Bu wikiHow makalesi sana, bir Facebook resmini bilgisayarına, telefonuna veya tabletine nasıl kaydedeceğini öğretir. Bunu yapmak için bir Facebook hesabının olması gerekir. Başkalarının kapak fotoğraflarını indiremeyeceğini unutma.

Yöntem 1 / 2:
Masaüstünde

 1. 1
  Facebook’u aç. Tarayıcında https://www.facebook.com/ adresine git. Facebook hesabında oturum açtıysan bu, Haber Kaynağı'nı açar.
  • Facebook hesabında oturum açmadıysan oturum açmak için sayfanın sağ üst tarafına e-posta adresini (veya telefon numaranı) ve parolanı gir.
 2. 2
  İndirmek istediğin resme git. İndirmek istediğin fotoğrafı bulana kadar Haber Kaynağı'nda gezin veya fotoğrafı paylaşan kişinin profiline git.
  • Facebook’taki kapak fotoğraflarını kaydedemezsin.
  • Facebook sayfasının üst kısmındaki arama çubuğuna tıklayarak, kişinin adını yazarak, açılır menüden adına tıklayarak ve sonuçlarda profiline tıklayarak bir kişinin profiline gidebilirsin.
 3. 3
  Resme tıkla. Bu, resmi tam ekran modunda açar.
 4. 4
  Resmi seç. Bunun için imlecini resmin üzerine getir. Resmin çevresinde birkaç farklı seçeneğin çıktığını görmen gerekir.
  • Devam etmeden önce fare imlecinin resmin üzerinde olması gerekir.
 5. 5
  Seçenekler’e tıkla. Fare imlecin resmin üzerinde olduğu sürece bu seçenek resmin sağ alt köşesinde görünür. Buna tıklandığında bir menü açılır.
 6. 6
  İndir’e tıkla. Bu seçenek, açılır menünün üst kısmına yakındır. Tıklayınca resim bilgisayarına indirilir.
  • Bazı tarayıcılarda öncelikle bir kaydetme konumu seçip ardından Tamam’a tıklaman gerekir.
  • Tarayıcının varsayılan indirme konumu İndirilenler klasörüdür.
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
Mobilde

 1. 1
  Facebook’u aç. Koyu mavi arka plan üzerinde beyaz bir "f" harfine benzeyen Facebook uygulama simgesine dokun. Facebook'ta oturum açtıysan bu, Haber Kaynağı'nı açacaktır.
  • Facebook'ta oturum açmadıysan oturum açman istendiğinde e-posta adresini (veya telefon numaranı) ve parolanı gir.
 2. 2
  İndirmek istediğin resme git. İndirmek istediğin fotoğrafı bulana kadar Haber Kaynağı'nda gezin veya fotoğrafı paylaşan kişinin profiline git.
  • Facebook’taki kapak fotoğraflarını kaydedemezsin.
  • Facebook sayfasının üst kısmındaki arama çubuğuna dokunarak, kişinin adını yazarak, açılır menüden adına dokunarak ve sonuçlarda profiline dokunarak bir kişinin profiline gidebilirsin.
 3. 3
  Resme dokun. Dokununca resim açılır.
 4. 4
  Resme dokun ve basılı tut. Bir veya iki saniye sonra bir açılır menü çıkar.
 5. 5
  İstendiğinde Fotoğrafı Kaydet'e dokun. Bu, açılır menünün en üstündedir. Dokununca fotoğraf telefonuna veya tabletine kaydedilir.
  Reklam

İpuçları

 • Bilgisayarda Ctrl+S (veya Mac’te Command+S) klavye kestirmesini kullanmak bilgisayarına İnternet sayfasını kaydettirir; seçilen fotoğrafı değil.
 • Fotoğrafı açarak, fotoğrafa sağ tıklayarak, çıkan açılır menüde Resmi farklı kaydet…’e (veya benzer bir seçenek) tıklayarak, bir kaydetme konumu seçerek ve Tamam’a tıklayarak fotoğrafları çoğu bilgisayara kaydedebilirsin.
 • Kendi fotoğraflarından birinde Seçenekler menüsüne tıklayınca, başka bir kişinin fotoğraflarında tıkladığında çıkandan daha fazla seçenek çıkar.

Reklam

Uyarılar

 • Facebook'ta paylaşılan fotoğraflar, paylaşan kişilere aittir. Önce izin almadan ve uygun şekilde kaynak göstermeden fotoğrafları başka bir yerde yayınlama.
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler.
Kategoriler: Facebook
Bu sayfaya 35 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam