Bu wikiHow makalesi sana, Facebook'tan kapatılan hesabının açılmasını nasıl talep edeceğini öğretir. Ayrıca, seni engelleyen bir arkadaşından engelin kaldırılmasını istemek için atabileceğin adımları da kapsar. Hesabının açılacağından emin olmanın bir yolu olmadığını unutma; bunlar yalnızca hesabını incelemeye aldırmak için atman gereken adımlardır.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Hesabın Açılması İçin Başvurmak

 1. 1
  Facebook'unun kapatıldığından emin ol. https://www.facebook.com/ adresindeki Facebook İnternet sitesine git, e-posta adresini ve parolanı gir, ardından Giriş Yap’a tıkla. "Hesap kapatıldı.” yazan bir mesaj görürsen hesabın Facebook tarafından kapatılmıştır; bu da başvuruda bulunabileceğin anlamına gelir.
 2. 2
  ”Kişisel Facebook hesabım kapatılmış.” sayfasını aç. Bir bilgisayarda https://www.facebook.com/help/www/103873106370583 adresine git.
 3. 3
  Bu formu kullanarak inceleme talebinde bulunun'a tıkla. Bu, bölümün altındaki "Hesabınızın yanlışlıkla kapatıldığını düşünüyorsanız lütfen" ifadesinin sağındadır. Tıklayınca başvuru formu açılır.
 4. 4
  E-posta adresini veya telefon numaranı gir. Facebook’a giriş yapmak için kullandığın e-posta adresini veya telefon numarasını sayfanın üst kısmındaki "Giriş e-posta adresi veya cep telefonu numarası" alanına yaz.
  • Bu, şu anda erişimin olan bir e-posta adresi veya telefon numarası olmalıdır.
 5. 5
  Adını gir. Facebook hesabında kullandığın adı “Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız" alanına yaz.
 6. 6
  Kimliğinin bir resmini yükle. Bu bir sürücü belgesi, öğrenci belgesi veya pasaport olabilir. Bunun için:
  • Kimliğinin ön ve arkasının fotoğrafını çek ve bilgisayarına aktar.
  • Dosyaları Seç’e tıkla.
  • Yüklenecek resimleri seç.
  • ’a tıkla.
 7. 7
  Başvurun için ayrıntı ekle. Sayfanın altındaki "Ek bilgiler" alanına, Facebook’un sana yardımcı olmasını sağlayabilecek tüm bilgileri yaz. Bunun işe yarabileceği bazı durumlar şunlardır:
  • Hesabın birisi tarafından ele geçirilmiştir.
  • Tartıştığın veya fikir ayrılığına düştüğün biri tüm gönderilerini spam (istenmeyen) olarak işaretlemiştir.
  • Facebook'un hesabını kapatmasına neden olan eylemlerden senden başka birinin sorumlu olduğuna dair görsel kanıtın vardır.
 8. 8
  Gönder’e tıkla. Bu, formun sağ alt tarafındadır. Tıklayınca bilgilerin gönderilir ve Facebook'a başvurmuş olursun. Hesabın incelenir ve haksız yere kapatıldığına karar verilirse hesabın açılır.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
Bir Arkadaşından Engelini Kaldırmasını İstemek

 1. 1
  Arkadaşının seni engellediğini doğrula. Şüpheli engelleme konusunda arkadaşınla iletişime geçmeden önce, kendi hesabını silmediğinden veya devre dışı bırakmadığından; seni gerçekten engellediğinden emin ol.
 2. 2
  Kişinin seni neden engellediğini düşün. Engelleme birdenbire meydana gelmişse kişi seni işle veya okulla ilgili nedenlerden dolayı engellemiş olabilir (mesela yeni atanan yöneticilerin sözleşmelerine göre çalışanlarını genellikle engellemeleri gerekir). Bununla birlikte, yakın zamanda bu kişiyle ideolojik bir çekişme veya tartışma yaşadıysan engellemenin daha kişisel bir nedeni olabilir.
 3. 3
  Arkadaşınla Facebook dışında iletişim kurmanın bir yolunu bul. Bir telefon numarası, e-posta adresi veya diğer sosyal medya hesaplarını dene. İkinizin de hesabı varsa LinkedIn gibi daha profesyonel bir hizmeti de kullanabilirsin.
 4. 4
  Arkadaşına seni neden engellediğini sor. Arkadaşına, seni engelleyip engellemediğini ve engellediyse bunun nedenini tartışma yaratmayacak bir tonda, kibarca sor. Onunla iletişim hâlinde kalmak istediğini ve ilişkinizi tartışmaya açık olduğunu söyle.
 5. 5
  Arkadaşının cevabını düşün. Arkadaşının ne söylediğine bağlı olarak, engelin kalmasına izin vermen gerekebilir (yukarıda bahsedilen yeni terfi eden yönetici durumu gibi). Ama engelini kaldırma düşüncesine açıksa durumla ilgili onun bakış açısını da dinlediğinden emin ol.
  • Arkadaşın hiç yanıt vermiyorsa iletişime geçmeye daha fazla uğraşma.
 6. 6
  Arkadaşından seninle yeniden arkadaş olmasını iste. Engelini kaldırmayı kabul ederse sen arkadaşlık isteği gönderme; onun göndermesine izin ver.
  Reklam

İpuçları

 • Seni engelleyen biriyle iletişim kurmanın başka bir yolu da yeni bir Facebook hesabı oluşturmak, profilini bulmak ve oradan ona mesaj göndermektir. Bu, yalnızca profilinin güvenlik ayarları onu bulmana izin veriyorsa işe yarar ve mesajın, Facebook Messenger'ın arkadaş olunmayan kişilere yönelik filtreleme sistemi nedeniyle doğrudan ona gönderilmeyebilir.
 • Facebook, güvenlik nedeniyle hesabını kapatırsa Facebook’a giriş yapmak için kullandığın e-posta adresine bir parola sıfırlama bağlantısı içeren bir e-posta gönderir. Hesabına erişimini geri kazanmak için bu e-posta adresini açabilir, bağlantıya tıklayabilir ve parolanı sıfırlayabilirsin.
Reklam

Uyarılar

 • Seni engelleyen birini engelini kaldırmaya zorlamanın bir yolu yoktur. Aksini iddia eden herhangi bir uygulama veya site bilgilerini çalacaktır.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Facebook ile Nasıl İletişime GeçilirFacebook ile Nasıl İletişime Geçilir?
Facebook'ta Kaydedilmiş Taslaklar Nasıl BulunurFacebook'ta Kaydedilmiş Taslaklar Nasıl Bulunur?
Facebook'ta Telefon Numarası Nasıl AranırFacebook'ta Telefon Numarası Nasıl Aranır?
Facebook URL'si Nasıl DeğiştirilirFacebook URL'si Nasıl Değiştirilir?
Facebook'ta Birden Çok Arkadaş Nasıl SilinirFacebook'ta Birden Çok Arkadaş Nasıl Silinir?
Facebook’ta Arkadaşlık İsteği Nasıl GönderilirFacebook’ta Arkadaşlık İsteği Nasıl Gönderilir?
Facebook'tan Nasıl Resim İndirilirFacebook'tan Nasıl Resim İndirilir?
Facebook'ta Öne Çıkan Fotoğraflar Nasıl DüzenlenirFacebook'ta Öne Çıkan Fotoğraflar Nasıl Düzenlenir?
Facebook'ta Kullanıcı Kimliği Nasıl BulunurFacebook'ta Kullanıcı Kimliği Nasıl Bulunur?
Facebook'ta Fotoğraflar Nasıl GizlenirFacebook'ta Fotoğraflar Nasıl Gizlenir?
Eski Facebook Hesabın Nasıl AçılırEski Facebook Hesabın Nasıl Açılır?
Facebook Messenger'ın Fotoğraflarına Erişmesine Nasıl İzin VerilirFacebook Messenger'ın Fotoğraflarına Erişmesine Nasıl İzin Verilir?
Facebook Messenger'da Sohbet Renkleri ve Emoji Nasıl DeğiştirilirFacebook Messenger'da Sohbet Renkleri ve Emoji Nasıl Değiştirilir?
Facebook'ta Paylaşım Nasıl YapılırFacebook'ta Paylaşım Nasıl Yapılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Nicole Levine, MFA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Nicole Levine, MFA. Nicole Levine, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Teknik dokümantasyon oluşturma ve önde gelen internet sitesi barındırma ve yazılım şirketlerindeki destek ekiplerini yönetme alanlarında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Nicole ayrıca Portland Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve farklı kurumlarda kompozisyon, bilim kurgu yazarlığı ve ev yapımı dergi (zin) hazırlama dersleri vermektedir.
Kategoriler: Facebook
Bu sayfaya 756 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam