Facebook'ta Kısıtlanıp Kısıtlanmadığın Nasıl Anlaşılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesi sana, bir Facebook arkadaşının onun profilinde görebileceğin kişisel bilgilerin miktarını kısıtlayıp kısıtlamadığının işaretlerini nasıl anlayabileceğini öğretir. "Kısıtlar" listesi "Engellenenler" listesinden farklıdır; kısıtlı kullanıcılar herkese açık gönderileri görüntüleyebilir ve kendilerini engelleyen kişinin ortak arkadaşların sayfalarındaki gönderileri görüntüleyebilirler.

Adımlar

 1. 1
  Arkadaşının profiline gir. Sorunu arkadaşına doğrudan soramayacaksan onun Facebook profilini ziyaret etmek sonraki en iyi seçenektir.
 2. 2
  Profilinin en üstünde boş bir alan olup olmadığına bak. Bu genelde özel gönderilerin ve herkese açık gönderilerin arasındaki boşluğu belirtir. Kısıtlanmışsan özel gönderileri göremezsin; boşluk da bu yüzden vardır. [1]
  • Arkadaşının herkese açık gönderileri ne zaman paylaştığına bağlı olmakla birlikte, kısıtlanmış olsan bile burada bir boşluk görmeyebilirsin.
 3. 3
  Tüm gönderileri herkese açık mı bak. Varsa muhtemelen boş alanın altında görünür. Her gönderinin zaman etiketinin sağında "Herkese" açık olduğunu belirten bir dünya simgesi varsa onun özel gönderilerini göremediğini anlarsın.
  • Bu illa ki seni kısıtladığı anlamına gelmez; yalnızca herkese açık öğeler paylaşmaya karar vermiş de olabilir.
 4. 4
  İçeriğin birdenbire azalıp azalmadığına bak. Önceden görebildiğin fotoğrafları veya diğer içerikleri artık göremiyor olman kısıtlanmış olduğun anlamına gelebilir.
  • Arkadaşın gönderilerini silmiş de olabilir.
 5. 5
  Ortak bir arkadaşından arkadaşının Zaman Tüneli’ne bakmasını iste. Özel gönderilerini veya eski fotoğraflarını göremiyor olsan bile arkadaşın eski bilgilerini silmiş olabilir ve gizliliğini Facebook arkadaşlarının tümünden (sadece senden değil) korumak için hesabını kilitlemiş olabilir. Bunu, ortak bir arkadaşından o arkadaşının Zaman Tüneli’ne bakıp senin göremediğin bir şey görüp görmediğine bakmasını isteyerek doğrulayabilirsin.
  • Son ay içerisinde hesabında herhangi bir aktivite göremiyorken son zamanlarda bir şey paylaşıp paylaşmadığını sormak da işini görecektir.
 6. 6
  Arkadaşına seni kısıtlayıp kısıtlamadığını sor. Bu işin yanlışlıkla yapılmış olma ihtimali her zaman vardır; çünkü "Kısıtlılar" listesi özel liste bölümüne yakındır.

İpuçları

Uyarılar

 • Seni kısıtlamışsa arkadaşını kısıtlama olayını açıklaması için zorlama.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Find Out if You Have Been Restricted on Facebook, Español: saber si te han restringido en Facebook, Português: Descobrir Se Você Foi Restringido no Facebook, Italiano: Scoprire se sei nella Lista Restrizioni su Facebook, Français: découvrir si on a été restreint sur Facebook, Deutsch: Herausfinden ob du auf Facebook eingeschränkt wurdest, Nederlands: Erachter komen of je bent toegevoegd aan de lijst 'Niet toegankelijk' op Facebook, Bahasa Indonesia: Mengetahui Apakah Anda Dibatasi di Facebook, العربية: معرفة إذا أضافك أحد لقائمة المقيدين على فيسبوك, 中文: 看出自己是否在Facebook上受限制, ไทย: เช็คว่าคุณอยู่ใน Restricted List ของเพื่อนใน Facebook หรือเปล่า, Tiếng Việt: Nhận biết nếu bạn bị hạn chế trên Facebook, हिन्दी: पता लगायें यदि आपको फेसबुक पर प्रतिबंधित किया है (Find Out if You Have Been Restricted on Facebook), 日本語: Facebookで制限リストに入れられているかどうかを知る, 한국어: 페이스북에서 제한됐는지 아닌지 알아보는 방법

Bu sayfaya 180 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?