Bu wikiHow makalesi ile kayıt olmana, hizmetler için para ödemene veya herhangi bir yazılım indirmene gerek kalmadan bir Facebook videosunu nasıl indireceğini öğreneceksin. Bunu masaüstünde, iPhone'da ve Android platformlarında SaveFrom adlı bir siteyi kullanarak yapabilirsin. Facebook videosunu indirebilmek için videonun herkese açık olması gerektiğini unutma. Arkadaşların gönderdiği yalnızca arkadaşlarla (veya arkadaşların arkadaşlarıyla) paylaşılan videoları Facebook'tan indiremezsin. Bunları indirebileceğini iddia eden hizmetler işe yaramayacaktır.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Masaüstü Bilgisayarda

 1. 1
  Facebook'u aç. https://www.facebook.com/ adresine git. Daha önce giriş yaptıysan Facebook Haber Kaynağı açılır.
  • Giriş yapmadıysan e-posta adresini ve şifreni sayfanın sağ üst köşesindeki metin alanına gir ve Giriş yap butonuna tıkla.
 2. 2
  İndirmek istediğin videoya git. Videoyu bulana kadar Haber Kaynağı'nda dolaş veya sayfanın üst tarafındaki arama çubuğuna videoyu paylaşan kişinin adını yaz ve videoyu aramak için o kişinin hesabına git.
 3. 3
  Videonun herkese açık olduğundan emin ol. Videoyu paylaşan kişinin veya sayfanın isminin altında bir yerde bir dünya simgesi görürsen videoyu herhangi bir sorun olmadan indirebilirsin.
  • Dünya yerine bir kilit veya iki insan görüntüsü görürsen videoyu indiremezsin.
 4. 4
  Videoya sağ tıkla. Videoyu bulduğunda bir açılır menü görüntülemek için videonun üzerine gelip farenin sağ düğmesine bas. Açılır menü görünmeden önce videoya birkaç kez sağ tıklaman gerekebilir.
  • Mac’te Ctrl tuşuna basılı tutup videoya tıklayabilirsin.
  • Farende bir sağ tıklama tuşu yoksa farenin sağ tarafına tıkla veya fareye tıklamak için iki parmağını kullan.
  • Bilgisayarında fare yerine bir dokunmatik fare varsa dokunmatik fareye dokunmak için iki parmağını kullan veya dokunmatik farenin sağ alt tarafına bas.
 5. 5
  Video URL'sini Göster seçeneğine tıkla. Bu, açılır menünün alt tarafındadır. Tıkladığında Facebook videosunun bağlantısını içeren küçük bir açılır kutu açılır.
 6. 6
  Facebook bağlantısını kopyala. Seçmek için açılır kutudaki bağlantıya tıkla, ardından Ctrl+C (Windows) veya Command+C (Mac) tuşlarına bas. Bunu yaptığında bağlantı kopyalanacak.
  • Ayrıca bağlantıya sağ tıklayıp açılan açılır menüden Kopyala seçeneğine tıklayabilirsin.
 7. 7
  SaveFrom İnternet sitesini aç. Tarayıcında https://tr.savefrom.net/ adresine git. SaveFrom, bağlantıları girerek Facebook'tan video indirmeni sağlayan bir İnternet sitesidir.
 8. 8
  Facebook videosunun bağlantısını yapıştır. Sayfanın üst kısmındaki "Just insert a link" (Sadece bir link ekle) metin kutusuna tıkla, ardından Ctrl+V (Windows) veya Command+V (Mac) tuşlarına bas. Bir süre sonra, videonun ön izleme simgesi metin alanının altında görünecek.
  • Ayrıca metin alanına sağ tıklayıp açılan menüden Yapıştır seçeneğine tıklayabilirsin.
 9. 9
  Download (İndir) butonuna tıkla. Bu yeşil buton videonun ön izleme penceresinin altındadır. Tıkladığında video hemen bilgisayarının varsayılan "İndirilenler" klasörüne indirilmeye başlayacak. Ancak tarayıcının ayarlarına bağlı olarak indirmeyi onaylaman veya bir kaydetme konumu seçmen gerekebilir.
  • SaveFrom, videoya mümkün olan en yüksek kaliteyi otomatik olarak atayacaktır. Videonun kalitesini düşürmek istiyorsan "MP4 HD" metninin sağındaki seçeneğine tıklayıp farklı bir seçenek seç (örneğin MP4 SD).
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
iPhone'da

 1. 1
  Documents (Belgeler) uygulamasını indir.
 2. 2
  Facebook'u aç. Ana Ekran'a dönmek için iPhone'unun Home (Giriş) düğmesine bas, ardından Facebook uygulamasının lacivert arka plan üzerinde beyaz bir "f" harfi olan simgesine dokun. Facebook hesabına daha önce giriş yaptıysan Haber Kaynağı açılır.
  • Giriş yapmadıysan ilerlemeden önce e-posta adresini ve şifreni gir.
 3. 3
  Kaydetmek istediğin videoya git. Kaydetmek istediğin videoyu bulana kadar Haber Kaynağı'nda dolaş veya videoyu bulmak için videoyu paylaşan kişinin profil sayfasına git.
 4. 4
  Videonun herkese açık olduğundan emin ol. Videoyu paylaşan kişinin veya sayfanın isminin altında ve sağında bir dünya simgesi görürsen video herkese açıktır ve kaydetme işlemine devam edebilirsin.
  • Dünya yerine bir kilit simgesi veya iki insan görüntüsü görürsen videoyu indiremezsin.
 5. 5
  Videoyu aç. Oynatmaya başlamak için videoya dokun. Bu önemlidir çünkü videoyu oynatmadan önce bir sonraki adıma geçmek, bağlantının bozulmasına neden olabilir.
 6. 6
  Paylaş butonuna dokun. Bu seçeneği doğrudan videonun altında bulacaksın. Bir menü görünecek.
 7. 7
  Bağlantıyı Kopyala seçeneğine dokun. Bu, menüdedir. Dokunduğunda, videonun adresi iPhone'unun panosuna kopyalanır.
  • Bu seçeneği bulmak için aşağı kaydırman gerekebilir.
  • Videoyu Facebook'taki "Kaydedilenler" menüsünden açarsan Bağlantıyı Kopyala seçeneği olmayabilir.
 8. 8
  Documents uygulamasını aç. iPhone'unun Home düğmesine tekrar bas, ardından Documents uygulamasının simgesine dokun. Simgesinde beyaz bir arka plan üzerinde renkli bir "D" harfi vardır.
  • Devam etmeden önce ilk başta çıkan tanıtımı geçene kadar kaydırman gerekebilir.
 9. 9
  Tarayıcıyı aç. Ekranın sağ alt köşesindeki Safari simgesine dokun. Tarayıcı sayfasını açmak için bu simgeyi sağdan sola kaydırman gerekebilir.
 10. 10
  Adres çubuğuna dokun. Bu, ekranın üstündeki metin alanıdır.
 11. 11
  SaveFrom sitesini aç. Adres çubuğuna savefrom.net yazıp iPhone'unun klavyesindeki mavi renkli Git seçeneğine dokun.
 12. 12
  Videonun adresini yapıştır. Sayfanın üst kısmının yakınındaki metin alanına dokun, iPhone'unun klavyesi göründüğünde tekrar dokun ve açılan menüden Yapıştır seçeneğine dokun.
  • Bunu yaparken bir pop-up (açılır) reklam görünürse sayfanın sol üst köşesindeki X simgesine dokunman yeterlidir.
 13. 13
  Download (İndir) butonuna dokun. Bu yeşil buton sayfanın ortasında, videonun ön izlemesinin hemen altındadır.
  • Mevcut olan en yüksek kalite varsayılan olarak seçilecektir. Bunu MP4 HD seçeneğine dokunup ardından yeri geldiğinde tercih ettiğin kaliteye dokunarak değiştirebilirsin.
 14. 14
  Tamam butonuna dokun. Bu, ekranın sağ üst köşesindeki açık mavi renkli butondur.
 15. 15
  "Downloads" (İndirilenler) simgesine dokun. Bu aşağı yöndeki ok, ekranın sağ alt tarafındadır. Videonun indirilme işlemini buradan takip edebileceksin.
 16. 16
  Videonu izle. İndirme işlemi tamamlandığında, videoyu Documents uygulamasında oynatmak için İndirilenler sekmesinde videonun adına dokun.
  • Documents sayfasına dönmek için ekranın sol üst tarafındaki Tamam butonuna dokunabilirsin.
 17. 17
  Videoyu iPhone'una taşı. Documents sayfasında olduğundan (tarayıcı sayfasında değil) emin ol, İndirilenler klasörüne dokun, önce videonun altındaki simgesine, ardından Paylaş butonuna dokun, daha sonra aşağıdakileri yap:
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Android'de

 1. 1
  ES File Explorer (ES Dosya Gezgini) uygulamasını indir. ES File Explorer, indirilen Facebook videolarını Fotoğraflar uygulamasına taşımana izin veren ve Android'inin dâhilî klasörlerini görmene olanak tanıyan yaygın olarak kullanılan bir dosya yöneticisidir. ES File Explorer'ı şunları yaparak indirebilirsin:
 2. 2
  Facebook'u aç. Google Play Store'u simge durumuna küçült, ardından Facebook uygulamasının lacivert arka plan üzerinde beyaz bir "f" harfi olan simgesine dokun Facebook hesabına daha önce giriş yaptıysan Haber Kaynağı açılır.
  • Giriş yapmadıysan ilerlemeden önce e-posta adresini ve şifreni gir.
 3. 3
  Kaydetmek istediğin videoya git. Kaydetmek istediğin videoyu bulana kadar Haber Kaynağı'nda dolaş veya videoyu bulmak için videoyu paylaşan kişinin profil sayfasına git.
 4. 4
  Videonun herkese açık olduğundan emin ol. Videoyu paylaşan kişinin veya sayfanın isminin altında ve sağında bir dünya simgesi görürsen video herkese açıktır ve kaydetme işlemine devam edebilirsin.
  • Dünya yerine bir kilit simgesi veya iki insan görüntüsü görürsen videoyu indiremezsin.
 5. 5
  Videoyu aç. Oynatmaya başlamak için videoya dokun. Bu önemlidir çünkü videoyu oynatmadan önce bir sonraki adıma geçmek, bağlantının bozulmasına neden olabilir.
 6. 6
  Paylaş butonuna dokun. Bu seçeneği doğrudan videonun altında bulacaksın. Bir menü görünecek.
 7. 7
  Bağlantıyı Kopyala seçeneğine dokun. Bu, menüdedir. Dokunduğunda, videonun adresi Android'inin panosuna kopyalanır.
  • Bu seçeneği bulmak için aşağı kaydırman gerekebilir.
 8. 8
  Google Chrome'u aç. Chrome uygulamasının kırmızı, sarı, yeşil ve mavi küreye benzeyen simgesine dokun.
  • Bu işlemi gerçekleştirmek için Android'de bulunan tarayıcıların çoğunu kullanabilirsin ama Chrome, çoğu Android'de varsayılan tarayıcıdır.
 9. 9
  SaveFrom sitesine git. Ekranın üstündeki adres çubuğuna dokun, adres çubuğuna savefrom.net yaz, ardından Android'inin klavyesinde Enter veya Git butonuna dokun.
 10. 10
  Videonun adresini yapıştır. Sayfanın üst kısmının yakınındaki metin alanına dokun, Android'inin klavyesi göründüğünde tekrar dokun ve açılan menüden Yapıştır seçeneğine dokun.
  • Bunu yaptığında bir reklam açılırsa reklamı hemen kapat.
 11. 11
  Download (İndir) butonuna dokun. Bu yeşil buton sayfanın ortasında, videonun ön izlemesinin hemen altındadır. Video, Android'inin sabit diskine veya SD kartına otomatik olarak indirilecek.
  • Mevcut olan en yüksek kalite varsayılan olarak seçilecek ancak MP4 HD seçeneğine dokunup ardından istediğin kaliteye dokunarak bunu değiştirebilirsin.
 12. 12
  ES File Explorer'ı aç. Chrome'dan çık ve ardından Uygulama Çekmecesi'nde ES File Explorer uygulamasının simgesine dokun.
  • ES File Explorer'ı ilk kez yüklüyorsan devam etmeden önce ilk çıkan giriş ekranlarını kaydırman veya bu ekranlara dokunman gerekebilir.
 13. 13
  Bir depolama seçeneği seç. Android'inde indirilen dosyaların genelde nereye gittiğine bağlı olarak Dâhilî veya SD Kart seçeneğine dokun.
 14. 14
  İndirilenler seçeneğine dokun. Bu klasör sayfanın ortasının yakınında olmalıdır ama klasörü görmek için aşağı kaydırman gerekebilir.
  • Facebook Messenger videon da dâhil olmak üzere Android'inde indirilen tüm dosyalar burada olacak.
  • Bazı Android'lerde, bu klasörün yerine İndirilen yazar.
 15. 15
  Videonu Android'inin Fotoğraflar uygulamasına taşı. Bu isteğe bağlıdır. Ancak bunu yapmak için ES File Manager'ı kullanmak yerine videoyu doğrudan Fotoğraflar veya Galeri uygulamasından açabilmeni sağlar:
  • Seçmek için videoya dokun ve basılı tut.
  • Ekranın sağ alt veya üst köşesindeki ⋮ butonuna dokun.
  • Taşı seçeneğine dokun.
  • Taşınacak konum seçimi için açılan pencerede DCIM seçeneğine dokun.
  • DCIM klasöründeki Kamera seçeneğine dokun.
  • Tamam butonuna dokun.
  Reklam

İpuçları

 • Masaüstünde, indirdiğin videoları oynatabilecek bir video oynatıcısına ihtiyacın olacak. Dosyaları oynatmakta sorun yaşıyorsan VLC Media Player kullanmayı dene.
Reklam

Uyarılar

 • Reklamlarda bulunanlar gibi bazı "Facebook" videoları, teknik olarak Facebook'ta barındırılmaz, dolayısıyla Facebook'tan indirilemez.
 • Herkese açık olarak paylaşılmayan videoları indiremezsin.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Instagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl GizlenirInstagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl Gizlenir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 1.186 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 1.186 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam