Facebook dünyasına mı girmek istiyorsun? Facebook kullanmaya başlamak için bir hesaba ihtiyacın var. Hesabını açtıktan sonra bilgisayarla ya da mobil cihazla dünyanın herhangi bir yerinden Facebook hesabına giriş yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için birinci adımla başla.

Yöntem 1 / 2:
Bilgisayardan Girmek

 1. 1
  Facebook’ta ana sayfayı aç. İnternet tarayıcını kullanarak Facebook’ta ana sayfaya geç. Henüz giriş yapmadıysan karşılama ekranını göreceksin.
 2. 2
  E-posta adresini gir. Facebook’ta ana sayfanın sağ üst köşesinde e-posta adresin için bir alan olacak. Facebook hesabını oluşturmak için kullandığın e-posta adresini oraya gir.
  • Facebook hesabın yoksa yeni bir hesap açmak için şu rehbere bir göz at.
  • Hesabınla bağlantılı bir telefon numarası varsa onunla da giriş yapabilirsin.
 3. 3
  Şifreni gir. Giriş yapmak için oluşturduğun şifreni girmen gerekecek. Şifreni unuttuysan giriş alanlarının aşağısındaki “Hesabını mı unuttun?” bağlantısına tıkla.
 4. 4
  Giriş yapmış olarak kalmak isteyip istemediğini seç. Kendi bilgisayarını kullanıyorsan “Oturumumu açık tut” kutucuğunu işaretlemek isteyebilirsin. Bu, bir sonraki oturum açma işlemini atlayıp seni doğrudan haber kaynağına götürecektir. Ortak ya da paylaşıma açık bir bilgisayardan giriyorsan güvenlik nedeniyle bu kutucuğu boş bırakmalısın.
 5. 5
  “Giriş Yap” butonuna tıkla. Doğrudan haber kaynağına geçmiş olmalısın. Kimlik doğrulamasını etkinleştirdiysen Facebook’un telefonuna gönderdiği kodu girmen gerekecek.
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
Mobil Cihazdan Girmek

 1. 1
  Facebook uygulamasını indir. Neredeyse tüm akıllı telefonlar ve tabletler kendi uygulama mağazalarından Facebook uygulamasını indirebilir. Bu uygulama, internet tarayıcını kullanmak zorunda kalmadan Facebook’a giriş yapmanı sağlayacak.
  • Uygulamayı kullanmak istemezsen telefonunun internet tarayıcısını kullanarak Facebook mobil sitesini ziyaret edebilirsin.
 2. 2
  Uygulamayı aç. Telefonunun ana ekranında uygulamayı bul ve açmak için üzerine dokun.
 3. 3
  E-posta adresini ve şifreni gir. Uygulamayı ilk açtığında e-posta adresin ve şifren istenecek. Facebook hesabı oluştururken kullandığın e-posta adresini kullan. Şifreni unuttuysan giriş kutularının altındaki bağlantıya tıkla ve şifreyi sıfırlamak için yönergeleri takip et.
  • Uygulamayı tekrar açtığında otomatik olarak giriş yapmış olacaksın. Giriş yapmış olarak kalmak istemiyorsan menü üzerinden uygulamadan çıkış yapman gerekecek.
 4. 4
  "Giriş Yap" butonuna dokun. Dokunduğun zaman Facebook hesabına giriş yapmış olacaksın!
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

wikiHow

Google'da Resimli Arama Nasıl Yapılır?

wikiHow

Android'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

wikiHow

Smart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?

wikiHow

Android'de Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

wikiHow

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?

wikiHow

Windows Bilgisayarda Ses Çıkmaması Sorunu Nasıl Çözülür?

wikiHow

WhatsApp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

wikiHow

Akıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?

wikiHow

Nasıl Hacker Olunur?

wikiHow

Bilgisayarın Bluetooth Özelliği Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Televizyonun Ölçüsü Nasıl Alınır?

wikiHow

Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?

wikiHow

Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 18 kişi çalıştı.
Bu sayfaya 607 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam