Birçok insan çekici olmanın sadece fiziksel görünüşle ilgili olduğunu varsayar ancak çalışmaların gösterdiğine göre, konu ne kadar çekici olduğunsa kişiliğinin bunda etkisi daha bile fazladır.[1] Erkeklere daha çekici görünmek istiyorsan kişiliğindeki en iyi yönün parlamasına izin vermek, başlamak için iyi bir yerdir. Bu, fiziksel görünüşünün bunda hiç etkisi olmadığı anlamına gelmez. Kanıtlara göre erkekler belirli fiziksel özellikleri diğerlerine göre daha çekici buluyor ve daha fazla erkeğin ilgisini çekmek için en iyi özelliklerini vurgulamak üzere yapabileceğin şeyler var.

Kısım 1
Kısım 1 / 4:
İyi Bir Kişiliğe Sahip Olmak

 1. 1
  Kendine güven.[2] Çoğu kişi için kendine güvenmek, söylemesi yapmasından kolay bir şeydir. Kendine güvenmek, kim olduğun ve yeteneklerin konusunda kendini güvende hissetmektir. Hâlihazırda kendine güvenmiyorsan öz saygını geliştirmenin yolları vardır.
  • Örneğin, kendinle yaptığın olumsuz iç konuşmalarla (kafanın içindeki sana ezik, değersiz, aptal vs. olduğunu söyleyen o seslerle) mücadele ediyorsan bunlara, “Ben düşünceli biriyim” ya da “Ben iyi bir arkadaşım” gibi olumlu ifadelerle karşılık verme üzerinde çalış.
  • Kendine güvendiğinde, hata yaptığın için kendini cezalandırmazsın ve kendinle aşağılayıcı bir dille konuşmazsın. Kendine güvenen insanlar kıskançlık duymadan veya kendileri hakkında olumsuz düşünmeden, başkalarının başarılarına sevinebilirler.
 2. 2
  Rahatla ve anı yaşa. Aklın geçmişte ya da gelecekteyken hayattan zevk almak zor olabilir. Az önce dediğin bir şey ya da gelecekte olacaklar için kaygılanmak yerine içinde bulunduğun anın tadını çıkar.
  • Gerginsen ya da ne diyeceğinden emin değilsen birine soru sormak onunla bağlantı kurmanın harika bir yoludur. Özellikle de birine bir konuda akıl danışmak ya da onu kendisi hakkında konuşmaya teşvik etmek, senden hoşlanmasını sağlamanın harika bir yoludur.[3]
  • Başkalarıyla zaman geçirirken rahat ve ilgili davranırsan büyük ihtimalle seninle vakit geçirmekten zevk alacak ve bunu tekrar isteyeceklerdir.
 3. 3
  Aktif bir dinleyici ol. Hoşlandığın bir erkekle (hatta herhangi biriyle) konuşuyorsan senden (en azından arkadaş olarak) hoşlanmasının kesin yolu onu aktif bir şekilde dinlemektir. Aktif dinleme şu adımları içerir:[4]
  • Konuşan kişinin lafını kesme ya da onu yargılama.
  • Karşıdaki kişinin söylediklerini onaylamak için başını öne salla ya da sözel işaretler ver (“evet”, “hıhı” gibi).
  • Onu anladığını anlaması için, onun söylediklerini kendi sözcüklerinle anlat.
  • Dikkatini verdiğini ve ilgili olduğunu belirtmek için sorular sor.
 4. 4
  Dürüst ama saygılı ol. Gerçekten kendi düşünceni değil de onun duymak istediğini söyleme isteğine karşı koy. Sadece kendi fikrini söylerken mutlaka saygılı ol. Onu ya da fikirlerini aşağılamaya gerek yok.
  • Seni olduğun hâlinle kabullenmesini istiyorsun, olmanı istediğini sandığın hâlinle değil. Hatta kendi fikirlerin olmasını ve bunları seslendirecek cesaretin olmasını takdir bile edebilir.
  • Örneğin, bir erkek sana sevmediğin bir film hakkındaki düşüncelerini sorarsa sırf onun o filmi sevdiğini düşündüğün için sevmiş gibi yapmak yerine gerçekten ne düşündüğünü söyle. En azından ortaya ilginç bir sohbet çıkacaktır.
 5. 5
  Tutkularını ve ilgi alanlarını paylaş. İnsanlar tutkularıyla ilgili konuştuklarında adeta canlandıklarını fark edersin. Heyecanları bulaşıcı olabilir ve bu da heyecan verici ve birlikte vakit geçirilmesi eğlenceli biri olmalarını sağlar.
  • İlgilendiğin bir erkekle konuştuğunda senin için önemli olan şeyleri biraz açığa vurmaktan korkma.
  • Ona da ilgi alanlarını sormayı unutma. Bu, onu daha iyi tanımakla ilgilendiğini gösterir ve kendini sana daha yakın hissetmesine yardım edebilir.[5]
 6. 6
  Hayatını zenginleştirecek şeyler yap. İnandığın bir amaç için gönüllü ol; bir müzik aleti çalmayı öğren; dans dersleri al; bir maratona hazırlan ya da eğlence amaçlı bir spor takımına üye ol. Mutlu ve kendinden memnun olmak seni erkekler için daha çekici kılacaktır.
  • Ek olarak, hobilerin olursa konuşacak daha çok şeyin ve hoşlandığın kişinin seninle herhangi bir ortak ilgi alanı varsa onunla bağ kurmak için daha çok fırsatın olur. Hobilerin sayesinde birisiyle bile tanışabilirsin.
 7. 7
  Onu önemsediğini göster. Onunla ilgilendiğini ve onu önemsediğini göstermek için küçük şeyler yap. Bir partideyseniz içecek ya da yiyecek bir şey isteyip istemediğini sor; geçenlerde bir endişesiyle ilgili konuştuysanız bu konuda ne yaptığını sorup yokla.
  • Çalışmalar sevgi dolu, destekleyici ve istikrarlıysan insanların seni potansiyel bir eş olarak görme ihtimallerinin arttığını göstermiştir, o yüzden bütün bu özelliklere sahip olduğunu göstermek için fırsatları değerlendir.[6]
 8. 8
  Kim olduğun konusunda dürüst davran. Sayısız romantik komedi, insanların kendilerini olduklarından farklı göstermeleri ve yalanlarının ellerinde patlaması üzerine kuruludur. Sen de o kişilerden biri olma.
  • Geceleri en sevdiğin şey evde pizza yiyip Netflix izlemekse hoşlandığın kişiye bir parti delisi olduğunu söyleme. Onun tek yapmak istediği partilere gitmek, senin tek yapmak istediğinse dinlenmek olduğu için hem çok yorulacaksın hem de sonunda bu yüzden kaçınılmaz olarak ayrıldığınızda üzüleceksin.
  • Matematiği seviyorsan ve öğretmek istiyorsan maceraperest olan hoşlandığın kişiye hayalindeki işin bir tatil yerinde snowboard öğretmenliği yapmak olduğunu söyleme.
 9. 9
  Kimse için değişme. Konfor bölgenin dışına çıkmak eğlenceli, hatta sağlıklı olabilir; örneğin, yeni hobiler deneyebilirsin ya da daha sosyal olabilirsin ama bunu mutlaka kim olduğuna ve hayattan ne istediğine dair sağlam bir inançla yap. İnandıklarına ve hedeflerine sadık kal.
  • Olduğun kişiyi değiştirmek için tek iyi neden olduğun kişiden memnun olmaman ve kendinle daha mutlu olmak için değişmeyi istemendir.
  • Belirli biriyle olmak için tamamen farklı biri olman gerekiyorsa muhtemelen o kişiyle birlikte olmamalısın.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 4:
Fiziksel Çekiciliğini Arttırmak

 1. 1
  Fiziksel görünüşünün, çekiciliğinin sadece küçük bir parçası olduğunu bil. Araştırmalar fiziksel faktörlerin, bir erkeğin bir kadına hissettiği ilk çekimde anahtar rol oynasa da diğer faktörlerin de önemli olduğunu gösteriyor. Bunların arasında mizah duygusu, inançlar ve kişilik bulunuyor.[7]
  • Erkekler genellikle genç ve sağlıklı gözüken, yani güzel bir cildi, genç yüz hatları ve ince vücut yapısı olan kadınlardan hoşlanırlar çünkü bilinçaltında onları olası eş olarak değerlendirirler.[8]
 2. 2
  Güzelliğinin farkında ol. Vücut şeklinin, ten renginin, kaç beden olduğunun ya da saçının uzunluğun bir önemi yok. Güzellik senin içindedir.
  • Araştırmalar gösteriyor ki diğer insanlar seni, senin kendini gördüğünden %20 daha çekici buluyor.[9] Çok sayıda kadın güzelliklerini görmek yerine kendilerini çok sert bir şekilde yargılar.
  • Belki geleneksel güzellik standartlarına uymuyorsundur ama bu standartlar kim için geçerli? Bugünün güzellik standartları geçmiştekilerden farklı ve zaman içinde değişmeye devam edecek.[10]
 3. 3
  Kişisel tarzını bul. Tarzın, çekiciliğin bir başkasına ait yorumunun kopyası değil de senin kişiliğinin bir ifadesi olmalıdır.[11] Üstüne olan, vücut tarzına yakışan ve kendine güvenmeni sağlayan şeyler giy.
  • Tarzının ne olduğundan emin değilsen moda ikonlarından ve hayranlık duyduğun insanlardan esinlen. Farklı görünüşlerle deney yapmakta bir sorun yoktur; bu, başkası olmaya çalışmak değil, kendini nasıl ifade edeceğini araştırmaktır.
  • Normalde seçmeyeceğin aksesuarları, tarzları ve renkleri dene. Seversen bunları dışarıda kullan; eğer kendini oyun oynuyormuş gibi hissetmene yol açarlarsa başka şeyler denemeye devam et.
 4. 4
  Güzel yanlarını vurgula. Kendinle ilgili gerçekten sevdiğin özelliklerin var mı? Belki koyu kahverengi gözlerini, muhteşem saçlarını ya da güzel çeneni beğeniyorsundur. Bu her neyse diğer insanlara da kesinlikle çekici gelecektir.
  • En güzel taraflarını ortaya çıkarmak için onları vurgulayan giysileri, aksesuarları ve makyaj malzemelerini seç.[12]
  • Örneğin çok güzel ve koyu renkli gözlerin varsa altın halka küpe takmak, dikkati onlara çekebilir. Ya da ince ve uzun boynunu seviyorsan V yaka bluzlar giyebilirsin ya da saçlarını omuz hizasında kestirip bakışları boynuna çekebilirsin.
 5. 5
  Makyaj yap. Bazı çalışmalar, erkeklerin makyaj yapan kadınları daha çekici bulduğunu göstermektedir.[13] Başka çalışmalarsa erkeklerin daha az makyaj yapan kadınları tercih ettiğini göstermiştir (ama dürüst olmak gerekirse bazen erkekler doğal bir görünüşü sıfır makyajla eşit tutar).[14]
  • Pek makyaj meraklısı değilsen ama denemek de istiyorsan doğal görünüşünü koruyarak ve yüzüne sadece sağlıklı bir ışıltı vererek işe başlayabilirsin. Biraz rimel ve doğal gözüken bir dudak parlatıcısı sürerek bitirebilirsin.
  • Nihayetinde en önemlisi sana kendini neyin iyi hissettirdiğidir. Makyaj yapmak istemiyorsan yapma.
  • Yüzüne ve vücuduna yaptıklarının yapmayı istediğin şeyler olmasına da dikkat et. Sırf bir erkek o şekilde daha çok beğenecek diye görünüşünü değiştirme.
 6. 6
  Makyajı daha genç ve sağlıklı gözükmek için kullan. Erkekleri kadınlara çeken şey büyük oranda, bazı özelliklerin daha iyi üreme yeteneğinin işareti olarak görüldüğü bir ilkel içgüdüyle ilişkilidir. Simetrik ve genç yüzler doğurganlığı ve sağlığı işaret eder.[15]
  • Çalışmalar, erkeklerin çocuksu bir yüze ya da iri gözlere, küçük bir buruna, dolgun dudaklara ve küçük bir çeneye sahip olan kadınları tercih ettiğini göstermiştir.[16] Gözlerinin daha iri ve dudaklarının daha dolgun gözükmesini sağlamak için rimel ve dudak dolgunlaştırıcı bir ruj kullanabilirsin.
  • Daha ileri gitmek istersen yüzünün daha genç ve simetrik gözükmesini sağlamak için biraz kontür pudrası kullanmayı dene.[17]
 7. 7
  Dudaklarını vurgula. Araştırmalar, erkeklerin ortalama olarak kadınların dudaklarından, vücutların başka yerlerinden daha çok etkilendiklerini göstermiştir. Biraz ruj, özellikle de kırmızı ruj sürersen dudakların çoğu erkeğe çok daha etkileyici gelecektir.[18]
  • Yaygın bir inanış, dolgun ve kırmızı dudakların tahrik sırasında kan damarlarının genişlemesini andırdığı ve erkeklere cinselliği çağrıştırdığıdır.[19]
 8. 8
  Sesinin perdesine dikkat et. Çalışmalar erkeklerin genellikle sesi yüksek perdeli olan kadınları düşük perdeli olanlardan daha çekici bulduğunu göstermiştir.[20]
  • Nihayetinde kendin olmalısın. Erkekler kendiyle (ve sesiyle) barışık, kendine güvenen bir kadının cazibesine kapılacaktır ama bu da bilmeye değer, ilginç bir gerçek (araştırma, kadınların da gür sesli erkekleri yeğlediğini gösteriyor).[21]
 9. 9
  Vücuduna kum saati şeklini ver. Araştırmalar erkeklerin ortalama olarak en çok kum saati vücut tiplerini, yani ince bel ve geniş kalçaları çekici bulduğunu gösterir çünkü bu vücut tipi sağlık ve doğurganlığı akla getirir.[22] Kum saati şekli en nadir vücut tipidir, o yüzden vücudunun doğal hâli bu değilse kendini paralama.
  • Poponu ve kalçalarını geliştiren ve belini sıkılaştıran egzersizlerle, belirli giyim tarzlarıyla ve/veya bel sıkılaştırıcı olarak da bilinen bir korse kullanarak kum saati şeklinde bir vücut elde edebilirsin.[23] [24]
  • Bazı ülkelerde daha dolgun, daha yuvarlak hatlı vücutların, yiyeceğe ve paraya erişimi simgelediği için daha çekici bulunduğunu bil.[25]
 10. 10
  Başka kızlarla takıl. Bir kız grubuyla takıldığında erkekler genellikle grubun her bir üyesini olduklarından daha çekici görür.
  • Mantığa aykırı gelebilir çünkü senden daha güzel kızlarla gezmenin seni daha çirkin göstereceğini düşünüyor olabilirsin ama tam tersine, hepiniz daha çekici gözükeceksiniz.[26]
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 4:
Kendine İyi Bakmak

 1. 1
  Kendine karşı nazik ol. Bu, kendine güvenmekle bağlantılıdır. Bir erkeği cezbetmeye çalışıyor olabilirsin ama sana en çok faydası dokunacak olan şey, kendi gözünde çekici olmandır. Kendine iyi bak: İyi beslen, egzersiz yap, yeterince uyu ve kötü bir günündeysen ya da süper modele benzemiyorsan kendini harap etme.
  • Bir erkeği cezbetmeye çalışıyorsan büyük ihtimalle erkeklerin nelerden hoşlandığını anlatan bin bir çeşit makale okuyacaksın ve bunlar çoğunlukla sende olmayan şeyler olacaktır.
  • Araştırmalar, kişiliğin fiziksel görünüşten daha önemli olduğunu kanıtlamıştır; işte bu yüzden kendinle barışık ve mutlu olman bu kadar önemlidir.[27]
 2. 2
  Düzenli olarak egzersiz yap. Tavsiyeler okuduklarına göre değişir ama genellikle formda kalmaya çalışıyorsan her gün, günde en az 30 dakika aktif olmayı hedeflemelisin. Bu, gün boyu üç defa 10’ar dakikalık egzersizler yapmak ya da yürüyüşe çıkmak kadar basit olabilir.
  • Egzersiz yapmak, vücut sağlığını korumaktan fazlasını yapar. Zihninin de sağlıklı kalmasını sağlar!
 3. 3
  Yeterince su iç. Vücut ağırlığını (pound cinsinden) ikiye böl: Çıkan rakam, günde ne kadar su içmen gerektiğini ons cinsinden gösterir. Sıcak bir iklimde yaşıyorsan ve/veya düzenli olarak egzersiz yapıyorsan bu miktar artabilir.
  • 68 kiloluk (150 pound) bir kadın, hareket miktarına ve yaşadığı yere bağlı olarak her gün 2,1-4,2 litre (75-150 ons) su içmelidir.
 4. 4
  Yeterince uyu. Çalışmalar, uykusuz kalan insanların dinlendirici bir gece uykusu uyuyanlardan daha az çekici olduklarını göstermiştir.[28]
  • İyi uyumadığın bir gecenin izlerini iyi bir kapatıcıyla gizleyebilirsin. Cilt tipinle çok iyi uyan bir kapatıcı al ve göz altındaki mor halkaları kapatmak için kullan. Şişlikler konusunda yardıma ihtiyacın varsa öncesinde bir göz kremi sür.
  • Sürekli olarak yeterince uyuyamıyorsan sorunun ne olabileceğini anlamak için bir doktora git.
 5. 5
  Sağlıklı beslen. Bol bol meyve, sebze, tam tahıllar ve yağsız proteinler ye. İşlenmiş ve ambalajlı gıdalardan ve çok fazla şeker ve tuz tüketmekten kaçın. Bu, kilo almamana, ruh hâlinin istikrarlı olmasına ve cildinle saçlarının güzel gözükmesine yardım edecektir.
 6. 6
  Cilt sağlığını koru. Yüzünü cilt tipine uygun (cilt tipleri normal, karma, yağlı ve hassas olabilir) bir temizleyiciyle günde iki kez yıka. Bunun ardından GKF (güneş koruma faktörü) içeren iyi bir nemlendirici sür.
  • Duştan çıkınca tüm cildinin pürüzsüz ve yumuşak kalması için bir vücut nemlendiricisi sür.
 7. 7
  Muhteşem bir gülüşe sahip ol. Pürüzsüz, dolgun dudaklar ve düzgün, beyaz dişler sıklıkla hem erkekler hem kadınlar için anahtar cazibe merkezleri olarak görülür. Dudaklarının pürüzsüz kalması için yeterince su iç ve onları düzenli olarak nemlendir ve dişlerini düzenli olarak fırçala.
  • Düzgün ve beyaz dişler iyi bir genetiğin işaretidir ve ilkel seviyede erkekleri etkiler.[29]
  • Dişlerin beyaz değilse üzülme! Bu tamamen normal. Dişlerin sağlıklı ama sadece birazcık lekeliyse beyazlatıcı bir diş macunuyla temizle ya da doktoruna diş beyazlatma tedavisini danış.
 8. 8
  Saçlarına iyi bak. Çalışmalar uzun, gür ve parlak saçlar sağlık ve doğurganlığı gösterdiği için bunun erkeklere çok çekici geldiğini göstermiştir. Ortalama olarak, kadınlar aynı yüz hatlarına sahip olsalar bile erkekler uzun saçlı olanları, kısa saçlılardan daha çekici sayar.[30]
  • Saçının yüz şeklini ve kişisel tarzını tamamlayan biçimde olması, bir erkeği elde etmede saçını yaptırmaktan (ya da bununla ilgili herhangi bir şeyden) daha önemlidir. Her şeyin ötesinde, nasıl göründüğün konusunda kendini iyi hissetmelisin.
  • Uzun saçı denemek istiyorsan çıt çıt saçları deneyebilirsin; bunlar kuaförlerden ve güzellik malzemeleri dükkânlarından satın alınabilir. Saçın çok kısaysa bunun yerine bir peruk deneyebilirsin.
  • Saçlarını boyamaktan, düzleştirmekten ya da aşırı işleme tabi tutmaktan kaçın çünkü zarar görmüş, kabarmış saçlar iticidir.
  Reklam

Kısım 4
Kısım 4 / 4:
Erkeklerle Flört Etmek

 1. 1
  En çok eğlendiğin yerlerde vakit geçir. Bunlar kendini en tasasız, rahat ve mutlu hissettiğin yerlerdir ve bu, daha çekici görünmeni ve kendini öyle hissetmeni sağlar.
  • İlgi alanlarını paylaşan ve seninle aynı şeyleri yapmaktan zevk alan erkeklerle tanışma ihtimalin de yükselir.
  • Örneğin softball oynamayı seviyorsan bir karma softball takımına katıl. Rahat olduğun ve eğlendiğin zaman, en çekici olduğun zamandır, o yüzden yaptığın şeyde iyi ol ama öfkeleneceğin ya da birilerine kötü davranacağın kadar ciddiye alma!
 2. 2
  Göz kontağı kur. Bu muhtemelen en etkili flört tekniğidir. Göz kontağı kurmak kendine güveni yansıtır, karşındakiyle ilgilendiğini gösterir ve insanların dizlerinin bağı çözülür.
  • Sıklıkla yapılan şey, gözlerinin içine bakmak ve bakışlarını çevirmeden önce kısaca gülümsemektir. Bunu yaklaşık 20 dakika içinde birkaç kez yap; seninle ilgileniyorsa muhtemelen yanına gelecektir.
  • Onunla zaten konuşuyorsan konuşmadaki özel noktalarda, örneğin ona iltifat ederken göz kontağı kur. Arada bir, derin bir şeyler olduğunu sezdirmek için gözlerine normalde biraz daha uzun bak.
  • Gözünü dikip bakma çünkü bu aşırıya kaçabilir ve tuhaf olabilir. Başlangıçta her şeyi çok belli etmeden yap.
 3. 3
  Gülümse. Araştırmalar mutlu kadınların, özellikle de gülümseyenlerin genellikle erkeklere daha çekici geldiğini göstermiştir.[31] Gülümsemenin içten olmasına, sadece ağzını değil gözlerini de dâhil etmeye dikkat et; yoksa gülümsemen sahte gözükebilir.
  • Komik olduğunu düşündüğün bir şey söylerse gül ama zorlama olmamasına dikkat et.
  • Aynı anda hem gülümsemek hem göz kontağı kurmak çok güçlü bir flört tekniğidir.
  • Gülüşünü, duruma göre değiştirebilirsin. Onun ilgisini çekmek üzere kısacık, utangaç bir tebessüm ya da konuşmaya başladıktan sonra, senin de onunla ilgilendiğini gösterecek daha uzun, yaramaz bir gülüş gibi.
 4. 4
  Bir konuşma başlat. Konuşmayı onun başlatmasını beklemek zorunda değilsin. Biriyle ilgileniyorsan kendini tanıt ve birbirinizi biraz tanıyabilmeniz için arkadaşça bir sohbet başlat.
  • Derin mevzulara girmemeye dikkat et. Daha yeni bir film izlediysen ya da konsere gittiysen bununla ilgili konuş. Aynı dersi alıyorsanız nasıl gittiğini sor.
  • Sohbet ederken ilgisini ölçmeye çalış. O da göz kontağı kurarsa, sana sorular sorarsa ve ilgili gözükürse sohbeti sürdür ve işlerin nereye varacağını gör.
  • İlgili görünmezse zorlama. Sadece ona, onunla tanıştığına memnun olduğunu söyle, kibarca izin iste ve bir arkadaşınla veya başka biriyle konuşmaya başla.
 5. 5
  Ona iltifat et. Bir erkeğe onunla ilgilendiğini göstermenin ve seninle daha çok ilgilenmesini sağlamanın güvenli bir yolu ona iltifat etmektir. Çalışmalar, samimi olmayan iltifatların bile etkili olabileceğini göstermiştir ama iltifatlarında dürüst olmak en iyisidir.[32]
  • Belli bir gömlek ona yakışıyorsa bunu ona söyle. Saçını değiştirirse fark ettiğini ve hoşuna gittiğini bilmesine izin ver. İltifatlar ona kendini iyi hissettirmekle kalmayacak, ona da ondan hoşlandığını çıtlatacaktır.[33]
 6. 6
  Sohbeti bir sonraki aşamaya taşı. Konuşma gerçekten iyi geçerse ve sana karşılık veriyor gibiyse telefon numarasını isteyebilirsin. İlk hamlenin ondan gelmesini beklemek zorunda değilsin.
  • Randevuyu birkaç gün sonrasına ayarla ki ikinizin de bu işi düşünmek ve hazırlanmak için vakti olsun.
  • Biriyle çıkmaya pek hazır değilsen sadece numarasını alıp kendininkini de ona verebilirsin.
 7. 7
  Onun vücut dilini taklit et. Bunu bariz bir şekilde yapma ama bir erkeğin seninle konuşurken aldığı pozisyonları ve yaptığı hareketleri taklit et. Hareketlerini taklit etmen, ondan hoşlandığına dair bir bilinçaltı mesajı gönderir ve onun da senden hoşlanma ihtimalini artırır.[34]
  • Örneğin, elini saçlarının arasından geçirirse bir iki dakika bekle, sonra da gelişigüzel bir tavırla aynısını yap ama diğer elini kullan. Bunun kasıtsız gözükmesini sağla. Sinir bozucu bir taklitçi gibi görünmek istemeyebilirsin (aslında biraz öyle olsan da!).[35]
  Reklam

İpuçları

 • Biriyle randevun varken telefonunu sessize al ve çantana/cebine koy. Mesajlarını kontrol edersen, komik resimlere bakarsan ve yemeğinin fotoğrafını Instagram’a koyarsan çıktığın kişi onun orada olmasını isteyip istemediğini merak etmeye başlayacaktır.
 • İğrenç ama doğru: Sadece fiziksel çekiciliğe dayalı kısa süreli bir romantik bir ilişki peşindeysen bir çalışma, erkeklerin olgunlaşmamış, aptal ya da sarhoş gözüken kadınlardan daha çok etkilendiğini göstermiştir. Uzun dönem ilişki arayan erkekler içinse tam zıttı geçerlidir ve bunlarda zekâ, cazibeyi artırır.[36]
 • Söylenenlere göre birçok erkek daha geleneksel biçimde çekici (ve bu yüzden ilk bakışta cazip) olan bir kadın yerine tanıdıkları ve güvendikleri birini arzulamaktadır.[37]
 • Kendin ol; olmazsan onun yanındayken farklı olduğunu fark edecektir ve sana bunu soracaktır. Onunla oyna ve yanında olmak için çaba göster.
Reklam

Uyarılar

 • Sırf bir erkeği elde etmek için farklı birine dönüşme. Sıkça söylenmekten senin için anlamını yitirmiş olabilir ama bu, doğrudur: Kendini daha cazip kılmak için yapabileceğin en önemli şey, cazip olduğunu düşünmektir. Kendine güven duy ve hem içinin hem de dışının güzel olduğunu bil.
 • Tüm erkeklerin şablonlara uygun olmasını bekleme. Örneğin minyon, kum saati gövdeli, tiz sesli, genç görünümlü kadınlar arzulamak gibi. Bu değişkenlerin işe yaraması gerektiğini söyleyen araştırmalar ortalamalara dayalıdır ve o yüzden de her erkeğin nasıl olacağını sana güvenli biçimde söyleyemez.[38]
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Yüzden Nasıl Kilo VerilirYüzden Nasıl Kilo Verilir?
Kıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilirKıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilir?
Enfeksiyon Kapmış Bir Kulak Deliği Nasıl Tedavi EdilirEnfeksiyon Kapmış Bir Kulak Deliği Nasıl Tedavi Edilir?
Yüz Şekli Nasıl BelirlenirYüz Şekli Nasıl Belirlenir?
Bir Haftada Kalça Nasıl Büyütülür?
Piercing'in Enfekte Olduğu Nasıl AnlaşılırPiercing'in Enfekte Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Yeni Bir Dövmeyle Nasıl Duş AlınırYeni Bir Dövmeyle Nasıl Duş Alınır?
Ayağa Büyük Gelen Ayakkabılar Nasıl GiyilirAyağa Büyük Gelen Ayakkabılar Nasıl Giyilir?
Nike Ayakkabıların Model Numarası Nasıl BulunurNike Ayakkabıların Model Numarası Nasıl Bulunur?
Belirgin Bir Çene Hattına Nasıl Sahip OlunurBelirgin Bir Çene Hattına Nasıl Sahip Olunur?
Nasıl Güzel OlunurNasıl Güzel Olunur?
Ten Rengi Nasıl BelirlenirTen Rengi Nasıl Belirlenir?
Regl Döneminde Pedle Nasıl YüzülürRegl Döneminde Pedle Nasıl Yüzülür?
Uzamış Saçlar Evde Nasıl Kesilir?
Reklam
 1. http://jezebel.com/5375215/how-do-we-define-beauty
 2. Chloée Ohayon-Crosby. Kostüm Tasarımcısı ve Gardırop Uzmanı. Uzmanla Görüşme. 24 July 2020.
 3. Chloée Ohayon-Crosby. Kostüm Tasarımcısı ve Gardırop Uzmanı. Uzmanla Görüşme. 24 July 2020.
 4. http://triplehelixblog.com/2011/09/what-makes-a-pretty-face-the-biological-basis-of-beauty/
 5. http://www.theatlantic.com/health/archive/2014/04/women-wear-too-much-makeup-because-they-mistakenly-think-men-want-them-to/361264/
 6. http://www.therichest.com/rich-list/most-popular/9-scientifically-proven-ways-women-can-appear-more-attractive-to-men/4/
 7. http://digitalcommons.usu.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=1601&context=fchd_facpub
 8. http://triplehelixblog.com/2011/09/what-makes-a-pretty-face-the-biological-basis-of-beauty/
 9. http://www.businessinsider.com/how-to-attract-the-opposite-sex-2013-7?op=1&IR=T
 10. http://www.therichest.com/rich-list/most-popular/9-scientifically-proven-ways-women-can-appear-more-attractive-to-men/2/
 11. http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0062397
 12. http://www.smithsonianmag.com/science-nature/why-women-like-deep-voices-and-men-prefer-high-ones-41492244/?no-ist=
 13. https://www.psychologytoday.com/articles/201203/what-do-men-really-want
 14. http://www.cosmopolitan.com/health-fitness/advice/a34623/hourglass-workout/
 15. http://news.health.com/2015/03/10/what-is-waist-training/
 16. https://www.psychologytoday.com/articles/201203/what-do-men-really-want
 17. http://www.therichest.com/rich-list/most-popular/9-scientifically-proven-ways-women-can-appear-more-attractive-to-men/4/
 18. https://www.psychologytoday.com/articles/201203/what-do-men-really-want
 19. http://www.psychologicalscience.org/index.php/publications/observer/2011/april-11/beauty-is-in-the-mind-of-the-beholder.html
 20. http://www.therichest.com/rich-list/most-popular/9-scientifically-proven-ways-women-can-appear-more-attractive-to-men/
 21. http://www.therichest.com/rich-list/most-popular/9-scientifically-proven-ways-women-can-appear-more-attractive-to-men/3/
 22. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21604870
 23. http://www.bakadesuyo.com/2013/07/conversation-skills/
 24. http://www.scienceofpeople.com/the-psychology-of-attraction/
 25. http://www.therichest.com/rich-list/most-popular/9-scientifically-proven-ways-women-can-appear-more-attractive-to-men/6/
 26. http://www.therichest.com/rich-list/most-popular/9-scientifically-proven-ways-women-can-appear-more-attractive-to-men/6/
 27. http://www.ehbonline.org/article/S1090-5138%2811%2900140-1/abstract
 28. https://www.psychologytoday.com/articles/201203/what-do-men-really-want
 29. https://www.psychologytoday.com/articles/201203/what-do-men-really-want

Bu wikiHow makalesi hakkında

Chloée Ohayon-Crosby
Ortak yazarlar :
Moda Tasarımcısı
Bu makaledeki ortak yazarlar Chloée Ohayon-Crosby. Chloée Ohayon-Crosby, Los Angeles, Kaliforniya'da kostüm tasarımcısı ve gardırop uzmanıdır. Moda danışmanlığında sekiz yıldan fazla deneyime sahip olan Chloée kişisel tasarım, film tasarımı, tiyatro tasarımı ve ticari tasarımın yanı sıra görüntü danışmanlığı ve kostüm tasarımında uzmanlaşmıştır. Chloée, seçkin moda evi Chloée’de tasarımcı yardımcısı ve Glamour Italia'da serbest stilist olarak çalışmıştır. Chloée, Ecole Nationale Supérieure des Beaux-Arts'ta Güzel Sanatlar/Stüdyo Sanatları ve Paris, Fransa'da dünyaca ünlü ESMOD École Supérieure des Arts'ta Moda Tasarımı ve Mağazacılık okumuştur. Bu makale 3.834 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 3.834 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam