Facebook’ta birden fazla kişiye mesaj gönderebilirsin. Bu esasen herkesin aynı konuşmayı paylaştığı bir grup sohbeti olacaktır. Facebook’un İnternet sitesinde ve Facebook Messenger telefon uygulamasında grup sohbetleri oluşturabilirsin.

Yöntem 1 / 2:
Messenger’ı Kullanarak

 1. 1
  Facebook hesabın ile Messenger uygulamasına giriş yap. Facebook uygulamasından mesaj gönderemezsin. Bunun yerine Messenger uygulamasını kullanman gerekecek. Messenger’dan gönderilen mesajlar Messenger uygulamasında veya Facebook İnternet sitesinde okunabilir.
 2. 2
  "Yeni Mesaj" butonuna dokun. Android’te sağ alt köşedeki "+" butonuna dokun ve "Mesaj Yaz" seçeneğini seç. iOS’ta sağ üst köşede kâğıt ve kalem gibi görünen "Yeni Mesaj" butonuna dokun.
 3. 3
  Konuşmaya bir kişi ekle. Konuşmaya eklemek istediğin ilk kişinin ismini yaz. Sen yazdıkça aşağıda arkadaş listenden eşleşmeler göreceksin. Eklemek istediğin kişiye dokun.
 4. 4
  Grup konuşması oluşturmak için daha çok kişi ekle. İlk kişiyi ekledikten sonra ikinci kişiyi bulmak için ismini yazmaya devam et. Mesaj göndermek istediğin herkesi ekleyene kadar sonuçlara dokunmaya ve kişi eklemeye devam et.
 5. 5
  Gruba göndermek istediğin mesajı yaz. Tüm alıcıları ekledikten sonra "Mesaj yaz" alanına dokun ve mesajını yazmaya başla. Fotoğraf, emoji, gif ve daha fazlasını eklemek için metnin üst tarafındaki çeşitli seçeneklere dokunabilirsin.
 6. 6
  Mesajı yazmayı bitirdiğinde gönder. Mesajı göndermeye hazır olduğunda "Gönder" butonuna dokun. Android’te Gönder butonu kâğıt uçak gibi görünür. Tüm alıcılar mesajı alacak ve herhangi bir yanıt tüm gruba gönderilmiş olacak.
 7. 7
  Grup konuşmasının adını değiştir. Messenger, grup konuşmasının adını değiştirmene imkân verir böylece sadece tüm alıcıların olduğu bir liste olmaz. Bu işlem Android ve iOS cihazları için biraz farklıdır:
  • Android – Grup konuşmasını aç, sağ üst köşedeki ⓘ butonuna dokun. ⋮ butonuna dokunup "Grup adını değiştir" seçeneğini seç. Grup konuşması için yeni ad gir.
  • iOS – Grup konuşmasını açıp ekranın üst tarafındaki mevcut grup adına dokun. Sağ üst köşede bulunan "Düzenle" butonuna dokunup "Grup adını değiştir" seçeneğini seç. Grup konuşması için yeni bir ad yaz.
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
Facebook İnternet Sitesini Kullanarak

 1. 1
  Facebook hesabın ile Facebook İnternet sitesine giriş yap. Grup mesajı göndermek istediğin hesabınla giriş yaptığından emin ol.
 2. 2
  Sağ alt köşedeki "Yeni Mesaj" butonuna tıkla. Bunu çevrim içi arkadaşlarının olduğu listenin altında bulacaksın. Listen küçültülmüşse "Yeni Mesaj" butonunu yine de küçültülmüş sohbet penceresinde bulacaksın.
  • Mevcut bir konuşmaya kişi eklemek istersen sohbet penceresinin yanındaki Seçenekler butonuna tıklayıp "Bu sohbete arkadaşlar ekle" bölümünü seç.[1]
 3. 3
  Grup sohbeti başlatmak istediğin kişileri ekle. Grup sohbetine eklemek istediğin kişilerin ismini yazmaya başla. Kişileri, sen yazdıkça beliren sonuçlar listesinden seçebilirsin. Konuşmaya istediğin kadar veya birkaç arkadaş ekleyebilirsin, nasıl istersen.
  • Eklediğin birini çıkarmak için "Kime:" alanında ismin yanında bulunan "X" simgesine tıkla.
 4. 4
  Mesajını yaz. Gruba göndermek istediğin mesajı metin alanına yazabilirsin. Emoji eklemek için Smiley (gülen yüz) butonuna, fotoğraf eklemek için resim butonuna veya bilgisayardan dosya eklemek için ataş butonuna bas.
 5. 5
  Mesajı gönder. Mesajı alıcılara göndermek için Enter/ Return tuşuna bas. Bu, bir grup konuşması oluşturacak ve kişilerin gönderdiği herhangi bir yanıt herkes tarafından görülecek.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

wikiHow

Android'de Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

wikiHow

Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?

wikiHow

Facebook'ta Kopyala ve Yapıştır Nasıl Yapılır?

wikiHow

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?

wikiHow

Gizli Arama Nasıl Yapılır?

wikiHow

Windows 10'da Windows Defender Nasıl Kapatılır?

wikiHow

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Smart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?

wikiHow

Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl Görülür?

wikiHow

Instagram Nasıl Güncellenir?

wikiHow

Bilgisayarın Bluetooth Özelliği Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Akıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?

wikiHow

Android'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

wikiHow

Excel'de Küçük Harfler Büyük Harflere Nasıl Dönüştürülür?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 1.605 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 1.605 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam