Bir Facebook gönderisi üzerinde çalışıyor ancak bitiremiyorsan daha sonra yazmaya devam etmek için gönderinin bir taslağını kaydedebilirsin (kaydedilen taslakların süresi 3 gün sonra dolar). Bu wikiHow makalesi sana, kişisel hesaplar için mobil uygulamayı ve işletme sayfaları için İnternet sitesini kullanarak kaydedilmiş taslaklarını nasıl bulacağını gösterir. Kişisel bir hesap kullanıyorsan ve bir taslak kaydediyorsan uygulamayı tekrar açtığında kayıtlı bir taslağın olduğuna dair bir bildirim alırsın ve/veya yeni bir gönderi yazmaya gittiğinde metni görürsün. Bir işletme sayfan varsa yayınlama araçlarında kaydedilmiş taslakların için bir bölüm bulursun.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Kişisel Hesap Kullanmak

 1. 1
  Facebook'u aç. Kişisel bir Facebook hesabın varsa kaydedilmiş taslakları kurtarmak için yalnızca mobil uygulamayı (İnternet sitesini değil) kullanabilirsin. Bu uygulama simgesi mavi arka planda bir "f" harfine benzer. Bunu bir ana ekranda, uygulama çekmecesinde veya arayarak bulursun.
  • Kaydedilmiş taslaklarını bulabileceğin belirli bir sekme veya sayfa yoktur. Uzun ve kapsamlı bir gönderin varsa Facebook'un çökmesi ve gönderinin kaybolması ihtimaline karşı bunu bir metin düzenleyicide yazman iyi olabilir.
  • Android kullanıyorsan uygulamadan çıkmadan önce "Taslak Olarak Kaydet"i seçtiğinde taslağının Facebook'a kaydedildiğine dair bir sistem bildirimi alırsın. Kaydedilen taslağa gitmek için bu bildirime dokun.
 2. 2
  Ne düşünüyorsun? alanına dokun. Bir gönderi oluşturmak için dokunduğunda kaydedilen taslağın burada görünmesi gerekir.
  • Bildirimlerini kaydedilmiş taslaklar için kontrol de edebilirsin ve bu bildirim seni süresi dolmamış tüm kayıtlı taslaklarına götürür.
 3. 3
  Gönderiyi düzenle. Daha önce taslak olarak kaydettiğin gönderiyi yayınlamadan önce tamamlayabilir veya düzenleyebilirsin.
 4. 4
  Paylaş'a dokun. Yazından memnun olduğunda onu duvarında paylaşabilirsin. Bu, mevcut metni Kaydedilmiş Taslaklarından kaldırır.[1]
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
İşletme Hesabı Kullanmak

 1. 1
  https://facebook.com adresine git ve hesabına giriş yap. Yayınlama araçlarının bağlantısını bulmak için sitenin masaüstü sürümünü kullanman gerekir.
 2. 2
  İşletme sayfana geç. Bunu yapmak için, sayfanın sağ tarafına yakın bir yerde bulunan soru işareti simgesinin yanındaki oka tıkla, ardından yönetmek istediğin sayfayı seç.
 3. 3
  Yayınlama Araçları'na tıkla. Bunu, kapak fotoğrafının yukarısında Sayfa, Gelen Kutusu, Bildirimler, Analizler, Reklam Merkezi ve Daha Fazlası’nın yanında sayfanın ortasında görürsün.
 4. 4
  Taslaklar'a tıkla. Bunu, sayfanın sol tarafındaki "Gönderiler" başlığının altındaki sütunda görürsün. Burada, kaydettiğin tüm gönderi taslaklarını bulursun.[2]
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Facebook ile Nasıl İletişime GeçilirFacebook ile Nasıl İletişime Geçilir?
Facebook'ta Telefon Numarası Nasıl AranırFacebook'ta Telefon Numarası Nasıl Aranır?
Facebook URL'si Nasıl DeğiştirilirFacebook URL'si Nasıl Değiştirilir?
Facebook'ta Birden Çok Arkadaş Nasıl SilinirFacebook'ta Birden Çok Arkadaş Nasıl Silinir?
Facebook’ta Arkadaşlık İsteği Nasıl GönderilirFacebook’ta Arkadaşlık İsteği Nasıl Gönderilir?
Facebook'tan Nasıl Resim İndirilirFacebook'tan Nasıl Resim İndirilir?
Facebook'ta Öne Çıkan Fotoğraflar Nasıl DüzenlenirFacebook'ta Öne Çıkan Fotoğraflar Nasıl Düzenlenir?
Facebook'ta Kullanıcı Kimliği Nasıl BulunurFacebook'ta Kullanıcı Kimliği Nasıl Bulunur?
Facebook Messenger'ın Fotoğraflarına Erişmesine Nasıl İzin VerilirFacebook Messenger'ın Fotoğraflarına Erişmesine Nasıl İzin Verilir?
Facebook'ta Engelleme Nasıl KaldırtılırFacebook'ta Engelleme Nasıl Kaldırtılır?
Facebook'ta Fotoğraflar Nasıl GizlenirFacebook'ta Fotoğraflar Nasıl Gizlenir?
Eski Facebook Hesabın Nasıl AçılırEski Facebook Hesabın Nasıl Açılır?
Facebook Messenger'da Sohbet Renkleri ve Emoji Nasıl DeğiştirilirFacebook Messenger'da Sohbet Renkleri ve Emoji Nasıl Değiştirilir?
Facebook'ta Paylaşım Nasıl YapılırFacebook'ta Paylaşım Nasıl Yapılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Nicole Levine, MFA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Nicole Levine, MFA. Nicole Levine, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Teknik dokümantasyon oluşturma ve önde gelen internet sitesi barındırma ve yazılım şirketlerindeki destek ekiplerini yönetme alanlarında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Nicole ayrıca Portland Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve farklı kurumlarda kompozisyon, bilim kurgu yazarlığı ve ev yapımı dergi (zin) hazırlama dersleri vermektedir. Bu makale 12.606 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Facebook
Bu sayfaya 12.606 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam