Güzel bir kızla flört etmek hem sinir bozucu hem heyecan verici olabilir. İster tanıdığın biri ister yeni tanıştığın bir kız olsun, yapılacak doğru şeyleri bildiğinde flört etmek kolaydır. Ona güvenle yaklaşarak, kişiliğini göstererek ve onun hakkında daha fazla bilgi edinerek hayallerindeki kızla bir randevu elde edebilirsin!

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Güzel Bir Kıza Yaklaşmak

 1. 1
  Dik dur ve kendine güven. Vücut dilin senin hakkında çok şey söyler ve kızlar onlarla konuşma konusunda kendini kasıp kasmadığını anlayabilir. Seni duyabilecekleri kadar yüksek sesle konuştuğundan ve konuşurken yere bakmadığından emin ol.[1]
 2. 2
  Kendine bakım yapmak için zaman ayır, böylece kendini çok iyi hissedersin. Dışarı çıkmadan ya da güzel olduğunu düşündüğün bir kızla sosyalleşmeden önce duş al, dişlerini fırçala, beğendiğin kıyafetleri seç ve deodorant, hatta parfüm sür. Saçının güzel göründüğünden, iyi giyindiğinden ve güzel koktuğundan emin ol, böylece kendine güvenirsin.[2]
  • Dış görünüş her şey olmasa da en iyi şekilde görünmek için biraz çaba sarf etmek her zaman iyidir!
  • Kendinden emin olmanın övünmek veya gösteriş yapmak anlamına gelmediğini unutma. Sadece birine yaklaşarak ve bir konuşma başlatarak kendinden emin olabilirsin.
  • Eğer konuşurken, terleyerek veya titreyerek gözle görülür şekilde gergin hissedersen izin iste ve kendini toplamak için tuvalete git.
 3. 3
  Kendini bir gülümsemeyle tanıt. Bir kıza yaklaştığında merhaba demeli ve ona adını söylemelisin. Bu, onu kendi adını söylemeye teşvik edecek ve sana onu biraz daha iyi tanıma fırsatı verecektir. Dikkatini verdiğini göstermek için konuşurken gülümse ve göz teması kur.[3]
  • Kendini tanıtmak, utangaç olsan bile ilk iletişimi kurmanın ve bir konuşma başlatmanın en kolay yoludur.
  • Örneğin, sınıftan tanıdığın biriyle sohbet başlatmak için "Selam, ben Can. Çok tanıdık görünüyorsun, Candan Hanım’ın geometri dersinde miydin?” diyebilirsin.
 4. 4
  Onu beğendiğin bir konuda ona içten bir şekilde iltifat et . Kendini tanıttıktan sonra, ona yaklaşmana neyin sebep olduğunu söyle. Belki saçlarının harika olduğunu düşünüyorsun ya da gülümsemesini seviyorsun. İltifatının gerçek olduğundan emin ol ve olumlu olmasını sağla.[4]
  • Örneğin, "Saçın çok güzel, rengi gerçekten gözlerini ortaya çıkarıyor." gibi bir şey söyleyebilirsin. Ya da "Nirvana tişörtünü fark ettim. Benim en sevdiğim gruptur!" diyebilirsin.
  • Onu biraz daha iyi tanıyorsan "O kimya sınavından A aldığın için seni tebrik etmek istiyorum, bence çok zordu!" gibi bir şey söyleyebilirsin.
  John Keegan

  John Keegan

  İlişki Koçu
  John Keegan, New York’ta ilişki koçu ve motivasyon konuşmacısıdır. İnsanlara aşkı bulmalarında yardımcı olmak için flört, cazibe ve sosyal dinamiklerdeki uzmanlığını kullandığı Awakened Lifestyle’ı yürütmektedir. Los Angeles’dan Londra’ya, Rio de Janeiro’da Prag’a uluslararası atölyeler düzenler ve eğitimler verir. Çalışmaları New York Times, Humans of New York ve Men's Health’de yer almıştır.
  John Keegan
  John Keegan
  İlişki Koçu

  İltifatını bir gözleme göre yap; mesela giydiği şeye göre. Belki ojesine veya makyajına uygun giysiler giyiyordur. Birlikte mükemmel göründüğünü fark edersen bunu ona söyle. Ona gözleme dayalı bir iltifatta bulun ve bunun üzerinden yürü.

  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
Bağlantı Kurmak

 1. 1
  Onu daha iyi tanımak için ilgi alanlarıyla ilgili benzersiz sorular sor. Daha önce hiç tanışmadığın bir kızla konuşuyorsan onun hakkında daha fazla bilgi edinmek istersin. Ona ilgi alanlarını ve kişiliğini daha fazla gösterme şansı vermek için "evet" veya "hayır" cevabı gerektirmeyen açık uçlu sorular sor.[5]
  • Yeni tanıştığın bir kıza "Son zamanlarda iyi maceralar yaşadın mı?" veya "Gerçekten ilginç bulduğun şey ne?" diye sorabilirsin.
  • Onu tanıyorsan "Bu hafta sonu ne yaptın?" veya "O tarih projesini nasıl yaptın?" gibi ortak olabilecek noktalarınızı sor. Bu, ona konuşma şansı, sana da cevap verme fırsatı sunacak.
 2. 2
  Konuşurken göz teması kur ve dikkatle dinle. Bir kız konuşurken dikkatli olmak, ona ilgilendiğini ve hoş olduğunu göstermenin harika bir yoludur. Göz teması, sohbete katıldığını ifade etmenin en iyi yoludur, ayrıca uygun zamanlarda onaylayıcı yorumlar yaptığından emin ol.[6]
  • Sohbete ekleyeceğin bir şey varsa yorumunla konuya dâhil olmak için bir duraklama olana kadar beklediğinden emin ol. Kimse konuşurken sözünün kesilmesini sevmez!
 3. 3
  Uygunsa ona kısa bir komik hikâye anlat. Kızlar, mizah anlayışı olan ve onları güldürebilen adamları sever. Son zamanlarda başına gelen komik bir şeyi düşün ve eğer bahsettiğin konuya uygunsa anlat.[7]
  • Örneğin, okulun zor olduğundan bahsediyorsan "Dün İspanyolca sınavına tekrar girdim ve öğretmenimin testin başında adımı daire içine aldığını gördüm. Bir an kafam çok karışmıştı ama sonra kendi adımı yanlış yazdığımı fark ettim!" gibi bir şey diyebilirsin.
  • Rastgele komik bir hikâye gündeme getirmekten kaçınmaya çalış çünkü bu, çok fazla çabalıyormuşsun gibi görünmene neden olabilir.
  • Kızı sıkmamak için hikâyeyi kısa tut ve sıkılmadığından emin olmak için gözünü dört aç. Başka yere baktığını fark edersen hikâyeni tamamla ve konuyu değiştir.
 4. 4
  Seninle rahatsa ona hafifçe dokunmak için bir neden bul. Birçok kız; koluna dokunulması, yakın oturulması veya saçının kulağının arkasına alınması gibi küçük hareketlere olumlu tepki verir. Onunla fiziksel temas kurmak için bahaneler yarat. Bu, senin yanında daha rahat hissetmesini sağlayacaktır.[8]
  • Teması başlatmanın harika bir yolu, elini onu bir yere yönlendirmek için tutmak ya da bacaklarınızın değebileceği bir masada yanına oturmaktır.
  • Rahatsız görünüyorsa veya çekiliyorsa sen de geri çekilmelisin.
 5. 5
  Sana söylediği küçük ayrıntıları hatırla. Dinlemek, kızlara kibar olduğunu ve onlarla ilgilendiğini gösterir. Bir matematik sınavı konusunda endişelendiğini söylerse sınav gününde şans dilemek, onu düşündüğünü gösterecektir.[9]
  • Pek çok kız bunu iyi bir erkek arkadaş olacağının bir işareti olarak görür ve bu durum, arkadaşça bir ilişkiden romantik bir ilişkiye geçmenize yardımcı olabilir.
  • Birbirinizi ilk tanıdığınızda ona en sevdiği renk, doğum günü ve en sevdiği yemek gibi şeyleri sor. Bunları aklında tut, çünkü bir noktada kesinlikle faydalı olacaklar!
 6. 6
  Flört iyi gidiyorsa baş başa zaman ayır. Güzel bir kızla yalnız kalmak seni endişelendirebilir, ancak bu onun gerçek kişiliğini görmenin ve ondan gerçekten hoşlanıp hoşlanmadığını öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Bir proje için ortağı olmayı veya dersten sonra eve birlikte yürümeyi teklif et. Bu ona, onunla daha fazla zaman geçirmek istediğini gösterecek ve sana etrafta başka insanlar olmadan onunla konuşma şansı verecek. Bu konuda dikkatli ol; birçok kız, bir erkekle yalnız kaldığında rahatsız olur çünkü bu tehdit edici görünebilir. Sen iyi niyetli olduğunu ve onun rızası olmadan uygunsuz bir şey yapmayacağını bilsen bile o bunu bilmeyebilir. Onu rahatsız etmekten kaçınmanın iyi bir yolu, onunla halka açık bir yerde vakit geçirmektir. Herkese görünür olursunuz; bu da (nereye gittiğinize bağlı olarak) onun kendini güvende hissetmesini kolaylaştıracak ve kesintisiz konuşabileceksiniz.[10]
  • Bazı kızlar arkadaşlarının yanındayken farklı davranırlar. Baş başa vakit geçirmek sana onun kişiliği ve onunla daha fazla zaman geçirmek isteyip istemediğin hakkında daha iyi bir fikir verecektir.
 7. 7
  Hâlihazırda yakınsanız onunla nazikçe alay et. Hâlihazırda tanıdığın kızlar için arkadaşlıktan daha romantik bir şeye geçiş yapmak zor olabilir. Daha önce utanç verici hikâyeler veya anılar gibi şakalar paylaştıysan ne kadar yakın olduğunu ona hatırlatmak için bunları gündeme getir.[11]
  • Örneğin, "Vay canına Ceren, ayakkabıların neredeyse gülüşün kadar parlak!" gibi bir şey söyleyebilirsin.
  • Onu iyi tanıyorsan hassas olduğunu bildiğin konulardan kaçındığından emin ol. Görünüş ve zekâ gibi şeyler her zaman sınır dışı olmalıdır.
  • Henüz tanımadığın kızlarla alay etmekten kaçın çünkü bu kaba gelebilir. Birinin ne konuda öz güven problemi olduğunu asla bilemezsin; bu yüzden yeni biriyle tanışırken iyi davranmak en iyisidir.
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
Randevu Koparmak

 1. 1
  Bir konuşma başlatmak için birkaç cilveli kısa mesaj gönder. İşler iyi giderse telefon numarasını almadıysan numarasını iste. Mesaj yazmak, diğer insanlar gibi dış faktörler olmadan sohbet başlatmak için harika bir yoldur. Numarasını aldıktan sonra, ertesi gün ona daha önce bahsettiğin bir şey hakkında yorum içeren bir mesaj gönder.[12]
  • Örneğin, "Dün tavsiye ettiğin grubu dinliyordum. İlk parçayı sevdim, harika bir zevkin var!” gibi bir şey diyebilirsin.
  • Meşgul değilsen mesajlarına 30 dakika içinde yanıt vermeye çalış. Sık yanıt vermeyen biriyle konuşmak sinir bozucu olabilir; özellikle de mesajını ne zaman açtığını görebiliyorsa.
  • Cevap vermezse ona tekrar mesaj atmak için bir veya iki gün bekle. Cevap vermediği gerçeğini gündeme getirmekten kaçın ve farklı bir konuşma başlatmaya çalış. Hâlâ cevap vermezse bunu kabul edip yoluna bak.
  • Arka arkaya birden çok mesaj göndermekten kaçın. Bu çok bunaltıcı olabilir ve onu korkutabilir. Yeni bir mesaj göndermeden önce önceki mesajlarına cevap vermesini bekle.
 2. 2
  Açık sözlü ol ve işler yolunda gidiyorsa ona çıkma teklif et. Bazen, birinden hoşlandığında cesur olman gerekir. İşler iyi gidiyorsa ve seni görmekten ve seninle vakit geçirmekten mutlu görünüyorsa ona çıkma teklif et. Ondan hoşlandığın konusunda dürüst olmanı takdir edecek ve senden hoşlanıp hoşlanmadığını hemen anlayacaksın.[13]
  • Ona çıkma teklif ederken ilgi alanlarını aklında tut ve ne yapmak istediğine dair bir fikrin olsun. Örneğin, "Bu hafta sonu benimle yeni James Bond filmini seyretmek ister misin? Diğerlerini sevdiğinden bahsetmiştin!" diyebilirsin.
  • Reddederse kararını kabul et ve geri çekil.
 3. 3
  Onun yanındayken görgülü ve kibar ol. Ona romantik bir şekilde ilgilendiğini ve ona iyi davranacağını göstermek için kapıları aç ve yürürken elini tut. Bu, iyi bir erkek arkadaş olacağını ve sana olan ilgisini bir sonraki seviyeye taşıyabileceğini iyi bir şekilde gösterir.[14]
  • Nezaket, kıza güvenilir olduğunu gösterecektir, bu da çok arzu edilen bir özelliktir. Ayrıca tüm kızlar iyi davranılmayı sever!
 4. 4
  Ona çıkma teklif ettiğinde hesabı ödeyeceğini bil. Ona çıkma teklif ediyorsan ilk birkaç buluşma için ödeme yapmayı planlamalısın ancak yarısını ödemeyi teklif ederse bir tartışma başlatma. Muhtemelen bağımsız olduğunu ve onu desteklemeni beklemediğini göstermeye çalışıyordur. Bir kızla ilgileniyorsan yapılacak güzel şey ödeme teklif etmektir.[15]
  • Pahalı randevulara gücün yetmiyorsa sorun değil. Bu durumda, ücretsiz sanat gösterilerine gitmek veya parkta romantik bir piknik yapmak gibi daha ucuz şeyler planlamaya çalış. Bu, onun yanında olma arzunu gösterir ve cüzdanına da ağır gelmez.
 5. 5
  Güzel bir kızın peşinden koşarken kendin ol. Bir kızın senden hoşlanmasını sağlamanın en iyi yolu ona komik, ilginç ve nazik olduğunu göstermektir. Şov yapmak ve havalı görünmeye çalışmak sahte hissettirecek ve çoğu kız bunu anlayacaktır. Seninleyken rahat hissediyor ve sana güveniyorsa seninle daha fazla zaman geçirmekten mutlu olacaktır.[16]
  • Bu, flörtünde aradığın şey hakkında açık olmayı içerir. İşler daha ciddileşirse ciddi bir ilişki aradığını veya işleri sıradan tutmakla daha çok ilgilendiğini ona söyle. Seninle aynı şeylerle ilgilenmiyorsa devam etme.
  Reklam

İpuçları

 • Reddedilmeyi bekle ve kabul et. Bazı kızlar bir ilişkiyle veya yeni insanlarla tanışmakla ilgilenmez. Sınırlarına saygı göster ve hayır cevabını kabul etmeyi öğren.
 • Sadece onu etkilemek için havalı davranma. Bu nadiren işe yarar. Bir kız öz güvenine tepki verir; gösteriş yapmana değil.
 • Kendin hakkında doğru olmayan şeyler söyleme. İlişkiniz ciddiye binerse ve o konuyu gündeme getirirse neden bahsettiği hakkında bir fikrin olmaz.
 • Kendine fazla güvenme, yoksa egoist veya zorba görünme riskini alırsın. Kendin olmayı unutma; kulağa sevimsiz gelebilir ama doğal olarak utangaçsan hissettiğinden daha güçlü davranma; doğal olmayan kendinden eminlik yanlış mesaj vermene neden olabilir. Ayrıca bazı kızlar bir erkek biraz utangaç olduğunda veya kolayca heyecanlandığında sevimli olduğunu düşünür.
Reklam

Uyarılar

 • Aynı anda iki veya daha fazla kızla flört etme. Bu kaba bir davranıştır ve eğlence arayan biri olarak biliniyorsan kızlar senden kaçar.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Bir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

John Keegan
Ortak yazarlar :
İlişki Koçu
Bu makaledeki ortak yazarlar John Keegan. John Keegan, New York’ta ilişki koçu ve motivasyon konuşmacısıdır. İnsanlara aşkı bulmalarında yardımcı olmak için flört, cazibe ve sosyal dinamiklerdeki uzmanlığını kullandığı Awakened Lifestyle’ı yürütmektedir. Los Angeles’dan Londra’ya, Rio de Janeiro’da Prag’a uluslararası atölyeler düzenler ve eğitimler verir. Çalışmaları New York Times, Humans of New York ve Men's Health’de yer almıştır. Bu makale 7.914 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 7.914 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam