Gmail'de Kişiler Nasıl Eklenir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesinde kişileri Gmail internet sitesi üzerinden Gmail kişiler listene nasıl ekleyebileceğini öğrenebilirsin. Birini e-posta adresiyle ya da bir e-posta içerisinden o kişinin adını doğrudan seçerek ekleyebilirsin. Gmail mobil uygulamasını kullanırken bir kişiyi Gmail’e doğrudan ekleyemezsin.

Yöntem 1 / 2:
Yeni Bir Kişiyi Manuel Olarak Eklemek

 1. 1
  Gmail’i aç. Bilgisayarının internet tarayıcısında https://www.gmail.com adresine git. Bu, eğer oturum açtıysan Gmail gelen kutunu açacaktır.
  • Oturum açmadıysan belirtildiğinde e-posta adresini ve şifreni gir.
 2. 2
 3. 3
  Daha fazlası’na tıkla. Bu seçenek açılır menünün en altında yer alır.
 4. 4
  Kişiler’e tıkla. Bu seçenek, açılır menünün ikinci sayfasında kişi şeklindeki bir silüettir. Bu, kişilerinin bir listesini açacaktır.
 5. 5
 6. 6
  Eklemek istediğin kişinin adını ve soyadını gir. Eklemek istediğin kişinin adını "Adı" metin kutusuna ve ardından soyadını "Soyadı" metin kutusuna yaz.
 7. 7
  Kişinin e-posta adresini gir. "E-posta" metin kutusuna tıkla ve ardından kişinin e-posta adresini yaz.
  • Eklemek istediğin kişinin şirket, iş unvanı ve/veya telefon numarası gibi diğer bilgilerini girebilirsin ancak bunu yapmak isteğe bağlıdır.
 8. 8
  Kaydet’e tıkla. Bu seçenek açılır pencerenin sağ alt köşesinde yer alır. Tıkladığında yeni kişini kaydeder ve Gmail kişiler listene ekle.
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
Bir E-postadan Eklemek

 1. 1
  Gmail gelen kutunu aç. https://www.gmail.com/ adresine git. Bu, bilgisayarında önceden Gmail oturumunu açtıysan gelen kutunu açacaktır.
  • Eğer oturum açmadıysan devam etmeden önce e-postanı ve şifreni gir.
 2. 2
  Eklemek istediğin kişiden gelen bir e-posta bul. Eklemek istediğin kişiden gelen bir mesaj bulana kadar gelen kutusunu kaydırarak ilerle.
  • Eklemek istediğin kişi bir e-postayı yanıtladıysa bu e-postayı aç ve ardından ekranı kişinin adının göründüğü yere kaydır.
 3. 3
  Fareni kişinin adının üzerine getir. Bunu yapmak, birkaç saniye sonra bir açılır menü açacaktır.
 4. 4
  Kişilere Ekle’ye tıkla. Açılır menünün altında yer alan mavi bir bağlantıdır. Bu işlem kişiyi anında Gmail kişiler listene ekler.
  Reklam
 • Klasik Gmail kullanıyorsan açılır menünün altındaki gri Kişilere ekle bağlantısına tıklayacaksın.

İpuçları

 • Başka bir e-posta hizmet sağlayıcısındaki (örneğin, Yahoo) kişileri de Gmail’de içe aktarabilirsin.

Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Ortak Yazar:
wikiHow Editör Ekibi
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.
Bu sayfaya 933 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam