Uzun bir yolculuk mu planlıyorsun? Google Haritalar, birden fazla varış noktası belirlemeni sağlar ve tüm duraklarını bağlayan bir rota oluşturur. Araba, yürüyüş ve bisiklet için birden fazla varış noktasına sahip bir harita oluşturabilirsin. Google Haritalar İnternet sitesini veya iOS ve Android mobil uygulamasını kullanarak birden çok varış noktası olan bir harita oluşturabilirsin.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Mobil Uygulamayı Kullanmak

 1. 1
  Sağ alt köşedeki mavi Yol Tarifi düğmesine dokun. Bu, Yol Tarifi modunu başlatacak ve bir başlangıç ve varış noktası isteyecektir.
  • Birden fazla varış noktası ekleme işlemi iOS ve Android için aynıdır.
 2. 2
  Başlangıç konumunu gir. Varsayılan olarak Haritalar, cihazının mevcut konumunu kullanır. "Konumunuz" girişine dokunarak herhangi bir yeri girebilirsin.
  • Başlangıç konumun olarak kullanmak istediğin yeri işaretlemek için "Harita üzerinde seçin" seçeneğine dokun. Haritayı konumlandırmak için iğnenin altındaki haritayı sürükle ve yakınlaştır.
 3. 3
  "Varış noktası seçin"e dokun ve ilk varış noktanı gir. Adresi yazabilir, bir işletme veya yeri arayabilir veya "Harita üzerinde seçin"e dokunabilirsin. "Harita üzerinde seçin"e dokunursan varış noktana bir iğne yerleştirmek için haritayı kaydırabilir ve yakınlaştırabilirsin.
 4. 4
  Arabayı veya yayayı seçtiğinden emin ol. Toplu taşıma veya yolculuk için birden fazla varış noktası desteği bulunmuyor.
 5. 5
  Sağ üst köşedeki ⋮ düğmesine dokun. Bu düğme, başlangıç ve varış yerini girdikten sonra görünür ve haritada bir rota gösterilir.
 6. 6
  "Durak ekle"ye dokun. Bu, ilk varış noktanın altına yeni bir satır ekleyecektir.
  • Eğer bu seçeneği görmüyorsan cihazın özelliği desteklemeyecek kadar eski olabilir.
 7. 7
  İkinci varış noktasını gir. Bir konum veya adres arayabilir veya bir iğne yerleştirmek için "Harita üzerinde seçin" e tıklayabilirsin.
 8. 8
  Daha fazla durak eklemeye devam et. Dokuz varış noktasına kadar ekleyebilirsin. Her varış noktası eklediğinde, sınıra ulaşılıncaya kadar altta yeni bir "Durak ekle" satırı görünecektir.[1]
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
Google Haritalar İnternet Sitesini Kullanmak

 1. 1
  Bilgisayarından Google Haritalar İnternet sitesini aç. Google Haritalar sitesi, dokuz ek varış noktasına kadar harita oluşturmanı sağlar.
 2. 2
  Arama kutusunun sağ tarafındaki Yol Tarifi düğmesine tıkla. Bu, kenar çubuğunu açar ve bir başlangıç ve ilk varış noktasını girmeni sağlar.
 3. 3
  Ulaşım şeklini seç. Nasıl seyahat edeceğini seçmek için kenar çubuğunun üstündeki düğmeleri kullan. Sadece araba, yaya ve bisiklet için birden fazla varış noktası ayarlayabilirsin. Toplu taşıma veya uçak için birden fazla varış noktası belirleyemezsin.[2]
 4. 4
  Başlangıç konumunu gir. Bir adres, işletme veya yön işareti yazabilir veya haritadaki bir noktaya tıklayabilirsin. Bilgisayarının geçerli konumunu kullanmak için arama sonuçlarının üstündeki "Konumum" seçeneğine tıkla. Tarayıcından Google Haritalar'ın konumunu görmesine izin vermen istenebilir.
  • Birden çok varış noktası ekleyebilmen için önce bir başlangıç konumu girmelisin.
 5. 5
  İlk varış noktanı gir. "Varış noktası seçin" kutusuna tıkla ve başlangıç noktan için yaptığın gibi bir varış noktası gir.
 6. 6
  Henüz yapmadıysan "Yol Tarifi"ne tıkla. Önce varış noktalarını seçerek başlamışsan (ör., haritada bir noktaya tıklayarak veya haritayı ilk açtığında bir hedef arayarak) yuvarlak "Yol Tarifi" düğmesine tıkla ve bir başlangıç konumu seç. Birden çok durak ekleyebilmen için önce bir başlangıç konumu ve bir varış noktasıyla "Yol Tarifi" modunda olman gerekir.
 7. 7
  Varış noktasının altındaki "+" düğmesine tıkla. Bu, ikinci varış noktan için yeni bir varış noktası ekleyecektir.
  • Başlangıç ve varış noktalarının ayarlı olduğundan emin ol, yoksa "+" görünmeyecektir.
  • "+" düğmesini görmüyorsan "Rota seçenekleri"ni kapatman gerekebilir. Ayrıca yanlış seyahat yöntemini seçmiş olabilirsin, çünkü uçak ve toplu ulaşımda birden fazla varış yeri desteklenmez.
 8. 8
  İkinci varış noktanı ekle. "+" düğmesine tıkladıktan sonra, ilk yaptığın gibi ikinci varış noktanı gir. Rotanın ayarlandığını göreceksin, böylece ilkine ulaştıktan sonra ikinci hedefine götürüleceksin.
 9. 9
  Ek varış noktaları için tekrarla. Seyahatini tamamlayana kadar bu şekilde varış noktaları eklemeye devam edebilirsin. Seyahatin tamamı için sadece tek bir ulaşım yöntemi belirleyebilirsin.
  • Başlangıç noktan da dâhil olmak üzere toplam 10 konum ayarlayabilirsin. Seyahatinde daha fazla varış noktası varsa seyahatin için birden fazla harita oluşturman gerekebilir.
 10. 10
  Yeniden sıralamak için her bir hedefin yanındaki noktaları sürükle. Seyahatini yeniden sıralaman gerekirse her bir hedefin yanındaki noktaları sürükleyip bırakabilirsin. Yeni rota otomatik olarak hesaplanacaktır.
 11. 11
  Kullanmak istediğin rotaya tıkla. Seyahatin için birden fazla olası rota varsa toplam seyahat süreleriyle birlikte varış noktalarının altında listelenecektir. Adım adım yol tariflerini görüntülemek için rotaya tıkla.
  • Birden fazla varış noktası içeren bir geziyi mobil cihazına gönderemezsin, bu nedenle bu seçenek gri gözükecektir.
 12. 12
  Haritayı yazıcına göndermek için "Yazdır" düğmesine tıkla. İki seçeneğin olacak: Haritalar dahil yazdırmak veya sadece metin yazdırmak.
  • Ayrıca Paylaş düğmesine tıklayabilir ve e-posta yoluyla haritanın bir bağlantısını başkalarına gönderebilirsin.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Sim'lerinin İhtiyaçları Nasıl DoldurulurSim'lerinin İhtiyaçları Nasıl Doldurulur?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Resimler JPEG Formatına Nasıl DönüştürülürResimler JPEG Formatına Nasıl Dönüştürülür?
Instagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl GizlenirInstagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl Gizlenir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Darlene Antonelli, MA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Darlene Antonelli, MA. Darlene Antonelli wikiHow’un Teknoloji Yazarı ve Editörü’dür. Darlene üniversitede ders verme, teknolojiyle ilgili makaleler yazma ve teknoloji alanında uygulamalı olarak çalışma konularında deneyime sahiptir. 2012 yılında Rowan Üniversitesi’nden Yazarlık konusunda Yüksek Lisans derecesi almış ve tezini İnternet’teki topluluklar ve böyle topluluklarda oluşturulan kişilikler üzerine yazmıştır. Bu makale 10.042 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 10.042 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam