Bu wikiHow makalesi ile Google Drive hesabındaki tüm dosyaları Mac veya masaüstü bilgisayarına nasıl indireceğini öğreneceksin. Dosyaları doğrudan Google Drive İnternet sitesinden indirebilir, Google Drive dosyalarını Google’dan Yedekleme ve Senkronizasyon seçeneğini kullanarak bilgisayarına senkronize edebilir veya Google Drive verilerinin tümünü Google Arşivi olarak indirebilirsin. Google Drive'ında 5GB'tan fazla veri varsa Google Drive hesabını Google’ın ücretsiz Yedekleme ve Senkronizasyon programını kullanarak bilgisayarına senkronize etmen önerilir.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Google Drive'ı Kullanma

 1. 1
  Google Drive'ı aç. Bilgisayarının İnternet tarayıcısında https://drive.google.com/ adresine git. Google Hesabına giriş yaptıysan Google Drive sayfası açılır.
  • Google Hesabına giriş yapmadıysan istendiğinde Google Drive’a Git butonuna tıkla, ardından e-posta adresini ve şifreni gir.
 2. 2
  Drive penceresindeki herhangi bir dosyaya veya klasöre tıkla. Tıkladığında o dosya veya klasör seçilecektir.
 3. 3
  Google Drive'daki her şeyi seç. Seçmek için Ctrl+A (Windows) veya Command+A (Mac) tuşuna bas. Drive'ın ana sayfasındaki her öge maviye dönmeli.
 4. 4
  butonuna tıkla. Bu, sayfanın sağ üst köşesindedir. Bir açılır menü belirecek.
 5. 5
  İndir butonuna tıkla. Bu seçenek açılır menüdedir. Tıkladığında Google Drive dosyaların bilgisayarına indirilmeye başlayacak.
  • Google Drive, dosyaları bir ZIP klasörüne sıkıştıracak.
 6. 6
  Google Drive içeriklerinin indirilme işleminin bitmesini bekle. Dosyalar indirildikten sonra İndirilenler klasörüne gidebilir ve onları görüntülemek için ZIP içinden çıkarabilirsin.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Yedekleme ve Senkronizasyon Programını Kullanma

 1. 1
  Yedekleme ve Senkronizasyon İnternet sayfasını aç. Bilgisayarının İnternet tarayıcısında https://www.google.com/drive/download/ adresine git. Yedekleme ve Senkronizasyon programı, bilgisayarın ile Google Drive hesabın arasında dosyaları senkronize etmene olanak sağlar. Böylece tüm Google Drive içeriğini bilgisayarına indirmene imkân verir.
  • Bu yöntemin asıl faydası; Google Drive’da yaptığın tüm değişikliklerin otomatik olarak bilgisayarındaki Yedekleme ve Senkronizasyon programında da yapılmasıdır.
 2. 2
  İndir butonuna tıkla. Sayfanın sol tarafındaki "Kişisel" başlığının altındaki mavi renkli butondur.
 3. 3
  İstendiğinde Kabul Et ve İndir butonuna tıkla. Tıkladığında Yedekleme ve Senkronizasyon kurulum dosyası bilgisayarına indirilmeye başlayacak.
 4. 4
  Yedekleme ve Senkronizasyon programını kur. Kurulum dosyası indirildikten sonra işletim sistemine bağlı olarak aşağıdakilerden birini yap:
  • Windows'ta Kurulum - Kurulum dosyasına çift tıkla, istendiğinde Evet seçeneğine ve kurulum tamamlandığında Kapat butonuna tıkla.
  • Mac'te Kurulum - Kurulum dosyasına çift tıkla, istenirse kurulumu doğrula, Yedekleme ve Senkronizasyon simgesine tıklayıp "Uygulamalar" klasörü kısayoluna sürükle ve kurulumun bitmesini bekle.
 5. 5
  Yedekleme ve Senkronizasyon giriş sayfasının açılmasını bekle. Yedekleme ve Senkronizasyon bilgisayarına yüklendikten sonra Google Hesabına giriş yapman için bir sayfa açılacak.
  • Devam etmeden önce BAŞLA seçeneğine tıklaman gerekebilir.
 6. 6
  Google Hesabına giriş yap. İndirmek istediğin Google Drive içeriğine bağlı Google Hesabı için e-posta adresini ve şifreyi gir.
 7. 7
  Gerekiyorsa senkronize edilecek bilgisayar klasörlerini seç. Google Drive’a yüklemek istediğin klasörlerin yanındaki kutuyu işaretle.
  • Dosya yüklemek istemiyorsan bu sayfadaki her kutunun işaretini kaldır.
 8. 8
  İLERİ butonuna tıkla. Bu, pencerenin sağ alt köşesindedir.
 9. 9
  İstendiğinde ANLADIM butonuna tıkla. Bu, bilgisayarına hangi Google Drive dosyalarının indirileceğini belirleyebileceğin İndirme sayfasını açacak.
 10. 10
  "Drive'ımdaki her şeyi senkronize et" kutusunu işaretle. Bu kutuyu pencerenin üst tarafında bulacaksın. Bunu yaptığında Google Drive’ındaki her şeyin bilgisayarına indirilmesi sağlanır.
 11. 11
  BAŞLA butonuna tıkla. Bu, pencerenin sağ alt köşesindeki mavi butondur. Google Drive’ın içeriği bilgisayarına indirilmeye başlayacak.
  • Bu işlem Google Drive dosyalarının büyüklüğüne bağlı olarak biraz zaman alabilir, bu nedenle sabırlı ol.
  • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra dosyalarını bilgisayarındaki "Google Drive" klasöründe görüntüleyebileceksin. Bu klasöre, önce Yedekleme ve Senkronizasyon simgesine ardından Yedekleme ve Senkronizasyon menüsünün sağ üst tarafındaki klasör simgesine tıklayarak erişebilirsin.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Google’dan Arşiv İndirme

 1. 1
  Google Hesabı sayfanı aç. Bir İnternet tarayıcısında https://myaccount.google.com/ adresine git. Daha önce oturum açtıysan Google Hesabının Hesap Ayarları sayfası açılır.
  • Google Hesabına giriş yapmadıysan sayfanın sağ üst tarafındaki mavi renkli Giriş Yap butonuna tıkla, ardından devam etmeden önce e-posta adresini ve şifreni gir.
 2. 2
  İçeriğini kontrol et butonuna tıkla. Bu, "Kişisel Bilgiler ve Gizlilik" başlığı altındadır.
  • Bu seçeneği görmek için aşağı kaydırman gerekebilir.
 3. 3
  ARŞİV OLUŞTUR butonuna tıkla. Bu, sayfanın sağ tarafında, "Verilerinizi İndirin" başlığının hemen altındadır.
 4. 4
  HİÇBİRİNİ SEÇME butonuna tıkla. Bu gri düğme sayfanın sağ tarafındadır.
 5. 5
 6. 6
  Aşağı kaydır ve İLERİ butonuna tıkla. Bu, sayfanın alt tarafındaki mavi butondur.
 7. 7
  Bir arşiv boyutu seç. "Arşiv Boyutu" açılır kutusuna tıkla, ardından Google Drive indirme boyutuyla eşleşen (veya üzerindeki) bir boyuta tıkla.
  • Google Drive'ın seçilen boyuttan büyükse birden fazla ZIP dosyası indirir.
 8. 8
  ARŞİV OLUŞTUR butonuna tıkla. Bu, sayfanın alt tarafındadır. Google Drive, içinde tüm Drive içeriğinin olduğu bir ZIP klasörü oluşturmaya başlayacak.
 9. 9
  Arşivin derlenmesi işleminin bitmesini bekle. Google Drive arşivinin dosyaları birleştirmeyi bitirmesi genellikle birkaç dakika sürer. Bu nedenle İNDİR seçeneği görünene kadar bu sayfadan ayrılma.
  • Google, e-posta adresine bir indirme bağlantısı da gönderir, böylece sayfayı kapatırsan e-postanı Google’dan açabilir ve arşivi indirmek için e-postadaki Arşivi İndir seçeneğine tıklayabilirsin.
 10. 10
  İNDİR butonuna tıkla. Bu mavi buton sayfanın ortasındaki arşiv adının sağ tarafındadır.
 11. 11
  Google şifreni gir. İstendiğinde, Google Hesabına giriş yapmak için kullandığın şifreyi yaz. Şifreni yazdığında arşiv dosyası bilgisayarına indirilmeye başlayacak.
 12. 12
  Google Drive içeriklerinin indirilme işleminin bitmesini bekle. Dosyalar indirildikten sonra onları görüntülemek için ZIP'ten çıkarabilirsin.
  Reklam

İpuçları

 • Google Drive dosyalarını indirirken işlemi hızlandırmak için bilgisayarını Ethernet aracılığıyla yönlendiriciye bağlamayı düşünebilirsin.
Reklam

Uyarılar

 • Ücretsiz Google Drive hesapları en fazla 15 gigabayt'lık dosya barındırabilir. Bu nedenle indirme işleminin tamamlanması birkaç saat sürebilir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Birinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl AnlaşılırBirinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

JL
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Jack Lloyd. Jack Lloyd wikiHow’da bir wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Yazı yazma ve teknolojiyle ilgili makaleleri düzenleme konusunda iki yıldan fazla deneyime sahiptir. Jack bir teknoloji meraklısı ve İngilizce öğretmenidir. Bu makale 21.969 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 21.969 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam