Çok fazla metin ve grafik içeren bir web sitesini okuyorsan ve bu web sitesini daha sonra okumak için kaydetmek istiyorsan web sitelerini çevrim dışı görüntülemek için siteyi PDF dosyası olarak kaydetmek iyi bir yöntemdir. PDF dosyalarının yazdırılması kolaydır ve bu dosyalar hemen hemen her cihazda okunabilir. Bu wikiHow makalesinde Google Chrome'u kullanarak bir web sayfasını PDF formatında nasıl kaydedebileceğini öğrenebilirsin.

Yöntem 1 / 3:
PC ve Mac Kullanarak

 1. 1
  Google Chrome'u aç ve kaydetmek istediğin web sayfasına git. Kaydetmek istediğin web sitesinin web adresini yazmak için üstte yer alan adres çubuğunu kullan. Kaydetmek istediğin web sitesine gitmek için web sitesindeki butonları ve bağlantıları kullan. Bir web sitesini PDF olarak kaydettiğinde görünen tüm içerikler kaydedilecektir.

  Çoğu kez, PDF'ye dönüştürüldüğinde sitenin formatı değişecektir.

 2. 2
  butonuna tıkla. Bu buton, Google Chrome'un sağ üst köşesinde yer alır. Tıkladığında Google Chrome Menüsünü açar.
 3. 3
  Yazdır…'a tıkla. Bu buton, Yazdır menüsünü açar. Web sitesinin ön izlemesi sağ tarafta görünecektir. Yazdırmanın neden olacağı format değişikliklerini görebileceksin.
  • Ayrıca Ctrl+P (Windows) veya Cmd+P (Mac) tuşlarına da tıklayabilirsin.
 4. 4
  Hedef başlığının yanında yer alan PDF olarak kaydet'i seç . Bu seçenek Yazdır penceresinin sol tarafındadır. Açılır menüde mevcut tüm Yazıcılar listelenir. "PDF olarak kaydet" seçeneği, dokümanı yazdırmak yerine PDF formatında kaydetmek istediğini belirtir.
 5. 5
  Kaydet'e tıkla. Bu, sol taraftaki Yazdır menüsünün üstündeki mavi butondur.
 6. 6
  PDF için bir ad yaz. PDF adını yazmak için "Dosya adı"nın (Mac'te "Farklı kaydet") yanındaki metin alanını kullan.
 7. 7
  PDF için bir kaydetme konumu seç. PDF'yi kaydetmek istediğin bir konuma gitmek için solda yer alan kenar çubuğundaki klasörlere ve ortadaki büyük pencereye tıkla.
 8. 8
  Kaydet'e tıkla. Bu buton, pencerenin sağ alt köşesinde yer alır. Tıkladığında web sayfasını PDF formatında kaydeder. Kaydettiğin konumdaki PDF'yi açmak için çift tıkla.[1]
  Reklam

Yöntem 2 / 3:
Android Akıllı Telefonunu Kullanarak

 1. 1
  Google Chrome'u
  Image titled Android7chrome.png
  aç.
  Google Chrome, ortasında mavi nokta bulunan ve kırmızı, yeşil ve sarı renklerden oluşan tekerleğe benzeyen bir simgeye sahiptir. Ana ekranında veya uygulamalar menünde bulunan Google Chrome'a dokun.
 2. 2
  Kaydetmek istediğin web sayfasına git. Kaydetmek istediğin web sitesinin web adresini yazmak için üstte yer alan adres çubuğunu kullan. Kaydetmek istediğin web sitesine gitmek için web sitesindeki butonları ve bağlantıları kullan. Bir web sitesini PDF olarak kaydettiğinde sitenin görünen tüm içerikleri kaydedilecektir. Çoğu durumda, sitenin formatı PDF'ye dönüştürüldüğünde değişir.
  • Bir web sayfasını PDF formatında kaydetmek, yalnızca ekranda görünenleri kaydetmek demektir. Bu işlem tüm web sayfasını kaydetmez.
 3. 3
  butonuna dokun. Bu buton, Google Chrome'un sağ üst köşesinde yer alır. Dokunduğunda Google Chrome Menüsünü açar.
 4. 4
  Paylaş…'a dokun. Bu buton, Google Chrome menüsünde bulunur. Dokunduğunda Paylaşım seçeneklerini görüntüler.
 5. 5
  Yazdır'a dokun. Bu buton, bir yazıcıya benzeyen simgenin altında bulunur. Dokunduğunda Yazdır menüsünü açar.
 6. 6
  Ok simgesine dokun. Bu simge, Yazdır menüsünün sağ üst köşesinde bulunur. Dokunduğunda kullanılabilir yazıcıları görüntüler.
 7. 7
  PDF olarak kaydet'e dokun. Bu seçenek, kullanılabilir yazıcılar listesinde yer alır.
 8. 8
  PDF'yi indir simgesine
  Image titled Android7download.png
  dokun.
  Bu, bir çizginin üzerindeki oka benzeyen ve altında "PDF" yazan sarı bir simgedir. Bu simge, ekranın sağ üst köşesinde yer alır.
 9. 9
  Bir kaydetme konumu seç. Bir kaydetme konumu seçmek için menüde görüntülenen klasörlerden birine dokun.
 10. 10
  Bitti'ye dokun. Bu buton, web sayfasını PDF formatında kaydeder. PDF'ye, Dosyalar uygulamanı kullanarak kaydettiğin aynı konumdan erişebilirsin.
  Reklam

Yöntem 3 / 3:
iPhone veya iPad Kullanarak

 1. 1
  Google Chrome'u
  Image titled Android7chrome.png
  aç.
  Google Chrome, ortasında mavi nokta bulunan ve kırmızı, yeşil ve sarı renklerden oluşan tekerleğe benzeyen bir simgeye sahiptir. iPhone ve iPad'de kullanılan Google Chrome, web sayfalarının PDF formatına aktarılmasını şimdilik desteklememektedir. Ancak, bir web sayfasını çevrim dışı bile erişilebilen "Daha Sonra Oku" listesine ekleyebilirsin.
  • Bir web sayfasını PDF formatında kaydetmen gerekiyorsa bunu Google Chrome yerine Safari'yi kullanarak yapabilirsin.
 2. 2
  Kaydetmek istediğin web sayfasına git. Kaydetmek istediğin web sitesinin web adresini yazmak için üstte yer alan adres çubuğunu kullan. Kaydetmek istediğin web sitesine gitmek için web sitesindeki butonları ve bağlantıları kullan. Bir web sitesini PDF olarak kaydettiğinde sitenin görünen tüm içerikleri kaydedilecektir. Çoğu durumda, sitenin formatı PDF'ye dönüştürüldüğünde değişir.
 3. 3
  butonuna dokun. Bu, sağ üst köşede bulunan üç noktalı bir simgedir. Dokunduğunda Google Chrome menüsünü görüntüler.
  • Safari kullanıyorsan Paylaş simgesine dokun. Bu, sağ üst köşede dışına doğru bir ok çıkan kutuyu andıran mavi simgedir
 4. 4
  Daha Sonra Oku'ya dokun. Bu seçenek, Google Chrome menüsünün alt kısmına yakın yerde bulunur. Bu, web sitesini Google Chrome penceresinin üst kısmından erişilebilen Okuma Listene ekler.
  • Safari kullanıyorsan PDF Oluştur'a dokun. Ardından sol üst köşedeki Bitti düğmesine dokun. Şuraya Kaydet...'e dokun ve ardından dosyayı kaydedeceğin bir konuma dokun. Daha sonra sağ üst köşedeki Ekle'ye dokun.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl GörülürAndroid'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl Görülür?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Gizli Arama Nasıl YapılırGizli Arama Nasıl Yapılır?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Nasıl Hacker OlunurNasıl Hacker Olunur?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Instagram'da Resimlere Müzik Nasıl EklenirInstagram'da Resimlere Müzik Nasıl Eklenir?
Google'da Resimli Arama Nasıl YapılırGoogle'da Resimli Arama Nasıl Yapılır?
Zip Dosyası Nasıl YapılırZip Dosyası Nasıl Yapılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Travis Boylls
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Travis Boylls. Travis Boylls, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Travis teknoloji makaleleri yazma, müşteri hizmetleri yazılımı sağlama ve grafik tasarım konularında deneyime sahiptir. Windows, macOS, Android, iOS ve Linux platformlarında uzmandır. Pikes Peak Toplum Fakültesi’nde grafik tasarım eğitimi almıştır. Bu makale 1.008 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 1.008 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam