Çiftlerin dillerini kullanarak gerçekleştirdiği romantik ve tutkulu Fransız öpücüğünü daha önce filmlerde, hatta sokakta bile gördüğünden eminiz. İster Paris’te ister İstanbul’da yaşa, kendini utandırmadan bir Fransız gibi öpüşmeyi öğrenebilirsin! Fransız öpücüğünün nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsan 1 numaralı adımla başla.

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Başlamadan Önce

 1. 1
  Dudaklarının yumuşak olduğundan emin ol. Öpüşmek için ideal olan yumuşak, pürüzsüz ve hafif nemli bir ağızdır. İlk hareketi yapmadan önce, dudaklarının çatlamış veya kuru olmadığından emin ol. Bu sayede, partnerinin dikkati dağılmaz veya sırf dudakların kötü hâlde olduğu için öpüşmekten vazgeçmez.[1] Öpücükten önce dudaklarını hızlı bir şekilde yumuşatmak istiyorsan şu tavsiyeleri deneyebilirsin:
  • Dudak nemlendirici kullan. Nemlendiriciyi dudaklarının üzerine sür ve onları birbirine bastır.[2] (Eğer genç bir kızsan ve aromalı bir dudak nemlendiricisi kullanıyorsan daha da iyi!) Ancak dudak nemlendiriciyi veya parlatıcıyı öpüşmeden en az bir saat önce kullanmalısın. Aksi takdirde partnerin dudaklarını değil, kalın bir tabaka hâlindeki parlatıcıyı hisseder.
  • Su iç. Kuru dudaklar bir susuzluk belirtisidir, bu yüzden bir (veya iki) bardak su iç.[3] 20 – 30 dakika içinde dudaklarının yumuşamaya başladığını göreceksin.
  • Dudaklarını yala. Çok ihtiyaç duyarsan ve acelen varsa dilini dudaklarının üzerinde gezdir ve onları birbirine bastır. Bu sayede onları çok ıslatmadan ve kayganlaştırmadan nemlendirebilirsin.[4] Hatta dudaklarını partnerinle göz teması kurarken bile fark ettirmeden yalayabilirsin.
 2. 2
  Nefesini tazele. İster Fransız öpücüğü, isterse de normal bir öpücük olsun, birini öpmeden önce ağzının kokmadığından emin olmalısın. Fransız öpücüğü sırasında ağzın açık kalacağı için, koku olmaması özellikle önemlidir. Ağız hijyenine dikkat et ve o gün dışarıdayken birini öpeceğini biliyorsan dişlerini fırçalamak veya en azından ağzını çalkalamak için vakit ayır.[5]
  • Biriyle dışarı çıktığında öpüşme ihtimalin varsa yanında her zaman mentollü sakız veya draje bulunsun. Eğer partnerinin bunu fark etmesini istemiyorsan banyoya gitmek için müsaade isteyip sakız veya drajeyi orada kullanabilir ve öpüşmeye hazır olduğunu çok fark ettirmeden işlemi tamamlayabilirsin.
  • Sarımsak, kahve, soğan, süt ve mısır gibi ağzında hoş olmayan bir tat veya kalıntı bırakan gıda ve içeceklerden uzak dur. Eğer randevunda yemek de yemen gerekiyorsa menüden bu tip gıdaları seçme.[6]
 3. 3
  Doğru anı bekle. İyi bir öpücük, özellikle de ilk öpücük veya ilk Fransız öpücüğü, yaşanan heyecanın ve artan yakınlaşmanın zirvesidir. İkinizin birden öpücük dışında her şeyi unutacağı o doğru anı bekle. Biraz gizlilik elde etmeli ve öncelikle ikinizin de romantizmi hissettiğinden emin olmalısın; stresli veya dikkatin dağınık olduğu anlar Fransız öpücüğü için uygun değildir. Peki, doğru anın geldiğini nasıl anlayacaksın? Doğru an herkes için farklıdır ancak aşağıda birkaç ipucu bulabilirsin:
  • Gizlilik elde ettiğinden emin ol. Önemli olan kimsenin sizi rahatsız etmeyeceğinden emin olmandır: Yalnız bir şekilde oturabileceğiniz bir balkon veya parktaki göz önünde olmayan bir bank bu durum için güzel örneklerdir.
  • Partnerin öpücüğe hazır olduğuna dair ipuçları verecek. Örneğin, göz teması kurup dudaklarına bakacak veya giderek daha yakınında duracak veya oturacaktır. Cinsiyeti ne olursa olsun partnerinin vücut diline dikkat etmek doğru anın geldiğini anlamanı sağlar.[7]
  • İyi gitmiş bir randevunun sonu da doğru an olabilir. Birbirinize hoşça kal derken araba veya apartman girişi gibi gizlilik elde edebileceğin yerlerde bir iyi geceler öpücüğü verebilirsin.
  • Bazen de hislerini dinlemen yeterlidir. Eğer partnerini öpmek için yanıp tutuşuyorsan ilk hamleyi yapmaktan çekinme. (Ancak partnerin aynı şeyleri hissetmiyorsa tuhaf ve hatta rahatsız edici bir durumun oluşacağını da aklından çıkarma.)
  • Sormaktan çekinme. Partnerinin ne hissettiğinden emin olamıyorsan konuyu doğrudan açabilirsin. O özel insanı öpme şansını elinden kaçırmak (ya da seninle aynı şeyleri hissetmeyen birini öpmek) yerine, biraz tuhaf görünse de önceden izin almak ve o öz güvenle ilerlemek daha iyidir.
 4. 4
  Göz teması kur. Partnerinin gözlerinin içine bak. Eğer niyetini iyice belli etmek istiyorsan bakışlarını yavaşça dudaklarına kaydır ve sonra yine gözlerine bak. Yoğun bir göz teması kurduktan sonra bakışlarını birkaç saniyeliğine kaçırabilir ve daha sonra yeniden partnerine bakmaya devam edebilirsin.[8] Bu davranış, öpmek istediğin kişiye onu gördüğünde bundan çok etkilendiğini göstermenin bir yoludur.
  • Kızlar erkeklerle göz teması kurup bakışlarını aşağıya kaydırabilir ve daha sonra yeniden göz teması kurarken kirpiklerinin arasından bakarak daha da flörtöz davranabilir.
 5. 5
  Gülümse. Eğer partnerini öpme düşüncesi seni mutlu ediyorsa bunu göstermekten çekinme! Küçük bir gülümseme partnerinin kendini güvende hissetmesini ve rahatlamasını sağlayıp öpücüğü “ciddi” bir olay olmaktan çıkaracaktır. Gülümsemenin yumuşak ve doğal olduğundan emin ol; zoraki, abartılı ya da yapay bir gülümseme tam tersi etki yaratacaktır. Dudaklarını yavaşça hareket ettirerek gülümse ve partnerine onunla birlikte olmaktan ne kadar memnun olduğunu göster. Gülümserken göz teması kurmaya devam et veya birkaç saniyeliğine gözlerini kaçırarak yeniden temas kur.
  • Dişlerini gösteren bir gülümseme yerine, dudakların kapalı hâlde gülümsemeyi de tercih edebilirsin. Zira dişlerini gösteren gülümseme, romantik ve cezbedici olarak değil, arkadaş canlısı bir gülümseme olarak da yorumlanabilir.
 6. 6
  Dokunma bariyerini kır. Hoşuna giden kişiyle yalnız kalıp göz teması kurmaya ve gülümsemeye başladıktan sonra bir karar vermen gerekiyor: Ona hiç dokunmadan doğrudan öpücük safhasına mı geçeceksin yoksa önce dokunma bariyerini mi kıracaksın? Bacaklarınız birbirine değecek şekilde oturabilir, el ele tutuşabilir, elini partnerinin dizine koyabilir, onun kolunu okşayabilir veya tutkunu ifade eden herhangi bir işaret verebilirsin. Daha önce öpüştüyseniz dokunma bariyerini kırmak daha kolay ve doğal olacaktır. İkinizin de rahatlaması için, öpüşmeden önce partnerine dokunmak için çaba göstermelisin.
  • Dokunma bariyerini öpücük için ilk hamleyi yaparken de kırabilirsin. Ayaktaysan partnerinin kollarına, boynuna veya omuzlarına dokunabilirsin. Oturuyorsan elini partnerinin sırtına koyabilirsin.
 7. 7
  İlk hamleyi yap. Doğru an geldiğinde, ilk hamleyi yap. Genel olarak, karşındaki insanın gerekirse “hayır” diyebileceği kadar yavaş davranmalısın. Ancak çok yavaş davranarak o anın büyüsünü de kaybetmemen gerekiyor.[9] Partnerinin buna hazır olduğunu düşünüyorsan vakit kaybetme. Vücudunu yüzleriniz arasında birkaç santim mesafe kalana dek onun vücuduna doğru yaklaştır. Bundan sonra, başını en iyi öpüşme açısı için uygun pozisyona getirmeye başlayabilirsin.
  • Acele etme. Yavaş davranarak beklentiyi ve gerginliği artırabilirsin. Partnerine izin verme (veya vermeme) şansı tanıyacak bir yavaşlıkta hareket et.[10] Sen ilk hamleyi yaptıktan sonra, o da aynısını yapabilir. Yavaş davranarak kafalarınızın çarpışmasını da engelleyebilirsin.
 8. 8
  Başını hafifçe bir tarafa doğru eğ. Dümdüz bir baş, burunlarınızın çarpışmasına neden olur. Dolayısıyla, başını sağa veya sola hafifçe yatır. Partnerin başını belirli bir yöne doğru yatırmışsa tam zıt yönü tercih et.[11] Bunu mükemmel bir şekilde uygulamak için çok uğraşma ve yapamazsan da endişe etme. Başını eğmeden öpüşüp burunlarınızın çarpışmasına neden olduysan her ikiniz de başınızı burunlarınızın birbirine değmeyeceği bir pozisyona kendiliğinden yatıracaksınız.
  • Filmlerde gördüğünün aksine, yavaş çekimde öpüşmek zorunda değilsin. Bir salyangoz gibi davranmak yerine, partnerine yakınlaşırken başını yatırmaya da başla. Böylelikle mükemmel zamanlama hakkında endişe etmene de gerek kalmaz.
 9. 9
  Gözlerini kapat. Temas kurmadan hemen önce gözlerini kapat. Gözleri açık bir şekilde öpüşmek, samimiyetsizlik ve hatta sahtekârlık belirtisi sayılır. Gözlerini kapatmak, öpücüğün kendisine odaklanmanı ve daha fazla keyif almanı da sağlayacaktır.[12] Öpüşme sırasında gözlerini açıp partnerinin tutku dolu yüzünü görmek istiyor olabilirsin ancak bunu yapmak beklenmedik bir şekilde öpücüğü sona erdirmek istemene neden olabilir ve anın büyüsünü bozabilir. Gözlerini kapatarak yakın mesafede neler olup bittiğini gözlemlemeye çalışmak yerine, dudaklarına ve o özel ana odaklanabilirsin.
  • Öpücük sona erdikten sonra partnerinden ayrılırken gözlerini yavaşça açabilirsin.
 10. 10
  Ağzını öpücüğe uygun bir konumda tut. Ağzını sanki babaanneni öpüyormuş gibi katı bir şekilde büzüştürme; bunu yapmak hem romantik değildir hem de fiziksel olarak partnerinin Fransız öpücüğünü başlatmasını zorlaştırır. Ancak ağzını tamamen açık ve gevşek tutmak da hâlen ilgilenmediğin mesajını verecektir. Dengeyi nasıl sağlayabileceğine ilişkin ipuçlarını aşağıda bulabilirsin:
  • Dudaklarını azıcık büz. Dudaklarını hafifçe ileri doğru uzat; onların etrafındaki en ufak kas gerilimlerini bile hissedebiliyorsan doğru noktayı bulmuşsun demektir.
  • Ağzını hafifçe aç. İlk aşamada ağzını tamamen açmak yerine, dilin girebileceği yeterli boşluk olacak şekilde dudaklarını hafifçe arala.

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
Fransız Öpücüğü Nasıl Yapılır?

 1. 1
  Dudaklarını hafifçe partnerinin dudaklarına sürt. Başlangıçta bir tüy kadar hafif olmalısın ve dudakların partnerinin dudaklarına çok az değmeli. Bu sayede gerçek anlamıyla Fransız öpücüğüne başlamadan önce daha fazla beklenti ve heyecan yaratabilirsin.[13] Bunu yapmak, partnerine basit bir öpücükten daha fazlasını istediğini nazik bir şekilde gösterecektir.
  • Yavaş hareket et. Hızlı ve hafif bir dizi öpücük, zor zapt edilen bir gerilim ve beklentinin yarattığı seksüel etkiyi elde etmeni sağlamayacaktır. Sonsuza kadar zamanın varmış gibi davran; öpücük, kısa bir süre içinde yeterince hızlanacak.
 2. 2
  Partnerinin niyetini test et. Dilini kullanmadan yukarıda anlatıldığı şekilde öpüşerek Fransız öpücüğü için gerekli olan zemini hazırladıktan sonra, partnerine daha fazlasını istediğin hakkında incelikli ipuçları vermeye başlayabilirsin. Genel olarak, o kişiyle ilk defa öpüşüyorsan Fransız öpücüğüne geçiş yapmadan önce temkinli davranman gerekir, aksi takdirde çok kısa bir süre içinde çok fazla şey talep ediyor gibi görünebilirsin. Bunun haricinde, partnerinin niyetini test ederken dilinle öpüşmeye hazır olduğunu ona bildirecek bazı sinyalleri aşağıda görebilirsin:
  • Ağzını biraz daha açmaya başla. Sınırsız erişim sunduğunu ima ederek partnerini ilk dil temasını kurmaya davet et.
  • Partnerinin alt dudağını kendi dudakların arasına sıkıştır. Daha sonra, dilinin ucunu hafifçe alt dudak üzerinde gezdir. Tek bir seferde tamamlanan hızlı bir hamle yap ki dil teması bir saniyeden az sürsün. Partnerin ilgileniyorsa aynı şekilde karşılık verecektir.[14]
  • Ne zaman geri çekilmen gerektiğini bil. Yukarıdaki teknikleri denemene rağmen partnerin cevap vermemişse ısrarcı olma ve şansını bir sonraki sefer denemek üzere normal bir öpücük ile devam et. Fransız öpücüğünü bir mesele hâline getirme veya partnerini suçlama.
 3. 3
  Dilinle keşfe çık. Eğer partnerin ilgilendiğini belli etmişse Fransız öpücüğüne gerçek anlamda başlayabilirsin. Dilin daima hareket hâlinde olsun ve onu hafifçe kullan. Dilini yavaşça partnerinin ağzına kaydırarak başla. Kendi dilini partnerinin dilinin altına veya üstüne yerleştirebilirsin. Kendini cesur hissediyorsan ağzının içinde de dolaştırabilirsin. Sadece partnerinin dilinin de hareketlerine uyum gösterdiğinden ve kıpırtısız bir dili öpmediğinden emin ol, aksi takdirde romantizm hızlı bir şekilde sona erecektir. Fransız öpücüğünde dilini kullanmakla ilgili bazı tavsiyeleri aşağıda görebilirsin:
  • Oyuncu davran. Partnerinin diline hafifçe değdikten sonra geri çekil ve sonraki hamleyi yapması için onu davet et.
  • Dilin üzerinde çok sayıda sinir ucu vardır ve kendi dilinle partnerinin diline dokunmak dahi tek başına çok keyif verici bir eylemdir.[15]
  • Çok derine gitme. Dilini partnerinin boğazına doğru sokmaya çalışmak, anın büyüsünü bozacak bir davranıştır. Başlangıçta derine inmeden hafif hareketler yap. Partnerinin ne kadar ileri gitmek istediğini gör ve sınırlarını buna göre belirle.
 4. 4
  Nefes al. Uzun süre boyunca öpüşürken nefes almayı unutabilirsin. Emin ol nefessiz kalmak romantik bir deneyim değildir. Tutkulu bir öpücüğün dakikalar boyunca devam etmesi gerektiğini düşünüyor olabilirsin ancak romantizmin devam etmesi için kendinde olman gerekiyor. Bir ritim tutturduktan sonra, öpücüğe ara vermeden nefes almanı sağlayacak uygun bir ritim tutturman uzun sürmeyecektir. Bu konu hakkında bilmen gerekenler şunlar:
  • Öpüşürken burnundan kısa nefesler al.
  • Mola vermekten çekinme. Eğer doğru bir şekilde zamanlarsan bunu tutkulu ve seksi bir şekilde yapabilirsin. Alnınız hâlen birbirine değecek şekilde başını hafifçe geri çek, göz teması kur ve gülümse.
  • Partnerin ve sen öpücüğe kendinizi kaptırmışken birazcık ağzından da nefes almayı deneyebilirsin. Birbirinin ağzından nefes almak da romantik olabilir, ancak herkesin bundan hoşlanmadığını unutma.

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
İleri Düzey Tekniklerde Uzmanlaşmak

 1. 1
  Tek bir tekniğe bağlı kalma. Öpücükler kar taneleri gibidir ve her biri diğerinden farklıdır. Fransız öpücüğünü bir kez denedikten sonra aynı teknikleri kullanmak cezbedici bir fikir gibi görünebilir ancak işleri ilginç kılmaya devam etmek için buna direnmelisin. İşleri ilginç ve çekici kılmaya devam etmek için zaman zaman farklı teknikler denerken aynı zamanda kendine ait güzel bir ritim tutturmalısın. Bu bağlamda, şu teknikleri deneyebilirsin:
  • Hız: Öpücüğün hızını değiştirmek, partnerini korkutmadan farklı şeyler denemenin en iyi yoludur. Yavaş öpüşmede ustalaştıktan sonra, birkaç saniye boyunca hızlanmayı dene – bunu yapmak ikinizi de soluksuz bırakacaktır!
  • Derinlik: Partnerinle yeterince rahat ettikten sonra daha derin öpüşmeyi dene. Bunu doğru bir şekilde yapabilmek için hızını kontrol altında tutmalısın. İşe biraz daha flört ve eğlence katmak için yüzeysel öpücüklere geri dönebilirsin.
  • Basınç: Aynı derin öpücükler gibi, sert öpücükler de ancak partnerinle birbirinize alıştıktan sonra uygulanmalıdır. Dilinin uyguladığı basıncı yavaşça artır ancak daima hareket hâlinde kalmasına da dikkat et.[16]
  • Dişler: Partnerinin dişlerinin önüne veya arkasına dilinle dokunmayı deneyebilirsin. Bunu yapmanın yaratacağı hafif gıdıklanma hissi, öpücüğü daha etkili kılacaktır. Dişlerinle partnerinin alt dudağını hafifçe ısırmayı da deneyebilirsin. Ancak ısırıkların dâhil olduğu bir öpüşmenin herkesin hoşuna gitmediğini de unutma: Partnerinin hoşuna gitmediğini anlarsan dişlerini kullanmayı derhal bırakmaya hazırlıklı ol.
 2. 2
  Ellerini kullan. Özellikle ilk öpücükte ellerin rahat durmalı ancak onları hiç kullanmaman da gerekmiyor. Ellerini partnerinin vücuduna dokunmak için kullanarak (belirli sınırlar dâhilinde) öpücüğün sağladığı romantik hissi artırabilir ve partnerinle daha derin bir bağ kurabilirsin.[17] Partnerinin vücuduna dokunduktan sonra, ellerini nazikçe hareket ettirebilirsin, ancak bunu çok abartma. Fransız öpücüğü sırasında ellerin kullanımı hakkında bilmen gerekenler şunlar:
  • Genel bir kural olarak, başta ellerin partnerinin belinde olsun ve sonra onları yavaşça sırtında veya yüzünde ve saçlarında gezdir.
  • Partnerinin omuzlarını nazikçe okşamak da tavsiye edilen bir dokunma şeklidir. Onun yanında rahat ettiğinizi gösterir.
  • Avuçlarınla partnerinin yanaklarını ve boynunu kavra.[18]
  • Kollarını basitçe partnerinin vücuduna dolayıp karşılıklı duracağınız eski usul bir kucaklamayı da tercih edebilirsin.
 3. 3
  Partnerinin vücut diline dikkat et. Herkes değişik şekilde öpüşür ve herkesin bir öpücükte hoşuna giden şeyler farklıdır. Diğer bir deyişle, öpüşmenin tek bir doğru yolu yoktur. İyi öpüşmek karşılıklı iletişim gerektiren bir eylemdir, bu nedenle partnerinin vücut diline dikkat ederek yaptıklarının ne kadar hoşuna gittiğini anlamaya çalış. En önemli şey, partnerinin öpücüklerin hızından ve tutkulu davranışlarından hoşlandığından emin olmaktır.[19]
  • Herkes aynı şekilde öpülmekten hoşlanmaz. Önceki partnerinin hoşuna giden bir şey, yeni partnerinin hoşuna gitmeyebilir. Onun sana verdiği sinyallere dikkat ederek ikinizin de rahat edeceği bir stil bulabilirsin.
  • Partnerin kendini geri çekiyor veya rahatsız olmuş gibi görünüyorsa yavaşlaman gerektiğini anla.
  • Partnerinin de seni öpmesine izin ver ve hoşuna gittiği sürece onunla beraber hareket et.
  • Partnerinin belirli bir hareketin ne kadar hoşuna gittiğine dair verdiği sesli ipuçlarına dikkat et. Hafif bir iç çekme veya inleme duymuşsan veya yoğun bir şekilde seni öpmeye başlamışsa doğru yoldasın demektir.
 4. 4
  Pratik yap. Fransız öpücüğünü iyi bir şekilde uygulamak, diğer iyi öpüşme stillerinde olduğu gibi pratik gerektirir. Ne kadar çok yaparsan o kadar ustalaşırsın. Belirli bir kişiyle pratik yapmak kendini daha rahat hissetmeni ve ikinize de uyan bir tarz geliştirmeni sağlayacaktır.[20] İlk öpücüğü muhteşem bir şekilde yapamamış olman partnerinle arandaki romantizmin sona erdiği anlamına gelmez. Sabırlı ol ve kendine uygun bir ritim bulana dek yavaşça ve nazikçe öpüşmeye devam et.
  • Ancak kendini çok ciddiye de alma. Denediğin şey başarısız olursa gülebilir, özür dileyebilir ve yeniden deneyebilirsin. Başarısız bir öpücükten sonra hayata küsersen işleri partnerin için oldukça tuhaf ve rahatsız edici bir hâle getirebilirsin ve buna hiç gerek yok.
  • İlk öpücüklerin büyük bir kısmı, aynı ilk seks deneyimi gibi, böbürlenecek kadar iyi deneyimler değildir. Önemli olan daha iyi hâle gelmeyi birlikte denemenizdir.
 5. 5
  İletişim kur. Partnerinin seni öpme şekli gerçekten hoşuna gittiyse bunu söylemekten çekinme. Hoşuna gitmeyen şeyleri de öğrenmesini sağla, ancak bunu yaparken hassas davran ve örneğin hoşuna giden bir şeyle birleştirerek söyle. Partnerin sana karşı dürüst ve açık yürekli olursa aşırı tepki vermemeye ve incinmiş hissetmemeye çalış. Aksi takdirde partnerin gelecekte seninle iletişim kurmaktan çekinecektir.
  • Öpücüğü berbat etsen bile, birlikte gülebiliyorsanız hâlen yakın bir ilişki kurabilirsin. Önemli olan hissettikleriniz hakkında dürüst davranmak ve gelişmesini istediğiniz şeylerden birbirinizi haberdar etmektir.
  • Ne kadar çekici göründüğünü ve onu ne kadar beğendiğini söyleyerek de partnerinle iletişim kurabilirsin. Birlikte olmaktan ne kadar mutlu olduğunu açıkça belirtirsen Fransız öpücüğü daha doğal bir şekilde gerçekleşir.

İpuçları

 • Aktif bir partner ol. Biri seni Fransız usulü öpüyorsa ve sen de bunu istiyorsan put gibi durma. Partnerinin hareketlerine karşılık ver ve hatta dil ile dudakların hareketlerini arada sırada kendin yönet. Öpücükle ilgili hoşuna gitmeyen bir şey varsa kendini geri çekip dudaklarını kapatmaktan çekinme. Partnerin ne demek istediğini anlayacaktır.
 • Öpücüğün ne kadar sürmesi gerektiği hakkında bir kural yoktur. Kendini rahatsız hissettiğin herhangi bir anda sonlandırabilirsin. Aksi takdirde, birbirinizden yavaşça ayrılana dek öpücüğün keyfini çıkar. Bazı insanlar, bu ayrılma sırasında partnerin alt veya üst dudağını hafifçe emmeyi çok romantik bulur. Her ikiniz de bir nefes aldıktan sonra, öpüşmeye geri dönebilirsiniz.
 • Fransız öpücüğü sırasında çok fazla tükürük birikebilir ve bu da romantizmi baltalayabilir. Tükürüğünü öpüşmeye ara vermeden düzenli olarak yut. Eğer bunu yapamıyorsan kısa bir süreliğine geri çekilmekten endişe etme. Bunu yaparken gülümsersen partnerine sadece kısa bir mola verdiğini ve öpücüğü reddetmediğini göstermiş olursun.

Uyarılar

 • Eğer öpüşmeye başlamadan önce veya sonra kendini rahatsız hissedersen veya partnerinin hareketleri hoşuna gitmezse durmasını istediğini açıkça ve kararlılıkla söyle. Hayır demekten çekinme.
 • Sende veya partnerinde (veya ikinizde de) diş teli olsa bile hâlen Fransız usulü öpüşebilirsin. Ancak diş tellerinin birbirine değmemesine dikkat et. Ayrıca dilinle de bu tellere dokunma (yoksa dilin kesilebilir).
 • Fransız öpücüğünün uçuk ve enfeksiyöz mononükleoz (mono olarak da bilinir) gibi bulaşıcı hastalıklar bulaştırabileceğini unutma.[21]

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Bir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 277 kişi çalıştı. Bu makale 256.766 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 256.766 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?