Hoşlandığın kızın numarasını alabilecek kadar şanslıydın. Peki bir sonraki adımda ne yapacaksın? Onu arayamayacak kadar gerginsen mesaj atmak, onun dikkatini çekmenin en iyi yoludur. Hoşlandığın kıza mesaj atmak için onun çok üstüne gitmeden flört etmeyi öğrenmen gerekir. Hoşlandığın kıza mesaj yazmak için ipucu istiyorsan okumaya devam et.

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Güçlü Bir Başlangıç Yapmak

  1. 1
    Özgün ol. Hoşlandığın kıza herhangi bir erkeğin gönderemeyeceği bir mesaj göndermeye çalış. Sadece "merhaba" deme ya da ona garip bir yüz ifadesi gönderme. Gülümsemesini sağlamanın veya ilgisini çekmenin bir yolunu bul. "Ya bu adamda özel bir şeyler var. Onunla konuşmaya devam etmek istiyorum." diye düşünmesini sağlamak için elinden ne geliyorsa yap. Özgün olmanın bazı yolları vardır:[1]
    • Onu zekânla büyüle. Kıza, senin dünyaya karşı özgün bakış açını gösteren zekice bir gözlem yap.
    • Onu güldür. Mesaj üzerinden bile ona senin zeki olabileceğini göster.
    • Ona daha önce duymadığı bir şey söyle. Onun şaşkınlıktan ağzını açık bırakacağını bildiğin müthiş bir haber duyduysan bunu onunla paylaş.
  2. 2
    İyi bir soru sor. Bir soru ile başlamak harika olacaktır çünkü hoşlandığın kız cevap beklediğini bilir. Onu "Ben şimdi buna ne diyeceğim?" duygusuyla bırakmak istemeyeceğinden ne kadar doğrudan ve açık olursan o kadar iyi olur. İşte soru sormanın harika yolları:[2]
    • Gününün veya haftasının nasıl geçtiğini sor. Onun için ufukta önemli bir olay olduğunu daha önceden biliyorsan o olayın nasıl geçtiğini sor.
    • Soruyu onun kolayca cevaplayabileceği şekilde sorduğundan emin ol. Yaşamın anlamını sorma. Mesela 30 Ağustos'ta ne yapacağını sor.
    • Basit tut. Sadece kısa bir cümle büyük bir mesajı iletebilir.
    • Soru açık uçlu olsun. "Dün gece konserden saat kaçta çıkıp kaçta eve gittin?" diye sormak yerine "Dün gece konser nasıldı?" de. Bu, hoşlandığın kızın daha çok düşünmesini sağlayacak. Sadece bir veya iki kelimeyle cevaplanabilecek bir soru sorarsan başlama şansı olmadan konuşmayı kesmiş olabilirsin.
  3. 3
    Dil bilgisine dikkat et. Bu saçma gelebilir ama kıza mesaj atmadan önce yazım ve noktalama işaretlerini kontrol ettiğinden emin ol. Mesajlaşırken Reşat Nuri Güntekin gibi olmana gerek olmasa da ona mesaj yazarken dil bilgisel olarak doğru cümleleri kuracak kadar ona önem verdiğini göstermelisin.[3]
    • Gerektiğinde büyük harf ve kesme işareti kullanmak için zaman ayır. Aşırıya kaçma ve tüm mesajda noktalı virgül ve tire kullanmaya başlama. Ancak bir e-postayı göndermeden önce nasıl gözden geçiriyorsan mesajı da aynı şekilde gözden geçir.
  4. 4
    Çok uğraşma. Bir kıza ilk mesajını yazarken çok uğraşıyorsan o, bunu hemen anlayacaktır. Her zaman kendin ol ve sırf onu etkileyeceğini düşündüğün ama hiç senlik olmayan bir şeyi söyleme zahmetine katlanma. Çok uğraşmanın en kötü yanı, hoşlandığın kızın bunu hemen sana söyleyebilecek olmasıdır.
    • Rahatlamayı unutma. Ona uzun veya telaşlı bir his veren bir mesaj yollama. Tek seferde bir cümle iyidir.
    • Komik olmak için çok uğraşma. Komik olmak sana doğal geliyorsa bu harika. Ama şaka yaptığını göstermek için cümlelerinden sonra "hahaha" yazıyorsan geri adım atmalısın.
    • Hoşlandığın kızın da muhtemelen biraz gergin olduğunu unutma. Bu, konuşma hakkında daha iyi hissetmeni sağlamalıdır. Sadece kendin ol ve mükemmeli söylemeye çalışmak için ter dökme.
    Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
Onun İlgisini Canlı Tutmak

  1. 1
    Sempatik ol. Hoşlandığın kıza, telefonda eğlenceli bir sohbeti sürdürebileceğini göster. Buna karşılık o, konuşmanın ucunu bizzat tutabileceğini düşünecek. Hoşlandığın kıza mesaj atmadaki amacın; ona kişiliğinin sadece bir kısmını göstermek ve onun daha fazlasını istemesini sağlamaktır. Eğer kızı kendine hayran bırakırsan seninle konuşmaya devam etmek isteyecektir. Bunu şu şekilde yapabilirsin:
    • Ortak bir ilgi alanı bul. Mesaj yazarken siyasi veya dini inançların hakkında konuşmak zorunda değilsin ama ortak bir ilgi alanı bulmalısın. Sadece bir dizi veya bir müzik grubu olsa bile bu, konuşmaya devam etmenizi sağlayacak.
    • Futbol ve hatta makarna yapmak gibi tutkulu olduğun bir şeyden bahset. Bu onun dikkatini çekecek.
    • İlgini çeken şeylere zaman ayırmaya can attığını belirt. Arkadaşlarınla takılıyorsan ya da müzik grubunla prova yapıyorsan bunu ona söyle. Sosyal bir hayatın olduğunu bilirse seninle daha çok ilgilenir.
    • Zekânı gururla göster. Komik bir şey söylüyorsa sadece "Ha ha" deyip konuşmayı bitirme. Bunun yerine, sen de komik bir şey söyle ve ona konuşmayı devam ettirebileceğini göster.
  2. 2
    Flört et. Hoşlandığın kızla flört etmek, sadece seninle konuşmaya devam etmek istemesini sağlamakla kalmayacak aynı zamanda ondan hoşlandığının ipucunu verecektir. İlgilendiğini gösterecek kadar flört etmelisin ama aşırıya kaçma yoksa geri çekilmeni ister. Flört ederek sohbeti sürdürebilmek için şunları yapabilirsin:
    • Şakacı ol. Doğru zamanda sersemce bir yorum yaparak ona sulu tarafını göster. Hiçbir kadın kendisini çok fazla ciddiye alan bir erkekten hoşlanmaz.
    • Ona muziplik yap. Onu yeterince iyi tanıyorsan onu nazikçe takıl ve onun da sana takılmasını bekle. Mesajdan yazdıklarının üslubunu anlayabileceğinden ve şaka yaptığını bildiğinden emin ol.
    • Ara sıra ";-)" ifadesini göndermekten korkma. Bunları aşırı kullanmaman gerekse de yerinde kullanılmış bir yüz ifadesi flört etmenin harika bir yoludur.
  3. 3
    Ona onu umursadığını göster. Hoşlandığın kıza açık bir şekilde belirtmeden onu umursadığını göstermenin birkaç kolay yolu vardır. Doğru zamanda bir mesaj göndermek, onu düşündüğünü ve onun senin için önemli olduğunu bilmesini sağlayabilir. Hoşlandığın kıza mesaj üzerinden onu önemsediğini şu şekilde gösterebilirsin:
    • Onun fikrine değer verdiğini göster. Ona belli bir konu hakkında ne düşündüğünü sor. Örneğin vizyondaki yeni bir film veya yeni açılan bir restoran hakkında ne düşündüğünü sorabilirsin.
    • Ona onun hakkında açık uçlu sorular sor. Çok fazla kişisel sorular sormamalısın ama gündeme gelirse onun ne yaptığını veya hafta sonları ne yapmaktan hoşlandığını sor.
    • Konuşmalarınızı hatırladığını göster. Sana yakında çok önemli bir sınavı olduğunu söylediyse sınavdan önceki akşam bir "iyi şanslar" mesajı göndererek onu etkile.
  4. 4
    Aşırıya kaçma. Duygularının karşılıklı olduğundan ve onu hoş karşılanmayan mesajlarla topa tutmadığından emin olman gerekir. Ona ilgi duyduğunu gösterebilirsin ama muhtaç, sinir bozucu veya utanç verici olmaktan kaçınmalısın. Şunları yaparak çok saldırganca davranmaktan kaçınabilirsin:
    • Eşit bir konuşma akışı olduğundan emin ol. Sana gelen her bir veya iki cevap için ona on kez mesaj atıyorsan geri çekilmenin zamanıdır.
    • Mesaj geldiği an hemen ona mesaj atma. Sana bir gün sonra cevap verirse sakin ol. O sonunda cevap verdikten beş dakika sonra ona hemen mesaj atarsan aşırı istekli ve hatta çaresiz görüneceksindir. Soğukkanlılığını koru, kendinden emin ve rahat ol.
    • Aşırı emoji'lerden kaçın. Ara sıra zamanında kullanılan emoji'ler flört etmek için harika bir yol olsa da, fazla abartma.
    • Dengesiz noktalama işaretlerinden veya büyük harflerden kaçın.
    Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
Güçlü Bir Bitiriş Yapmak

  1. 1
    Konuşmanın ne zaman sonlandırılması gerektiğini bil. Hoşlandığın kızın ilgisini çekmek istiyorsan mesajlaşmayı doğru zamanda bitirmelisin. Aksi takdirde uzun mesajlaşmadan sıkılacaktır. Hoşlandığın kız meşgul görüyorsa veya söyleyecek hiçbir şeyin kalmadıysa ona mesaj göndermeyi ne zaman durduracağını bilmek ve daha sonra tekrar denemek önemlidir. Konuşmayı sonlandırman gerektiğine dair bazı işaretler vardır:[4]
    • Konuşmayı her zaman hoşlandığın kız bitiriyorsa belki bir süre o, mesajlaşmayı başlatana kadar mesaj atmaktan kaçınmalısın.
    • Hoşlandığın kız sana yalnızca tek kelimelik cevaplar veriyorsa ya seninle konuşamayacak kadar çok meşgul olabilir ya da seninle ilgilenmiyor olabilir.
    • Hoşlandığın kızın sana mesaj atması saatler hatta günler alıyorsa belki de ağırdan almak gerekiyordur. Onun kendi hayatı olduğu gerçeğine saygı duy ve kendi hayatına devam et. Fakat üzülme, onu rahat bırak ve pozitif kal. Belki de onunla bağlantı kurma fırsatının eli kulağındadır.
  2. 2
    Olumlu bir not bırak. Sohbeti her zaman açık bırakmalısın böylece yeniden sohbet etmeniz kolaylaşır. Bu, hoşlandığın kıza daha sonra onu görmeyi dört gözle beklediğini söylemek ya da o akşam ne yapacağını söylemek kadar kolaydır. Böylece daha sonra bu konuda konuşabilirsiniz. Konuşmanın sonunda şunları yapabilirsin:
    • Ona yaptığı şeylerde ve gittiği yerlerde eğleneceğini umduğunu söyle.
    • Onu düşüneceğini bilmesini sağlamanın zekice bir yolunu bul.
    • Ona gün içinde uygun zamanlarda "günaydın" ve "iyi geceler" de (tabii ki ilk başta bunu aşırı yapmaktan kaçın, duyguların karşılıklı olduğundan emin ol. Aksi hâlde muhtaç ve/veya sinir bozucu görünebilirsin).
    • Nereye gittiğini bilmesini sağla. Belki bunu, onunla buluşmak istediğine dair bir ipucu olarak görür.
  3. 3
    Bir bağlantı kurduysanız ve konuşurken çok eğlendiğinizi hissediyorsan işe koyulup ona çıkma teklif et. Bırak doğal bir biçimde olsun. Olabilecek en kötü şey onun hayır demesidir ama bu, dünyanın sonu değildir. Her şey iyi gidiyorsa o zaman kim tutar seni. Bunu şu şekilde yapabilirsin:
    • Bu konuda resmî olmak zorunda değilsin. Ona bir bara, restorana ya da birkaç arkadaşla konsere gideceğini söyleyebilir ve onun ve arkadaşlarından birinin gelmek isteyip istemediğini sorabilirsin.
    • Uzun ve ayrıntılı bir sohbet ediyorsanız "Bu konuşmayı yüz yüze yapmak isterim. Akşam yemeğinde ya da bir şeyler içerken konuşmaya devam edelim mi?" diyebilirsin. Bum, işte bir randevu.
    Reklam

İpuçları

  • Günün her dakikasında mesaj atıp cevap vermesini bekleme. Unutma ki başka arkadaşları var.
  • Hoşlandığın kız sana hemen cevap vermezse sabırlı ol. Ne yaptığını görmek için bir soru işaretiyle ona mesaj atma.
  • Konuşmaların ne kadar sürdüğünü not al. Uzunlarsa ve hatta birkaç saat sürüyorlarsa o zaman senden hoşlanma ihtimali var! Konuşmayı devam ettirmek için senin kadar çaba sarf ettiğini düşünüyorsan bu da iyi bir işarettir. Ona sürekli mesaj atmaya ara vermeyi unutma. Sana birkaç gün sonra mesaj atıyorsa o zaman bu, senin onunla konuşmanı arzuladığı veya seni düşündüğü anlamına gelebilir. Yapabiliyorsan sana ne kadar mesaj attığına veya genellikle diğer arkadaşlarına ne kadar mesaj attığına bak ve onun için özel olup olmadığını anla. Mümkünse, ona diğer insanlardan daha fazla mesaj gönderdiğini bilmesini sağlamaya çalış çünkü bu, onu özel hissettirecek!
  • İlgi meraklısı görünebileceğin için hemen cevap vermediğinden veya aşırı mesaj atmadığından emin ol.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Mililitre (mL) Gram'a (g) Nasıl DönüştürülürMililitre (mL) Gram'a (g) Nasıl Dönüştürülür?
Bir Kızla Mesajlaşma Nasıl BaşlatılırBir Kızla Mesajlaşma Nasıl Başlatılır?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
"Teşekkür"e Nasıl Karşılık Verilir"Teşekkür"e Nasıl Karşılık Verilir?
Varyans Nasıl HesaplanırVaryans Nasıl Hesaplanır?
Kendini Tanıtma Konuşması Nasıl YazılırKendini Tanıtma Konuşması Nasıl Yazılır?
Standart Sapma Nasıl HesaplanırStandart Sapma Nasıl Hesaplanır?
İki Nokta Arasındaki Mesafe Nasıl Bulunurİki Nokta Arasındaki Mesafe Nasıl Bulunur?
Karekök x'in Türevi Nasıl AlınırKarekök x'in Türevi Nasıl Alınır?
Bir Dairenin Çapı Nasıl HesaplanırBir Dairenin Çapı Nasıl Hesaplanır?
3X3 Matrisin Determinantı Nasıl Bulunur3X3 Matrisin Determinantı Nasıl Bulunur?
Ağırlıklı Ortalama Nasıl HesaplanırAğırlıklı Ortalama Nasıl Hesaplanır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Julia McCurley
Ortak yazarlar :
Sertifikalı Profesyonel Çöpçatan
Bu makaledeki ortak yazarlar Julia McCurley. Julia McCurley sertifikalı profesyonel çöpçatan, ilişki koçu ve Austin'in önde gelen çöpçatanlık hizmeti olan Something More'un CEO'sudur. 12 yılı aşkın bir süredir Austin'de mutlu çiftler yaratmaktadır ve yüzlerce bekârın aşkı bulma yolculuklarında yardımcı olmuştur. Blogları Huffington Post, Good Men Project, SheKnows, Emlovz ve The Dating Truth'da yayınlanmıştır. Ayrıca ilk kitabı olan Game Set Match: A Professional Matchmaker's Advice on How to Win At the Game Of Love'ı yayımlamıştır. Julia, Puget Sound Üniversitesi'nden İşletme ve İletişim alanında lisans derecesine sahiptir ve Matchmaking Institute'den Uzman Çöpçatan sertifikasına sahiptir. Bu makale 524.191 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Eğitim ve İletişim
Bu sayfaya 524.191 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam