Gmail'de Posta Listesi Nasıl Oluşturulur?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesi, Gmail’de bir posta listesi oluşturarak listedeki herkese, tek seferde nasıl e-posta göndereceğini öğretir. Gmail mobil uygulamasından bir posta listesi oluşturamazsın ve posta listeni Gmail mobil uygulamasında alıcı olarak seçemezsin.

Adımlar

 1. 1
  Gmail Kişiler sayfasını aç. İnternet tarayıcından https://contacts.google.com/ adresine git. Eğer Gmail oturumun açıksa, bu adrese girdiğinde Google kişilerinin olduğu bir sayfa açılacak.
  • Eğer Gmail oturumun açık değilse, belirtildiğinde e-posta adresini gir, İLERİ’ye tıkla, şifreni gir ve oturumu açmak için İLERİ’ye tıkla.
  • Eğer yanlış hesaba giriş yaptıysan, sayfanın sağ üst köşesindeki profil simgene tıkla ve doğru hesabı seç (eğer oturumu açıksa) veya Hesap ekle’ye tıkla ve sorulduğunda e-posta adresini ve şifreni gir.
 2. 2
  Kişileri seç. Fareni bir kişi profilinin (veya resimleri yoksa isminin ilk harfinin) üzerine getir, sonra fare imlecinin altında beliren kutuya tıkla ve bu işlemi eklemek istediğin tüm kişilere uygula.
 3. 3
 4. 4
  Etiket oluşturun’a tıkla. Bu seçeneği açılır menünün altında göreceksin. Bunu yaptığında bir pencere açılacaktır.
 5. 5
  Bir isim gir. Posta listesi için kullanmak istediğin ismi gir. Bu, daha sonra e-posta yazarken "Alıcı" kısmına gireceğin isimdir.
 6. 6
  TAMAM düğmesine tıkla. Bu düğme açılan pencerenin sağ alt kısmındadır. Böylece kişiler listen etiket olarak kaydedilecektir.
 7. 7
  Gmail posta kutunu aç. https://www.gmail.com/ adresine git ve sorulduğunda e-posta adresini ve şifreni tekrar gir.
  • Bu hesap, posta listesi oluşturduğun hesapla aynı olmalı.
 8. 8
  E-POSTA YAZ düğmesine tıkla. Bu düğme, Gmail posta kutusunun sol kısmındadır. Bunu yaptığında "Yeni İleti" penceresi açılır.
 9. 9
  Etiket ismini gir. "Yeni İleti" penceresinin "Alıcı" kısmına grubun ismini yaz. Grup ismini ve gruptaki birkaç kişinin adını "Alıcı" alanının altında görmelisin.
 10. 10
  Grubu seç. E-posta alıcısı olarak seçmek için "Alıcı" alanının altındaki grup adına tıkla.
 11. 11
  Bir konu ve mesaj yaz. Bunları sırası ile "Konu" ve altındaki boş metin alanına yaz.
 12. 12
  Gönder düğmesine tıkla. Bu düğme, "Yeni İleti" penceresinin sol alt kısmındaki mavi düğmedir. Böylece e-postan gruptaki kişilere gönderilmiş olacak.
  Reklam

İpuçları

 • "Alıcı" alanı yerine "Bcc" alanını kullanırsan, posta listendeki kişilerin isimleri diğer kişilerden gizlenir.
 • Kişiler listene erişmenin bir başka yolu da, Gmail sayfasının sağ üst kısmındaki ⋮⋮⋮ düğmesine tıkladıktan sonra açılan menünün en altındaki Daha fazla bağlantısına ve sonra da menüde beliren Kişiler düğmesine tıklamaktır.

Reklam

Uyarılar

 • Posta listeni Gmail mobil uygulamasında kullanamazsın.


Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam