Facebook'a Nasıl Giriş Yapılır?

Bu Makalede:Bilgisayardan GirmekMobil Cihazdan Girmek

Facebook dünyasına mı girmek istiyorsun? Facebook kullanmaya başlamak için bir hesaba ihtiyacın var. Hesabını açtıktan sonra bilgisayarla ya da mobil cihazla dünyanın herhangi bir yerinden Facebook hesabına giriş yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için birinci adımla başla.

1
Bilgisayardan Girmek

 1. 1
  Facebook’ta ana sayfayı aç. İnternet tarayıcını kullanarak Facebook’ta ana sayfaya geç. Henüz giriş yapmadıysan karşılama ekranını göreceksin.
 2. 2
  E-posta adresini gir. Facebook’ta ana sayfanın sağ üst köşesinde e-posta adresin için bir alan olacak. Facebook hesabını oluşturmak için kullandığın e-posta adresini oraya gir.
  • Facebook hesabın yoksa yeni bir hesap açmak için şu rehbere bir göz at.
  • Hesabınla bağlantılı bir telefon numarası varsa onunla da giriş yapabilirsin.
 3. 3
  Şifreni gir. Giriş yapmak için oluşturduğun şifreni girmen gerekecek. Şifreni unuttuysan giriş alanlarının aşağısındaki “Hesabını mı unuttun?” bağlantısına tıkla.
 4. 4
  Giriş yapmış olarak kalmak isteyip istemediğini seç. Kendi bilgisayarını kullanıyorsan “Oturumumu açık tut” kutucuğunu işaretlemek isteyebilirsin. Bu, bir sonraki oturum açma işlemini atlayıp seni doğrudan haber kaynağına götürecektir. Ortak ya da paylaşıma açık bir bilgisayardan giriyorsan güvenlik nedeniyle bu kutucuğu boş bırakmalısın.
 5. 5
  “Giriş Yap” butonuna tıkla. Doğrudan haber kaynağına geçmiş olmalısın. Kimlik doğrulamasını etkinleştirdiysen Facebook’un telefonuna gönderdiği kodu girmen gerekecek.

2
Mobil Cihazdan Girmek

 1. 1
  Facebook uygulamasını indir. Neredeyse tüm akıllı telefonlar ve tabletler kendi uygulama mağazalarından Facebook uygulamasını indirebilir. Bu uygulama, internet tarayıcını kullanmak zorunda kalmadan Facebook’a giriş yapmanı sağlayacak.
  • Uygulamayı kullanmak istemezsen telefonunun internet tarayıcısını kullanarak Facebook mobil sitesini ziyaret edebilirsin.
 2. 2
  Uygulamayı aç. Telefonunun ana ekranında uygulamayı bul ve açmak için üzerine dokun.
 3. 3
  E-posta adresini ve şifreni gir. Uygulamayı ilk açtığında e-posta adresin ve şifren istenecek. Facebook hesabı oluştururken kullandığın e-posta adresini kullan. Şifreni unuttuysan giriş kutularının altındaki bağlantıya tıkla ve şifreyi sıfırlamak için yönergeleri takip et.
  • Uygulamayı tekrar açtığında otomatik olarak giriş yapmış olacaksın. Giriş yapmış olarak kalmak istemiyorsan menü üzerinden uygulamadan çıkış yapman gerekecek.
 4. 4
  "Giriş Yap" butonuna dokun. Dokunduğun zaman Facebook hesabına giriş yapmış olacaksın!

Makale Bilgisi

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 18 kişi çalıştı.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Log in to Facebook, Español: iniciar sesión en Facebook, Português: Entrar no Facebook, Deutsch: Bei Facebook einloggen, Français: se connecter à Facebook, Русский: войти на свою страничку в Facebook, Nederlands: Inloggen op Facebook, Bahasa Indonesia: Masuk ke Facebook, हिन्दी: फेसबुक पर लॉग इन करें, 中文: 登录Facebook, 한국어: 페이스북에 로그인 하는 방법, العربية: تسجيل الدخول إلى موقع فيسبوك, ไทย: ลงชื่อเข้าใช้ Facebook, 日本語: Facebookにログインする, Tiếng Việt: Đăng nhập Facebook

Bu sayfaya 375 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?