Google Drive'daki Tüm Dosyalar Bilgisayara veya Mac'e Nasıl İndirilir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Google Drive'ı KullanmaYedekleme ve Senkronizasyon Programını KullanmaGoogle’dan Arşiv İndirme

Bu wikiHow makalesi ile Google Drive hesabındaki tüm dosyaları Mac veya masaüstü bilgisayarına nasıl indireceğini öğreneceksin. Dosyaları doğrudan Google Drive İnternet sitesinden indirebilir, Google Drive dosyalarını Google’dan Yedekleme ve Senkronizasyon seçeneğini kullanarak bilgisayarına senkronize edebilir veya Google Drive verilerinin tümünü Google Arşivi olarak indirebilirsin. Google Drive'ında 5GB'tan fazla veri varsa Google Drive hesabını Google’ın ücretsiz Yedekleme ve Senkronizasyon programını kullanarak bilgisayarına senkronize etmen önerilir.

1
Google Drive'ı Kullanma

 1. 1
  Google Drive'ı aç. Bilgisayarının İnternet tarayıcısında https://drive.google.com/ adresine git. Google Hesabına giriş yaptıysan Google Drive sayfası açılır.
  • Google Hesabına giriş yapmadıysan istendiğinde Google Drive’a Git butonuna tıkla, ardından e-posta adresini ve şifreni gir.
 2. 2
  Drive penceresindeki herhangi bir dosyaya veya klasöre tıkla. Tıkladığında o dosya veya klasör seçilecektir.
 3. 3
  Google Drive'daki her şeyi seç. Seçmek için Ctrl+A (Windows) veya Command+A (Mac) tuşuna bas. Drive'ın ana sayfasındaki her öge maviye dönmeli.
 4. 4
  butonuna tıkla. Bu, sayfanın sağ üst köşesindedir. Bir açılır menü belirecek.
 5. 5
  İndir butonuna tıkla. Bu seçenek açılır menüdedir. Tıkladığında Google Drive dosyaların bilgisayarına indirilmeye başlayacak.
  • Google Drive, dosyaları bir ZIP klasörüne sıkıştıracak.
 6. 6
  Google Drive içeriklerinin indirilme işleminin bitmesini bekle. Dosyalar indirildikten sonra İndirilenler klasörüne gidebilir ve onları görüntülemek için ZIP içinden çıkarabilirsin.

2
Yedekleme ve Senkronizasyon Programını Kullanma

 1. 1
  Yedekleme ve Senkronizasyon İnternet sayfasını aç. Bilgisayarının İnternet tarayıcısında https://www.google.com/drive/download/ adresine git. Yedekleme ve Senkronizasyon programı, bilgisayarın ile Google Drive hesabın arasında dosyaları senkronize etmene olanak sağlar. Böylece tüm Google Drive içeriğini bilgisayarına indirmene imkân verir.
  • Bu yöntemin asıl faydası; Google Drive’da yaptığın tüm değişikliklerin otomatik olarak bilgisayarındaki Yedekleme ve Senkronizasyon programında da yapılmasıdır.
 2. 2
  İndir butonuna tıkla. Sayfanın sol tarafındaki "Kişisel" başlığının altındaki mavi renkli butondur.
 3. 3
  İstendiğinde Kabul Et ve İndir butonuna tıkla. Tıkladığında Yedekleme ve Senkronizasyon kurulum dosyası bilgisayarına indirilmeye başlayacak.
 4. 4
  Yedekleme ve Senkronizasyon programını kur. Kurulum dosyası indirildikten sonra işletim sistemine bağlı olarak aşağıdakilerden birini yap:
  • Windows'ta Kurulum - Kurulum dosyasına çift tıkla, istendiğinde Evet seçeneğine ve kurulum tamamlandığında Kapat butonuna tıkla.
  • Mac'te Kurulum - Kurulum dosyasına çift tıkla, istenirse kurulumu doğrula, Yedekleme ve Senkronizasyon simgesine tıklayıp "Uygulamalar" klasörü kısayoluna sürükle ve kurulumun bitmesini bekle.
 5. 5
  Yedekleme ve Senkronizasyon giriş sayfasının açılmasını bekle. Yedekleme ve Senkronizasyon bilgisayarına yüklendikten sonra Google Hesabına giriş yapman için bir sayfa açılacak.
  • Devam etmeden önce BAŞLA seçeneğine tıklaman gerekebilir.
 6. 6
  Google Hesabına giriş yap. İndirmek istediğin Google Drive içeriğine bağlı Google Hesabı için e-posta adresini ve şifreyi gir.
 7. 7
  Gerekiyorsa senkronize edilecek bilgisayar klasörlerini seç. Google Drive’a yüklemek istediğin klasörlerin yanındaki kutuyu işaretle.
  • Dosya yüklemek istemiyorsan bu sayfadaki her kutunun işaretini kaldır.
 8. 8
  İLERİ butonuna tıkla. Bu, pencerenin sağ alt köşesindedir.
 9. 9
  İstendiğinde ANLADIM butonuna tıkla. Bu, bilgisayarına hangi Google Drive dosyalarının indirileceğini belirleyebileceğin İndirme sayfasını açacak.
 10. 10
  "Drive'ımdaki her şeyi senkronize et" kutusunu işaretle. Bu kutuyu pencerenin üst tarafında bulacaksın. Bunu yaptığında Google Drive’ındaki her şeyin bilgisayarına indirilmesi sağlanır.
 11. 11
  BAŞLA butonuna tıkla. Bu, pencerenin sağ alt köşesindeki mavi butondur. Google Drive’ın içeriği bilgisayarına indirilmeye başlayacak.
  • Bu işlem Google Drive dosyalarının büyüklüğüne bağlı olarak biraz zaman alabilir, bu nedenle sabırlı ol.
  • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra dosyalarını bilgisayarındaki "Google Drive" klasöründe görüntüleyebileceksin. Bu klasöre, önce Yedekleme ve Senkronizasyon simgesine ardından Yedekleme ve Senkronizasyon menüsünün sağ üst tarafındaki klasör simgesine tıklayarak erişebilirsin.

3
Google’dan Arşiv İndirme

 1. 1
  Google Hesabı sayfanı aç. Bir İnternet tarayıcısında https://myaccount.google.com/ adresine git. Daha önce oturum açtıysan Google Hesabının Hesap Ayarları sayfası açılır.
  • Google Hesabına giriş yapmadıysan sayfanın sağ üst tarafındaki mavi renkli Giriş Yap butonuna tıkla, ardından devam etmeden önce e-posta adresini ve şifreni gir.
 2. 2
  İçeriğini kontrol et butonuna tıkla. Bu, "Kişisel Bilgiler ve Gizlilik" başlığı altındadır.
  • Bu seçeneği görmek için aşağı kaydırman gerekebilir.
 3. 3
  ARŞİV OLUŞTUR butonuna tıkla. Bu, sayfanın sağ tarafında, "Verilerinizi İndirin" başlığının hemen altındadır.
 4. 4
  HİÇBİRİNİ SEÇME butonuna tıkla. Bu gri düğme sayfanın sağ tarafındadır.
 5. 5
  Aşağı kaydır ve gri renkli "Drive" anahtarına tıkla. Google Drive dosyalarının indirileceğini belirtmek için sayfanın yaklaşık üçte biri kadar aşağıda olan "Drive" başlığının karşısındaki bu anahtar maviye dönecek .
  • Arşive eklemek istediğin diğer Google ürünlerinin yanındaki gri düğmeye de tıklayabilirsin.
 6. 6
  Aşağı kaydır ve İLERİ butonuna tıkla. Bu, sayfanın alt tarafındaki mavi butondur.
 7. 7
  Bir arşiv boyutu seç. "Arşiv Boyutu" açılır kutusuna tıkla, ardından Google Drive indirme boyutuyla eşleşen (veya üzerindeki) bir boyuta tıkla.
  • Google Drive'ın seçilen boyuttan büyükse birden fazla ZIP dosyası indirir.
 8. 8
  ARŞİV OLUŞTUR butonuna tıkla. Bu, sayfanın alt tarafındadır. Google Drive, içinde tüm Drive içeriğinin olduğu bir ZIP klasörü oluşturmaya başlayacak.
 9. 9
  Arşivin derlenmesi işleminin bitmesini bekle. Google Drive arşivinin dosyaları birleştirmeyi bitirmesi genellikle birkaç dakika sürer. Bu nedenle İNDİR seçeneği görünene kadar bu sayfadan ayrılma.
  • Google, e-posta adresine bir indirme bağlantısı da gönderir, böylece sayfayı kapatırsan e-postanı Google’dan açabilir ve arşivi indirmek için e-postadaki Arşivi İndir seçeneğine tıklayabilirsin.
 10. 10
  İNDİR butonuna tıkla. Bu mavi buton sayfanın ortasındaki arşiv adının sağ tarafındadır.
 11. 11
  Google şifreni gir. İstendiğinde, Google Hesabına giriş yapmak için kullandığın şifreyi yaz. Şifreni yazdığında arşiv dosyası bilgisayarına indirilmeye başlayacak.
 12. 12
  Google Drive içeriklerinin indirilme işleminin bitmesini bekle. Dosyalar indirildikten sonra onları görüntülemek için ZIP'ten çıkarabilirsin.

İpuçları

 • Google Drive dosyalarını indirirken işlemi hızlandırmak için bilgisayarını Ethernet aracılığıyla yönlendiriciye bağlamayı düşünebilirsin.

Uyarılar

 • Ücretsiz Google Drive hesapları en fazla 15 gigabayt'lık dosya barındırabilir. Bu nedenle indirme işleminin tamamlanması birkaç saat sürebilir.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

Français: télécharger tous les fichiers de Google Drive sur PC ou Mac, ไทย: ดาวน์โหลดไฟล์ทั้งหมดของ Google Drive ด้วย PC หรือ Mac, Español: descargar todos los archivos de Google Drive en una computadora de escritorio o una Mac, Bahasa Indonesia: Mengunduh Semua Berkas di Google Drive pada Windows atau Mac, Deutsch: Alle Dateien in Google Drive auf einen PC oder Mac herunterladen, Tiếng Việt: Tải toàn bộ tập tin trên Google Drive về máy tính, 한국어: 구글 드라이브의 모든 파일을 컴퓨터에 다운로드하는 방법, Português: Baixar Todos os Arquivos no Google Drive em um PC ou Mac, العربية: تنزيل كل ملفات جوجل درايف على جهاز كمبيوتر يعمل بنظام ويندوز أو ماكنتوش, Italiano: Scaricare Tutti i File di Google Drive su PC o Mac, 中文: 把谷歌硬盘上的所有文件下载到电脑上, Nederlands: Alle bestanden op Google Drive downloaden op een pc of Mac, Русский: скачать все файлы с Google Диска на компьютер, 日本語: Googleドライブ上のすべてのファイルをPCまたはMacにダウンロードする

Bu sayfaya 2.542 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?