini sağla.
 2. 2
  Daima biraz gizemli kal. Böylece sana olan ilgisi saman alevi gibi sönmez. Diyelim ki onunla yeni tanıştın ve sana işinle ilgili sorular soruyor. Birkaç şey söyle ama aşırıya kaçma çünkü büyük ihtimalle kendisi zaten daha fazlasını zaten soracak. Ona, konuşmaya daha çok dâhil olduğunu hissettir.
 3. 3
  Onun yanında başka kadınlarla konuşmaktan korkma. Ona rakipleri olduğunu göster. Ama aynı zamanda ona, başkalarına davrandığından biraz daha özel davran.
 4. 4
  Dengeyi hissettir. Denge, “Seni istiyorum ama sana ihtiyacım yok,” demektir. Bir kıza bu dengeyi başarılı bir şekilde iletebilirsen gözünde çok daha çekici olursun. Bu dengeyi kişiliğine dâhil etmenin bir yolu, kız ne zaman aklına gelse kendine hep aynı telkinde bulunmaktır. Nedenlerini sıralayacak olursak:
  • Muhtaçlık. Kadınlar ya da kızlar, bir erkeğin muhtaç durumda olmasını İğrenç bulurlar. Şöyle düşün: Çoğu durumda ve kültürde kadınlar, erkekler tarafından yönetilir ama bir erkek muhtaç duruma geldiğinde bu, rollerin değişmesidir ve bu yüzden erkekler muhtaç durumda olduğunda kızlara iğrenç gelir. Tekrarlıyorum, Muhtaçlık İğrençtir, kadınlar güvensiz erkekleri sevmezler… Nokta.
  • Az bulunurluk. Sahip olamadığımız, ya da nadir bulunan şeyleri çekici bulmamız insan doğasından kaynaklanır. Aynı biçimde bu denge kıza, senin eşine az rastlanır biri olduğun mesajını verebilir ve bu da seni daha çekici kılabilir.
 5. 5
  Kızı tanı. Kızın neyi sevip neyi sevmediğini öğren, sonra bunlardan konu aç.
 6. 6
  Ne yaptığını bil. Farkına varmadan, sevdiğin bir şey hakkında durmadan konuşuyor olabilirsin. Bazı kızların canı çok çabuk sıkılabilir!
 7. 7
  Onu hep güldürmeye çalış. Kızlar, duyarlı ve arada bir küçük bir espri yapmaktan korkmayan erkeklerden hoşlanırlar. Marilyn Monroe bir zamanlar "bir kadını gülümsetebiliyorsan ona her şeyi yaptırabilirsin" demiş.
 8. 8
  Daima iyi olmasını sağla. Mutsuzsa onu mutlu etmenin bir yolunu bul. Mutluysa öyle kalmasını sağla. Böylece ikiniz de harika bir gün geçirebilirsiniz.
 9. 9
  Çok fazla sessizlik olmasına izin verme. Kız, bunun tuhaf bir durum olduğunu düşünür ve seninle yürümek yerine konuşabileceğini bildiği arkadaşlarıyla kaçar.
 10. 10
  Doğal davran, sırf senden hoşlanmasını sağlamak için kendini değiştiriyormuşsun hissini verme.
 11. 11
  Sırnaşık değil öz güvenli ol. İlgi odağı olmayı kaldırabileceğini ona göster. Bunun için iletişim becerilerin üzerinde çalışman gerekebilir.
 12. 12
  “Baban herhalde hırsızdı çünkü yıldızları gökten çalıp senin gözlerine koymuş,” gibi ucuz laflardan kaçın.
 13. 13
  “Tişörtün ne güzelmiş,” gibi şeyler söyleyerek onunla ilgilendiğini göster. Onun da senden hoşlanabileceğini hissediyorsan o zaman ona görünüşüyle ilgili küçük iltifatlarda bulunma aşamasına geç ama sapıkça iltifatlar olmasın. Ona güzel olduğunu ya da gözlerinin çok hoş olduğunu söyle.
 14. 14
  Onu her gördüğünde kendini konuşmak zorunda hissetme. Basit bir merhaba yeterli, sonra tekrar işine bak.
 15. 15
  Sohbet sırasında bu hafta sonu eğlenceli bir şey yapacağından, mesela yeni bir eğlence mekânına gideceğinden söz et.
 16. 16
  On dakika falan sohbet et, sonra, “Seninle konuşmak güzeldi. Gitmem lazım,” de. Onu öp ama abartma. Bu ondan hoşlandığını gösterir ve arkadaştan fazlası olduğunuzu ima eder.
 17. 17
  Bazı kızlar partileri falan sevmezler, o yüzden ona yürüyüşe çıkmayı teklif edebilirsin (köpeğin varsa bir ara sana eşlik etmesini teklif edebilirsin) ya da şehirde dolaşmayı önerebilirsin.
 18. 18
  Kızlar kendilerini güzel hissetmeyi severler, o yüzden ona MUTLAKA iltifat et. Tişörtüne ya da muhteşem gözlerine iltifat edersen kendini daha iyi hissedecektir!
  Reklam

İpuçları

 • Kızın vücut diline dikkat et: Yüzü sana dönükse, doğrudan gözünün içine bakıyorsa muhtemelen seninle ilgileniyordur. Ama sana kısmen dönükse, telefonunu kurcalıyorsa ya senden sıkılmış ya da gergin demektir.
 • Bir kadınla konuşurken, söyleyecek bir şeyin kalmadığında değil, en çok eğlenirken oradan ayrıl. Böylece seni güzelce sohbet ettiği, eğlenceli ve hoş kişi olarak hatırlar; uzun, tuhaf sessizlikler yaşadığı adam olarak değil.
 • Arkadaşlarının önünde ona güzel şeyler söylemekten asla çekinme.
 • Bir kadınla konuşurken sesini her zamankinden alçak tut ki yanına yaklaşsın. Seni duymak için yanına gelince seninle ilgilendiğini anlayabilirsin.
 • Tarz sahibi ol. Sosyal çevrendekilerden biraz farklı ol. Eğer lisede bir ergensen ve herkes bol pantolon giyip şapkasını ters takıyorsa, normal bir kot ve gömlek giymek seni farklı kılar, olumlu ilgiyi üstüne çeker.
 • Erkek arkadaşı varsa bile onunla bağlantıyı kesme. O yalnızlık çektiğinde, istenmediğini hissettiğinde yanında ol.
 • "Haftaya benimle çıkar mısın?" diye sorma. Onun yerine, "Haftaya şuraya gidiyorum. Sen de gelir misin?" diye sor. O gelse de gelmese de gideceğini belli et.
 • Bir kadın seni reddederse tekrar tekrar şansını deneme. Fikrini değiştirirse tekrar denemen için zaten sinyal gönderir. Bu tür sinyallere karşı gözün açık olsun.
 • Onun arkadaşlarıyla da arkadaş ol (ama flört etme!). Kızlar hep arkadaşlarından tavsiye bekler.
 • Onunla sürekli göz göze gelmeye çalış, ilgine bayılacaktır!
 • Ona küçük bir bileklik ya da kolye gibi şirin bir hediye al. Böylece ondan hoşlandığını düşünür.
 • Onu sırf sen istiyorsun diye bir şey yapmaya zorlama. Kadınlardan kişilikleri değil de dış görünümleri yüzünden hoşlanıyorsan bu, gerçek bir aşk olmadığının işaretidir. Gerçek aşk, insanı nasıl göründüğü için değil kişiliği için sevmektir.
Reklam

Uyarılar

 • Dediği her şeye katılma. Caz sevdiğini söylüyorsa "Ne güzel. Caza itirazım yok ama benim tarzım değil." diye yanıt ver. O zaman sana "senin tarzını" soracak ve sohbet buradan yürüyecek.
 • Onu istemediği şeyler yapmaya zorlama yoksa senin biraz baskıcı olduğunu düşünebilir.
 • Bir kadın seni reddederse sakın ona hakaret etme! Bir ihtimal, reddedilişle nasıl başa çıktığını görüp saygı duyacak ve bir dahaki sefere çıkma teklifini o yapacak.
 • Çok üstüne düşme. Nefes alması için mesafe bırak.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Bir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 166 kişi çalıştı. Bu makale 320.623 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 320.623 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam