Gmail'de Arşivlenen E‐Posta Nasıl Bulunur?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Cep TelefonundaMasaüstü Bilgisayarda

Bu wikiHow makalesinde Gmail’de arşivlediğin e-postaları nasıl görüntüleyeceğini öğreneceksin. Gmail eski e-posta mesajlarını arşivlemeni sağlar ve böylece gelen kutunda yer kaplamamış olurlar. Arşivlenen e-postalar göz önünde durmaz ama onlara tekrar başvurman gereken durumlar için bir yerde saklanır.

1
Cep Telefonunda

 1. 1
  Gmail’i aç. Beyaz bir arka plan üzerinde zarfa benzeyen kırmızı "M" harfi şeklindeki simgesini göreceksin.
  • Gmail’e giriş yapmadıysan e-posta adresinle şifreni gir ve Oturum Aç butonuna tıkla.
 2. 2
  Şu butona tıkla: . Ekranın sol üst köşesinde göreceksin. Buna tıkladığında bir açılır menü karşına gelecek.
 3. 3
  Şu butona tıkla: Tüm Postalar. Bu seçenek menünün aşağılarında yer alır.
 4. 4
  Arşivlenmiş e-postaları ara. Tüm Postalar klasöründe hem gelen kutundaki tüm e-postalar hem de arşivlediğin her bir e-posta bulunur.
  • Konu çubuğunun en sağında "Gelen Kutusu" etiketi olmayan e-postalar arşivlenmiş olanlardır.
  • Ayrıca ekranın sağ üst köşesindeki büyüteç simgesine tıklayıp e-posta gönderen birinin adını, konu satırını ya da aramana yakın bir anahtar kelimeyi yazabilirsin.

2
Masaüstü Bilgisayarda

 1. 1
  Gmail’in sitesine git. Şu linkle açabilirsin: https://www.mail.google.com/. Gmail’e giriş yaptıysan doğrudan gelen kutunu açabilirsin.
  • Giriş yapmadıysan sayfanın sağ üst köşesindeki OTURUM AÇIN butonuna tıkla ve e-posta adresinle şifreni gir.
 2. 2
  Gelen kutusu seçenekleri ağacını seç. Gelen Kutusu ile başlayan, sayfanın solunda yer alan bir seçenek sütunudur. Buna tıkladığında diğer seçenekleri göstermek için ağaç büyüyecek.
 3. 3
  Şu butona tıkla: Diğer. Ağacın neredeyse en altında yer alır.
 4. 4
  Şu butona tıkla: Tüm Postalar. Bu seçenek Diğer menüsünün aşağısında bir yerde olacak. Buna tıkladığında seni Tüm Postalar klasörüne yönlendirir.
 5. 5
  Arşivlenmiş e-postaları ara. Tüm Postalar klasöründe hem gelen kutundaki tüm e-postalar hem de arşivlediğin her bir e-posta bulunur.
  • Konu çubuğunun en solunda "Gelen Kutusu" etiketi olmayan e-postalar arşivlenmiş olanlardır.
  • E-posta gönderen kişinin adını, konu satırını ya da e-posta içeriğinde geçen bir anahtar kelimeyi biliyorsan Gmail sayfasının üstündeki arama çubuğuna bu bilgileri girebilirsin.

İpuçları

 • Aradığın e-postayı aldığın tarihi hatırlıyorsan Tüm Postalar klasöründeki ilgili bölüme gitmek için aşağı kaydırmayı dene.

Uyarılar

 • "Arşivlenmiş" e-postaları özel olarak aratamazsın.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Find Archived Mail on Gmail, Español: encontrar correos electrónicos archivados en Gmail, Italiano: Trovare un'Email Archiviata su Gmail, Português: Encontrar E‐mails Arquivados no Gmail, Русский: искать архивные письма в Gmail, Deutsch: Archivierte Mails auf Gmail finden, Nederlands: Gearchiveerde berichten vinden bij Gmail, Bahasa Indonesia: Mencari Pesan yang Diarsipkan di Gmail, 中文: 在Gmail上查找已归档的邮件, Français: retrouver les messages archivés sur Gmail, العربية: إيجاد رسائل البريد الالكتروني المحفوظة في بريد جوجل, Čeština: Jak najít archivovanou poštou na Gmailu, 日本語: Gmailでアーカイブしたメールを探す, ไทย: ค้นหาอีเมลที่จัดเก็บถาวรแล้ว (Archived) ใน Gmail, Tiếng Việt: Tìm email lưu trữ trên Gmail, हिन्दी: जीमेल में आर्काइव्ड मेल को ढूंढें, 한국어: 지메일에서 아카이브된 이메일 찾는 방법

Bu sayfaya 411 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?