Bu wikiHow makalesi sana; bir bilgisayar, telefon veya tablette Google Chrome'dan nasıl çıkış yapacağını öğretir. Senkronizasyonu kapatarak Google Chrome oturumunu kapatabilirsin. Bu, Google Chrome'un ayarlarını, yer işaretlerini, geçmişini, uzantılarını, parolalarını ve Google Hizmetlerini diğer cihazlardan senkronize etmesini engeller.

Yöntem 1 / 3:
PC veya Mac Kullanmak

 1. 1
  Google Chrome’u
  Image titled Android7chrome.png
  aç.
  Bu, kırmızı, yeşil, sarı ve mavi bir küre simgesidir. Bunu Windows'ta Başlat menüsünde ve Mac'te Uygulamalar klasöründe bulabilirsin.
 2. 2
  Profil fotoğrafına tıkla. Bu, Chrome'un sağ üst köşesindedir. Bir menü açılır.
  • Seçili bir profil fotoğrafın yoksa bu alanda yuvarlak bir yer tutucu simgesi çıkar. Simge üzerindeki görsel değişkenlik gösterir.
 3. 3
  Senkronizasyon açık’a tıkla. Bu, hesap menünde profil resminin altındaki ilk seçenektir. İki dairesel ok bulunan yeşil bir simgenin yanındadır. Google Chrome Ayarları menüsü açılır.
 4. 4
  Kapat’a tıkla. Bu, Google Chrome Ayarları menüsünün en üstündeki ilk seçenektir. Profil simgenin sağındadır. Bir açılır pencere uyarısı çıkar.
 5. 5
  Kapat’a tıkla. Bu, senkronizasyonu kapatır; yani Google Chrome’da Google hesabı oturumun kapatılır. Artık Google Chrome'un sağ üst köşesinde profil resminin yerine rastgele bir yer tutucu resim görürsün.
  • Google Chrome'da tekrar oturum açmak için, normalde profil resminin bulunacağı sağ üst köşedeki resme tıkla. Senkronizasyonu aç’a tıkla. Ardından, Google hesabınla ilişkili e-posta adresini ve parolayı kullanarak oturum aç.[1]
  Reklam

Yöntem 2 / 3:
Android Telefon veya Tablet Kullanmak

 1. 1
  Chrome’u
  Image titled Android7chrome.png
  aç.
  Google Chrome'u açmak için ortasında mavi bir nokta bulunan kırmızı, yeşil ve sarı bir tekerleği andıran simgeye dokun. Bu; ana ekranında, Uygulamalar menünde veya Google klasöründedir.
 2. 2
  butonuna dokun. Bu, Google Chrome uygulamasının sağ üst köşesindeki üç dikey noktalı simgedir. Bu bir açılır menü çıkarır.
 3. 3
  Ayarlar’a dokun. Bu, üç noktalı simgeye dokunduğunda çıkan açılır menünün altındadır.
 4. 4
  Hesap adına ve e-posta adresine dokun. Bu, Ayarlar menüsünün üst kısmında, profil simgenin yanında bulunur.
 5. 5
  Oturumu ve senkronizasyonu kapat’a dokun. Bu, Android telefonunveya tabletinle ilişkili e-posta hesapları listesinin en altındadır. Bir açılır pencere uyarısı çıkar.
 6. 6
  Devam’a dokun. Bu, açılır pencere uyarısının sağ alt köşesindedir. Android telefonunda veya tabletinde Google Chrome oturumun kapatılır.
  • Ek olarak geçmişini, ayarlarını, parolalarını ve uzantılarını Android telefonundan veya tabletinden silmek için "Bu cihazdaki Chrome verilerini de temizle" seçeneğinin yanındaki onay kutusuna dokunabilirsin.
  • Google Chrome'da tekrar oturum açmak için, üç noktalı simgeye, ardından Ayarlar’a dokun. [kullanıcı adın] olarak devam et’e veya Başka bir hesap seç’e dokun ve başka bir hesaba dokun veya Hesap ekle’ye dokunduktan sonra farklı bir Google hesabının e-posta adresi ve parolasıyla oturum aç. Sağ alt köşede Evet, benim’e dokun.
  Reklam

Yöntem 3 / 3:
iPhone veya iPad Kullanmak

 1. 1
  Google Chrome'u
  Image titled Android7chrome.png
  aç.
  Google Chrome'u açmak için ortasında mavi bir nokta bulunan kırmızı, yeşil ve sarı bir tekerleği andıran simgeye dokun. Bu, ana ekranındadır.
 2. 2
  butonuna dokun. Bu, sağ üst köşede bulunan, üç yatay noktaya sahip simgedir. Bu bir açılır menü açar.
 3. 3
  Ayarlar’a dokun. Bu, üç noktalı simgeye dokunduğunda çıkan açılır menünün altındadır.
 4. 4
  Hesap adına dokun. Bu, Ayarlar menüsünün en üstünde, profil simgenin yanındadır.
 5. 5
  Chrome Oturumunu Kapat’a dokun. Bu, hesap menüsünün altındadır. Bu bir açılır pencere uyarısı çıkarır.
 6. 6
  Oturumu Kapat’a dokun. Bu, açılır pencere uyarısının sağ alt köşesindedir. Bu Google Chrome oturumunu ve senkronizasyonu kapatır.
  • Tekrar oturum açmak için sağ üst köşedeki üç noktalı simgeye, ardından Ayarlar’a dokun. [kullanıcı adın] olarak devam et’e dokun, ardından Devam’a dokun. Görüntülenen kullanıcı adı senin değilse, listelenen kullanıcı adının altındaki [e-posta adresin] değil’e dokun. Farklı bir hesaba dokun, Devam’a veya Hesap ekle’ye dokun ve farklı bir e-posta adresiyle ilişkili e-posta adresi ve parolayla oturum aç. Ardından sağ alt köşedeki Tamam, Anladım!’a dokun.
  Reklam

İpuçları

 • Google Chrome oturumunu kapatmak tarama geçmişinin senkronize edilmesini de önler.

Reklam

Uyarılar

 • Halka açık veya ortak bir bilgisayar kullanırken Google Chrome oturumunu kapatmayı asla unutma.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

wikiHow

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?

wikiHow

Gizli Arama Nasıl Yapılır?

wikiHow

Android'de Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

wikiHow

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl Görülür?

wikiHow

Smart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?

wikiHow

Akıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?

wikiHow

Android'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

wikiHow

Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?

wikiHow

Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?

wikiHow

Bilgisayarın Bluetooth Özelliği Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Samsung Galaxy Cihazlarda Ekran Yansıtma Nasıl Etkinleştirilir?

wikiHow

Windows Ürün Anahtarı Nasıl Bulunur?

wikiHow

Instagram'da Resimlere Müzik Nasıl Eklenir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Nicole Levine, MFA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Nicole Levine, MFA. Nicole Levine, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Teknik dokümantasyon oluşturma ve önde gelen internet sitesi barındırma ve yazılım şirketlerindeki destek ekiplerini yönetme alanlarında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Nicole ayrıca Portland Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve farklı kurumlarda kompozisyon, bilim kurgu yazarlığı ve ev yapımı dergi (zin) hazırlama dersleri vermektedir.
Bu sayfaya 29 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam