İnternet sitenle alakalı endişeleri veya istekleriyle alakalı seninle kolayca iletişime geçebilmelerini sağlayan bir şeyin bulunması sitenin ziyaretçileri için her zaman harika bir deneyimdir. Bu kesinlikle her İnternet sitesi için katma değer bir özelliktir. Haydi basit bir HTML kod pasajıyla bir İnternet sayfasına nasıl e-posta bağlantısı ekleyebileceğimizden adım adım bahsedelim.

Adımlar

 1. 1
  HTML belgene çapa etiketini <a href= yaz. "<a href=" özelliği, HTML belgende bağlantıyı başlatır. "<a href=" etiketi genelde tarayıcıya takip eden şeyin bir bağlantı olduğunu söyler.
  • Belgeye geçmeden önce bu noktaya kadar tüm HTML kodlarını eklemen gerekir.
 2. 2
  "=" işaretinden sonra mailto: yaz. Bu, İnternet tarayıcısına takip eden bağlantının bir İnternet sayfasına değil, e-posta adresine olduğunu söyler.
 3. 3
  Kullanıcının e-postasını yaz. Buraya kadar düzgünce biçimlendirilmiş bir komut şöyle olur: <a href=mailto:<nowiki> agentavery@sample.com".
 4. 4
  Önceden belirlenmiş bir konu satırı yaz (isteğe bağlı). Önceden belirlenmiş bir konu eklemek istersen kullanıcının e-posta adresinden sonra bir soru işareti (?) koy, sonrasında "subject" (konu) (tırnak işaretleri olmadan) yaz, ardından bir eşittir işareti (=) koy, son olarak da bir çift tırnak işaretinin içine konuyu yaz.
  • Bunu komutuna eklemek istersen buraya kadar şöyle görünmesi gerekir: <a href=mailto:<nowiki>agentavery@sample.com?subject="konu metni"
  • Konu satırında alfa sayısal olmayan karakterler kullanmamaya çalış. Bunu aşmanın yolu her zaman vardır; böylece bağlantın sapmaz ve başka bir şeyin parçası olduğunu düşünür.
  • Çoğu zaman kullanılmasa da konu satırını mailto söz dizimiyle doldurmak için bilgi ekmek mümkündür. Ancak bu, postanın daha sonra işlenebilmesi (filtrelenebilmesi) için gelen postaları işleyen bir robotun içindeki bir sunucuya gönderildiğinde daha sık kullanılır.
  • Benzer bir söz dizimi kullanarak "body", "cc" veya "bcc" satırı da ekleyebilirsin. Sadece, "body","cc" veya "bcc" ifadelerinden önce bir soru işareti, bu ifadelerin ardından bir eşittir işareti koyduğundan ve satırın metninin bir çift tırnak işaretinin içinde olduğundan emin ol.
 5. 5
  Sağ köşebent eklemek için > yaz. Buraya kadar olan HTML komutlarımız İnternet tarayıcısına hangi e-posta adresine bağlanılacağını ve bir konu/cc/bcc eklemesini söylemekteydi. Sağ köşebent, ">" İnternet tarayıcıya bu bağlantıya tıklandığında çalıştırılacak başka komut olmadığını söyler.
 6. 6
  Bağlantı metni yaz. Bu, kullanıcının e-posta bağlantısını açmak için tıklayacağı metindir. Bu, sağ köşebentten sonra gelir. Bu bir kelime, bir ifade veya bunun gönderildiği kişinin e-posta adresinin bir kopyası bile olabilir. Bu genelde "buraya", "bu" veya benzer bir şey olur.
 7. 7
  Bağlantı metninden sonra </a> yaz. HTML komutu kapatılır. Bunun işe yaraması ve sayfanın kalanının çapa etiketinin bir eklentisi olmaması için HTML çapa etiketinin bir kapanışının olması gerekir.
  • HTML bağlantı komutunun hepsi şöyle görünmeli: <a href=mailto:<nowiki>agentavery@sample.com?subject="HTML link">Bize e-posta göndermek için buraya tıklayın!!!</a>
 8. 8
  HTML sayfasının kalanını devam ettir. Yaptıklarını kaydettiğinden emin ol. Belgene ekleyeceğin daha fazla HTML varsa çalışmaya devam et.
  Reklam

İpuçları

 • HTML çapa etiketi <a> farklı şekillerde kullanılabilir. Etkin bir şekilde kullanabilmek için etiketi iyice öğrenmek iyi olur.
 • Çapa etiketlerinin HTML belgesinin body (<body>...</body>) bölümünün içine konulması gerekir. Bu etiketleri başka bir yere koyma; aksi halde bu, sen ön izlemede bulunuyor da olsan ziyaretçin bu sayfayı açıyor da olsa hatalara neden olur veya e-postanın kayıtlı olduğu İnternet sayfası yüklenir yüklenmez e-posta aracısını açar ve istemeden gerçekleşen bu açılma sinir bozucu olabilir.
Reklam

Uyarılar

 • Bir İnternet sayfasına e-posta adresi koymak e-posta hesapları için istenmeyen e-posta problemine neden olabilir. İnternet’te bu tür e-posta adreslerini mesaj sağanağına tutmak için toplayan programlar çalıştıran birçok kişi var. Yani halka açık bir İnternet sitesine e-posta bağlantısı koyan bir kişinin mesaj sağanaklarını engellemeye hazır olması gerekir.
 • E-postayı göndermeden önce alıcının adını kontrol et.
 • Kullanıcıların bilgisayarında e-posta istemcisi yoksa sana e-posta gönderemezler.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Reklam

Referanslar

Bu wikiHow makalesi hakkında

Travis Boylls
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Travis Boylls. Travis Boylls, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Travis teknoloji makaleleri yazma, müşteri hizmetleri yazılımı sağlama ve grafik tasarım konularında deneyime sahiptir. Windows, macOS, Android, iOS ve Linux platformlarında uzmandır. Pikes Peak Toplum Fakültesi’nde grafik tasarım eğitimi almıştır. Bu makale 2.959 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 2.959 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam