Sürekli büyüyen Facebook topluluğuna katılmak mı istiyorsun? Facebook hesabı oluşturmak ücretsizdir ve sadece birkaç dakika sürer. Hesabın oluşturulduktan sonra, ilginç şeyleri arkadaşlarınla paylaşabilir, resim yükleyebilir, sohbet edebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsin.

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Hesap Oluşturmak

 1. 1
  Facebook ana sayfasını aç. Bir Facebook hesabı oluşturmak için en az 13 yaşında olman gerekir. Facebook hesapları ücretsizdir, ancak Facebook hesabın için bir şeyler satın alabilirsin. Her e-posta adresi için yalnızca bir Facebook hesabı oluşturabilirsin.
 2. 2
  Bilgilerini gir. Facebook ana sayfasında adını ve soyadını, e-posta adresini, şifreni, doğum tarihini ve cinsiyetini gir. Hesabın için gerçek ismini kullanmak zorundasın. Takma adlara ancak gerçek isminin bir çeşitlemesi olduğunda izin verilir (örneğin, Emine yerine Mine).
 3. 3
  "Sign Up" (Kaydol) üzerine tıkla. Tüm bilgilerin doğruysa verdiğin adrese bir doğrulama e-postası gönderilir.
 4. 4
  Doğrulama e-postasını aç. E-postanın ulaşması birkaç dakikayı bulabilir. Hesabını aktif hâle getirmek için e-posta içerisindeki bağlantıya tıkla.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
Profil Oluşturmak

 1. 1
  Bir profil fotoğrafı ekle. Hesabın açıldıktan sonra yapman gereken ilk şey profil fotoğrafı eklemektir. Profil fotoğrafı, senin kim olduğunun çabucak anlaşılmasını sağlar, arkadaşların ve ailenle daha kolay iletişime geçmene olanak tanır.
 2. 2
  Arkadaşlarını ekle. Paylaşımlar yapacağın arkadaşların ya da ailen olmadan Facebook bir anlam ifade etmez. İnsanları isimleri ya da e-posta adresleriyle arayabilirsin. Kişi listeni yükle ve henüz Facebook kullanmayan arkadaşlarını Facebook’a davet et.
  • Eklemek istediğin birini bulduğunda, öncelikle ona arkadaşlık isteği göndermen gerekecek. İsteğini karşı taraf kabul ettikten sonra, o kişi senin arkadaş listene eklenecektir.
 3. 3
  Gizlilik ayarlarını yönet. Başkalarının görmesini istemedikleri şeyleri yanlışlıkla paylaşan ya da anlaşmazlığa neden olabilecek paylaşımları yüzünden işinden olan insanlara dair sayısız korku hikayesi var. Bu nedenle, paylaşımlarını yanlış kişilerin görmesini önlemek için, gizlilik ayarlarına biraz zaman harca.
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
Facebook Kullanmak

 1. 1
  Paylaş ve gönder. Kendinin ya da arkadaşlarının zaman tüneline gönderiler yapabilirsin. Ayrıca, bağlantılar (linkler), resimler ve videolar da dâhil olmak üzere, internet üzerindeki başka herhangi bir yerden, çeşitli içerikler paylaşabilirsin.
 2. 2
  Facebook üzerinden sohbet et. Facebook, arkadaş listendeki herhangi biri ile yazışarak sohbet etmene olanak tanır. Eğer sohbet ettiğin kişi çevrim içi (online) değilse giriş yaptığı zaman senin mesajlarını alacaktır. Ayrıca hareket hâlindeyken sohbet edebilmek için, telefonuna “Messenger” uygulamasını da indirebilirsin.
 3. 3
  Fotoğraflar yükle. Facebook, profiline eklemek ve arkadaşlarınla ve ailenle paylaşmak için fotoğraflarını yüklemene olanak tanır. Tek bir fotoğraf yükleyebilir veya fotoğraflarını albümler hâlinde düzenleyebilirsin. Şüpheli şeyler içeren hiçbir şey yüklemediğinden emin ol.
 4. 4
  Bir etkinlik oluştur. Etkinlik oluşturmak ve insanları davet etmek için Facebook'u kullanabilirsin. Tarih ve saati ayarlayabilir, bir konum girebilir, katılacak kişilere yönelik gönderiler yapabilir ve istersen sadece seçtiğin kişileri davet edebilirsin. Facebook’un etkinlik uygulaması hızlı bir şekilde, insanların toplantı, buluşma vs. organize etmek için kullandıkları ana yollardan biri hâline geliyor.
  Reklam

İpuçları

 • Facebook varsayılan (kurulumla gelen) dili, tercih ettiğin dil değilse bunu “Dil Ayarları” menüsüne giderek değiştirebilirsin.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Birinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl AnlaşılırBirinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 21 kişi çalıştı. Bu makale 1.026 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 1.026 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam