Facebook’ta bir fotoğraf albümü oluşturmak, hatıralarını arkadaşlarınla eğlenceli ve düzenli bir biçimde paylaşmak için mükemmel bir yoldur. Bir Facebook fotoğraf albümü oluşturmak yalnızca birkaç dakika sürer ve oluşturduktan sonra istediğin zaman geri dönüp albümü düzenleyebilirsin. Hatırlarını arkadaşlarınla nasıl hızlıca paylaşabileceğini öğrenmek istiyorsan bu adımları izlemen yeterli.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 1:
Facebook’ta Bir Fotoğraf Albümü Oluşturmak

 1. 1
  Facebook ana sayfana git. Gitmediysen www.facebook.com adresine git. Oturum açmadıysan giriş yapmak için e-posta adresini ve parolanı gir.
 2. 2
  Fotoğraf/Video Ekle"yi seç". Bu seçeneği, Haber Kaynağındaki durum çubuğunun üstünde bulursun. [1]
 3. 3
  Fotoğraf albümü oluştur"u seç." Bu seçenek ekranın sağ tarafındadır. Bilgisayarının sabit diskine gidersin.
 4. 4
  Fotoğraflarını seç. Fotoğrafları bulabilmek için sabit diskine bak. iPhoto yüklüyse fotoğraflarını orada bulabiliyor olman gerekir. Fotoğrafları seçtikten sonra albümünün oluşturulmaya başladığı yeni bir ekrana gelirsin. Fotoğraflarını tek seferde veya birkaç seferde seçebilirsin:
  • Fotoğraflarını tek seferde seçebilmek için bir fotoğrafa tıkla ve "Aç"a bas.
  • Tek seferde birkaç fotoğraf seçebilmek için ilk fotoğrafa tıkla, Shift tuşunu basılı tut ve seçmek istediğin fotoğraflara tıkla. Birbirinden çok uzak iki fotoğraf seçersen aradaki fotoğraflar otomatik olarak seçilir. Birden fazla fotoğraf seçtikten sonra "Aç"a tıkla.
 5. 5
  Albümün hakkında biraz bilgi gir. Fotoğraflarının yüklenmesini beklerken arkadaşlarının albüm hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olmak için bazı temel bilgileri doldurabilirsin. Aşağıdaki bilgileri verebilmek için ekranın en üstündeki seçenekleri kullan:
  • Albümünün başlığı.
  • Tüm albüm için bir manşet. Albüm için bir giriş notu bırakmak veya bir slogan yazmak istersen bunu "Bir şeyler söyle…"nin altına yaz.
  • Fotoğrafların çekildiği yer. İstediğin kadar konum ekleyebilirsin.
  • Albümün tarihi.
  • Geri dönüp istediğin zaman daha fazla fotoğraf ekleyebileceğini unutma. Bunun için ekranın sol altındaki " + Daha fazla fotoğraf ekle"ye tıkla ve daha önceki yöntemi kullanarak daha fazla fotoğraf seç.
 6. 6
  Fotoğraflarının yüksek kalitede görünmesini isteyip istemediğini seç. İstiyorsan ekranın en altındaki “Yüksek Kalite" kutusuna tıkla. Albümünün yüklenmesi biraz daha uzun sürer; ama fotoğraflar daha kaliteli görünür.
 7. 7
  Fotoğrafların her biri için biraz bilgi gir. İstersen daha fazla bilgi vermek için her bir fotoğrafın veya yalnızca bazı fotoğrafların üstünden geçebilirsin. Şunu yapabilirsin:
  • Fotoğraftaki kişileri etiketle. Fotoğraflardaki kişilerin yüzlerine tıkla ve etiketlemek için isimlerini yaz.
  • Fotoğrafa bir manşet yaz. Fotoğrafın altındaki beyaz boşluğa yazabilirsin.
  • Fotoğrafın çekildiği tarihi ekle. Bu bilgiyi girmek için F-fotoğrafın sol alt tarafındaki küçük saate tıkla.
  • Fotoğrafın çekildiği yer. Sağ alttaki baş aşağı göz yaşı şekilli sembole tıkla ve fotoğrafın konumunu ekle. Bunu manşetin altında, "Bu nerede çekildi" yazan yere de yazabilirsin.
 8. 8
  Fotoğraflarının sırasını seç. Fotoğraflarını olduğu gibi de bırakabilirsin yüklendikten sonra düzenleyebilirsin de. Fotoğrafların yerini değiştirmek için fotoğrafa tıkla olmasını istediğin yere sürükle. Fotoğrafları, çekildiği saat ve tarihe göre kronolojik olarak sıralamak için ekranının sağ üstündeki "Tarihe göre sırala" seçeneğine de tıklayabilirsin.
 9. 9
  Albüm kapağını seç. Albümdeki ilk fotoğraf varsayılan olarak albümünün kapağı olur. Bunu değiştirmek istersen fotoğrafın sağ üstündeki oka tıkla ve "Albüm Kapağı Yap"a tıkla.
 10. 10
  Gizlilik ayarlarını seç. "Arkadaşlar"a veya alttaki mevcut ayara tıkla ve istediğini bulana kadar ayarlarda gezin. Seçeneklerin şöyledir:
  • Herkes
  • Arkadaşlar
  • Özel – Bu seçenek, "Arkadaşlarımın Arkadaşları" gibi seçenekleri tercih etmeni veya albümün yalnızca bir listedeki kişilere görünür kılmanı sağlar.
 11. 11
  Fotoğrafları Paylaş"a " tıkla. Fotoğrafların Facebook’ta paylaşılır. Fotoğraf eklemek, fotoğrafları silmek veya düzenlemek için albümüne istediğin zaman geri dönebilirsin.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Sim'lerinin İhtiyaçları Nasıl DoldurulurSim'lerinin İhtiyaçları Nasıl Doldurulur?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Resimler JPEG Formatına Nasıl DönüştürülürResimler JPEG Formatına Nasıl Dönüştürülür?
Instagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl GizlenirInstagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl Gizlenir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Nicole Levine, MFA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Nicole Levine, MFA. Nicole Levine, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Teknik dokümantasyon oluşturma ve önde gelen internet sitesi barındırma ve yazılım şirketlerindeki destek ekiplerini yönetme alanlarında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Nicole ayrıca Portland Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve farklı kurumlarda kompozisyon, bilim kurgu yazarlığı ve ev yapımı dergi (zin) hazırlama dersleri vermektedir. Bu makale 1.523 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 1.523 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam