Facebook’ta birden fazla kişiye mesaj gönderebilirsin. Bu esasen herkesin aynı konuşmayı paylaştığı bir grup sohbeti olacaktır. Facebook’un İnternet sitesinde ve Facebook Messenger telefon uygulamasında grup sohbetleri oluşturabilirsin.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Messenger’ı Kullanarak

 1. 1
  Facebook hesabın ile Messenger uygulamasına giriş yap. Facebook uygulamasından mesaj gönderemezsin. Bunun yerine Messenger uygulamasını kullanman gerekecek. Messenger’dan gönderilen mesajlar Messenger uygulamasında veya Facebook İnternet sitesinde okunabilir.
 2. 2
  "Yeni Mesaj" butonuna dokun. Android’te sağ alt köşedeki "+" butonuna dokun ve "Mesaj Yaz" seçeneğini seç. iOS’ta sağ üst köşede kâğıt ve kalem gibi görünen "Yeni Mesaj" butonuna dokun.
 3. 3
  Konuşmaya bir kişi ekle. Konuşmaya eklemek istediğin ilk kişinin ismini yaz. Sen yazdıkça aşağıda arkadaş listenden eşleşmeler göreceksin. Eklemek istediğin kişiye dokun.
 4. 4
  Grup konuşması oluşturmak için daha çok kişi ekle. İlk kişiyi ekledikten sonra ikinci kişiyi bulmak için ismini yazmaya devam et. Mesaj göndermek istediğin herkesi ekleyene kadar sonuçlara dokunmaya ve kişi eklemeye devam et.
 5. 5
  Gruba göndermek istediğin mesajı yaz. Tüm alıcıları ekledikten sonra "Mesaj yaz" alanına dokun ve mesajını yazmaya başla. Fotoğraf, emoji, gif ve daha fazlasını eklemek için metnin üst tarafındaki çeşitli seçeneklere dokunabilirsin.
 6. 6
  Mesajı yazmayı bitirdiğinde gönder. Mesajı göndermeye hazır olduğunda "Gönder" butonuna dokun. Android’te Gönder butonu kâğıt uçak gibi görünür. Tüm alıcılar mesajı alacak ve herhangi bir yanıt tüm gruba gönderilmiş olacak.
 7. 7
  Grup konuşmasının adını değiştir. Messenger, grup konuşmasının adını değiştirmene imkân verir böylece sadece tüm alıcıların olduğu bir liste olmaz. Bu işlem Android ve iOS cihazları için biraz farklıdır:
  • Android – Grup konuşmasını aç, sağ üst köşedeki ⓘ butonuna dokun. ⋮ butonuna dokunup "Grup adını değiştir" seçeneğini seç. Grup konuşması için yeni ad gir.
  • iOS – Grup konuşmasını açıp ekranın üst tarafındaki mevcut grup adına dokun. Sağ üst köşede bulunan "Düzenle" butonuna dokunup "Grup adını değiştir" seçeneğini seç. Grup konuşması için yeni bir ad yaz.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
Facebook İnternet Sitesini Kullanarak

 1. 1
  Facebook hesabın ile Facebook İnternet sitesine giriş yap. Grup mesajı göndermek istediğin hesabınla giriş yaptığından emin ol.
 2. 2
  Sağ alt köşedeki "Yeni Mesaj" butonuna tıkla. Bunu çevrim içi arkadaşlarının olduğu listenin altında bulacaksın. Listen küçültülmüşse "Yeni Mesaj" butonunu yine de küçültülmüş sohbet penceresinde bulacaksın.
  • Mevcut bir konuşmaya kişi eklemek istersen sohbet penceresinin yanındaki Seçenekler butonuna tıklayıp "Bu sohbete arkadaşlar ekle" bölümünü seç.[1]
 3. 3
  Grup sohbeti başlatmak istediğin kişileri ekle. Grup sohbetine eklemek istediğin kişilerin ismini yazmaya başla. Kişileri, sen yazdıkça beliren sonuçlar listesinden seçebilirsin. Konuşmaya istediğin kadar veya birkaç arkadaş ekleyebilirsin, nasıl istersen.
  • Eklediğin birini çıkarmak için "Kime:" alanında ismin yanında bulunan "X" simgesine tıkla.
 4. 4
  Mesajını yaz. Gruba göndermek istediğin mesajı metin alanına yazabilirsin. Emoji eklemek için Smiley (gülen yüz) butonuna, fotoğraf eklemek için resim butonuna veya bilgisayardan dosya eklemek için ataş butonuna bas.
 5. 5
  Mesajı gönder. Mesajı alıcılara göndermek için Enter/ Return tuşuna bas. Bu, bir grup konuşması oluşturacak ve kişilerin gönderdiği herhangi bir yanıt herkes tarafından görülecek.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Sim'lerinin İhtiyaçları Nasıl DoldurulurSim'lerinin İhtiyaçları Nasıl Doldurulur?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Instagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl GizlenirInstagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl Gizlenir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Resimler JPEG Formatına Nasıl DönüştürülürResimler JPEG Formatına Nasıl Dönüştürülür?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 3.272 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 3.272 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam