Facebook'a Kaydolmadan Birinin Facebook Profiline Nasıl Bakılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Kişi Arama Sayfasını KullanmakTarayıcıda AramakReferans

Bu wikiHow makalesi ile Facebook’a kaydolmadan, bir Facebook kullanıcısının profilinin sınırlı bir kısmını nasıl görüntüleyeceğini öğreneceksin. Seçtiğin kullanıcının aktif bir Facebook hesabı olup olmadığını belirleyebilmene rağmen bir Facebook hesabı açmadan kullanıcının tüm profilini (örneğin temel bilgileri, fotoğrafları veya paylaşım geçmişini) görüntüleyemezsin.

Kısım 1
Kişi Arama Sayfasını Kullanmak

 1. 1
  Bir bilgisayardan Facebook'un ana sayfasına git. Bu https://www.facebook.com/ adresindedir. Cep telefonundan Kişi arama çubuğuna ulaşamazsın.
 2. 2
  Aşağı kaydır ve Kişiler linkine tıkla. Bu seçenek, kaydol sayfasının alt tarafının yakınındaki bir grup mavi linkin oradadır.
 3. 3
  Arama çubuğuna tıkla. Bu, sayfanın en sağ tarafında, içinde "Kişileri ara" yazan beyaz çubuktur.
 4. 4
  Kullanıcının adını ve soyadını yaz. Doğru yazdığından emin ol. Bu yöntemi daha önce denediysen kullanıcının ismini çeşitli şekillerde (örneğin genelde "Abdulkerim" olarak adlandırılan biri için "Kerim", "Mehmet" için "Memo" vb.) yazmayı deneyebilirsin.
  • İlk olarak ekranda gösterilen kodu yazarak bir robot olmadığını doğrulaman gerekebilir.
 5. 5
  Ara butonuna tıkla. Bu, arama çubuğunun sağındadır. Tıkladığında, Facebook’ta girdiğin isimle eşleşen tüm profiller aranacak.
 6. 6
  Arama sonuçlarını gözden geçir. Aradığın kişinin profilini burada görmüyorsan emin olmak için Google araması yapmayı denemek isteyebilirsin.
  • Profili burada görürsen ona tıklayamayacaksın ama en azından söz konusu kişinin bir Facebook hesabı olduğunu bileceksin.

Kısım 2
Tarayıcıda Aramak

 1. 1
  Tarayıcının URL çubuğuna tıkla. Bu, tarayıcı sayfasının üst tarafında, muhtemelen içinde bir metin bulunan beyaz çubuktur. Bazen Facebook içi aramada görünmeyen Facebook kullanıcıları, Google aramasında görünür.
 2. 2
  URL çubuğuna site:facebook.com "Ad Soyad" yaz. "Ad" kelimesi yerine kullanıcının adını ve "Soyad" yerine soyadını yaz.[1]
  • Örneğin site:facebook.com "Ali Uysal" yazabilirsin.
 3. 3
  Return (Mac) ya da Enter (PC) tuşuna bas. Bu, seçtiğin kullanıcıyı Facebook sayfalarının içeriğinde arayacak.
 4. 4
  Bir arama sonucuna tıkla. Tıkladığında, kullanıcının profili sınırlı görünümde açılacak. Çoğu durumda sadece profil fotoğrafını ve ismini görebiliyor olacaksın.
  • Aradığın profilin bir sonuçla eşleştiğini onaylamak için görsel aramayı da kullanabilirsin.
 5. 5
  Seçtiğin arama ögesini gözden geçir. Seçtiğin kullanıcının arama motorlarında beliren bir profili varsa onun profil fotoğrafını, ismini ve herkese açık olarak ayarladığı diğer bilgileri görebiliyor olacaksın.

İpuçları

 • Ortak bir arkadaşınızdan seçtiğin kullanıcının profil sayfasını sana göstermesini her zaman isteyebilirsin.
 • Bazı durumlarda spam e-posta hesabına bağlı sahte bir Facebook hesabı oluşturmak, kullanıcının profilini görüntülemenin en iyi yoludur. Söz konusu Facebook hesabını işin biter bitmez silebilirsin.

Uyarılar

 • Bazı kullanıcılar bilgilerini sadece Facebook arkadaşları tarafından görülebilecek şekilde kısıtlarlar. Bunun gibi durumlarda söz konusu kişinin profil fotoğrafını bile göremeyebilirsin.
 • Bir Facebook kullanıcısı, hesabının arama motorlarında çıkmamasını talep ettiyse o kişiyi Google’da veya Kişi arama sayfasında aramak bir sonuç vermeyecektir.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Look at a Facebook Profile Without Signing Up, Português: Acessar Perfis do Facebook Sem Ter uma Conta, Español: ver un perfil de Facebook sin iniciar sesión, Italiano: Visualizzare un Profilo Facebook senza Iscriversi, Bahasa Indonesia: Melihat Profil Facebook tanpa Membuat Akun, Русский: открыть профиль на Facebook без регистрации, Tiếng Việt: Xem trang cá nhân Facebook không cần đăng ký, Deutsch: Ein Facebook Profil ansehen ohne sich anzumelden, Français: voir un profil Facebook sans se connecter, ไทย: ดูหน้า Facebook ของคนอื่นได้โดยไม่ต้องสมัครใช้งาน, 한국어: 페이스북에 가입하지 않고 프로필 보는 방법, Nederlands: Een Facebook‐profiel bekijken zonder een account te maken, العربية: رؤية الصفحة الشخصية لمستخدم فيسبوك من غير إنشاء حساب, 中文: 在不登录账户的情况下查看Facebook用户资料, 日本語: Facebookでログインせずにユーザーのプロフィールを閲覧する

Bu sayfaya 214 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?