Tamamen kişisel bir bilgisayarın varsa Facebook’ta oturumu açık bırakmak mantıklıdır, ancak eğer bilgisayarın ortak kullanılan bir bilgisayarsa işin biter bitmez çıkış yapmak daha iyidir. Herkese açık ya da ortak bir bilgisayardan çıkış yapmayı unuttuysan Facebook güvenlik ayarlarını kullanarak uzaktan çıkış yapabilirsin. Messenger uygulamasından çıkış yapman gerekiyorsa yerleşik bir çıkış yapma işlevi olmadığından bazı geçici çözümler kullanman gerekecek. Kendini Facebook’tan daha kalıcı olarak çıkarmak için hesabını da dondurabilirsin.

Yöntem 1 / 4:
Facebook İnternet Sitesi

 1. 1
  Sağ üst köşede bulunan küçük ok işaretine tıkla. Bu ok işaretini mavi Facebook başlık çubuğunun sağ tarafında bulabilirsin. Ok işareti aşağıyı gösterir ve buna ▼ benzer.
 2. 2
  Menünün altındaki "Çıkış Yap"a tıkla. Facebook intrenet sitesinden hemen çıkış yaptırılacaksın.[1]
  Reklam

Yöntem 2 / 4:
Facebook Mobil Uygulaması

 1. 1
  Facebook menüsünü aç. Ekranın sağ alt köşesinde bulunan "☰ Daha" butonuna (iOS) ya da ekranın sağ üst köşesinde bulunan ☰ butonuna (Android) dokun. Bu buton Facebook menüsünü açacaktır.
 2. 2
  Ekranı aşağı kaydır ve "Çıkış Yap"a dokun. Bu, menüdeki son butondur.
 3. 3
  Onaylamak için "Çıkış Yap"a tekrar dokun. Bu işlem seni Facebook uygulamasından çıkaracak ve uygulamanın giriş yapma ekranına döndürecektir.
  • Eğer Facebook hesabın Android cihazın ile senkronize ise artık senkronize olmayacaktır.
  Reklam

Yöntem 3 / 4:
Uzaktan Çıkış Yapma

 1. 1
  Bu yöntemi artık erişiminin olmadığı bir bilgisayardan ya da cihazdan çıkış yapmak için kullan. Eğer işteyken ya da okuldayken Facebook’u açık bıraktıysan veya uygulamayı arkadaşının telefonunda açık bıraktıysan Güvenlik Ayarlarını kullanarak uzaktan çıkış yapabilirsin.
  • Bu yöntem, normalde "Çıkış Yap" seçeneği olmayan Facebook Messenger’dan da çıkış yapmanı sağlayabilir.
 2. 2
  Güvenlik Ayarları sayfana git. Bu sayfa hesabının bütün güvenlik seçeneklerini sergileyecektir.
  • Masaüstü sitesi - Facebook ana sayfasının sağ üst köşesinde yer alan aşağı ok işaretine tıkla, önce "Ayarlar"ı daha sonra "Güvenlik"i seç. Ayrıca facebook.com/settings?tab=security sayfasına da gidebilir ve belirtildiğinde güvenlik sayfasına giriş yapabilirsin.
  • Facebook uygulaması ve Mobil site - ☰ butonuna dokun, sayfayı aşağı kaydır ve sonra da "Hesap Ayarları"nı seç. "Güvenlik" seçeneğine dokun.
 3. 3
  Aktif giriş listeni aç. Bu liste hâlihazırda Facebook’a giriş yapmış olduğun bütün yerleri gösterecektir. Bu liste, mevcut cihazını, mobil cihazlarını ve giriş yapmış olduğun diğer yerleri içerecektir. [2]
  • Masaüstü sitesi - "Giriş Yaptığın Yerler" seçeneğine tıkla. Bu seçeneği Güvenlik menüsünün alt tarafına doğru bulacaksın.
  • Facebook uygulaması ve Mobil site – "Aktif Oturumlar"a dokun.
 4. 4
  Giriş yaptığın yerleri (masaüstü) görmek için her bir kategoriyi genişlet. Cihazın adını (Facebook’a bildirildiği şekilde), yaklaşık konumunu ve son giriş zamanını göreceksin. Sonlandırmak istediğin oturumu bulmak için bu bilgileri kullan.
  • Mevcut göz atma oturumunu, mobil telefonunu ve Messenger da dâhil kendine ait muhtemelen birçok kayıt göreceksin.
 5. 5
  Uzaktan çıkış yapmak için bir oturumu sonlandır. Bu işlem, seçtiğin cihaz için oturumunu sonlandırır ve Facebook, giriş sayfasına geri döner. Eğer birileri bu tarayıcıdan ya da uygulamadan Facebook sayfanı hâlihazırda görüntülüyorsa hemen atılacaklardır.
  • Masaüstü sitesi – Çıkış yapmak için kaydın yanındaki "Aktiviteyi Sonlandır" bağlantısına tıkla.
  • Facebook uygulaması ve Mobil site – Çıkış yapmak için kaydın yanındaki "X"’e dokun.
 6. 6
  Her yerden çıkış yapmak için (masaüstü) "Tüm Aktiviteleri Sonlandır" bağlantısına tıkla. Bir yerde açık bir oturumun olmadığından kesinlikle emin olmak istiyorsan "Giriş Yaptığın Yerler" kutusunun en üstündeki "Tüm Aktiviteleri Sonlandır" bağlantısına tıkla. Bu işlem hâlihazırda kullandığın tarayıcı dâhil seni her yerden çıkış yaptıracaktır.
  • Bu seçenek yalnızca masaüstü sitesinde görünür.
  Reklam

Yöntem 4 / 4:
Facebook Messenger Uygulaması

 1. 1
  Yukarıda özetlenen uzaktan çıkış yapma özelliğini kullan. Facebook Messenger uygulamasında yerleşik bir "Çıkış Yapma" seçeneği bulunmamaktadır. Bu, hesabından çıkış yapmak için bazı geçici çözümler kullanman gerektiği anlamına gelir. En hızlı yol, yukarıdaki bölümde anlatılan uzaktan çıkış yapma aracını kullanmaktır. Uygulamadan çıkış yapmak için "Messenger" oturumunu bul ve sonlandır.
  • iPhone’da, iPad’te ya da iPod Touch’ta Messenger’dan çıkış yapmanın tek yolu budur.
 2. 2
  Uygulama verilerini temizle (Android). Messenger’ın Android sürümünden çıkış yapmanın diğer bir yolu, uygulamanın verilerini temizlemektir:[3]
  • Android’inin Uygulama Ayarları’nı aç.
  • "Uygulamalar"ı ya da "Uygulama Yöneticisi"ni seç.
  • Uygulamalar listesinden "Messenger"a dokun.
  • "Verileri Temizle" butonuna tıkla. Eğer bu butonu göremiyorsan öncelikle "Bellek"e dokun. Bu seni Messenger uygulamasından çıkış yaptıracaktır.
 3. 3
  Facebook uygulamasından çıkış yap böylece Messenger'a tekrar giriş yaptırılmazsın. Facebook uygulamasına Messenger’ın bulunduğu aynı cihazdan giriş yapıldıysa Messenger’a tek bir dokunuşla tekrar giriş yapılabilir. Messenger’a tekrar giriş yapmanın kolay olmasını istemiyorsan Facebook uygulamasından da çıkış yapman gerekecek.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

wikiHow

Google'da Resimli Arama Nasıl Yapılır?

wikiHow

Android'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

wikiHow

Android'de Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

wikiHow

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?

wikiHow

Smart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?

wikiHow

WhatsApp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

wikiHow

Nasıl Hacker Olunur?

wikiHow

Akıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?

wikiHow

Windows Bilgisayarda Ses Çıkmaması Sorunu Nasıl Çözülür?

wikiHow

Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?

wikiHow

Bilgisayarın Bluetooth Özelliği Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Televizyonun Ölçüsü Nasıl Alınır?

wikiHow

Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar:
wikiHow Editör Ekibi
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 3.426 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 3.426 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam