Facebook Messenger Mesajları Nasıl Silinir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:MobilMasaüstü

Bu wikiHow makalesinde Facebook Messenger'da bir konuşmadan nasıl mesaj sileceğini öğrenebilirsin. Messenger'ın hem masaüstü hem Mobil versiyonunda bir konuşmadan mesaj silebilirsin; fakat aynı andan birden fazla mesajı silemezsin. Bir mesajı sildiğinde mesajın sadece senin tarafında silindiğini unutma; konuşmada karşıdaki kişi (veya kişiler) mesajı kendileri silmedikleri sürece görmeye devam edebilirler.

1
Mobil

 1. 1
  Facebook Messenger'ı aç. Messenger uygulamasının mavi bir konuşma balonu üzerinde beyaz şimşek şekli olan simgesine dokun. Messenger'a giriş yapmış durumdaysan dokunduğunda mevcut konuşmalarının bir listesi açılır.
  • Messenger'a giriş yapmış durumda değilsen istendiğinde telefon numaranı ve şifreni girerek devam edebilirsin.
 2. 2
  Bir konuşmayı seç. Silmek istediğin mesajların bulunduğu bir konuşmaya dokun. Konuşma eskiyse bulmak için aşağı kaydırman gerekebilir.
  • Messenger, görmek istemediğin bir konuşmayı açarsa önce sol üst köşedeki "Geri" düğmesine dokun.
  • Listede konuşmayı göremiyorsan konuşma listesini görmek için Ana Sayfa seçeneğine dokun.
 3. 3
  Bir mesaja dokun ve basılı tut. Silmek istediğin mesajı bul, sonra dokun ve basılı tut. Bir menü açılacak.
 4. 4
  Sil seçeneğine dokun. Açılan menüde bu seçenek vardır.
 5. 5
  Tekrar istendiğinde Sil seçeneğine dokun. Dokunduğunda mesaj senin tarafında silinmiş olacak ama konuşmayı gerçekleştirdiğin kişi (ya da kişiler) mesajı hâlâ görebiliyor olacaklar.
 6. 6
  Tüm konuşmayı sil. Mobilde tüm konuşmayı silmek istiyorsan aşağıdakileri uygula:
  • Silmek istediğin bir konuşmayı bul.
  • Konuşmaya dokun ve menü açılana kadar basılı tut.
  • Konuşmayı Sil (iPhone) veya Sil (Android) seçeneğine dokun.
  • Tekrar istendiğinde Sohbeti Sil seçeneğine dokun.

2
Masaüstü

 1. 1
  Facebook'u aç. Tarayıcında https://www.facebook.com/ adresine git. Bu adrese gittiğinde, eğer Facebook hesabına giriş yapmış durumdaysan Facebook Haber Kaynağı sayfası açılır.
  • Giriş yapmış durumda değilsen devam etmeden önce e-posta adresini (veya telefon numaranı) ve şifreni gir.
 2. 2
  "Messenger" simgesine dokun. Konuşma balonu üzerinde şimşek olan bir simgesi vardır. Bu simgeyi Facebook sayfasının sağ üst köşesinde bulabilirsin. Dokunduğunda aşağı doğru bir menü açılacak.
 3. 3
  Tümünü Messenger'da Gör seçeneğine tıkla. Bu seçenek, açılan menünün sol alt köşesindedir. Tıkladığında Facebook Messenger'ın web uygulaması açılır.
 4. 4
  Bir konuşmayı seç. İçinde silmek istediğin mesajlar olan bir konuşma bul ve konuşmaya tıkla.
  • Eski bir konuşmayı bulmak için sol tarafta bulunan sohbetler sütununu aşağı kaydırman gerekebilir.
 5. 5
  Fare imlecini bir konuşmanın üzerine getir. Bu mesaj silmek istediğin bir mesaj olmalı. Bunu yaptığında mesajın yanında bir gülen surat ve üç nokta görmen gerekir.
 6. 6
  simgesine tıkla. Bu seçenek sana gönderilen bir mesajın sağ tarafında, senin gönderdiğin bir mesajın ise sol tarafındadır. Bir seçeneğin çıktığını göreceksin.
 7. 7
  Sil seçeneğine tıkla. Bu seçenek simgesinin yanındadır.
 8. 8
  İstendiğinde Sil seçeneğine tıkla. Kırmızı bir seçenektir bu. Tıkladığında mesaj senin tarafında silinmiş olacak ama konuşmayı gerçekleştirdiğin kişi (ya da kişiler) mesajı hâlâ görebiliyor olacaklar.
 9. 9
  Tüm konuşmayı sil. Tüm konuşmayı silmek istiyorsan aşağıdakileri uygula:

İpuçları

 • Bir kişi seni Messenger'da rahatsız ediyorsa sadece mesajları silmektense o kişiyi engellemeyi düşünebilirsin.

Uyarılar

 • Bir mesajı sildiğinde o mesaj karşındaki kişinin Facebook hesabından silinmez.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Eğitim ve İletişim

Diğer dillerde:

English: Delete Messages on Facebook Messenger, Español: eliminar rápidamente los mensajes de Facebook, Italiano: Cancellare Velocemente i Messaggi su Facebook, Português: Excluir Mensagens do Facebook, Français: supprimer rapidement des messages sur Facebook, Русский: быстро удалить сообщения из Facebook, Deutsch: Facebook Nachrichten schnell löschen, Bahasa Indonesia: Cepat Menghapus Pesan Facebook, Nederlands: Snel Facebook berichten verwijderen, 中文: 快速删除Facebook消息, Čeština: Jak rychle odstranit zprávy z Facebooku, Tiếng Việt: Xóa tin nhắn trên Facebook Messenger, العربية: حذف الرسائل من تطبيق دردشة الفيسبوك, ไทย: ลบข้อความใน Facebook Messenger, 한국어: 페이스북 메신저에서 메시지 삭제하는 방법, 日本語: Facebook Messengerでメッセージを削除する, हिन्दी: फेसबुक मैसेंजर पर मैसेज डिलीट करें

Bu sayfaya 918 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?