Gmail'de Kişiler Nasıl Eklenir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Yeni Bir Kişiyi Manuel Olarak EklemekBir E-postadan Eklemek

Bu wikiHow makalesinde kişileri Gmail internet sitesi üzerinden Gmail kişiler listene nasıl ekleyebileceğini öğrenebilirsin. Birini e-posta adresiyle ya da bir e-posta içerisinden o kişinin adını doğrudan seçerek ekleyebilirsin. Gmail mobil uygulamasını kullanırken bir kişiyi Gmail’e doğrudan ekleyemezsin.

1
Yeni Bir Kişiyi Manuel Olarak Eklemek

 1. 1
  Gmail’i aç. Bilgisayarının internet tarayıcısında https://www.gmail.com adresine git. Bu, eğer oturum açtıysan Gmail gelen kutunu açacaktır.
  • Oturum açmadıysan belirtildiğinde e-posta adresini ve şifreni gir.
 2. 2
  "Menu" simgesine tıkla. Bu simge sayfanın sağ üst köşesinde yer alır. Tıkladığında açılır bir menü görünecektir.
 3. 3
  Daha fazlası’na tıkla. Bu seçenek açılır menünün en altında yer alır.
 4. 4
  Kişiler’e tıkla. Bu seçenek, açılır menünün ikinci sayfasında kişi şeklindeki bir silüettir. Bu, kişilerinin bir listesini açacaktır.
 5. 5
  "Yeni" simgesine tıkla. Bu seçeneği sayfanın sağ alt köşesinde bulacaksın. Seçeneğe tıklamak karşına açılır bir pencere çıkarır.
 6. 6
  Eklemek istediğin kişinin adını ve soyadını gir. Eklemek istediğin kişinin adını "Adı" metin kutusuna ve ardından soyadını "Soyadı" metin kutusuna yaz.
 7. 7
  Kişinin e-posta adresini gir. "E-posta" metin kutusuna tıkla ve ardından kişinin e-posta adresini yaz.
  • Eklemek istediğin kişinin şirket, iş unvanı ve/veya telefon numarası gibi diğer bilgilerini girebilirsin ancak bunu yapmak isteğe bağlıdır.
 8. 8
  Kaydet’e tıkla. Bu seçenek açılır pencerenin sağ alt köşesinde yer alır. Tıkladığında yeni kişini kaydeder ve Gmail kişiler listene ekle.

2
Bir E-postadan Eklemek

 1. 1
  Gmail gelen kutunu aç. https://www.gmail.com/ adresine git. Bu, bilgisayarında önceden Gmail oturumunu açtıysan gelen kutunu açacaktır.
  • Eğer oturum açmadıysan devam etmeden önce e-postanı ve şifreni gir.
 2. 2
  Eklemek istediğin kişiden gelen bir e-posta bul. Eklemek istediğin kişiden gelen bir mesaj bulana kadar gelen kutusunu kaydırarak ilerle.
  • Eklemek istediğin kişi bir e-postayı yanıtladıysa bu e-postayı aç ve ardından ekranı kişinin adının göründüğü yere kaydır.
 3. 3
  Fareni kişinin adının üzerine getir. Bunu yapmak, birkaç saniye sonra bir açılır menü açacaktır.
 4. 4
  Kişilere Ekle’ye tıkla. Açılır menünün altında yer alan mavi bir bağlantıdır. Bu işlem kişiyi anında Gmail kişiler listene ekler.
 • Klasik Gmail kullanıyorsan açılır menünün altındaki gri Kişilere ekle bağlantısına tıklayacaksın.

İpuçları

 • Başka bir e-posta hizmet sağlayıcısındaki (örneğin, Yahoo) kişileri de Gmail’de içe aktarabilirsin.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Add Contacts in Gmail, Italiano: Aggiungere un Contatto in Gmail, Português: Adicionar Contatos no Gmail, Español: añadir contactos en Gmail, Deutsch: Kontakte in Gmail hinzufügen, Русский: добавлять контакты в Gmail, 中文: 在Gmail中添加联系人, Bahasa Indonesia: Menambah Kontak di Gmail, Nederlands: Contactpersonen toevoegen in Gmail, Tiếng Việt: Thêm liên hệ trong Gmail, ไทย: เพิ่มรายชื่อใน Contacts ของ Gmail, العربية: إضافة جهات اتصال في جيميل, हिन्दी: जीमेल पर कॉन्टेक्ट्स (Contacts) जोड़ें, 日本語: Gmailで連絡先を追加する, 한국어: 지메일에서 연락처 추가하는 법

Bu sayfaya 565 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?