Film Nasıl İndirilir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesi ile isteğe bağlı hizmetler, ücretsiz film siteleri veya BitTorrent kullanarak bilgisayarına ya da cep telefonuna nasıl film indirebileceğini öğrenebilirsin. Satın almadığın ve telif hakkı koruması olan bir içeriği indirmek birçok ülkede yasalara aykırıdır.

Yöntem 1 / 3:
Ücretsiz Film Sitelerini Kullanmak

 1. 1
  İnternet tarayıcısında ücretsiz bir film sitesi aç. Ücretsiz film sitelerinin çoğu kısa filmler, klasik filmler, yabancı dilde filmler ve diğer halka açık içerikler sunar. Ücretsiz filmler sunan sitelere şunlar dâhildir:
 2. 2
  Film araştır. Sitenin kendi arama özelliğini kullan ya da var olan içeriklere göz gezdir.
 3. 3
  İndirilebilir mi, kontrol et. Her içerik indirilebilir değildir.
 4. 4
  Film kalitesini ve formatını seç. Birçok film düşük (360 dpi) ila yüksek (1080 dpi) çözünürlük arasında değişen formatlarda, aynı zamanda MP4, MP2, WMV veya MOV gibi farklı dosya formatlarında mevcuttur.
  • Daha yüksek çözünürlüklü filmler cihazda daha fazla yer kaplar.
 5. 5
  Filmi indir. Birçok filmi masastündeki birçok hizmet aracılığıyla hemen izleyebilirsin.
  • Film indirilebilir bir filmse İndir butonu genelde film oynatıcı penceresinin altındadır.
  • Cep telefonunda izlemek istiyorsan filmi iTunes, Google Drive veya başka bir bulut tabanlı hizmet ile eklemen gerekebilir.
  Reklam

Yöntem 2 / 3:
BitTorrent’i Kullanmak

 1. 1
  Bir BitTorrent istemcisi indir ve kur. BitTorrent İnternet’ten büyük dosyaları indirmenin en etkili ve en çok kullanılan yöntemlerinden biridir. Dolayısıyla filmleri indirmek için de en çok kullanılan yöntemdir. Dosyaları indirmek için bir BitTorrent programı (BitTorrent istemcisi olarak anılır) ve filmleri aratabilmek için BitTorrent arama motoru İnternet sitesi [torrent izleyici (tracker) olarak anılır] gereklidir.
  • En çok kullanılan BitTorrent istemcileri arasında uTorrent, qBittorrent, Transmission, Deluge ve Tixati sayılabilir.
 2. 2
  Tehlikelerin farkında ol. Birçok ülkede yasal bir şekilde satın almadığın bir filmi indirmek telif hakkı kanunlarını ihlal etmen demektir ve bu nedenle çok büyük cezalarla hatta hapis cezasıyla karşılaşabilirsin. BitTorrent kullanırken varsayılan olarak IP adresin gizlenmez ve BitTorrent üzerinden film indirirken İnternet hizmeti sağlayıcın para cezası uygulayabilir.
 3. 3
  BitTorrent arama motorunu kullanarak istediğin filmi ara. Yaygın kullanılan birçok torrent izleyici sitesi ve torrent arama motoru vardır. Bu arama motorları sayesinde torrent dosyalarını bulabilirsin. Ama Google gibi sürekli kullandığın arama motorlarını da kullanabilirsin. Birçok torrent izleyici sitesi ve torrent arama motoru saldırgan içerikli olabilecek reklamlar, resimli +18 içerikler ve bazen de kötü amaçlı yazılım ya da virüs içeren dosyalar içerebilir. Herhangi bir şey indirmeden önce güvenilir ve bilinen bir kaynak bul.
 4. 4
  BitTorrent istemcisini kullanarak torrent dosyasını aç. Torrent dosyasına çift tıklayarak bunu torrent istemcisine yükleyebilirsin. Ayarlarına bağlı olarak indirme otomatik olarak başlar.
 5. 5
  Film dosyasını aç. İndirme işlemi bittiğinde torrent istemci yazılımı, video dosyasını belirttiğin konuma kaydeder.
  Reklam

Yöntem 3 / 3:
İsteğe Bağlı Hizmetleri Kullanmak

 1. 1
  İhtiyaçlarına uyacak bir isteğe bağlı hizmet seç. Netflix gibi bazı aboneliğe dayalı hizmetler filmleri bilgisayarına indirip çevrimdışı olarak izleyebilmen ya da anında izleyebilmen için aylık ücret talep eder. iTunes ve Google Play gibi diğer hizmetler, aylık ücret ödemeden satın alabileceğin ve ayrı ayrı indirebileceğin filmler sunar. Amazon Video gibi bazı hizmetler her iki seçeneği de sunar. En çok kullanılan isteğe bağlı hizmetlerin bazıları şunlardır:
 2. 2
  İsteğe bağlı hizmetin İnternet sitesine git ya da uygulamayı akıllı telefonunda aç. Kullanmak istediğin isteğe bağlı hizmeti seçtiğinde İnternet tarayıcında o hizmetin İnternet sitesini aç ya da uygulamasını akıllı telefonuna indir.
 3. 3
  Ekran geldiğinde oturum aç ya da yeni bir hesap oluştur. Birçok film sitesinde içeriğe erişebilmen için bir hesabın olması gerekir.
  • Birçok film hizmeti, kaydolduğunda ücretsiz deneme sunar ama sonunda filmleri izlemeye devam edebilmek için ücretli abonelik alman gerekir.
  • YouTube’da herhangi bir hesap açmana gerek yok ama YouTube’un premium akış hizmeti olan YouTube Red’e kaydolursan hiç rahatını bozmadan içerikleri indirebilirsin.
  • YouTube’da birçok duraksız filmi ücretsiz olarak izleyebilirsin ama bunları indirebilmek için ya Red’e abone olman ya da başka bir çözüm bulman gerekir.
 4. 4
  Film içeriğine göz at ve indirmek istediğin filmi seç.
 5. 5
  Film indirilebilir mi, bak. Her film indirilebilir değildir.
 6. 6
  Film kalitesini seç. Filmlerin çoğu hem standart (SD) hem de yüksek (HD) çözünürlükte mevcuttur. HD filmler daha pahalıdır ve cihazda daha fazla yer kaplar.
 7. 7
  Filmi kiralamak mı yoksa satın almak mı istiyorsun, karar ver. Apple iTunes, Google Play, Amazon ve CinemaNow’daki filmler hem satın alınabilir hem de kiralanabilir.
  • Kiralama ücreti ve şartları kullandığın kaynağa göre değişir. En uygununu almak için farklı kaynaklardaki fiyatları karşılaştır.
  • Kiralanan filmler, kiralama süresinin sonunda bilgisayarından silinir ya da devre dışı kalır.
 8. 8
  Filmi indir. Birçok filmi masaüstü bilgisayarındaki birçok hizmeti kullanarak anında izleyebilirsin. Bu filmleri telefonda izleyebilmek için genelde Apple App Store, Google Play Store veya Amazon App Store’dan özel bir uygulama indirmen gerekir.
  • Bunları televizyonda izlemek için AppleTV, Google Chromecast, Amazon FireTV, Roku veya smart TV gibi ek cihazlara ihtiyacın olabilir.
  Reklam

İpuçları

 • Duraksız videoları bilgisayarına ya da iPad’ine kaydetmenin yolları vardır.

Reklam

Uyarılar

 • Filmleri yasal olmayan bir şekilde indirmek İnternet hizmeti sağlayıcının senin İnternet erişimini sınırlandırmasına ya da sana karşı kanuni işlem başlatmasına sebep olabilir.
 • Sende söz konusu filmin başka bir formatı bulunsa bile bu filmin herhangi bir korsan kopyasını indirdiğinde senin hakkında yasal işlem başlatılabilir.
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Ortak Yazar:
wikiHow Editör Ekibi
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.
Bu sayfaya 30.129 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam