Dünyadaki herhangi bir erkeği kendine âşık etmenin bir garantisi yoktur ancak neredeyse her erkeği sana âşık etmek için yapabileceğin birkaç şey vardır. Bunun anahtarı olabileceğinin en iyisi olman ve kendini içten dışa sevmendir. Bu wikiHow makalesi bir erkeğin ilgisini nasıl çekebileceğine ve kendine sadık kalırken onu nasıl kendine bağlayabileceğine dair sana rehberlik edecektir.

Kısım 1
Kısım 1 / 4:
Olabileceğinin En İyisi Olmak

 1. 1
  Görünüşünü sev. Bir erkeğin sana âşık olmasını istiyorsan seni içten dışa her anlamda sevmesini sağlamalısın ancak en iyisi dışından başlamaktır. Tipini seviyorsan ve dış görünüşünle gurur duyuyorsan erkek bunu anlayacak ve o da senin tipini beğenecektir. Dış görünüşünden memnun değilsen bir erkeğin ilgisini çekmeye çalışmadan önce kendini sevmeye uğraşmak için biraz zaman ayırman gerekir.
  • Kendini güzel ve rahat hissetmeni sağlayacak kıyafetleri giy. Dar giysiler giyince kendini rahatsız hissediyor ve duruşunu kafana takıyorsan bu belli olur. İndirimde olan bir sweatshirt görürsen ve bunu onun fark edeceğini düşünürsen imkânın varsa gidip al.
  • Makyajı abartma! Abartırsan gerçek aşkın buna hayran kalmaz. O senin doğal güzelliğini ister.
  • Kendine özen göster. Egzersiz yapmak, iyi beslenmek, saçını ve tırnaklarını yaptırmak ve kokulu losyon sürmeye zaman ayırmak gibi şeyler erkeği kendine daha çok çekmeni ve kendini de daha iyi hissetmeni sağlar.[1]
 2. 2
  Olumlu etki oluştur. Yaptıklarını severek yapar ve hayatındaki şeylere karşı daha olumlu hissedersen bir erkeğin sana âşık olma ihtimali artar. İlgi alanlarının, okuldaki sorumluluklarının veya kariyerinin peşinden gittiğini gösterirsen seni tanımaya daha istekli olur.[2]
  • Okuyorsan derslerinden ve öğretmenlerinden şikâyetçi olma. Bunun yerine, sevdiğin şeylere ve bunların seni neden mutlu ettiğine odaklan.
  • Ders dışı aktivitelerini ve ilgi alanlarını sev. Futbol antrenmanından dolayı yakınma; bunun yerine, cuma günü yapılacak maç için ne kadar heyecanlı olduğundan bahset. Kim kendi seçtiği hiçbir şeyi sevmeyen birinin yakınında olmak ister?
  • Olumlu ol. Ne zaman hafta sonu ne yapacağından ya da gününün nasıl geçtiğinden bahsedersen her olumsuz şey karşılığında beş olumlu şey bul. Arada bir yakınmakta sorun yoktur ancak her zaman yakınmak can sıkıcı olur.
 3. 3
  Kendini olduğun gibi sev. Kendini sevmiyorsan başkasına sevdirmek imkânsız olabilir. Bir erkeğin sana âşık olmasını istiyorsan kendini olduğun gibi sevmeli ve sahip olduğun kişilikle gurur duymalısın. Kendini sevmek için aşağıdaki tekniklerden bazılarını dene:[3]
  • Güçlü taraflarını tanı. Seni kayda değer kılan ilk beş şeyi düşün; gerekirse yaz. Sonra bunlardan faydalan. Mümkün olduğunca fazla göstererek iyi özelliklerinden faydalan. Örneğin, mizah duygunun harika olduğunu biliyorsan bunu erkeğin önünde sergile.
  • Kusurlarını ele al. Kendini sevmen kusursuz olduğun anlamına gelmez; aslında geliştirmen gereken en az üç özelliğinin farkındaysan sorunlu alanlarını geliştirmeye çalışırken kendini daha çok seversin.
 4. 4
  Öz güvenini geliştir. Görünüşünü düzeltmeye, yaptığın şeylere ve kendine olan sevgini artırmaya çalıştıkça öz güvenin birden artacaktır. Kendine güveniyorsan ve rahatsan erkek de sana daha fazla güven duyar.[4] Öz güvenini sergilemek için tane tane konuş, kendini savun ve ara sıra kendine gülecek kadar rahat ol.
  • Kendine güvenmekle kibirli olmanın farklı şeyler olduğunu unutma. Her zaman ne kadar harika olduğunla ilgili övünürsen bu da can sıkıcı olur.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 4:
Dikkatini Çekmek

 1. 1
  Eğlenceli ol. Bir erkeğin seni sevmesini istiyorsan birlikte zaman geçirmenin eğlenceli olduğu biri gibi görünmelisin. Seni her gördüğünde yüzünde büyük bir gülümseme olmalı, gülünç bir şey yapmalı ve bir grup arkadaşınla kıkırdıyor ya da gülüyor olmalısın. Eğlenceli biriysen çekici olursun ve daha fazla kişi seninle zaman geçirmek ister çünkü kesinlikle iyi vakit geçirmiş olurlar.[5]
  • Maceracı ol. Eğlenceli insanlar için iyi zaman geçirmek amacıyla konfor alanından çıkmak sorun olmaz. Tek tekerlekli bisiklet sürmekten, fokstrot yapmaktan ya da doğa yürüyüşüne çıkmaktan korkuyor musun? Korkularını pozitif enerjiye dönüştür, o zaman hayattan daha fazla zevk alırsın.
  • Şapşal ya da gülünç olmaktan korkma. Bir erkeğin sana âşık olmasını sağlamak için soğuk bir model tarzında biri olmak zorunda değilsin. Gülünç tişörtler giyerek, konulu partiler için kostüm giyerek ve hatta insanları gülmekten inleten şakalar yaparak kendini çok da ciddiye almadığını göster.
  • Sadece iyi zaman geçiriyormuş gibi görün. Partide hayat dolu, hareketli olarak ve ne zaman kapıdan eski bir arkadaşın girse heyecanlanarak insanların çekim alanına girdiği kişi ol. Odadaki en eğlenceli kişi gibi görünürsen erkek seni kesinlikle fark edecektir.
 2. 2
  Vücudunu kullan. Erkeğinin dikkatini çekmede vücut dilinin önemi çok büyük olabilir. Vücudun, sen tek bir kelime söylemeden erkeğin ilgisini çekmeni sağlayabilir, bu nedenle bunu doğru yapman ve odanın diğer ucundan ona yanlış mesaj göndermemen önemlidir. Birkaç üstü kapalı hareketle bir erkeğin ilgisini çekmenin yolları şunlardır:
  • Göz teması kurmaktan korkma. Erkeğin bakışlarını yakala, onu gördüğünü anlamasını sağla ve sonra gülümseyip başka bir yere bak. Dik dik bakma; sadece erkeğin dikkatini çekecek uzunlukta göz teması kur. Ayrıca dikkatini çekmek için bir saniyeliğine ona kaşlarını kaldırmayı da deneyebilirsin.[6]
  • Kollarını göğsünde kavuşturma. Onları iki yanında tut ya da el kol hareketi yaparken kullan. Bu, açık ve yaklaşılabilir görünmeni sağlar.
  • Dik dur. İyi bir duruş kendine güvendiğini ve kendinden memnun olduğunu gösterir.
  • Kafanı eğ. Kafanı eğmen sohbete ilgi duyduğunu gösterir ve dikkatini vererek dinlediğini erkeğin anlamasını sağlar.[7]
 3. 3
  Sevimli ol. Yüzünün kızarmasından korkma. Yüz kızarmasına kanın yanaklara gitmesi yol açar; bu da onlara pembe veya kırmızı bir renk verir. Bu çekici bir şeydir çünkü vücudun cinsel aktiviteye verdiği tepkiyi taklit eder ve bunun karşı cinsi çekmek için oluşan bir evrimsel adaptasyon olduğuna inanılır. Bu etkiyi pembe bir allık ve kırmızı rujla da oluşturabilirsin. Makyajı abartma yoksa fazla gösterişli görünebilirsin.[8]
 4. 4
  Onunla flört et. Erkeğin sana âşık olmaya başlamasını istiyorsan biraz flört ederek onunla ilgilendiğini göstermelisin. Erkekle hafif şakalar yapmak, ona biraz takılmak ve onunla konuşurken şakacı olmak için ona çok asılmana gerek yok.
  • Hafif şakalarını sürdür. Kısa ve komik bir şey söylerse sadece gülme; eşit derecede sevimli ve komik bir yorumla karşılık ver. Sonra sohbetten ne kadar keyif aldığını göstermek için gülebilirsin.
  • Ona şaka yollu takıl. Birbirinizin yanında rahatsanız ona köpeğine veya gitarına olan takıntısı gibi bir ilgi alanıyla ilgili şaka yollu takılabilirsin veya iyi göründüğünü bariz bir şekilde belirtirken giydiği bir şeyle ilgili hafifçe dalga geçebilirsin.
  • Gerçekten flört etmek istiyorsan ona daha yakın olmak için ara sıra hafifçe omzuna dokun. Birçok erkek hafif dokunmaları çekici bulur.[9]
 5. 5
  Seni özel yapan şeyleri görmesini sağla. Bir erkek sana âşık olursa bu senin bir yönden çok özel olduğunu düşündüğü anlamına gelir. Aksi takdirde, neden başkasını değil de seni sevsin? Seni sevilmeye değer olan eşsiz bir insan yapan şeyi görmesini sağla.[10]
  • Kendin ol. Biraz fazla çalışmaya düşkün, biraz utangaç ya da bir erkeğe açılamayacak kadar korkak olduğunu düşünüyor olsan bile kendini ona olduğun gibi göster. Seni gerçekten tanımıyorsa seni sevemez.
  • Ona içini aç. Hayallerini veya korkularını biraz daha öğrenmesine izin ver. Bunu ancak onu biraz tanıyınca yapabilirsin. Kendini bildin bileli bir pasta şefi ya da etkinlik planlayıcısı olmak istiyorsan ona söyle.
  • İlgi alanlarından bahset. Neyin sabahları uyanmanı sağladığını ona anlat; bu, Fransızca öğrenmek, yakınındaki evsizler barınağında gönüllü çalışmak ya da arkadaşlarınla zaman geçirmek olabilir.
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 4:
Onu Kendine Bağlamak

 1. 1
  Henüz özel bir ilişkiniz yoksa başka erkeklerle de görüş. Bir erkeği kendine bağlamanın bir yolu başka erkeklerin de seni çekici bulduğunu göstermektir. Bu, onun önünde başka erkeklerle flört etmen ya da onu kıskandırmaya çalışman gerektiği anlamına gelmez ancak henüz sana bağlanmadıysa başka erkeklerle de görüşmeye devam et.[11]
  • Senin başka erkeklerle de görüştüğünden yakınırsa ona eğer seninle özel bir ilişkisinin olmasını istiyorsa memnuniyetle sadece onunla görüşebileceğini söyle. Ancak onun da başka kızlarla görüşmeyi bırakacağını anlayana kadar başka erkeklerle görüşmeyi bırakma.
 2. 2
  Ona ilgi göster. Sana olan aşkının devam etmesini istiyorsan sadece onun sana tapmasıyla yetinmemelisin. Sen de onu bir kişi olarak önemsediğini göstermelisin. Sonuçta sen de âşık olmak istiyorsun, değil mi? Onu bir kişi olarak önemsediğini göstermenin bazı yolları şunlardır:
  • Birbirinizi tanıdıkça ona kişisel hayatıyla ilgili sorular sor. Onunla çocukluğu, ailesi ve geçmişiyle ilgili konuş.
  • İş hayatına ya da eğitim hayatına ilgi göster. Fen bilimleri ya da tarihle çok ilgileniyorsa onu başından savmak yerine onunla bu konular hakkında konuş.
  • Fikrini sor. Yeni kıyafetinden dünyada olup bitene kadar farklı konularda ne düşündüğünü sor. Bakış açısının senin için gerçekten önemli olduğunu göster.
  • Ruh hâllerini anla. Kötü bir gün geçiriyorsa ona daha fazla destek vermeyi öğren.
 3. 3
  Ona iltifat et. Çok özel olduğunu göstermek için onu övgülere boğmak zorunda değilsin ancak ara sıra ona samimi bir şekilde iltifat etmelisin. Ona yüz yüzeyken, telefon mesajıyla veya çalışma masasına ya da dolabına not bırakarak iltifat edebilirsin. Bu, onun ne kadar harika olduğunu düşündüğünü anlamasını sağlar.
  • Çok başarılı olduğu bir şey için ona iltifat etmeyi dene. Örneğin, "Akşam yemeği lezizdi! Sen harika bir aşçısın!" gibi bir şey söyleyebilirsin. Ya da "Dün geceki performasını gerçekten çok beğendim. Çok başarılı bir müzisyensin!" diyebilirsin.[12]
  • Ona sadece gerçekten öyle olduğunu düşünüyorsan iltifat et. Bunun senden daha çok hoşlanmasını sağlayacağını düşündüğün için ona yalan yere iltifat etme.
 4. 4
  Büyüleyici ol. Erkeğin sana bağlı kalmasını istiyorsan sadece senin için ne kadar eşsiz olduğunu anlatmakla kalmamalı, aynı zamanda bilginden yararlanmayı ve seninle neredeyse her konuda konuşmayı sevmesini sağlamalısın. Seni sadece fiziksel anlamda çekici buluyorsa ya da sadece eğlenceli bir kız olduğunu düşünüyorsa sana olan aşkı çok uzun sürmez.
  • Birlikte kutu oyunları oynamayı deneyin. Scrabble veya satranç gibi oyunlardaki zihinsel mücadele ve rekabet sana karşı ilgisini en üst düzeye çıkartacaktır.[13]
  • Güncel olayları takip et. Birçok erkek spor izlemeyi ve siyasetle ilgilenmeyi sever, bu nedenle sohbetin kendi tarafını sürdürebilmek için sen de bunları yapmayı denemelisin.
  • Genel anlamda daha fazla oku. Daha fazla okumak zihnini açar ve sana genel anlamda konuşacak daha fazla konu sağlar.
  • Hiçbir zaman sıkılma. Sadece sıkıcı insanlar gerçek anlamda sıkılır. Hayatına ve etrafındaki dünyaya karşı heyecanlı ol; o zaman o da seninle daha fazla zaman geçirmek ister.
  Reklam

Kısım 4
Kısım 4 / 4:
Âşık Kalmak

 1. 1
  Bağımsızlığını koru. Erkeğin seni her günün her saniyesi görürse sana olan aşkının devam edeceğini düşünsen de aslında bunun tam tersi doğrudur. Kendi hayatının da olduğunu, kendi arkadaşlarının da olduğunu ve yalnız zaman geçirmeyi sorun etmediğini görürse erkeğin sana âşık kalma ihtimali artar.[14]
  • Programının erkeğinkiyle aynı olmasına çalışma. Sporuna, dışarıdaki arkadaşlarınla zaman geçirmeye ve hobilerine devam et. Sadece onunla olmak için her şeyden vazgeçersen kendi hedeflerine pek değer vermiyormuş gibi görünürsün.
  • Bütün arkadaşlarınız aynı olmak zorunda değil. Kızlarla toplanmaya devam et ve bırak o da erkeklerle toplansın; tüm sosyal zamanınızı birlikte geçirmezseniz ilişkiniz daha sağlıklı olur.
  • Meşgul ol. Programının bomboş olmadığını ve ne zaman isterse onunla görüşemeyeceğini bilirse seni daha çok ister.
 2. 2
  İlişkiyi taze tut. Erkeğin ilgisinin devam etmesini istiyorsan değişiklikler yapmayı sürdürmelisin. Her gün aynı şeyi yapma, yoksa aynı rutinden sıkılmaya başlar. Ne kadar zamandır birlikte olursanız olun ilişkinin yeni ve heyecan verici hissi vermesini sağlamalısın.
  • Birlikte yeni bir hobi edinin. Birlikte yeni bir hobi bulun; bu, dünyadaki en iyi çörekleri yapmak ya da usta golfçüler olmak gibi bir şey olabilir. Her ay birlikte farklı bir şey yaparsanız ilişkiniz yeni başlamış hissi vermeye devam eder.[15]
  • Birlikte yeni yerler keşfedin. Her cuma akşamı akşam yemeğine aynı restorana gitmeyin. Yemek yiyecek yeni bir yer bulup bunu ilginç bir hâle getirin.
  • Birlikte konfor alanınızdan çıkın. İster sörf yapmayı ister örümcek korkularınızı yenmeyi öğreniyor olun, ikinizin de hassas hissetmesini sağlayan bir şey yapmalısınız.
  • Erkek arkadaşına onu ne kadar sevdiğini söylemenin başka bir yolunu bul. Her zaman sadece "Seni seviyorum." deme; ona hislerinden bahsederken yaratıcı ol.
 3. 3
  Ne zaman vazgeçeceğini bil. Ona olan aşkın bitiyorsa ya da hiç âşık olmadıysan var olmayan bir şeyi zorlamanın bir anlamı yoktur. Bu ikinizin de üzülmesine sebep olur. İlişkinizin yavaş yavaş ve acı verici bir biçimde ölmesindense ikiniz de yürümeyeceğini bildiğiniz zaman bağları kopartmanız daha iyi olur.
  • Dürüst ol. Gerçekten de yürümediğini düşünüyorsan oturup yolları ayırmakla ilgili bir konuşma yapın.
  • Cesaretin kırılmasın. Çoğu insan hayatında birden fazla kez âşık olur ve önünde oğlanlara ve zamanı gelince de adamlara âşık olman için koca bir ömrün var. Sana göre daha bir sürü erkeğin olduğunu unutma. Senden hoşlanmıyorsa sorun değil. Hayatına devam edebilirsin. Ancak ondan hoşlanmaya ve denemeye de devam edebilirsin.
  Reklam

İpuçları

 • Kendin ol ve kendini sev çünkü eğer seni olduğun gibi sevmezse buna değmez.
 • Açık işaretler göndererek erkeğin ona ilgi duyduğunu bilmesini sağla.
 • Onunla göz teması kur ya da flört et. Ona karşı hislerinin olduğunu anlaması için ona her seferinde bak.
 • Yaptıklarını aşama aşama yap. Hemen onu sevdiğini söylersen korkabilir ya da şaşırıp geri çekilebilir.
 • Fazla yapışkan olma, onu elde etmeden önce kaybetmek istemezsin. Onu sık görmüyorsan onunla geçirdiğin zamanlara değer ver.
 • Ondan hoşlandığını herkese söyleme; erkekler bunu can sıkıcı bulur.
 • Sadece aşk arıyorsan bir erkeğin peşine düşme; onu gerçekten seviyorsan peşine düş.
 • Olaylara karşı bakış açılarını anla ve kavga etmektense konuşarak anlaş.
 • O çevrende olduğunda hep gülümse.
 • Her zaman kendin ol, arkadaşlarının onun hakkında düşündüklerini veya onun arkadaşlarının senin hakkında düşündüklerini kafana takma.
 • Mutlu ol. Mutluluk iyi bir ilişkinin anahtarıdır. Sert görünürsen korkar.
 • Bir şey düşürürse ona yardım et.
Reklam

Uyarılar

 • Kendisine ve arkadaşlarına zaman ayırması gerektiğini unutma.
 • Hiçbir şeyi aceleye getirme. İlişkine gelişmesi için zaman ver.
 • Birini kendine âşık etmek için kendini tamamıyla değiştirme. Kimlik duygunu kaybedebilir ve planın yolunda gitmezse kendini kaybolmuş hissedebilirsin.
 • Ağına yakalanmazsa muhtemelen seni istemiyordur. Başka bir erkekle ilgilenmen en iyisi olur.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Kelli Miller, LCSW, MSW
Ortak yazarlar :
Psikoterapist
Bu makaledeki ortak yazarlar Kelli Miller, LCSW, MSW. Kelli Miller, Los Angeles, Kaliforniya’da yaşayan bir psikoterapist, yazar ve televizyon/radyo sunucusudur. Kelli şu anda özel muayenehanesinde çalışmaktadır ve birey ve çiftlerin ilişkileri, depresyon, kaygı, cinsellik, iletişim, ebeveynlik ve benzeri daha birçok konuda uzmanlaşmıştır. Ayrıca öfke kontrolü gruplarının yanı sıra alkol ve uyuşturucu madde bağımlılığıyla mücadele eden gruplara da yardım etmektedir. Bir yazar olarak, "Thriving with ADHD: A Workbook for Kids" adlı kitabıyla Next Generation Indie Kitap Ödülü'nü kazanmıştır ve "Professor Kelli's Guide to Finding a Husband" adlı kitabın da yazarıdır. Kelli, LA Talk Radio’nun sunuculuğunu yapmış, The Examiner için ilişki uzmanı olarak çalışmış ve uluslararası konuşmalar yapmıştır. Yaptığı işler YouTube’da: https://www.youtube.com/user/kellibmiller, Instagram’da @kellimillertherapy, ve İnternet'te : www.kellimillertherapy.com adresinde görülebilir. MSW (Sosyal Hizmetler Uzmanlığı Yüksek Lisans) derecesini Pennsylvania Üniversitesinden ve Sosyoloji/Sağlık alanındaki lisans derecesini Florida Üniversitesi'nden almıştır. Bu makale 58.384 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 58.384 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam