Birinin telefon numarasını biliyorsan onu bu kişinin Facebook hesabını bulmak için kullanabilirsin. Telefon numarası bir hesapla ilişkilendirildiği sürece, telefon numarasını aradığında hesap çıkar. Bu wikiHow makalesi sana, web sitesini veya telefon uygulamasını kullanarak Facebook'ta bir telefon numarasını nasıl arayacağını gösterir.

Yöntem 1 / 2:
Facebook.com'u Kullanmak

 1. 1
  Bir web tarayıcısında https://facebook.com adresine git. Bu yöntem bilgisayarlarda, telefonlarda ve tabletlerde aynı şekilde çalışır.
  • İstenirse giriş yap.
 2. 2
  Metin alanını etkinleştirmek için arama çubuğuna tıkla. Bu çubuğu sayfanın üst kısmında görürsün.
 3. 3
  Alan kodu dâhil olmak üzere 10 basamaklı telefon numarasını gir. Aramayı başlatmak için klavyendeki Enter veya Return tuşuna bastığından emin ol. Biçimlendirme önemli olmadığından telefon numarasını "(555) 555-5555" veya "5555555555" şeklinde girebilirsin.
  • Tek bir arama sonucu çıkması gerekir. Bir sonuç almazsan bu kişinin muhtemelen profili özel olarak ayarlanmıştır ve arama sonuçlarında görünmez. Bu telefon numarasına bağlı bir Facebook hesabına sahip olmaması da mümkündür.
 4. 4
  Bu arama sonucuna tıkla. Bu, girdiğin telefon numarasıyla ilişkili Facebook hesabıdır.
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
Mobil Uygulamayı Kullanmak

 1. 1
  Telefonunda veya tabletinde Facebook'u aç. Bu uygulama mavi arka plan üzerinde beyaz bir "f" harfine benzer. Bu uygulamayı ana ekranında, uygulama çekmecende veya arayarak bulabilirsin.[1]
  • Bu yöntem hem iOS hem de Android telefonlar ve tabletlerde işe yarar.
 2. 2
  Image titled Android7search.png
  simgesine dokun. Bu büyüteci uygulamanın sağ üst köşesinde görürsün.
  • Arama simgesine dokunduğunda, klavyenin yanı sıra son aramalarının bir listesini görürsün.
 3. 3
  Aramak istediğin numarayı yaz. Alfabetik olmayan klavyeye geçmek için ?123 tuşuna basman gerekebilir.
 4. 4
  Alan kodu dâhil olmak üzere 10 basamaklı telefon numarasını gir. Aramayı başlatmak için arama tuşuna veya klavyende enter’a dokunduğundan emin ol. "(555) 555-5555" veya "5555555555" girebilirsin, biçimlendirme önemli değildir.
  • Tek bir arama sonucunun görünmesi gerekir. Bir sonuç almazsan bu kişinin muhtemelen profili özel olarak ayarlanmıştır ve arama sonuçlarında görünmez.
 5. 5
  Bu arama sonucuna dokun. Bu, girdiğin telefon numarasıyla ilişkili Facebook hesabıdır.
  Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Darlene Antonelli, MA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Darlene Antonelli, MA. Darlene Antonelli wikiHow’un Teknoloji Yazarı ve Editörü’dür. Darlene üniversitede ders verme, teknolojiyle ilgili makaleler yazma ve teknoloji alanında uygulamalı olarak çalışma konularında deneyime sahiptir. 2012 yılında Rowan Üniversitesi’nden Yazarlık konusunda Yüksek Lisans derecesi almış ve tezini İnternet’teki topluluklar ve böyle topluluklarda oluşturulan kişilikler üzerine yazmıştır.
Kategoriler: Facebook
Bu sayfaya 85 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam