Facebook'ta Eski Gönderiler Nasıl Bulunur?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Bütün Gönderilerde Arama YapmakBeğenilen Gönderilerde Arama Yapmak

Bu wikiHow makalesi, bir anahtar kelime kullanarak tüm Facebook gönderilerinde nasıl arama yapacağını ve bu gönderileri yayınlanma tarihine göre nasıl filtreleyeceğini öğretir.

1
Bütün Gönderilerde Arama Yapmak

 1. 1
  Bir internet tarayıcısında Facebook.com adresini aç.
  • Otomatik olarak giriş yapmadıysan Facebook hesabında oturum aç. E-posta adresini ya da telefon numaranı ve şifreni yazman gerekecek.
 2. 2
  Arama alanına tıkla. Arama alanı, ekranın yukarısında, mavi bir çubuğun üzerinde yer almaktadır.
 3. 3
  Arama alanının içine bir anahtar kelime yaz. Böyle yaptığında tüm insanları, gönderileri ve fotoğrafları arayabilirsin.
 4. 4
  Klavyende Enter (Giriş) tuşuna bas. Gruplar, fotoğraflar, insanlar ve sayfalar dâhil olmak üzere tüm eşleşen sonuçlar aranacak ve listelenecektir.
 5. 5
  Gönderiler sekmesine tıkla. Bu düğme, ekranın yukarısında, Arama alanının altındaki Tümü sekmesinin yanında yer alır. Anahtar kelime ile eşleşen herkese açık olan tüm gönderiler ve arkadaşlarının gönderileri listelenecektir.
 6. 6
  PAYLAŞILDIĞI TARİH seçeneğini kullanarak bir gönderi tarihi seç. Ekranın solunda yer alan kenar çubuğunun üzerinde PAYLAŞILDIĞI TARİH başlığını bul ve eski gönderilerin listesini görmek için bir tarih seç.

2
Beğenilen Gönderilerde Arama Yapmak

 1. 1
  Bir internet tarayıcısında Facebook.com adresini aç.
  • Otomatik olarak giriş yapmadıysan Facebook hesabında oturum aç. E-posta adresini ya da telefon numaranı ve şifreni yazman gerekecek.
 2. 2
  Kendine ait olan Profil sayfasına git. Bu sayfaya ekranın üstünde, gezinme çubuğundaki Ana Sayfa düğmesinin yanında yer alan ismine tıklayarak ulaşabilirsin. Ekranın sol tarafındaki gezinme menüsünün üst kısmında bulunan ismine tıklayarak da profil sayfanı görebilirsin.
 3. 3
  Hareketler Dökümü adlı seçeneğe tıkla. Bu düğme, profil resminin sağ alt köşesinde yer almaktadır.
 4. 4
  Hareket Araması alanına tıkla. Bu alan, Hareketler Dökümü sayfasının üstünde yer almaktadır ve normal Facebook aramasından farklıdır. Burası gönderiler, beğeniler, yorumlar, etkinlikler ve profil güncellemeleri de dâhil olmak üzere bütün Facebook hareketlerinde arama yapar.
 5. 5
  Geçmişte yazdığın gönderiyle ilişkili bir kelime yaz.
  • Anahtar kelimeler daha kısa olduğunda daha fazla sonuç görüntülenecektir.
 6. 6
  Klavyende Enter (Giriş) tuşuna bas. Gönderilerin, etiketlendiğin gönderiler, başkalarının yazdığı gönderiler ve gizlediğin gönderiler dâhil olmak üzere, anahtar kelime ile eşleşen tüm Facebook hareketlerin aranacak ve listelenecektir.
 7. 7
  Daha eski gönderileri bulmak için ekranı aşağı kaydır. Hareketler Dökümü sayfasında tersten yapılan bir kronolojik sıralama mevcuttur ve ekranı aşağı kaydırdığında daha eski gönderileri görürsün.

İpuçları

 • Hareketler Dökümü sayfasının solunda yer alan gezinme menüsünde arama sonuçlarını filtreleyebilir ve bu sonuçları sadece kendi gönderilerinle, etiketlendiğin gönderilerle, başkalarının gönderileriyle ya da gizlediğin gönderilerinle sınırlandırabilirsin.

Makale Bilgisi

ÖNE ÇıKAN MAKALE

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Find Old Posts on Facebook, Tiếng Việt: Tìm các bài viết cũ trên Facebook, Português: Encontrar Publicações Antigas no Facebook, Русский: найти старые публикации на Facebook, Italiano: Trovare Vecchi Post su Facebook, Deutsch: Auf Facebook nach alten Beiträgen suchen, العربية: إيجاد منشورات قديمة على فيسبوك, Español: encontrar publicaciones antiguas en Facebook, Nederlands: Oude berichten vinden op Facebook, 中文: 找到Facebook旧贴, 日本語: Facebookで過去の投稿を探す, ไทย: หาโพสต์เก่าๆ ใน Facebook, Bahasa Indonesia: Mencari Unggahan Lama di Facebook, हिन्दी: फेसबुक पर पुरानी पोस्ट्स ढूँढें, 한국어: 페이스북에서 오래된 게시물 찾는 방법

Bu sayfaya 324 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?