Bu wikiHow makalesi ile isteğe bağlı hizmetler, ücretsiz film siteleri veya BitTorrent kullanarak bilgisayarına ya da cep telefonuna nasıl film indirebileceğini öğrenebilirsin. Satın almadığın ve telif hakkı koruması olan bir içeriği indirmek birçok ülkede yasalara aykırıdır.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Ücretsiz Film Sitelerini Kullanmak

 1. 1
  İnternet tarayıcısında ücretsiz bir film sitesi aç. Ücretsiz film sitelerinin çoğu kısa filmler, klasik filmler, yabancı dilde filmler ve diğer halka açık içerikler sunar. Ücretsiz filmler sunan sitelere şunlar dâhildir:
 2. 2
  Film araştır. Ekranın üst kısmında "Arama" yazan, İnternet sitesinin kendi arama çubuğu, butonu ya da sekmesi bulunabilir. Bu kısmın büyütece benzeyen bir simgesi de bulunabilir. İndirmek istediğin filmleri aramak için bu özelliği kullan.
  • Alternatif olarak, ana sayfada mevcut filmlere göz atabilirsin. İnternet'teki çoğu film sitesi ana sayfasında tavsiye edilen filmleri gösterir. Ek olarak filmlere türe ya da diğer kategorilere göre göz atabilirsin.
 3. 3
  İçerik indirilebilir mi, kontrol et. Her içerik indirilebilir değildir. İndirilebilir videoların bir indirme butonu ya da videonun indirilebileceği formatların bir listesi olabilir.
  • YouTube ve Vimeo gibi bazı İnternet sitelerinde, videonun İnternet adresini kullanarak akan videoyu indirmek için üçüncü taraf bir indirme sitesi ya da uygulama kullanabilirsin.
 4. 4
  Film kalitesini ve formatını seç. Birçok film düşük (360 dpi) ila yüksek (1080 dpi) çözünürlük arasında değişen formatlarda, aynı zamanda MP4, MP2, WMV veya MOV gibi farklı dosya formatlarında mevcuttur.
  • Daha yüksek çözünürlüklü filmler cihazında daha fazla yer kaplar.
 5. 5
  Filmi indirmek için Download butonuna tıkla . Birçok filmi masastündeki birçok hizmet aracılığıyla hemen izleyebilirsin.
  • Film indirilebilir bir filmse İndir butonu genelde film oynatıcı penceresinin altındadır.
  • Cep telefonunda izlemek istiyorsan filmi iTunes, Google Drive veya başka bir bulut tabanlı hizmet ile eklemen gerekebilir.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
BitTorrent’i Kullanmak

 1. 1
  Tehlikelerin farkında ol. Birçok ülkede yasal bir şekilde satın almadığın bir filmi indirmek telif hakkı kanunlarını ihlal etmen demektir ve bu nedenle çok büyük cezalarla hatta hapis cezasıyla karşılaşabilirsin. BitTorrent kullanırken varsayılan olarak IP adresin gizlenmez ve BitTorrent üzerinden film indirirken İnternet hizmeti sağlayıcın para cezası uygulayabilir. Buna ek olarak çoğu torrent istemcisi ilave yazılım yüklemeleri, reklam ve kötü amaçlı yazılım içerebilir. Kurulum süresince dikkatli ol ve ilave yazılımları yüklemediğinden emin ol.
 2. 2
  Bir BitTorrent istemcisi indir ve kur. BitTorrent İnternet’ten büyük dosyaları indirmenin en etkili ve en çok kullanılan yöntemlerinden biridir. Dolayısıyla filmleri indirmek için de en çok kullanılan yöntemdir. Dosyaları indirmek için bir BitTorrent programı (BitTorrent istemcisi olarak anılır) ve filmleri aratabilmek için BitTorrent arama motoru İnternet sitesi [torrent izleyici (tracker) olarak anılır] gereklidir.
  • En çok kullanılan BitTorrent istemcileri arasında uTorrent, qBittorrent, Transmission, Deluge ve Tixati sayılabilir.
 3. 3
  BitTorrent arama motorunu kullanarak istediğin filmi ara. Yaygın kullanılan birçok torrent izleyici sitesi ve torrent arama motoru vardır. Bu arama motorları sayesinde torrent dosyalarını bulabilirsin. Ama Google gibi sürekli kullandığın arama motorlarını da kullanabilirsin. Birçok torrent izleyici sitesi ve torrent arama motoru saldırgan içerikli olabilecek reklamlar, resimli +18 içerikler ve bazen de kötü amaçlı yazılım ya da virüs içeren dosyalar içerebilir. Herhangi bir şey indirmeden önce güvenilir ve bilinen bir kaynak bul.
 4. 4
  BitTorrent istemcisini kullanarak torrent dosyasını aç. Torrent dosyasına çift tıklayarak bunu torrent istemcisine yükleyebilirsin. Ayarlarına bağlı olarak indirme otomatik olarak başlar.
 5. 5
  İndirilen dosyaya virüs taraması yap. Torrent dosyasının indirilmesi tamamlanınca dosyanın herhangi bir virüs ya da kötü amaçlı yazılım içermediğinden emin olmak için dosyayı bir anti virüs programıyla taradığından emin ol.[2]
 6. 6
  Film dosyasını aç. İndirme işlemi bittiğinde torrent istemci yazılımı, video dosyasını belirttiğin konuma kaydeder.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
İsteğe Bağlı Hizmetleri Kullanmak

 1. 1
  İhtiyaçlarına uyacak bir isteğe bağlı hizmet seç. Netflix gibi bazı aboneliğe dayalı hizmetler filmleri bilgisayarına indirip çevrimdışı olarak izleyebilmen ya da anında izleyebilmen için aylık ücret talep eder. iTunes ve Google Play gibi diğer hizmetler, aylık ücret ödemeden satın alabileceğin ve ayrı ayrı indirebileceğin filmler sunar. Amazon Video gibi bazı hizmetler her iki seçeneği de sunar. En çok kullanılan isteğe bağlı hizmetlerin bazıları şunlardır:
 2. 2
  İsteğe bağlı hizmetin İnternet sitesine git ya da uygulamayı akıllı telefonunda aç. Kullanmak istediğin isteğe bağlı hizmeti seçtiğinde İnternet tarayıcında o hizmetin İnternet sitesini aç ya da uygulamasını akıllı telefonuna indir.
 3. 3
  Ekran geldiğinde oturum aç ya da yeni bir hesap oluştur. Birçok film sitesinde içeriğe erişebilmen için bir hesabın olması gerekir.
  • Birçok film hizmeti, kaydolduğunda ücretsiz deneme sunar ama sonunda filmleri izlemeye devam edebilmek için ücretli abonelik alman gerekir.
  • YouTube’da herhangi bir hesap açmana gerek yok ama YouTube’un premium akış hizmeti olan YouTube Red’e kaydolursan hiç rahatını bozmadan içerikleri indirebilirsin.
  • YouTube’da birçok duraksız filmi ücretsiz olarak izleyebilirsin ama bunları indirebilmek için ya Red’e abone olman ya da başka bir çözüm bulman gerekir.
 4. 4
  Film içeriğine göz at. Çoğu yayın hizmeti ve içerik indirme uygulaması giriş yaptığında tavsiye edilen filmleri gösterir. Filmlere ayrıca kategoriye göre göz atabilir ya da filmleri ada göre aramak için Arama işlevini kullanabilirsin.
 5. 5
  Film indirilebilir mi, bak. Her film indirilebilir değildir.
 6. 6
  Film kalitesini seç. Filmlerin çoğu hem standart (SD), hem yüksek (HD) çözünürlük, hem de 4K ultra yüksek çözünürlük fomatlarında mevcuttur. HD filmler daha pahalıdır ve cihazında daha fazla yer kaplar.
 7. 7
  Filmi kiralamak mı yoksa satın almak mı istiyorsun, karar ver. Apple iTunes, Google Play, Amazon ve CinemaNow’daki filmler hem satın alınabilir hem de kiralanabilir.
  • Kiralama ücreti ve şartları kullandığın kaynağa göre değişir. En uygununu almak için farklı kaynaklardaki fiyatları karşılaştır.
  • Kiralanan filmler, kiralama süresinin sonunda bilgisayarından silinir ya da devre dışı kalır.
 8. 8
  Filmi indirmek için Download butonuna tıkla. İndirme butonunun genellikle bir çizgi üzerinde aşağıya bakan bir oka benzeyen simgesi vardır. Birçok filmi masaüstü bilgisayarındaki birçok hizmeti kullanarak anında izleyebilirsin. Bu filmleri telefonda izleyebilmek için genelde Apple App Store, Google Play Store veya Amazon App Store’dan özel bir uygulama indirmen gerekir.
  • Bunları televizyonda izlemek için AppleTV, Google Chromecast, Amazon FireTV, Roku veya smart TV gibi ek cihazlara ihtiyacın olabilir.
  Reklam

İpuçları

 • Duraksız videoları bilgisayarına ya da iPad’ine kaydetmenin yolları vardır.
Reklam

Uyarılar

 • Filmleri yasal olmayan bir şekilde indirmek İnternet hizmeti sağlayıcının senin İnternet erişimini sınırlandırmasına ya da sana karşı kanuni işlem başlatmasına sebep olabilir.
 • Sende söz konusu filmin başka bir formatı bulunsa bile bu filmin herhangi bir korsan kopyasını indirdiğinde senin hakkında yasal işlem başlatılabilir.
 • Bilgisayarına virüs almanın önüne geçmek için nereden geldiğini bilmediğin bir filmi indirme.[4]
 • Luigi Oppido. Bilgisayar ve Teknoloji Uzmanı. Uzmanla Görüşme. 1 April 2020.
 • Luigi Oppido. Bilgisayar ve Teknoloji Uzmanı. Uzmanla Görüşme. 1 April 2020.
 • Luigi Oppido. Bilgisayar ve Teknoloji Uzmanı. Uzmanla Görüşme. 1 April 2020.
 • Luigi Oppido. Bilgisayar ve Teknoloji Uzmanı. Uzmanla Görüşme. 1 April 2020.
 • Reklam

  Bununla İlgili wikiHow'lar

  Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
  Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
  Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
  AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
  Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
  iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
  Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
  Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
  Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
  SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
  Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
  Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
  Birinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl AnlaşılırBirinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl Anlaşılır?
  Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
  Reklam

  Bu wikiHow makalesi hakkında

  wikiHow Kadrosu
  Ortak yazarlar :
  wikiHow Staff Writer
  Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

  wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 43.004 defa görüntülenmiştir.
  Bu sayfaya 43.004 defa erişilmiş.

  Bu makale işine yaradı mı?

  Reklam