Bu wikiHow makalesi sana, arkadaşlarının Facebook'ta yayınladığı makaleleri, resimleri, videoları veya diğer ögeleri zaman tüneline, başka bir arkadaşına, bir sayfaya veya Messenger uygulamasına nasıl göndereceğini öğretir.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Masaüstünde Bir Facebook Gönderisi Paylaşmak

 1. 1
  Facebook'u aç. Bilgisayarının İnternet tarayıcısında https://www.facebook.com/ adresine git. Bu, giriş yaptıysan Haber Kaynağını açacaktır.
  • Giriş yapmadıysan devam etmeden önce e-posta adresini ve parolanı gir.
 2. 2
  Paylaşmak istediğin gönderiyi bul. Haber Kaynağında paylaşmak istediğin gönderiyi bulana kadar aşağı kaydır.
  • Gönderiyi paylaşan kişinin profiline de gidebilir ve gönderiyi orada bulabilirsin.
 3. 3
  Gönderiyi paylaşabildiğinden emin ol. Her gönderi paylaşılamaz. Gönderiyi yaratan kişinin gizlilik ayarları "Arkadaşlar" veya "Arkadaşların Arkadaşları" olarak ayarlanmışsa gönderisini paylaşamazsın. Gönderinin altında bir Paylaş butonu ara; eğer butonu görürsen gönderiyi paylaşabilirsin.
  • Orijinal gönderiyi yaratan kişinin güvenlik ayarları, sahip olduğun paylaşım seçeneklerini etkilemeye devam edecektir.
 4. 4
  Paylaş'a tıkla. Bu, gönderinin altındadır. Tıklayınca bir açılır menü çıkar.
 5. 5
  Bir paylaşım seçeneği belirle. Açılır menüde aşağıdaki seçeneklerden birine tıkla (bu seçeneklerin hepsini her zaman görmezsin):
  • Şimdi Paylaş (Arkadaşlar) — Gönderiyi herhangi bir metin eklemeden hemen zaman tünelinde paylaşır.
  • Paylaş... — Gönderiyi, metin ekleyebileceğin (yorum gibi) bir "Yeni Gönderi" penceresinde açar.
  • Mesaj Olarak Paylaş — Gönderiyi göndermek istediğin bir arkadaşını (veya bir arkadaş grubunu) belirtebileceğin bir Messenger penceresi açar.
  • Bir arkadaşın zaman çizelgesinde paylaş — Bir arkadaşının zaman tünelini paylaşma konumu olarak belirtebileceğin bir "Yeni Gönderi" penceresi açar.
  • Bir Sayfada Paylaş — Gönderiyi, yönettiğin sayfalardan biri olarak paylaşabileceğin bir "Yeni Gönderi" penceresi açar.
 6. 6
  Gerekirse gönderine metin ekle. Duvarında yeni bir gönderi yaratıyorsan, Messenger aracılığıyla paylaşıyorsan veya bir sayfada ya da bir arkadaşının zaman tünelinde paylaşıyorsan "Yeni Gönderi" penceresindeki üst metin alanına bir mesaj girebilir veya kişileri etiketleyebilirsin.
  • Gönderiyi Messenger aracılığıyla paylaşıyorsan "Kime" metin kutusuna bir arkadaşının adını girmen gerekir.
  • Gönderiyi, yönettiğin bir sayfada paylaşıyorsan sayfayı "Yeni Gönderi" penceresinin sol üst köşesinden seçmen gerekir.
  • Paylaşılan içeriği bir arkadaşının zaman tünelinde yayımlıyorsan pencerenin üst kısmındaki "Arkadaşlar" metin kutusuna arkadaşının adını gir.
 7. 7
  Paylaş'a tıkla. Paylaşılan içeriğe metin eklediysen bu buton pencerenin sağ alt köşesinde olacaktır. Tıklayınca, paylaşılan öge gönderilir.
  • Gönderiyi bir mesajla gönderiyorsan burada bunun yerine Gönder'e tıklarsın.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
Mobil'de Bir Facebook Gönderisi Paylaşmak

 1. 1
  Facebook'u aç. Koyu mavi bir arka plan üzerinde, beyaz bir "f" harfine benzeyen Facebook uygulaması simgesine dokun. Bu, giriş yaptıysan Haber Kaynağını açacaktır.
  • Giriş yapmadıysan devam etmeden önce e-posta adresini ve parolanı gir.
 2. 2
  Paylaşmak istediğin gönderiyi bul. Haber Kaynağında paylaşmak istediğin gönderiyi bulana kadar aşağı kaydır.
  • Gönderiyi paylaşan kişinin profiline gidebilir ve gönderiyi orada da bulabilirsin.
 3. 3
  Gönderiyi paylaşabildiğinden emin ol. Her gönderi paylaşılamaz. Gönderiyi yaratan kişinin gizlilik ayarları "Arkadaşlar" veya "Arkadaşların Arkadaşları" olarak ayarlanmışsa gönderisini paylaşamazsın. Gönderinin altında bir Paylaş butonu ara; eğer butonu görürsen gönderiyi paylaşabilirsin.
  • Orijinal gönderiyi yaratan kişinin güvenlik ayarları, sahip olduğun paylaşım seçeneklerini etkilemeye devam edecektir.
 4. 4
  Paylaş'a tıkla. Bu, gönderinin altındadır. Tıklayınca bir açılır menü çıkar.
 5. 5
  İstersen gönderiye metin ekle. Gönderiyi ek bir yorumla (veya etiketle) kendi sayfanda paylaşmak istiyorsan mavi renkli Şimdi Paylaş'ın üzerindeki metin kutusuna dokun, ardından gönderiye eklemek istediğin metni gir.
  • Bunu yalnızca gönderiyi zaman tünelinde paylaşmak istiyorsan yap.
 6. 6
  Bir paylaşım seçeneği belirle. Tercih ettiğin paylaşım yöntemine bağlı olarak aşağıdakilerden birini yap (bu seçeneklerin hepsi her zaman mevcut olmayacaktır):
  • Şimdi Paylaş — Gönderiyi doğrudan zaman tünelinde paylaşır. Gönderiye metin eklediysen metin dâhil edilecektir; aksi takdirde, gönderi herhangi bir ek metin olmadan paylaşılacaktır.
  • Messenger'da Gönder — Messenger uygulamasında kişilerinin bir listesini açar. Mesaj olarak göndermeden önce gönderiye metin eklemek istersen bunu Messenger ekranının üst kısmındaki metin kutusundan yapabilirsin.
  • Bir Sayfada Paylaş (iPhone) — Paylaşılan içeriği, yönettiğin bir sayfada paylaşmadan önce metin ekleyebileceğin bir gönderi penceresi açar. Ekranın üst kısmındaki sayfa adına, ardından, kullanmak istediğin sayfaya dokunarak farklı bir sayfa seçebilir veya Arkadaşın Zaman Tüneli'ne dokunup bir arkadaşın adını seçerek bir arkadaşının zaman tünelini seçebilirsin.
  • Bir Sayfada Paylaş (Android) — Açılır menünün üst kısmındaki Facebook'a dokun, ardından, paylaşılan gönderi için bir hedef seç.
  • Bağlantıyı Kopyala — Paylaşılan ögenin bağlantısını akıllı telefonunun panosuna kopyalar. Ardından bağlantıyı başka bir yere (mesaj gibi) yapıştırabilirsin.
 7. 7
  Gönderiyi paylaş. Eğer Şimdi Paylaş'ı seçmediysen paylaşılan ögeyi yayımlamak için ekranın sağ üst köşesindeki Paylaş'a dokun.
  • Gönderiyi bir mesajla gönderiyorsan Messenger'da, bir kişinin adının sağındaki GÖNDER'e dokun.
  Reklam

İpuçları

 • Facebook uygulamasında "Paylaş" butonu çıkmıyorsa Facebook uygulamasını telefonundan silip yeniden yüklemeyi dene.
Reklam

Uyarılar

 • Özel gönderileri herkese açık ortamlarda paylaşamazsın (özel bir fotoğrafı bir Sayfa'da paylaşmak gibi).
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Facebook'ta Kaydedilmiş Taslaklar Nasıl BulunurFacebook'ta Kaydedilmiş Taslaklar Nasıl Bulunur?
Facebook'ta Telefon Numarası Nasıl AranırFacebook'ta Telefon Numarası Nasıl Aranır?
Facebook'tan Nasıl Resim İndirilirFacebook'tan Nasıl Resim İndirilir?
Facebook'ta Birden Çok Arkadaş Nasıl SilinirFacebook'ta Birden Çok Arkadaş Nasıl Silinir?
Facebook ile Nasıl İletişime GeçilirFacebook ile Nasıl İletişime Geçilir?
Facebook URL'si Nasıl DeğiştirilirFacebook URL'si Nasıl Değiştirilir?
Facebook’ta Arkadaşlık İsteği Nasıl GönderilirFacebook’ta Arkadaşlık İsteği Nasıl Gönderilir?
Facebook'ta Öne Çıkan Fotoğraflar Nasıl DüzenlenirFacebook'ta Öne Çıkan Fotoğraflar Nasıl Düzenlenir?
Facebook Messenger'ın Fotoğraflarına Erişmesine Nasıl İzin VerilirFacebook Messenger'ın Fotoğraflarına Erişmesine Nasıl İzin Verilir?
Facebook'ta Kullanıcı Kimliği Nasıl BulunurFacebook'ta Kullanıcı Kimliği Nasıl Bulunur?
Eski Facebook Hesabın Nasıl AçılırEski Facebook Hesabın Nasıl Açılır?
Facebook'ta Engelleme Nasıl KaldırtılırFacebook'ta Engelleme Nasıl Kaldırtılır?
Facebook'ta Fotoğraflar Nasıl GizlenirFacebook'ta Fotoğraflar Nasıl Gizlenir?
Facebook Messenger'da Sohbet Renkleri ve Emoji Nasıl DeğiştirilirFacebook Messenger'da Sohbet Renkleri ve Emoji Nasıl Değiştirilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

JL
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Jack Lloyd. Jack Lloyd wikiHow’da bir wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Yazı yazma ve teknolojiyle ilgili makaleleri düzenleme konusunda iki yıldan fazla deneyime sahiptir. Jack bir teknoloji meraklısı ve İngilizce öğretmenidir.
Kategoriler: Facebook
Bu sayfaya 552 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam