Google Play'den Nasıl Çıkış Yapılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Android’deMasaüstü'ndeReferans

Bu wikiHow makalesi, telefondaki Google hesabına ait oturumu kapatarak Android üzerinden Google Play’den nasıl çıkış yapacağını öğretir. Bu makale ayrıca, bilgisayarda Google Play’in web sitesinden nasıl çıkış yapılacağını gösterir.

1
Android’de

 1. 1
  Android’de Ayarlar seçeneğini aç. Dişli simgesiyle gösterilen bu uygulama, genelde Android’in uygulama çekmecesinde yer almaktadır.
 2. 2
  Hesaplar seçeneğine dokun. Bu seçenek, sahip olduğun Android telefonda giriş yaptığın tüm hesapları listeler.
  • Android’in bazı sürümlerinde bu seçenek, "Cloud ve Hesaplar" veya "Hesaplar ve Senkr" ya da başka benzer bir seçeneğin içinde olabilir.[1]
 3. 3
  Google hesabına dokun. Bu hesap kırmızı, sarı, yeşil ve mavi renkteki büyük "G" harfiyle gösterilen beyaz simgenin yanındadır. Hesabın üzerine dokunduğunda Android’li akıllı telefonunda giriş yaptığın tüm Google hesapları görüntülenecektir.
 4. 4
  Çıkış yapmak istediğin hesaba dokun. Dokunduğun hesaba dair bütün seçenekler görüntülenecektir.
 5. 5
  simgesine dokun. Dikey olarak hizalanmış üç noktayı içeren bu simge, Google hesap ayarlarının sağ üst köşesinde yer almaktadır. Bir menü açılacaktır.
 6. 6
  Hesabı kaldır seçeneğine dokun. Dokunman gereken seçenek, açılan menünün sağ üst köşesindeki ikinci seçenektir. Buraya dokunduktan sonra onay isteyen bir pencere açılacaktır.
 7. 7
  Hesabı kaldır seçeneğine dokun. Bu seçenek, Google hesabı kaldırma isteğini onaylar ve Google hesabı kullanan tüm uygulamalardan çıkış yapmanı sağlar.[2]
  • Google Play hesabına tekrar giriş yapman gerekirse "Android’de bir Google Hesabı Ekle" makalesini okuyup bir Google hesabının nasıl ekleneceğini öğrenebilirsin.

2
Masaüstü'nde

 1. 1
  Bir web tarayıcısında https://play.google.com adresine git. PC’de ya da Mac’de istediğin web tarayıcısını kullanabilirsin.
 2. 2
  Profil resmine tıkla. Profil resmin, web sitesinin sağ üst köşesinde yer almaktadır. Buraya tıkladığında bir menü açılacaktır.
 3. 3
  Oturumu kapat seçeneğine tıkla. Bu seçeneğe tıkladığında Google Play web sitesindeki Google hesabından çıkış yapmış olacaksın.
  • Tekrar giriş yapmak için, sağ üst köşedeki "Oturum açın" seçeneğine tıkla ve Google Play hesabında kullandığın e-posta adresi ve şifre ile giriş yap.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Log Off Google Play, Español: cerrar sesión en Google Play, Português: Sair da Conta do Google Play, Italiano: Uscire da Google Play, Français: se déconnecter de Google Play, Русский: выйти из Google Play, Deutsch: Sich aus Google Play ausloggen, 中文: 从Google Play注销, ไทย: ลงชื่อออกจาก Google Play, 日本語: Google Playからログアウトする, Tiếng Việt: Đăng xuất Google Play, Bahasa Indonesia: Keluar dari Google Play, Nederlands: Uitloggen op Google Play, العربية: تسجيل الخروج من حساب جوجل بلاي, हिन्दी: गूगल प्ले से लॉगऑफ करें

Bu sayfaya 404 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?