Hoşlandığın bir erkeğe kısa mesaj atmak insanı neşelendirdiği kadar korkutup sinirlerini de gerebilir. Sohbetin başında gergin olsan da serinkanlılığını korursan sonunda bir profesyonel gibi mesajlar atabilirsin. Eğlenceli sorular sorarak ve ona azıcık takılarak ilgisini çekebilir ve ona ne kadar eğlenceli, ilginç ve zeki biri olduğunu gösterebilirsin.

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Harika Bir Açılış Yapmak

 1. 1
  Ona öz güvenini göstermek için ilk mesajı sen gönder. Önce onun sana mesaj atmasını beklemek isteyebilirsin ama ondan önce davranırsan sohbete karar verebilirsin ve ona öz güveninin ne kadar yüksek olduğunu gösterebilirsin. Bundan etkilenecektir ve üstündeki o baskıyı aldığın için rahatlayacaktır.
  • Ama konuşmayı her seferinde sen başlatmak zorunda değilsin. Son birkaç konuşmanızı sen başlattıysan bu kez seninle iletişime geçerek sana olan ilgisini göstermesini sağla.
 2. 2
  Birlikte yaptığınız bir şeyden bahset. Geçenlerde ettiğiniz bir sohbetten ya da birlikte yaptığınız bir aktiviteden bahsetmek sohbete girmenin harika ve doğal bir yoludur. Sadece bir grup ortamında zaman geçirmiş olsanız bile, bağlanmanızı sağlayacak öylesine bir şey olmuş olur. Bunu soruya dönüştür ki cevap vermesi kesin olsun.
  • Örneğin, ortak bir dersiniz varsa “Sadece ben mi öyle düşünüyorum, yoksa bugün Aydın Bey matematik dersinde her zamankinden daha mı tuhaftı?” gibi komik bir yorum yapabilirsin.
  • Unutulmaz bir sohbetiniz olduysa şöyle bir şey söyleyerek bunu kendi aranızda bir şaka haline getirebilirsin: “Bu arada, ben hâlâ dondurma sevmemene inanamıyorum. Dondurma nasıl sevilmez ki??”.
  • Onunla bir etkinlikte, örneğin bir maçta ya da partide daha yeni tanıştıysan tanışmanıza şu tür muzip bir yorumla göndermede bulun: “Dün gömleğimin her yerine içki dökülmesini engelleyen kişiyle mi görüşüyorum acaba?”.
 3. 3
  Eğlenceli tarafını göstermek için ona rastgele bir soru sor. Hoşlandığın erkeğin komik bir yanı varsa biraz spontane davranmak ilgisini çekmenin harika bir yoludur. Sohbete komik ve gelişigüzel bir soruyla başlamak hem cevap vermesini garantilemenin hem de ilgisini çekmenin bir yoludur. İşte birkaç alternatif:[1]
  • “Alâkasız olacak ama öğrenmem lazım: Hayatının geri kalanında sadece tek bir şey yiyebilecek olsaydın ne olurdu?”.
  • “Arkadaşımla bir iddiaya girdik ve sonucu sen belirleyeceksin; sence sosisli sandviç gerçekten sandviç midir??”.
 4. 4
  Onu şaka yollu öv. Herkes egosunun okşanmasını sever ama bunu çok bariz yapmak, seni zavallı gösterecektir. Onun yerine, ondan etkilendiğini ama aşırı etkilenmediğini göstermek için ona muzip ve üstü kapalı bir şekilde iltifat et. Şöyle şeyler söyleyebilirsin:[2]
  • “Dünkü maçı sayende kazanmışlar diye duydum. Spor konusunda fena değilsin sanırım ;)”.
  • “Dün dairemdeki termostatı tamir ettiğini hatırlıyor musun? Aklına girmesine izin verme ama ev arkadaşım senin bir tür tamirci falan olduğunu düşünüyor. Çok komik.”.
  • “Oyunda baş rolü alman harika ama meşhur olmadan önce seni tanıyan bizleri unutma :P”.
 5. 5
  Ona şakayla karışık meydan oku. Çoğu erkek rekabetçidir ve kendisine meydan okunmasını sever. Ona eğlenceli şekilde meydan oku ya da bir talep gönder. Seni etkilemeye ve o şeyi yapabildiğini göstermeye can atacaktır. Şöyle şeyler söyleyebilirsin:[3]
  • “Harika bir aşçı olduğunu duydum ama benim için bir şeyler pişirene kadar buna inanacağımdan pek emin değilim.”.
  • “Herkes iyi gitar çaldığını söylüyor; belki bana bir şarkı çalar mısın?”.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
İlgisini Canlı Tutmak

 1. 1
  Ona ilgi alanlarıyla ilgili samimi sorular sor. Onun ilgi duyduğunu bildiğin şeyleri düşün ve konuşmayı oraya yönlendir. Bu ona, gerçekten kim olduğunu sana gösterme şansı verir ve daha derin bir seviyede bağ kurmanıza yardım eder. Tarzının aşırı ciddi gözükmemesi için yüzeysel ve muzip tutmayı unutma.[4]
  • Örneğin, sporu sevdiğini biliyorsan sevdiği takımları ve bu yıl nasıl olduklarını sor. Bu takımları nasıl ve neden takip etmeye başladığını sor.
  • Evcil hayvanları, sevdiği televizyon dizileri, aldığı dersler ve ziyaret ettiği yerler hakkında sorular sorabilirsin.
  • Bir konuda onunla hemfikir olduğunda, “Evet, ben de öyle düşünüyorum!” diyerek bunu belirt ve aynı fikirde olmadığınızda, “Bence yanılıyorsun ama bunun için seni affediyorum ;)” diyerek ona hafifçe takıl.
 2. 2
  Tetikte tutmak için ona takıl. Çoğu erkek kovalamacayı sever, o yüzden laf aralarına ciddi olmayan ve üstü kapalı birkaç “aşağılama” sıkıştırırsan senin onayını çok daha fazla isteyecektir. Söyleyeceklerine karşı ilgili ve heyecanlı olmasını sağlamak için nüktedan ve komik ol.[5]
  • Örneğin, arkadaşlarıyla basketbol oynayacaksa, “Bu kez topu potaya sokmaya çalış! :P” gibi bir şey söyleyebilirsin.
  • Öğle yemeğinde yanında oturuyorsan sonradan ona, “Bugün kendi öğle yemeğini yapmışsın! Nasıl olduysa yenilebilir gözüküyordu … ;)” gibi bir şey yazabilirsin.
  • Ona daha yüzeysel konularda takıl. Ailesi, dış görünüşü, politika gibi ya da diğer hassas konulardan uzak dur, özellikle de onu yeni tanımaya başladıysan.
 3. 3
  Sana ait zamanlarda yaptığın şeylerden ona bahset. Onun hayatıyla ilgilendiğini ona göstermek istiyorsun ama her şey onunla ilgili olmasın! İlgisini çekmek ve sana sorular sormasını sağlamak için kendinle ilgili küçük detaylardan bahset.
  • Kendine ait bir hayatının olduğunu ona göstermek seni daha ilginç ve gizemli de kılar.
  • Örneğin, bir evcil hayvanından bahsediyorsa “Hiç köpeğim olmadı. Ben kedileri severim ama belki fikrimi değiştirmem için ikna edilebilirim ;)” diyebilirsin.
 4. 4
  Emojileri ve ünlem işaretlerini temkinli kullan. Çok fazla emoji ve noktalama işareti kullanmak aşırı agresif gibi gözükebilir, hatta seni kendine güvensiz biri gibi bile gösterebilir. Arada bir emoji ya da ünlem işareti kullanabilirsin ama bir cümlenin sonuna birden fazla koymaktan ya da her kısa mesajın sonuna bir tane iliştirmekten sakın.[6]
  • Onun mesaj yazma tarzını anlamaya başlayınca sen de tarzını ona göre ayarlayıp daha fazla emoji gönderebilirsin. Ama başlangıçta riske girme ve sadelikten şaşma!
  • Aşırı hevesli davrandığını düşünüyorsan muhtemelen öylesindir. Bu konuda kararsız olsan bile riske girmemek için vitesi biraz düşür.
  • Ara sıra komik bir gif ya da resim gönderebilirsin ama aşırıya kaçma. Bu eklemeler az yapıldığında komik olur.
 5. 5
  Onun kısa mesajlarını aşırı inceleme. “Tamam,” gibi kısa bir yanıt aldığında ya da hiç yanıt gelmediğinde panikleme! Daha uzun bir mesaj gönderememesinin ya da hiç yanıt verememesinin birçok nedeni olabilir, o yüzden sakinliğini koru. Bir süre için telefonunu elinden bırak ve zihnini telefonundan uzaklaştırmak için başka bir şey yap.[7]
  • Bazı erkeklerin mesajlara cevap vermesi daha uzun sürer, o yüzden normal cevap verme süresi hakkında bir fikrin olana kadar beklentilerini ayarlamaya çalış.
  • Sonunda sana yanıt verdiğinde ona bu konuda soru sormaktan kaçın çünkü bu çok zavallıca gözükebilir. Sohbeti normal bir şekilde sürdürerek ona rahat ve esnek olduğunu gösterebilirsin.
 6. 6
  Ona durmak bilmeden mesaj atma, özellikle de yanıt vermiyorsa. Hoşlandığın erkeğe mesaj göndererek eğlenmen harika; bu, gerçekten bağ kurduğunuzu gösterir! Ama aşırıya kaçma. Ona üst üste mesaj gönderirsen ya da önemsiz şeyler hakkında uzun mesajlar yollarsan çaresiz gözükebilirsin.[8]
  • Hoşlandığın bir erkeğe daha yeni mesaj göndermeye başlıyorsan cevap gelmeden 2-3 mesajdan fazlasını yollamamaya çalış.
  • Yanıt vermiyorsa ve kendini hüsrana uğramış hissediyorsan bir süre için telefonunu bırak ve başka bir şey yap.
 7. 7
  Ona mesaj gönderirken kendin ol. Onun da senden hoşlanmasını ne kadar istersen iste, ona mesaj yazarken başkası olmaya çalışma. Doğal espri anlayışının, zekânın ve neşeli kişiliğinin öne çıkmasına izin ver ve ve kendini daha çekici kılmak için başkası gibi davranmak için kendini zorlama.[9]
  • Öz güven erkeklere çekici gelir, o yüzden yapabileceğin en iyi şey kendin olmaktır.
  • Gerçekten tamamen farklı biriysen kısa mesajlarla mükemmel bir sohbet kurmanın pek bir anlamı olmayacağını unutma!
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
Hevesini Kursağında Bırakmak

 1. 1
  Sohbeti en keyifli yerinde bitir. Sohbeti zaten kapanmaya yakınken bitirmek tekrar konuşma konusunda hevesli olmanızı sağlamaz. Onun yerine, ikiniz de harika zaman geçiriyorken hoşça kal de.
  • Sohbet keyifliyken sona erdirmek zor olabilir ama bu, sonrasında seni düşünmesini ve seninle tekrar konuşmayı iple çekmesini garantiler.
  • Doğru zamanın ne zaman olduğuna karar vermek için içgüdülerini kullan; örneğin, ona esprili bir mesaj gönderdiysen ve “Hahaha,” şeklinde yanıt verdiyse ya da sana ilginç bir soru sorduysa ve böylece sohbete kendini verdiğini anladıysan doğru zaman olabilir.
 2. 2
  Rahat bir tavırla hoşça kal demek için bir mazeret bildir. Gitmen ya da bir şey yapman gerekmese bile öyle olduğunu söylemek, bir sohbeti sonlandırmanın rahat ve doğal bir yoludur. Hem onu ekiyormuş gibi gözükerek egosunu incitmiş olmazsın hem de yaptığın şeyle ilgilenmesini sağlarsın. Şu tür şeyler dene:
  • “Of, akşam yemeğini hazırlamam gerek… Sanırım cevabımın ne olduğunu öğrenmek için beklemen gerekecek ;)” gibi bir şey diyebilirsin.
  • “Ödevimi yapmam gerek, seni muhteşem esprilerimden mahrum bırakacağım için özür dilerim!”.
  • “Şimdi arabama biniyorum, şanslıysan oraya vardığımda sana mesaj atarım ;)”.
 3. 3
  Seni düşünmeye devam etmesi için konuşmayı bir soruyla bitir. “Gitmem gerek ama şu konu hakkında ne düşünüyorsun?” gibi bir şey söyle. Bu, sana cevap vermesini sağlamakla kalmaz, seni hemen cevap verme zorunluluğundan da kurtarır. Günün geri kalanında mesajına cevap verip vermediğini görmek için telefonunu kontrol edecektir!
  • “Gitmem gerek ama sence Beşiktaş’ın bu sezon şampiyonluk şansı nasıl?” ya da “Of, dışarı çıkmam gerek ama o dizinin yeni sezonuna başladın mı? Muhteşem,” gibi şeyler söyle.
 4. 4
  Geleceğe dönük planları ima et. En iyi sohbet mesajları gerçek hayattaki sohbetlerin önünü açar! Yüz yüze karşılaşma şansını artırmak için onu daha sonra ya da başka bir gün görebileceğini söyle ama somut bir zaman verme. Biraz gizemli kalman seni görme konusunda çok daha fazla hevesli olmasını sağlayacaktır.[10]
  • “Sonra görüşürüz...belki…” ya da “Belki yarın rastlaşırız ;)” gibi bir şeyler söyleyebilirsin.
  • Muzip tavrını devam ettirmek için, “Yarın sınıfta beni görmeye can attığını biliyorum ;)” gibi bir şey söylemeyi dene.
  Reklam

Uyarılar

 • Çıplak fotoğraflar göndermekten kaçın. Yakın bir ilişkiniz olsa bile bu aşırı cüretkâr gelebilir ve sonradan pişman olabilirsin.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Okula Gitmemek İçin Nasıl Hasta Numarası YapılırOkula Gitmemek İçin Nasıl Hasta Numarası Yapılır?
Bir Kızın Senden Hoşlandığını Nasıl AnlarsınBir Kızın Senden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Uykuda Boşalma Nasıl ÖnlenirUykuda Boşalma Nasıl Önlenir?
Evden Nasıl KaçılırEvden Nasıl Kaçılır?
Nasıl Ağlayıp RahatlanırNasıl Ağlayıp Rahatlanır?
Nasıl Para Kazanılır (Gençler İçin)Nasıl Para Kazanılır (Gençler İçin)?
Porno Bağımlılığıyla Nasıl Başa ÇıkılırPorno Bağımlılığıyla Nasıl Başa Çıkılır?
Nasıl Kötü Çocuk OlunurNasıl Kötü Çocuk Olunur?
Tembellikten Nasıl KurtulunurTembellikten Nasıl Kurtulunur?
Erkeklerin Ergenliğe Girdiği Nasıl AnlaşılırErkeklerin Ergenliğe Girdiği Nasıl Anlaşılır?
Bir Gecede Sivilceden Nasıl KurtulunurBir Gecede Sivilceden Nasıl Kurtulunur?
Ergenken Nasıl Daha Büyük GörünülürErgenken Nasıl Daha Büyük Görünülür?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 30.610 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler | Gençlik
Bu sayfaya 30.610 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam