Bu wikiHow makalesi sana, Microsoft Excel’de gizli bir sütunu nasıl görünür yapacağını öğretir. Bunu Excel’in hem Windows hem de Mac sürümünde yapabilirsin.

Adımlar

 1. 1
  Excel belgeni aç. Excel belgene çift tıkla veya Excel simgesine çift tıklayıp ana sayfada belgenin adını seç. Gizli sütunları olan belgen Excel’de açılır.
 2. 2
  Gizli sütunun her iki tarafındaki sütunları seç. Shift’i basılı tutarken soldaki sütunun üstündeki harfe ve ardından gizli sütunun sağındaki sütuna tıkla. Başarılı bir şekilde seçtiysen sütunlar vurgulanır.
  • Mesela B sütunu gizliyse Shift’i basılı tutarken A sütununa, ardından da C sütununa tıklaman gerekir.
  • A sütununu görünür yapmak istiyorsan sütunu seçmek için, formül çubuğunun solunda bulunan "Ad Kutusu"na "A1" yazıp sütunu seç.
 3. 3
  Giriş sekmesine tıkla. Excel penceresinin sol üst tarafında, yeşil şeridin altındadır. Giriş araç çubuğunun yeşil şeridin altında görüntülenmesi sağlanmış olur.
 4. 4
  Biçim’e tıkla. Bu buton, Giriş sekmesinin "Hücreler" bölümünde bulunur; bu bölümü araç çubuğunun en sağ tarafında bulursun. Açılır bir menü belirir. [1]
 5. 5
  Gizle ve Göster’i seç. Bu seçenek, Biçim açılır menüsünün "Görünürlük" başlığının altındadır. Seçince açılır bir menü belirir.
 6. 6
  Sütunları Göster’e tıkla. Gizle ve Göster menüsünün en altına yakın bir yerdedir. Seçilen iki sütunun arasındaki sütun hemen görünür kılınır.
  Reklam

İpuçları

 • Sütunları görünür kılmaya çalıştığın hâlde bazı sütunlar hâlâ gizliyse sütunların genişliği "0"a veya küçük başka bir değere ayarlanmış olabilir. Sütunu genişletmek için imlecini sütunun sağ kenarına getir ve imlecini sürükle.
 • Bir Excel çalışma tablosundaki gizli tüm sütunları görünür yapmak istiyorsan "A" sütununun solunda ve satır "1"in üstündeki siyah üçgen şeklindeki "Tümünü Seç" butonuna tıkla. Ardından, bu sütunları görünür yapmak için bu makaledeki kalan adımlarla devam edebilirsin.

Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

wikiHow

Gizli Arama Nasıl Yapılır?

wikiHow

Android'de Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

wikiHow

Android'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

wikiHow

Google'da Resimli Arama Nasıl Yapılır?

wikiHow

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?

wikiHow

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

WhatsApp'ta QR Kodu Nasıl Taranır?

wikiHow

Akıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?

wikiHow

WhatsApp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

wikiHow

Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?

wikiHow

Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?

wikiHow

Hack Nasıl Yapılır?

wikiHow

AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

wikiHow

Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlığı yapıldı tarafından
wikiHow Editör Ekibi
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler.
Bu sayfaya 651 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam