Google Chrome Nasıl İndirilir ve Kurulur?

Bu Makalede:PC/Mac/Linux İçin Chrome İndirMobil Cihazına Chrome İndirReferans

Google Chrome, Windows, Mac OS X, Linux, Android ve iOS için ücretsiz olarak indirilebilen hafif bir tarayıcıdır. Chrome’u seçtiğin sisteme indirip yüklemek için bu kılavuzu takip et.

1
PC/Mac/Linux İçin Chrome İndir

 1. 1
  Google Chrome internet sitesi[1]ne git. Google Chrome'u indirmek için herhangi bir internet tarayıcısını kullanabilirsin. Bir tarayıcı yüklemediysen, işletim sisteminin önceden yüklenmiş internet tarayıcısını (Windows için Internet Explorer ve Mac OS X için Safari) kullanabilirsin.
 2. 2
  "Chrome’u indirin" düğmesine tıkla. Bu, Hizmet Şartları penceresini açacaktır.
 3. 3
  Chrome’u varsayılan tarayıcın olarak isteyip istemediğini belirle. Eğer varsayılan tarayıcı olarak ayarlarsan, e-posta gibi başka bir programda bir internet sayfası bağlantısı tıklandığında her zaman Chrome açılacaktır.
  • Kullanım verilerini “Google Chrome'u daha iyi hale getirmemize yardımcı olun…” etiketli kutuyu işaretleyerek Google'a geri göndermeyi tercih edebilirsin. Bu, kilitlenme raporlarını, tercihlerini ve tıklamalarını geri gönderecektir. Bu, herhangi bir kişisel bilgi göndermez veya internet sitelerini izlemez.
 4. 4
  Hizmet Şartları'nı okuduktan sonra “Kabul Et ve Yükle” düğmesine tıkla. Yükleyici başlayacak ve bittiğinde Google Chrome yüklenmiş olacak. Tarayıcı ayarlarına bağlı olarak, programın çalışmasına izin vermen gerekebilir.
 5. 5
  Chrome'da oturum aç. Yüklemeden sonra, ilk kullanım bilgilerini gösteren bir Chrome penceresi açılacaktır. Yer işaretlerini, tercihleri ve tarama geçmişini, kullandığın herhangi bir Chrome tarayıcısıyla senkronize etmek için Google hesabınla oturum açabilirsin.
 6. 6
  Çevrimdışı yükleyiciyi indir (isteğe bağlı). Bu adımlar, Chrome'u internet bağlantısına sahip bir bilgisayara yüklemek içindir. İnternet bağlantısı olmayan bir bilgisayarda kullanmak için çevrimdışı bir yükleyici indirmek istersen, favori arama motorunda "çevrimdışı chrome yükleyici"yi ara ve Chrome destek sitesine giden ilk bağlantıyı takip et. Bu sayfadan çevrimdışı yükleyicileri indirebilirsin.
  • Tek kullanıcılar için bir yükleyici ve bilgisayardaki tüm kullanıcılar için bir yükleyici vardır. Doğru yükleyiciyi indirdiğinden emin ol.
  • Yükleyici indirildikten sonra, yükleyiciyi yüklemek istediğin bilgisayara aktar ve Chrome'u, indirdiğin herhangi bir programda olduğu gibi yükle.

2
Mobil Cihazına Chrome İndir

 1. 1
  Cihazındaki uygulama mağazasını aç. Uygulama mağazası Android için Play Store ve iOS için App Store’dur. Chrome, Android 4.0 ve sonrası sürümlerde, iOS 5.0 ve sonrasında kullanılabilir.
 2. 2
  Chrome araması yap. Google, Inc. tarafından yayımlanmış olmalı.
 3. 3
  Chrome’u yükle. Uygulamayı indirip yüklemeye başlamak için Yükle düğmesine tıkla. Yüklemeden önce izinleri kabul etmen gerekebilir.
 4. 4
  Uygulamayı aç. Chrome’u ilk açtığında, Google hesabınla giriş yapmak isteyip istemediğin sorulacak. Bu, kaydedilen yer imleri tercihlerini ve tarama geçmişini, kullandığın diğer Chrome’larla senkronize eder.

İpuçları

 • Google Chrome'un buradan öğrenebileceğin birçok özelliği vardır.
 • Google Chrome’un en iyi şekilde çalışması için 350 MB boş disk alanı ve 512 MB RAM gerekir. Chrome’u yüklemeden önce bilgisayarında bu kaynakların boş olduğundan emin ol.[2]

Makale Bilgisi

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 48 kişi çalıştı.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Download and Install Google Chrome, Français: télécharger Google Chrome, Italiano: Scaricare Google Chrome, Español: instalar Google Chrome, Deutsch: Google Chrome herunterladen, Português: Baixar o Google Chrome, Nederlands: Google Chrome downloaden, Русский: скачать Google Chrome, 中文: 下载谷歌浏览器(Chrome), Bahasa Indonesia: Mengunduh dan Memasang Google Chrome, ไทย: ดาวน์โหลดและติดตั้ง Google Chrome, العربية: تحميل و تثبيت متصفح جوجل كروم, Tiếng Việt: Tải xuống và cài đặt Google Chrome, 한국어: 크롬을 다운로드해서 설치하는 방법, 日本語: Google Chromeをダウンロードしてインストールする, हिन्दी: गूगल क्रोम डाउनलोड और इंस्टॉल करें

Bu sayfaya 3.106 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?