Google Drive'daki dosya ve klasörlerin, Google hesabının şifresiyle görüntülenmeye karşı korunduğundan bunları gizlemen gerekmez. Ancak, paylaşımı kaldırarak klasörlerinin ve dosyalarının başka birisi tarafından görülmesini engelleyebilirsin. Bu wikiHow makalesi, bir internet tarayıcısını ve mobil uygulamayı kullanarak Google Drive'daki dosya ve klasörlerin paylaşılmasını nasıl durduracağını ve "gizleyeceğini" öğretecek.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Mobil Uygulamayı Kullanmak

 1. 1
  Google Drive uygulamasını aç. Bu uygulama simgesi kırmızı, yeşil, mavi ve sarı renkten oluşan bir üçgene benzer. Ana ekranlardan birinde, uygulama çekmecesinde veya arama yaparak bu simgeyi bulabilirsin.
 2. 2
  Sana özel olmasını istediğin paylaşılan klasörün yanında yer alan düğmesine dokun. Klasörün küçük resminin sağ alt köşesinde birden fazla profil simgesi varsa hangi klasörün paylaşıldığını anlayabilirsin.
  • Görünümü yalnızca başkalarıyla paylaşılan klasörleri ve dosyaları gösterecek şekilde filtrelemek için, ekranın altında yer alan Paylaşılanlar sekmesine de dokunabilirsin.
 3. 3
  Kişileri ve bağlantıları yönet seçeneğine dokun. Gerekli izinlere sahipsen genellikle menüdeki ikinci öğedir (klasörün sahibi değilsen paylaşım ayarlarını değiştirmek için Düzenleyici düzeyinde izinlere sahip olman gerekir).
 4. 4
  Klasörü gizlemek istediğin kullanıcıların isimlerine dokun. Klasörün birden fazla kişiyle paylaşılıyorsa bu işlemi her kullanıcı için tekrarlaman gerekecek.
 5. 5
  Kaldır düğmesine dokun. Bu düğme, bir x simgesinin yanındadır ve o kişinin klasörü görmesini anında engeller.[1]
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
İnternet Tarayıcısı Kullanmak

 1. 1
  Önce https://drive.google.com/ adresine git. İstenirse oturum aç. Google Drive'daki klasörleri gizlemek amacıyla paylaşım ayarlarını değiştirmek için herhangi bir internet tarayıcısını kullanabilirsin.
 2. 2
  Sana özel olmasını istediğin paylaşılan klasöre çift tıkla. Klasör, tüm dosyaların bir listesiyle aynı sekmede yüklenecektir.
  • Ayrıca, açmadan bir menüye ulaşmak için klasörü sağ tıklatabilirsin.
 3. 3
  Çoklu profil simgesine tıkla. "Drive’ım > KLASÖRİSMİ >" bölümünün yanındaki klasörün en üstündedir ve üzerine tıklandığında bir paylaşım penceresi açar.
  • Daha önce sağ tıkladıysan aynı pencereyi görmek için Paylaş seçeneğine tıkla.
 4. 4
  Bir ismin sağındaki açılır menüye ve ardından Kaldır seçeneğine tıkla. Klasör birden fazla kişiyle paylaşılıyorsa bu işlemi herkes için tekrarlaman gerekecek.
 5. 5
  Kaydet düğmesine tıkla. Bu düğme pencereyi kapatacak ve değişikliklerini kaydedecektir. Klasörden kaldırdığın kişiler artık klasörü göremeyecek.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Google Güvenli Arama Nasıl KapatılırGoogle Güvenli Arama Nasıl Kapatılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Birinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl AnlaşılırBirinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Başkasının WhatsApp Hesabına Nasıl ErişilirBaşkasının WhatsApp Hesabına Nasıl Erişilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Darlene Antonelli, MA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Darlene Antonelli, MA. Darlene Antonelli wikiHow’un Teknoloji Yazarı ve Editörü’dür. Darlene üniversitede ders verme, teknolojiyle ilgili makaleler yazma ve teknoloji alanında uygulamalı olarak çalışma konularında deneyime sahiptir. 2012 yılında Rowan Üniversitesi’nden Yazarlık konusunda Yüksek Lisans derecesi almış ve tezini İnternet’teki topluluklar ve böyle topluluklarda oluşturulan kişilikler üzerine yazmıştır.
Bu sayfaya 194 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam