Facebook Messenger'da Arşivlenmiş Mesajlar Nasıl Görülür?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:MasaüstündeMobilde

Bu wikiHow makalesi sana, Facebook Messenger’da arşivlenmiş mesajları nasıl göreceğini öğretir. Arşivlenmiş konuşmaları isme göre aramak için Facebook Messenger mobil uygulamasının arama çubuğunu kullanabilirsin veya arşivlediğin konuşmaların bir listesini bilgisayarında görüntüleyebilirsin.

1
Masaüstünde

 1. 1
  Facebook Messenger’ı aç. Bilgisayarının İnternet tarayıcısında https://www.facebook.com/messages adresine git. Giriş yaptıysan Facebook Messenger gelen kutun açılır.

  Not: Bu işlemin bir bilgisayarda yapılması gerekir. Giriş yapmadıysan istendiği zaman Facebook hesabının e-posta adresini ve parolasını gir.

 2. 2
  Ayarlar’ı aç. Sayfanın sol üst köşesindeki dişli şekilli mavi simgeye tıkla. Açılır bir menü belirir.
 3. 3
  Arşivlenmiş Konuşmalar’a tıkla. Açılır menüdedir.
 4. 4
  Arşivlenmiş konuşmalarını gözden geçir. Sayfanın sol tarafında konuşmaların bir listesini görürsün; bunlar arşivlenen tüm konuşmalardır.
  • Arşivlenmiş bir konuşmayı görüntülemek için ona tıkla.

2
Mobilde

 1. 1
  Arşivlenmiş konuşmaları mobilde görüntüleyemeyeceğini bil. Arşivlenmiş bir konuşmayı o konuşmayı özel olarak arayarak görüntüleyebilir olsan da arşivlenmiş mesajlarının bir listesini Messenger uygulamasında açamazsın.
 2. 2
  Facebook Messenger’ı aç. İçinde beyaz bir şimşek bulunan mavi renkli konuşma balonu simgesine benzeyen Facebook Messenger uygulama simgesine dokun.
  • Giriş yapmadıysan devam etmek için telefon numaranı ve Facebook parolanı girmen (veya Facebook hesabını seçmen) istenir.
  • Arşivlenmiş konuşmalarının bir listesini görmek istiyorsan Facebook İnternet sitesini kullan.
 3. 3
  Ana Sayfa’ya dokun. Ekranın sol alt köşesindeki ev şekilli simgedir.
  • Facebook Messenger bir konuşmayla açılırsa önce ekranın sol üst tarafındaki "Geri" butonuna dokun.
 4. 4
  Arama çubuğuna dokun. Ekranın en üstündedir. Akıllı telefonunun ekran klavyesi açılır.
 5. 5
  Arşivlenmiş konuşmanın alıcısının adını gir. Arşivlenmiş konuşmanın yapıldığı kişinin adını yaz. Açılır bir menüde birkaç sonucun belirdiğini görüyor olman gerekir.
  • Konuşma grupla yapıldıysa grubun üyelerinden birinin adını yaz.
  • Belli bir adı olan bir grup konuşmasını arıyorsan grubun adını yaz.
 6. 6
  Konuşmayı seç. Konuşmanın yapıldığı kişinin (veya grubun) adına dokun. Arşivlenmiş konuşma, görüntülemen için açılır.
  • Adı olmayan bir grup konuşmasını arıyorsan görüntülemek istediğin grup konuşmasını bulmak için aşağı kaydırman gerekebilir.

İpuçları

 • Mobilde bir konuşmayı, konuşmayı basılı tutup Daha Fazla’ya (Android’de burayı atla) ve Arşivle’ye dokunarak arşivleyebilirsin.
 • Masaüstü kullanıcıları, konuşmayı arşivlenmiş mesajlar bölümüne eklemek için konuşma listesinden bir konuşma seçip konuşmanın sağındaki dişli simgesine tıkladıktan sonra Arşivle’ye tıklayabilirler.

Uyarılar

 • Arşivlenmiş mesajların bir listesine mobilde erişemezsin.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: See Your Archived Messages on Facebook Messenger, Português: Visualizar suas Mensagens Arquivadas no Facebook Messenger, Español: ver tus mensajes archivados en Facebook Messenger, Italiano: Vedere i Messaggi Archiviati su Facebook Messenger, Bahasa Indonesia: Melihat Pesan yang Diarsipkan di Facebook Messenger, Nederlands: Gearchiveerde berichten lezen op Facebook Messenger, العربية: رؤية رسائلك المؤرشفة على تطبيق محادثات الفيسبوك, 中文: 在Facebook Messenger程序上查看存档的信息, ไทย: อ่าน Archived Messages (ข้อความที่จัดเก็บถาวรแล้ว) ของ Facebook Messenger, Tiếng Việt: Xem tin nhắn đã lưu trữ trên Facebook Messenger, Русский: просмотреть архивную переписку в Facebook Messenger, Français: afficher les messages archivés dans Facebook Messenger, Deutsch: Im Facebook Messenger deine archivierten Nachrichten sehen, 日本語: Facebookメッセンジャーでアーカイブしたメッセージを見る, 한국어: 페이스북 메신저에 보관된 메시지 보는 방법, हिन्दी: अपने आर्काइव्ड़ (archived) मेसेजों (messages) को फ़ेसबुक मेसेंजर पर देखें

Bu sayfaya 220 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?