Google Play'den Nasıl Çıkış Yapılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesi, telefondaki Google hesabına ait oturumu kapatarak Android üzerinden Google Play’den nasıl çıkış yapacağını öğretir. Bu makale ayrıca, bilgisayarda Google Play’in web sitesinden nasıl çıkış yapılacağını gösterir.

Yöntem 1 / 2:
Android’de

 1. 1
 2. 2
  Hesaplar seçeneğine dokun. Bu seçenek, sahip olduğun Android telefonda giriş yaptığın tüm hesapları listeler.
  • Android’in bazı sürümlerinde bu seçenek, "Cloud ve Hesaplar" veya "Hesaplar ve Senkr" ya da başka benzer bir seçeneğin içinde olabilir.[1]
 3. 3
  Google hesabına dokun. Bu hesap kırmızı, sarı, yeşil ve mavi renkteki büyük "G" harfiyle gösterilen beyaz simgenin yanındadır. Hesabın üzerine dokunduğunda Android’li akıllı telefonunda giriş yaptığın tüm Google hesapları görüntülenecektir.
 4. 4
  Çıkış yapmak istediğin hesaba dokun. Dokunduğun hesaba dair bütün seçenekler görüntülenecektir.
 5. 5
  simgesine dokun. Dikey olarak hizalanmış üç noktayı içeren bu simge, Google hesap ayarlarının sağ üst köşesinde yer almaktadır. Bir menü açılacaktır.
 6. 6
  Hesabı kaldır seçeneğine dokun. Dokunman gereken seçenek, açılan menünün sağ üst köşesindeki ikinci seçenektir. Buraya dokunduktan sonra onay isteyen bir pencere açılacaktır.
 7. 7
  Hesabı kaldır seçeneğine dokun. Bu seçenek, Google hesabı kaldırma isteğini onaylar ve Google hesabı kullanan tüm uygulamalardan çıkış yapmanı sağlar.[2]
  • Google Play hesabına tekrar giriş yapman gerekirse "Android’de bir Google Hesabı Ekle" makalesini okuyup bir Google hesabının nasıl ekleneceğini öğrenebilirsin.
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
Masaüstü'nde

 1. 1
  Bir web tarayıcısında https://play.google.com adresine git. PC’de ya da Mac’de istediğin web tarayıcısını kullanabilirsin.
 2. 2
  Profil resmine tıkla. Profil resmin, web sitesinin sağ üst köşesinde yer almaktadır. Buraya tıkladığında bir menü açılacaktır.
 3. 3
  Oturumu kapat seçeneğine tıkla. Bu seçeneğe tıkladığında Google Play web sitesindeki Google hesabından çıkış yapmış olacaksın.
  • Tekrar giriş yapmak için, sağ üst köşedeki "Oturum açın" seçeneğine tıkla ve Google Play hesabında kullandığın e-posta adresi ve şifre ile giriş yap.
  Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Ortak Yazar:
wikiHow Editör Ekibi
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.
Bu sayfaya 3.767 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam