Facebook, herhangi bir cihazdan izleyebileceğin canlı yayınları tanıttı. Facebook Live (Canlı) ile bir Facebook hesabı, bilgisayarı, akıllı telefonu veya tableti olan herkes tüm arkadaşlarına ve takipçilerine yayın yapabilir. Bu yayınları başladığı anda haber kaynağında bulabilirsin. En sevdiğin yayıncılar yeni bir canlı yayına başladığında da bildirim alabilirsin. Bu wikiHow makalesi sana, Facebook'ta Facebook Live videolarını nasıl bulacağını ve izleyeceğini öğretir.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Facebook Mobil Uygulamasını Kullanmak

 1. 1
  Facebook uygulamasını aç. Facebook uygulamasının, içinde beyaz "f" bulunan mavi bir simgesi vardır. Facebook uygulamasını açmak için ana ekranındaki veya uygulamalar menündeki simgeye dokun.
  • Otomatik olarak oturum açmadıysan Facebook hesabınla ilişkili e-posta adresini veya telefon numarasını ve parolayı gir. Ardından Giriş Yap’a tıkla.
 2. 2
  Bir TV ekranına benzeyen simgeye dokun. Bu, Android telefonlarda ve tabletlerde ekranın üst kısmında, iPhone'larda ve iPad'lerde ekranın alt kısmındadır. Bu, Watch (İzle) sekmesidir. Bu, takip ettiğin kullanıcıların ve sayfaların videolarının bir listesini görüntüler. Ayrıca başka Facebook hesaplarından önerilen başka videoların bir listesini de görüntüler.
  • Facebook uygulamasının üst kısmında Watch sekmesini görmüyorsan menüyü görüntülemek için sol üst köşedeki üç çizgili ( ☰ ) simgeye dokun. Ardından Watch’daki Videolar’a dokun.[1]
 3. 3
  Büyüteç simgesine dokun (yalnızca iPhone). iPhone'da, ekranın üst kısmında arama çubuğunu görüntülemek için sağ üst köşedeki büyüteç simgesine dokun.
 4. 4
  Arama çubuğuna bir kullanıcı adı, video başlığı veya kategori gir. Arama çubuğu ekranın üst kısmındadır. Bu, ilgini çeken videoları filtrelemeni sağlar.
  • Alternatif olarak, akışında "Watch’da Ne Var?" yazan bir menü görene kadar aşağı kaydırabilirsin. Kullanıcıların ve takip ettiğin sayfaların önerilen canlı videoların genel bir listesini görüntülemek için Live (Canlı) yazan kırmızı butona dokun.
  • iPad ve diğer tabletlerde, ekranın üst kısmında Live yazan sekmeye dokunabilirsin. Bu, kullanıcıların ve takip ettiğin sayfaların önerilen Live videolarının bir listesini ve önerilen başka videoları görüntüler.
 5. 5
  Live’a (Canlı) dokun. Bu, sayfanın üst kısmında "Filtreler"in yanındadır. Bu, arama sonuçlarını önceden kaydedilmiş videolar yerine Live videoları görüntülemek için filtreler.
 6. 6
  Bir videoya dokun. Canlı videoların sol üst köşesinde “Live” yazan kırmızı bir simgesi olur. Videoyu görüntülemek için videnun altındaki video resmine veya başlığına dokun.
  • Canlı video sohbeti videonun altında görüntülenir.
 7. 7
  İzlemeyi bırakmak için X simgesine veya geri okuna dokun. Videoyu izlemeyi bırakmaya hazır olduğunda iPhone’da ve iPad’de videonun sağ üst köşesindeki "X" simgesine; Android telefonun veya tabletinde ekranın altındaki geri butonuna dokun.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
PC veya Mac Kullanmak

 1. 1
  Bir İnternet tarayıcısında https://www.facebook.com adresine git. PC’nde veya Mac’inde herhangi bir İnternet tarayıcısını kullanabilirsin.
  • Facebook'ta otomatik olarak oturum açmadıysan Facebook hesabınla ilişkili e-posta adresini veya telefon numarasını ve parolayı en üste gir. Ardından Giriş Yap’a tıkla.
 2. 2
  Televizyona benzeyen simgeye tıkla. Bu, ekranın üst tarafındadır. Bu, Watch simgesidir. Bu, Facebook'ta takip ettiğin kullanıcıların ve kişilerin videolarının bir listesini ve önerilen başka videoları görüntüler.
  • Ekranın üst kısmında Watch (İzle) sekmesini görmüyorsan soldaki menüde Daha Fazla Göster yazan butona tıkla. Ardından Watch’a tıkla.
 3. 3
  Live’a (Canlı) tıkla. Bu, soldaki menüdedir. Bu, kullanıcıların ve takip ettiğin sayfaların canlı videoların bir listesini ve önerilen canlı videoları görüntüler.
  • Alternatif olarak, sol taraftaki menünün üst kısmındaki arama çubuğuna bir video, kullanıcı veya kategorinin adını girebilirsin. Ardından , menüde "Filtreler"in altındaki Live (Canlı) seçeneğinin yanındaki anahtara tıkla. Bu, önceden kaydedilmiş videolar yerine canlı videoları görüntüler.
 4. 4
  Bir videoya tıkla. Canlı videoların sol üst köşesinde "Live" (Canlı) yazan kırmızı bir etiket bulunur. Bir video görüntüsüne veya video görüntüsünün altındaki başlığa tıkla. Bu, videoyu İnternet tarayıcında görüntüler.
  • Canlı video sohbetini sağdaki bir panelde görüntüleyebilirsin.
 5. 5
  Videoyu izlemeyi bırakmak için X simgesine tıkla. Videoyu izlemeyi bırakmaya hazır olduğunda, videonun sol üst köşesinde bulunan "X"li simgeye tıkla.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Birinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl AnlaşılırBirinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Travis Boylls
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Travis Boylls. Travis Boylls, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Travis teknoloji makaleleri yazma, müşteri hizmetleri yazılımı sağlama ve grafik tasarım konularında deneyime sahiptir. Windows, macOS, Android, iOS ve Linux platformlarında uzmandır. Pikes Peak Toplum Fakültesi’nde grafik tasarım eğitimi almıştır.
Bu sayfaya 569 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam