Bu wikiHow makalesi, Google'ın Gmail Yardım Merkezi’ni nasıl kullanacağını ve Gmail ile ilgili bir sorunla karşılaştığında nasıl geri bildirim göndereceğini öğretir.

Yöntem 1 / 3:
Yaygın Gmail Hatalarını Gidermek

 1. 1
  Gmail şifreni sıfırla ya da değiştir. Google veya Gmail ile iletişime geçmek istenmesinin en yaygın nedenlerinden biri, unutulan bir Gmail hesabı şifresini sıfırlamaktır. Masaüstü sitesi üzerinden hesabının şifresini sıfırlayabilirsin.
  • Eğer şifreni biliyorsan ve sadece onu değiştirmek istiyorsan bunu hem masaüstü sitesinden hem de mobil uygulama üzerinden yapabilirsin.

  Ne yazık ki, Google ile doğrudan iletişim kurmanın bir yolu yoktur. Kullanabileceğin bir numara veya e-posta adresi olmadığından Gmail destek ekibini arayamaz ya da yardım merkezine e-posta gönderemezsin. Ancak, sorununu çözmek için Google Yardım Merkezi'ni kullanmayı deneyebilirsin.

 2. 2
  Gmail ile ilgili bilgilerini tazele. Eğer Gmail’e aşina değilsen, özellikle de yeni Gmail arayüzü kafanı karıştırıyorsa Gmail'in uygun şekilde kullanımını incelemek problemini çözmene yardımcı olabilir.
 3. 3
  İstenmeyen göndericilerin e-postalarını engelle. İstenmeyen e-postaları, onları gönderen e-posta adresinlerini engelleyerek önleyebilirsin.
 4. 4
  İstenmeyen e-postaları spam olarak işaretle. Eğer servislerden ya da üyeliklerden istenmeyen e-postalar alıyorsan Gmail’in ileride bu adresten gelen e-postaları Spam klasörüne göndermesi için bu e-postaları spam olarak işaretleyebilirsin.
 5. 5
  Hesabına kişiler ekle. Gmail posta kutusu içerisindeki Kişiler uygulamasını kullanarak Gmail hesabına kişiler ekleyebilirsin.
 6. 6
  Silinen e-postaları geri getir. Eğer son 30 gün içerisinde yanlışlıkla sildiğin bir e-postayı arıyorsan onu Çöp Kutusu’ndan geri alabilirsin.
  • Ayrıca, Gmail posta kutusunun sol kenarında yer alan Tüm Postalar’a tıklayarak arşivlenen e-postaları kontrol edebilirsin, ancak öncesinde bu bölümü açmak için Diğer üzerine tıklaman gerekebilir.
 7. 7
  Gerekliyse Gmail uygulamasını güncelle. Eğer Gmail mobil uygulaman güncel değilse e-posta senkronizasyonundan giriş yapmaya kadar birçok konuda problem yaşayabilirsin. Uygulamayı kullandığın akıllı telefona bağlı olarak aşağıdaki gibi güncelleme yapabilirsin:
  Reklam

Yöntem 2 / 3:
Gmail Yardım Merkezi’ni Kullanmak

 1. 1
  Gmail Yardım sayfasını aç. Bilgisayarının İnternet tarayıcısından https://support.google.com/mail/ adresine git.
 2. 2
  Bir konu kategorisi seç. Yardım sayfasındaki arama kutusunun altındaki kategorilerden birine tıkla. Başlığa tıkladığında, bir menü açılarak bu konu ile ilgili konular görüntülenecektir.
  • Ayrıca bir konuyu aramak için sayfanın üst kısmındaki arama kutusuna tıkla, problemini belirten bir kelime ya da ifade yaz ve açılan menüden en ilgili konuyu seç.
  • Eğer nereden başlayacağını bilmiyorsan Popüler makaleler başlığını deneyebilirsin.
 3. 3
  Bir konu seç. Seçtiğin kategorilerin altında konu başlıklarından birine tıkla.
 4. 4
  Bir yardım makalesi seç. Konu başlığının altındaki bağlantılardan birine tıkla. Makale sayfası açılacaktır.
 5. 5
  Gerekirse bir form doldur. Bazı yardım makaleleri bilgi girmeni ya da karşılaştığın problemin türünü seçmeni ister. Eğer öyleyse devam etmeden önce ekrandaki talimatları takip et.
 6. 6
  Devam etmeden önce tüm yardım makalesini oku. Yardım makalesine ulaştıktan sonra makaledeki talimatları gerçekleştirmeye geçmeden önce yazının tamamını okuduğundan emin ol.
 7. 7
  Yardım makalesindeki adımları takip et. Bu, Gmail’de yaşadığın sorunu çözmene yardımcı olmalıdır; eğer olmazsa Gmail Yardım sayfasına geri dönüp başka bir konu kategorisi, başlığı ve makalesi seçerek sorunu başka bir işlemle gidermeye çalışabilirsin.
  Reklam

Yöntem 3 / 3:
Hataları Gmail’e Bildirmek

 1. 1
  Gmail’i aç. İnternet tarayıcından https://www.gmail.com/ adresine git. Tarayıcında Google Hesabın açıksa Gmail posta kutun açılacaktır.
  • Eğer Google Hesabına giriş yapmadıysan e-posta adresini gir, İleri’ye tıkla, Gmail şifreni gir ve İleri’ye tıklayarak oturum aç.
  • Eğer Gmail şifreni bilmiyorsan şifreni sıfırla ve yeni şifrenle giriş yap.
 2. 2
  Hatalı Gmail sayfasına git. Eğer Google’a Gmail Posta kutundaki belirli bir hatayı bildireceksen hataya git ve devam etmeden önce hatanın ekranda görüntülendiğinden emin ol.
  • Eğer Gmail’de bir hata yoksa bu adımı atla.
 3. 3
  "Ayarlar" simgesine
  Image titled Android7settings.png
  tıkla.
  Bu, Gmail sayfasının sağ üst kenarındadır. Bunu yaptığında bir menü açılır.
 4. 4
  Geri bildirim gönder’e tıkla. Bu, açılan menünün en altındadır. Bir form açılacaktır.
 5. 5
  Geri bildirimini gir. Formun en üstündeki "Geri bildirim gönder" kutusuna tıkla, ardından Google’a neyi bildirmek istiyorsan yaz.
 6. 6
  Ekran görüntüsü için bir alan seç. Metin kutusunun altındaki ekran görüntüsüne tıkla, ardından seçmek istediğin alana tıkla ve alan boyunca imlecini sürükle. Ekran görüntüsünü kaydetmek için BİTTİ düğmesine tıkla.
  • Eğer Gmail içindeki bir hatayı bildirmiyorsan "Ekran görüntüsü ekle" kutusunu işaretleme.
 7. 7
  GÖNDER’e tıkla. Bu, formun en altındadır. Bunu yaptığında, hata bildirimin Gmail yardım ekibine gönderilecektir.
  Reklam

İpuçları

 • Gmail ile iletişim kurmak isteyeceğin neredeyse tüm sorunlarla ilgili yardımı Gmail Yardım sayfasında bulabilirsin.
 • Ayrıca Gmail kullanıcı topluluğunun soru ve çözümlerini görmek için Gmail Yardım Topluluğuna bakabilirsin.
Reklam

Uyarılar

 • Gmail yardım merkezini arayamaz ya da yardım merkezine e-posta gönderemezsin; Gmail yardım merkezine ait olduğu iddia edilen numara ya da e-posta adresleri kötü niyetlidir.


Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl GörülürAndroid'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl Görülür?
Android Cihazının Azami Ses Kademesi Nasıl ArtırılırAndroid Cihazının Azami Ses Kademesi Nasıl Artırılır?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Sesli Mesaj Nasıl KapatılırSesli Mesaj Nasıl Kapatılır?
Instagram'da Resimlere Müzik Nasıl EklenirInstagram'da Resimlere Müzik Nasıl Eklenir?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
Excel'de Küçük Harfler Büyük Harflere Nasıl Dönüştürülür?
iPhone'un Hoparlörleri Nasıl TemizleniriPhone'un Hoparlörleri Nasıl Temizlenir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

JL
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Jack Lloyd. Jack Lloyd wikiHow’da bir wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Yazı yazma ve teknolojiyle ilgili makaleleri düzenleme konusunda iki yıldan fazla deneyime sahiptir. Jack bir teknoloji meraklısı ve İngilizce öğretmenidir. Bu makale 6.140 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 6.140 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam