Hisense TV Telefonuna Nasıl Bağlanır?

Ortak yazar: Nicole Levine, MFA

Bu wikiHow makalesi sana, telefonundaki içerikleri Hisense Smart TV’ye nasıl yansıtacağını öğretir. Hisense TV’ler Android tabanlı olduğu için iPhone kullanıcılarının bir HDMI dönüştürücü kullanması veya farklı bir medya oynatıcıya (Apple TV, Chromecast veya Roku gibi) yansıtma yapması gerekir.

Yöntem 1 / 2:
Android

 1. 1
  Hisense TV’nin ayarlarını aç. Bunun için kumandandaki düğmesine bas, ardından dişli simgesini seç. [1]
 2. 2
  System’i (Sistem) seç. Bu, soldaki sütundadır.
 3. 3
  Network’ü (Ağ) seç.
 4. 4
  ″Network Configuration”ı (Ağ Yapılandırması) “Kablosuz”a getir. Bu seçenek zaten seçiliyse bu adımı atlayabilirsin.
 5. 5
  ”Anyview Strem”i (Anyview Akış) “On” (Açık) konuma getir. “Anyview Stream”in altında “On” kelimesini görürsen bu adımı atlayabilirsin. Bunu görmezsen Anyview Stream’i seç, ardından On’ı seç. [2]
  • Modeline bağlı olarak bir listeden Anyview cast’i (Anyview yayın) seçmen gerekebilir.
 6. 6
  Android’ini Hisense’le aynı Wi-Fi ağına bağla.
 7. 7
  Android’inde Google Home uygulamasını aç. Ana ekranda veya uygulama çekmecesinde bulunan, gökkuşağı renkli ev simgesidir. hl=en</ref>
 8. 8
  Menu’e (Menü) dokun. Bu, ekranın sol üst köşesindedir.
 9. 9
  Cast screen / audio’ya (Ekran / ses yayınla) dokun.
 10. 10
  Tekrar Cast screen / audio’ya (Ekran / ses yayınla) dokun. Android’in bağlanabileceği cihazların bir listesini görürsün.
 11. 11
  Listeden Hisense TV’ni seç. Android’in şimdi ekranını TV’de yayınlar.
  • Herhangi bir zamanda yayını durmak için ana ekranın en üstünden bildirim çekmecesini aşağı doğru çek, Casting screen (Ekran yayınlama) bildirimine dokun, ardından Disconnect’e dokun.
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
iPhone

 1. 1
  Bir HDMI-Lightning dönüştürücü satın al. Bu dönüştürücüler bir uçta standart iPhone Lightning çıkışına, diğer uçta da dişi bir HDMI çıkışına sahip olur. [3]
  • Televizyona farklı bir dijital medya cihazı (Apple TV, Roku, Amazon Fire stick veya Chromecast gibi) bağlayıp televizyona bağlanmak için o cihazın resmi uygulamasını kullanmak, fiziksel bir kablo kullanmaya alternatiftir.
 2. 2
  Dönüştürücünün Lightning ucunu iPhone’a tak. [4]
 3. 3
  Dönüştürücüyü bir HDMI kablosu kullanarak TV’ye bağla. HDMI kablosunun her iki tarafında da aynı konektör bulunur. Bir ucu dönüştürücüye, diğer ucu da televizyondaki boş bir HDMI girişine tak.
 4. 4
  Hisense kumandasında INPUT (GİRİŞ) düğmesine bas. Tüm giriş kaynaklarının bir listesi çıkar. [5]
 5. 5
  iPhone’unun bağladığın HDMI girişini seç. Girişler arasında geçiş yapmak için ok tuşlarını kullan, ardından iPhone’u seçtikten sonra ENTER’a (GİRİŞ) bas. iPhone’un şimdi televizyona bağlanır.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Bu wikiHow makalesi hakkında

Teknoloji Yazarı ve Editör
Nicole Levine, MFA bu makalenin ortak yazarıdır. Nicole Levine, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Teknik dokümantasyon oluşturma ve önde gelen internet sitesi barındırma ve yazılım şirketlerindeki destek ekiplerini yönetme alanlarında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Nicole ayrıca Portland Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve farklı kurumlarda kompozisyon, bilim kurgu yazarlığı ve ev yapımı dergi (zin) hazırlama dersleri vermektedir.
Bu sayfaya 201 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam