Farmasonluk dünyadaki en büyük ve en eski seküler kardeşlik tarikatıdır ve tüm ülkelerden, mezheplerden ve fikirlerden erkekleri barış ve uyum içinde bir araya getirmek için tüm dinî sınırları aşar. Üyeleri arasında büyük dinî figürler, krallar ve başkanlar yer almaktadır.[1] Kardeşliğe katılmak için yüzlerce yıldır milyonlarca Farmason tarafından paylaşılan değerleri göstermelisin.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Temel Gereksinimler

 1. 1
  En az 21 yaşında bir erkek ol. Bu, çoğu Büyük Loca (Farmason grupları için yetki merkezi) kapsamı altındaki gruplar için en temel gerekliliktir.[2]

  Not: Bazı karar mercileri 18 yaş ve üstü erkekleri kabul eder ve bazı durumlarda üyelerin oğulları veya üniversite öğrencileri için istisnalar yapılır.

 2. 2
  Yüce bir varlığa inan. Üyelerin bir tanrıya inanmasını gerektirmeyen birkaç karar mercii vardır, ancak bu çoğu Farmason için bir gerekliliktir. Her şeyden önce tek bir tanrıya veya tanrısal varlığa inanman gerekir. Bu doğru olduğu müddetçe her din kabul edilir.[3]
 3. 3
  Yüksek ahlaki değerlere sahip ol. Bu, potansiyel bir Farmason olarak sahip olunması gereken en önemli özellik olabilir. Kardeşliğin sloganı "daha iyi insanlar daha iyi bir dünya yaratır"dır ve şeref, karakter bütünlüğü ve sorumluluk büyük saygı görmektedir. İyi karakterli bir adam olduğunu aşağıdaki şekillerde gösterebilmelisin:
  • Öyle iyi bir üne sahip ol ki seni tanıyanlar karakterine kefil olsun.
  • Ailene destek olanağına sahip iyi bir aile üyesi ol.[4]
 4. 4
  Eğitimli bir Farmasonluk anlayışına sahip ol. Pek çok insan kardeşliğe katılmaya çalışıyor çünkü bunu filmlerde, kitaplarda ve ana akım medyada duymuş oluyorlar. Farmasonluk, dünyayı ele geçirmeye çalışan, bunun ipuçları Paris ve DC'nin her yerinde gizlenmiş gizli bir topluluk olarak tasvir edilir. Gerçek şu ki Farmasonluk; yoldaşlık, dostluk ve iyi vatandaşlık konusunda birbirlerini desteklemeye çalışan sıradan adamlardan oluşur. Üye olmak sana aşağıdakilere erişim sağlar:
  • Mason arkadaşlarınla iletişim kurduğun Farmason localarında aylık toplantılara giriş.
  • Farmasonluğun tarihî öğretilerine giriş.
  • El sıkışma, başlama ritüelleri ve Farmasonik kare ve pusula sembolünün serbest kullanımı gibi eski Masonluk eylemlerine katılım.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Dilekçe Vermek

 1. 1
  Farmason olmak için bunu birinden iste. Farmasonluğa katılmanın geleneksel yolu, hâlihazırda üye olan birinden bunu istemektir.[5] Üye olan birini tanıyorsan ona katılmakla ilgilendiğini söyle ve üyelik için dilekçe vermek istediğini söyle. Dilekçeni vermen için seni uygun yere yönlendirecektir. Neden üye olmak istediğinle ilgili bazı soruları yanıtlaman gerekecek. Üye olan birini tanımıyorsan deneyebileceğin birkaç şey var:
  • "2B1Ask1" işaretini ara. Bunu yeni üyelere açık olan Farmasonların çıkartmaları, gömlekleri, şapkaları ve diğer eşyalarında göreceksin.[6]
  • Masonik kare ve pusula sembolünü ara. Bunu fark etmek biraz daha zordur, ancak bir tişörtünde veya başka bir giysisinde bulunduran birini görebilirsin.

  İpucu: Yerel Farmason locasını bul. Locayı ara ve onlara bu yetkili merciye nasıl üye olunacağını sor.

 2. 2
  Farmasonlarla mülakat yap. Dilekçeni belirli bir locaya gönderdikten sonra oradaki Farmasonlar onu inceleyecek ve seni bir araştırma komitesiyle görüşmeye davet edip etmemeye karar verecektir.[7] Seni aramak isterlerse bir tarih ve saat ayarlanacaktır. Görüşme sırasında aşağıdakileri bekleyebilirsin:
  • Neden Farmason olmak istediğinle ilgili sorular sorulacak, hayat hikâyeni ve kendi karakterini anlatman istenecektir.
  • Locada işlerin nasıl yürüdüğüne dair sorular sorma fırsatın olacak.
 3. 3
  Kararlarını duymak için bekle. Görüşmeden sonra Farmasonlar, yüksek ahlaki bir karaktere sahip olduğunu doğrulayabilecek, sana yakın insanları aramalar da dâhil olacak şekilde hayatına ilgili bir araştırma yapacaklar. Ayrıca suç, uyuşturucu veya alkolle ilgili sorunların olup olmadığını belirlemek için bir geçmiş kontrolü de yapabilirler.
 4. 4
  Katılmak için bir daveti kabul et. Soruşturma komitesi kararını verdikten sonra bir telefon gelir ve kardeşliğe katılman için resmî bir davet alırsın. Toplantılar hakkında daha fazla talimat alırsın.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Kardeşliğe Katılmak

 1. 1
  Kayıtlı Çırak olarak başla. Bu, başlamanın ilk aşamasıdır ve Farmasonluğun temel ilkelerini öğrenirsin. Yeterli bilgi edindikten ve biraz zaman ayırdıktan sonra, iki sembolik derece ilerleyeceksin.[8]
  • Bir sonraki dereceye geçmeden önce deneyimlediğin derece çalışmasını anlama konusunda yeterlilik göstermelisin.

  Not: Çıraklık dönemi boyunca, iyi bir karakter sergilemeye devam etmelisin.

 2. 2
  Yoldaş Kalfa derecesine ilerle. Özellikle sanat ve bilimlerle ilgili olduğu için, Farmasonluğun öğretilerini daha derinlemesine incelersin. Bu dereceyi tamamlamak için, şimdiye kadar öğrendiğin her şey hakkındaki bilgin test edilir.
 3. 3
  Usta Mason derecesi al. Bu, ulaşabileceğin en yüksek seviyedir ve oraya ulaşmak genellikle birkaç ay sürer. Dereceyi almak için, Farmasonluk değerlerinde yeterlilik göstermelisin. Dereceyi tamamlaman bir törenle kutlanır.
  Reklam

İpuçları

 • Katılmak için zengin olmana gerek yok. Başlatma ücretleri değişmekle birlikte, yıllık aidatlar 475 TL’dir.
 • Farmasonluk tamamen erkeklerden oluşan bir kardeşlik iken kadınların kabulüne izin veren bazı tarikatlar vardır: Doğu Yıldızı Tarikatı, Eyüb’ün Kızları ve düzensiz Farmasonluk.
 • Nerede yaşadığına bağlı olarak, bir veya daha fazla Farmasonik grup bulunabilir. Farmasonlukta iki tür felsefe vardır. Birincisi "normal" Büyük Localar, diğeri "düzensiz" Büyük Localar (genellikle Büyük Doğu olarak adlandırılır). Bölgendeki gruplar üzerinde araştırma yap ve katılmadan önce bu konuda senin için neyin doğru olduğunu belirle.
Reklam

Uyarılar

 • Farmasonlar ve Farmasonluk ile ilgili birçok efsane vardır. Bu mitlerin bazıları yüz yıl veya daha eski bir geçmişe dayanır ve günümüzde, Farmasonluğu eleştirenler tarafından benimsenmektedir. Araştırmanı yap ama gerçeği kurgudan ne zaman ayıracağını bil.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

El Falı Nasıl BakılırEl Falı Nasıl Bakılır?
Telekinezi Nasıl GeliştirilirTelekinezi Nasıl Geliştirilir?
Spiritüel Çakralar Nasıl AçılırSpiritüel Çakralar Nasıl Açılır?
Çekim Yasası Nasıl UygulanırÇekim Yasası Nasıl Uygulanır?
Astral Seyahat Nasıl YapılırAstral Seyahat Nasıl Yapılır?
Nazar Nasıl GiderilirNazar Nasıl Giderilir?
Geçmiş Yaşamlar Nasıl HatırlanırGeçmiş Yaşamlar Nasıl Hatırlanır?
Numerolojide Şanslı Sayılarını Nasıl BulursunNumerolojide Şanslı Sayılarını Nasıl Bulursun?
Telepati Nasıl GeliştirilirTelepati Nasıl Geliştirilir?
El Falı Kullanarak Bir Kişinin Yaşı Nasıl HesaplanırEl Falı Kullanarak Bir Kişinin Yaşı Nasıl Hesaplanır?
Namaz Nasıl KılınırNamaz Nasıl Kılınır?
Ölülerle Nasıl KonuşulurÖlülerle Nasıl Konuşulur?
Kur'an'daki Ayetler Nasıl EzberlenirKur'an'daki Ayetler Nasıl Ezberlenir?
Bir Kişi Nasıl LanetlenirBir Kişi Nasıl Lanetlenir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 95 kişi çalıştı. Bu makale 1.435 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Felsefe ve Din
Bu sayfaya 1.435 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam