Facebook Messenger'da Son Aktif Olma Zamanı Nasıl Gizlenir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Messenger Uygulamasını KullanarakFacebook Web Sitesini Kullanarak

Bu wikiHow makalesinde Facebook Messenger'da nasıl çevrim dışı görüneceğini öğrenebilirsin. Çevrim dışı olduğun zaman, "Son Aktif" zamanın olarak görünür ve Messenger'ı kullanmaya devam etsen bile bu değişmez.

1
Messenger Uygulamasını Kullanarak

 1. 1
  Messenger uygulamasını aç. Bu, mavi bir konuşma balonu simgesi üzerinde beyaz şimşek şekli olan uygulamadır.
  • Messenger’a giriş yapmadıysan telefon numaranı gir, Devam’a dokun ve şifreni gir.
 2. 2
  Kişiler’e dokun. Bu seçeneği ekranın sağ alt köşesinde göreceksin.
 3. 3
  Aktif’e dokun. Bu sekme, sayfanın üst kısmında yer alan arama çubuğunun altındaki Tümü’nün yanında bulunur.
 4. 4
  Adının yanındaki anahtarı sola yani "Kapalı" konumuna getir. Bu işlem sonunda anahtar beyaza dönecek ve adının altındaki aktif kişilerin listesi kaybolacaktır. Mesaj almaya devam edeceksin, profilin çevrim dışı olarak görünecek ve adının yanındaki "Son Aktif" zaman bilgisi, anahtarı kapattığın zamanı gösterecektir.

2
Facebook Web Sitesini Kullanarak

 1. 1
  Facebook web sayfasını aç. Facebook profilin, Haber Kaynağı sayfasına açılacaktır.
  • Önceden Facebook'a giriş yapmadıysan e-posta adresini (veya telefon numaranı) ve şifreni gir ve sayfanın sağ üst köşesindeki Giriş Yap’a tıkla.
 2. 2
  Messenger Ayarlarını gösteren dişli çark simgesine tıkla. Bu simge, Facebook sayfasının sağ alt köşesinde yer alır.
 3. 3
  Sohbeti Kapat’a tıkla. Bu, Ayarları gösteren dişli çarkın açılır menüsünde yer alan bir seçenektir.
 4. 4
  Sohbeti tüm kişiler için kapat’a tıkla. Bu seçenek, herhangi bir kişinin senin adını "Aktif" kategoride görmesini önler.
  • Ayrıca, çevrim içi kalacağın birkaç kişiyi seçmek için Sohbeti şu kişiler hariç tüm kişiler için kapat...’a veya çevrim dışı görüneceğin belirli kişileri seçmek için Sohbeti sadece bazı kişiler için kapat...’a tıklayabilirsin.
 5. 5
  Tamam’a tıkla. Sohbet çubuğun gri renge dönecek ve sohbet çubuğunda seni arayan herkes için çevrim dışı görüneceksin. “Son Aktif” zamanın, çevrim dışı olduğun zaman olarak görüntülenecektir. Messenger'ı kullanmaya devam etsen bile bu değişmeyecektir.

İpuçları

 • Facebook web sitesinde Facebook Messenger penceresini açarsan ekranın sol üst köşesinde yer alan dişli çarka tıklayacak, Ayarlar’a tıklayacak ve çevrim dışı görünmek için hesap adının yanındaki anahtara tıklayacaksın.

Uyarılar

 • Çevrim dışıyken adının yanındaki "Son Aktif" zaman bilgisinden kurtulmanın resmi bir yolu yoktur.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

Español: esconder el diálogo "Activo(a) hace" en Facebook Messenger, Português: Ocultar o Status "Visto há" no Facebook Messenger, Italiano: Nascondere la Dicitura "Attivo/a ... minuti fa" su Facebook Messenger, Bahasa Indonesia: Menyembunyikan Waktu Aktif Terakhir di Facebook Messenger, Русский: включить офлайн–режим в Facebook Messenger, Français: masquer le statut « Actif » sur Facebook Messenger, Deutsch: Im Facebook Messenger verbergen wann du zuletzt aktiv warst, Nederlands: Laatst Actief verbergen op Facebook Messenger, ไทย: ซ่อนเวลาที่ออกจาก (Last Active) Facebook Messenger, 中文: 在Facebook Messenger程序上隐藏“最近在线”信息, Tiếng Việt: Ẩn trạng thái hoạt động trên Facebook Messenger, 日本語: Facebookメッセンジャーのログイン状況を隠す, العربية: الظهور غير متصل على ماسنجر فيسبوك

Bu sayfaya 492 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?