Bu wikiHow makalesi sana, Facebook’ta başka bir kişinin kullanıcı kimlik numarasını (kullanıcı kimliği) nasıl bulacağını öğretir.

Adımlar

 1. 1
  Bir İnternet tarayıcısında https://www.facebook.com adresine git. Bir kullanıcı kimliğini bulabilmek için İnternet tarayıcısı olan bir bilgisayar kullanıyor olman gerekir.
 2. 2
  Facebook’ta oturum aç. Ekranın sağ üst köşesindeki boşluklara kullanıcı adını ve parolanı yaz, ardından Giriş Yap’a tıkla.
 3. 3
  Kişinin profiline git. Bunu ekranın en üstündeki arama kutusuna onun adını yazarak veya Arkadaşlar listende onun adına tıklayarak yapabilirsin.
 4. 4
  Sayfanın gri alanında bir yere sağ tıkla. Kişinin profilinin solunda ve sağında gri alanlar görürsün. Kısa bir menü çıkar.
  • Kullandığın bilgisayarın faresinde bir sağ tık tuşu yoksa sol tık yaparken klavyede Ctrl’e bas.
 5. 5
  Sayfa kaynağını görüntüle’ye tıkla. Sayfanın kaynak kodu yeni bir sekmede açılır.
  • ”Sayfa kaynağını görüntüle”yi görmezsen “Kaynağı görüntüle” veya “Sayfa kaynağı” gibi benzer bir şey ara.
 6. 6
  Ctrl+F (Windows) veya Command+F (macOS) tuşlarına bas. Arama kutusu çıkar.
 7. 7
  Kutuya profile_id yaz ve Enter’a (Windows) veya Return’e (macOS) bas. Kullanıcının kimliğini “profile_id”nin sağında görürsün.
  Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Nicole Levine, MFA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Nicole Levine, MFA. Nicole Levine, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Teknik dokümantasyon oluşturma ve önde gelen internet sitesi barındırma ve yazılım şirketlerindeki destek ekiplerini yönetme alanlarında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Nicole ayrıca Portland Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve farklı kurumlarda kompozisyon, bilim kurgu yazarlığı ve ev yapımı dergi (zin) hazırlama dersleri vermektedir.
Kategoriler: Facebook
Bu sayfaya 204 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam