Google Dokümanları Nasıl İndirilir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Masaüstü'ndeiPhone’daAndroid’te

Bu wikiHow makalesi sana bir Google Dokümanlar belgesini bilgisayarına, iPhone’una veya Android’ine nasıl indireceğini öğretir.

1
Masaüstü'nde

 1. 1
  Google Dokümanlar’ı aç. Bilgisayarının web tarayıcısında https://docs.google.com/ adresine git. Google Hesabı’nda oturum açtıysan Google Dokümanlar sayfası açılır.
  • Google Hesabı’nda oturum açmadıysan istendiği zaman e-posta adresini ve parolanı gir.
 2. 2
  Bir belge seç. İndirmek istediğin belgeyi tarayıcında açmak için belgeye tıkla.
 3. 3
  Dosya’ya tıkla. Bu seçenek sayfanın sol üst köşesindedir. Açılır bir menü belirir.
  • Mac kullanıyorsan Mac’inin ekranının sol üst kısmındaki Dosya’ya değil; web tarayıcısındaki Dosya’ya tıkladığından emin ol.
 4. 4
  Farklı kaydet’e tıkla. Dosya adlı açılır menüde bulunur. Tıklayınca açılır bir menü belirir.
 5. 5
  Bir biçime tıkla. Açılır menüde, seçmek için bir biçime tıkla. Normalde ya Microsoft Word (.docx)’e (bir Word belgesi yaratır) ya da PDF Belgesi'ne (.pdf) (bir PDF yaratır) tıklamak istersin. Böylece Google Dokümanlar’a dosyayı bilgisayarına indirme komutu verilir.
  • Web tarayıcının ayarlarına bağlı olarak, dosya inmeden önce indirmeyi onaylaman veya dosyanın kaydedileceği yeri seçmen gerekebilir.

2
iPhone’da

 1. 1
  Sınırları bil. Bir Google Dokümanlar dosyasını iPhone’una ne yazık ki doğrudan indiremezsin. Ancak dosyayı çevrimdışıyken de kullanılabilir hâle getirebilirsin; böylece belgeyi İnternet’e bağlı olmadığında bile görüntüleyip düzenleyebilirsin.
 2. 2
  Google Drive’ı aç. Beyaz bir arka plan üzerinde yeşil, sarı ve mavi bir üçgene benzeyen Google Drive uygulama simgesine dokun. Google Hesabı’nda oturum açtıysan Google Drive sayfası açılır.
  • Oturum açmadıysan ilerlemek için e-posta adresini ve parolanı gir.
 3. 3
  Google Dokümanlar dosyanı bul. İndirmek istediğin Google Dokümanlar dosyasını bulana kadar Google Drive ana sayfasında gezin.
 4. 4
  butonuna dokun. Google Dokümanlar dosyasının sağ tarafındadır. Açılır bir menü belirir.
 5. 5
  Aşağı kaydır ve beyaz renkli "Çevrimdışı kullanılabilir" anahtarına dokun. Anahtar mavi olur ki bu, dosyaya istediğin zaman erişebileceğini gösterir.
  • Dosyaya İnternet olmadan erişmek için Google Drive uygulamasını aç ve açmak için dosyaya dokun.

3
Android’te

 1. 1
  Sınırları bil. Masaüstünün aksine, Android’te bir Google Dokümanlar dosyasını yalnızca PDF olarak indirebilirsin. Google Dokümanlar dosyasını düzenlenebilir bir hâlde tutmak istiyorsan, dosyayı indirmek yerine çevrimdışı kullanılabilir hâle getirebilirsin:
  • Google Drive’ı aç ve gerekliyse oturum aç.
  • Google Dokümanlar dosyasının sağ alt köşesindeki butonuna dokun.
  • Gri renkli "Çevrimdışı kullanılabilir" anahtarına dokun.
 2. 2
  Google Drive’ı aç. Beyaz bir arka plan üzerinde yeşil, sarı ve mavi bir üçgene benzeyen Google Drive uygulama simgesine dokun. Google Hesabı’nda oturum açtıysan Google Drive sayfası açılır.
  • Google Drive’da oturum açmadıysan devam etmeden önce hesabını seç (veya e-posta adresini gir) ve parolanı gir.
 3. 3
  İndirmek istediğin Google Dokümanlar dosyasını bul. Dosyayı bulana kadar Google Drive ana sayfasında gezin.
 4. 4
  butonuna dokun. Dosyanın sağ alt köşesindedir. Açılır bir menü belirir.
  • Dosyanın küçük resmine basılı tutup bir sonraki adıma da atlayabilirsin.
 5. 5
  İndir’e dokun. Açılır menüde bulunur.
  • Dokümanın küçük resmine basılı tuttuysan bu seçenek ekranın en altında belirir.
 6. 6
  İstenirse İZİN VER’e dokun. Google Drive’dan Android’ine ilk kez dosya indiriyorsan uygulamaya Android’inin dosyalarına erişme izni vermen istenir.
 7. 7
  Dosyanı Android’inde aç. Ekranın en üstünden aşağı doğru kaydır, sonra da açılan menüden indirilmiş olan Google Dokümanlar dosyasının adına dokun. Dosya, Android’inin varsayılan PDF görüntüleyicisinde açılır.
  • Bazı Android’lerde, PDF’i görüntüleyebilmek için önce Adobe Acrobat’ı indirmen gerekebilir.
  • Dosyanı Android’inin "İndirilenler" klasöründe de bulabilirsin. Bu klasöre Android’inin dosya yöneticisi uygulamasını açıp indirmelerin kaydedildiği yeri (hafıza kartı gibi) seçtikten sonra İndirilenler klasörüne dokunarak erişebilirsin.

İpuçları

 • Google Dokümanlar dosyalarını bilgisayarına otomatik olarak kaydetmek istiyorsan Google Drive’ın Yedekleme ve Senkronizasyon programını masaüstüne indirebilirsin. Böylece Google Drive dosyalarını bilgisayarındaki Google Drive klasörünü açarak görüntüleme imkânın da olur.
 • iPhone’un Dosyalar uygulamasında bir Google Drive bölümü bulunur. Bunu etkinleştirmek için "Gözat" sayfasında Düzenle’ye, ardından beyaz renkli "Google Drive" anahtarına ve son olarak da Bitti’ye dokun. Bu aşamadan sonra Google Drive’ı seçip oturum açtıktan sonra Google Drive dosyalarını Dosyalar uygulamasından erişilebilir kılabilirsin.

Uyarılar

 • Google Dokümanlar dosyalarını iPhone’una doğrudan indiremezsin.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Download Google Docs, Español: descargar Google Docs, Русский: скачать онлайн сервис Google Docs, Italiano: Scaricare Google Docs, Português: Baixar o Google Drive, Français: télécharger Google Docs, Bahasa Indonesia: Mengunduh Google Docs, Deutsch: Google Docs herunterladen, Nederlands: Google Documenten downloaden, العربية: تنزيل مستندات جوجل, ไทย: ดาวน์โหลด Google Docs, Tiếng Việt: Tải Google Docs, 中文: 下载谷歌文档, 한국어: 구글 독스 다운로드하는 방법, 日本語: Googleドキュメントをダウンロードする

Bu sayfaya 247 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?