Erkek arkadaşının son günlerde sana karşı biraz mesafeli ya da kafasının bir şeylerle meşgul olduğunu mu fark ettin? Eğer öyleyse ona, senin ne kadar inanılmaz bir kız arkadaş olduğunu hatırlatma zamanı gelmiş olabilir. Erkek arkadaşının ilgisini çekmenin yollarından biri onu kıskandırmaktır ama bu konuda daima dikkatli olmalısın çünkü ona yanlış bir mesaj vermen iyi olmaz. Erkek arkadaşını kıskandırmanın en iyi yolu acımasız olmak değil, onsuz harika zaman geçirmektir. Sonuçta istediğin şey, onunla ve başkalarıyla sağlıklı ilişkiler kurmaya odaklanmak.

Kısım 1
Kısım 1 / 2:
Onu Kıskandırmak

 1. 1
  Arkadaşlarınla daha çok zaman geçir. Erkek arkadaşının içinde sağlıklı bir kıskançlık duygusu uyandırmanın en iyi yolu, eğlenmek için ona ihtiyacın olmadığını göstermektir. Arkadaşlarınla harika zaman geçir ve erkek arkadaşın daha sonra sana bunu sorarsa ona, arkadaşlarınla takılmayı ne kadar özlediğini ve "kız kıza zaman geçirmeye" ne kadar çok ihtiyaç duyduğunu söyle. Ona, o olmadan da son derece mutlu olduğun ve eğlendiğin izlenimini vermek istiyorsun.[1]
  • Arkadaşlarını ara, bir bara gidin ya da hepinizin sevdiği bir şey yapın. Gece kız kıza dışarı çıkıp eğlenin. Erkek arkadaşının seni ihmal ettiğini düşünüyorsan onsuz zaman geçirmek, kendini özletmenin harika bir yoludur ama seni ihmal ettiği için duyduğun üzüntüden zihnini uzaklaştırmak için de iyi bir fırsattır.
  • Erkek arkadaşını kıskandırmak için arkadaşlarını "kullanma." Hiç kimse, başkalarını kıskandırmak için kendilerini kullanan insanlarla arkadaş olmak istemez. Arkadaşlarına zaman ayır ve onlarla gerçekten bir sürü zaman geçir; ilişkin bittiğinde onların hâlâ çevrende olması iyi olur.
 2. 2
  Sakinliğini koru. Erkek arkadaşını kıskandırmak istemenin sebebi onun başka kızlarla konuşarak ya da mesajlaşarak seni kıskandırmasıysa, o zaman yapman gereken ilk şey sakin kalmaktır. Eğer seni çileden çıkarmaya çalışıyorsa öfkeden gözünün dönmesi ve küplere binmekle tam da onun ekmeğine yağ sürmüş olursun. Onun yerine, serin kanlı ol ve bundan hiç etkilenmemiş gibi davran.[2]
  • Erkek arkadaşın başka kızlarla flört ediyor ve bunun farkında bile olmuyor olabilir, o yüzden onun iyi niyetine güven ve bu konu seni gerçekten rahatsız ediyorsa onunla konuşmayı dene. Konuşmanın suçlayıcı ya da hararetli değil de çok nazik ve anlayışlı olmasını sağla.
  • Onun başka kızlarla konuştuğunu ve sadece seni çileden çıkarmak istediğini görürsen buna cevap vermenin en iyi yolu, ortada garip bir şey yokmuş gibi davranmaktır. Gidip başka biriyle konuş ya da tam burnunun dibinde bir kızla konuşuyorsa konuşmaya dâhil olup kız çok samimi davran. Böyle yapman muhtemelen bundan vazgeçmesini sağlayacaktır çünkü bu, onun başka kızlarla konuşmasını umursamadığını gösterir. Ayrıca, erkek arkadaşın sürekli bu şekilde davranıyorsa her şeyden önce niye onunla çıktığını kendine sorman iyi olur.
 3. 3
  Ona cevap vermek için bekle. Ne yaptığını merak etmesini istiyorsan, o sana mesaj attıktan ya da aradıktan sonra cevap vermek için biraz bekle. Aşırıya kaçma (mesela, birkaç gün bekleme) ama aramasını kaçırdıysan aradan bir ya da iki saat geçmeden onu geri arama.[3]
  • Erkek arkadaşın ne yaptığını sorarsa gerçekten eğlenceli ve heyecan verici bir şey yapıyormuşsun gibi konuş. Onunla kısa konuşma isteğine kapılabilirsin ama bu muhtemelen onu kızdırır ve o da konuşmak istemediğini düşünür. Çok eğlenceli bir şey yapma fırsatını kaçırdığını hissettir ona.
 4. 4
  Diğer erkek arkadaşlarınla takıl. Başka erkeklerle flört etmek risklidir ve erkek arkadaşının öfkelenmesine ya da sahiplenici davranmasına neden olabilir ama erkek arkadaşlarınla takılmak kıskandırmanın masum ve etkili bir yoludur. Erkek arkadaşlarınla yalnız zaman geçir, birlikte sevdiğiniz şeyleri yapın, keyifli sohbetler edin. Erkek arkadaşın sana nasıl zaman geçirdiğinizi sorarsa çok detaya girme; bu, ilişkinizin boyutunu merak etmesini sağlayacaktır. [4]
  • Erkek arkadaşın, normal erkek arkadaşlarınla takılman hakkında bir şey düşünmeyebilir, o yüzden bu arkadaşlarının sana çok yakın olduklarını ve seni güldürmeyi bildiklerini üstüne basarak belirt. Erkek arkadaşın ilgisiz davranırsa kendisiyle geçireceğin zamanı arkadaşlarınla geçirdiğini fark edene kadar erkek arkadaşlarınla fazladan zaman geçir.
  • Başka bir iyi fikirse erkek arkadaşlarını, seninle ve erkek arkadaşınla takılmak için davet etmektir. Erkek arkadaşınla, seninle olduğundan daha iyi anlaşırlarsa bu çok etkili olmayabilir. Ama erkek arkadaşlarınla yakınsan o zaman erkek arkadaşının önünde cilveli davran. Aşırı derecede flört etme ama geldiklerinde onlara sıcak bir şekilde sarıl ve tarzlarıyla ilgili onlara iltifat et. Erkek arkadaşına şunun gibi bir şey söylemeyi deneyebilirsin: "Saçını falanca gibi kestirmelisin" ya da "Falancanın kıyafetini çok beğendim; sen de daha sık böyle giyinsene."
 5. 5
  Sevdiği şeyleri başkasıyla yap. Belki erkek arkadaşın yaptığın çikolata parçacıklı kurabiyeleri seviyor ya da futbola çok meraklı. Ona sevdiği şeyi pişirmek ya da sevdiği maça bilet almak yerine, o şeyi başkası için pişir ve o aktiviteleri başkasıyla yap. Bu başka bir erkek olmak zorunda değil ama faydası olur!
  • Başkası için kurabiye pişirirsen ona kurabiyelerin resmiyle birlikte "fırından yeni çıkmış kurabiyeler" yazan bir mesaj gönder ve sorarsa kurabiyeleri falanca için pişirdiğini söyle. Sonra, fazladan kurabiyen varsa bile ona olmadığını söyle.
  • Spora gerçekten ilgisi varsa bilet al ve maça başkasıyla git, sonra da maçtan bir resmini yolla. Bunu gittiğin maçtan gerçekten keyif alacak biriyle yapmayı dene, böylece erkek arkadaşını kasten olayın dışında tuttuğun anlaşılmaz.
 6. 6
  Dış görünüşünde büyük bir değişiklik yap. Erkek arkadaşının ilgisini çekmenin etkili yollarından biri, muhteşem görünmektir. Saçında ya da tarzında değişiklik yap ya da vücudunun gerçekten fit gözükmesi için egzersiz yapmaya başla. En önemli şey, kendine güvenli görünmek ve öyle hissetmektir çünkü bir kadının kendine güvenmesi, bir erkek için en etkileyici şeylerden biri olabilir.
  • Saçını değiştir. Saç şeklini modern ve seksi yap, saçını kestir ya da postiş eklet. Saçını çok farklı bir renge boya ya da ona biraz ışıltı ver. Saçını genelde düz kullanıyorsan kıvırcık yap ya da genellikle kıvırcıksa düzleştir.
  • Şortlar, dar elbiseler, göbeği açık tişörtler, dar kotlar gibi seksi kıyafetler ve yüksek topuklu ayakkabılar satın al. Bazı erkekler, eşofmanı da seksi bulur. Ya da tersini yap ve çok klas ve havalı bir kıyafet giyerek, kendine ve vücut yapına tümüyle güvendiğini ona göster.
  • Makyajını farklı yap. Normalde daha hafif makyaj yapıyorsan siyah bir sürme ve gri göz farının farklı tonlarını kullanarak dumanlı göz makyajı yapmayı dene. Ya da gün içinde genellikle daha ağır makyaj yapıyorsan en iyi yanlarını vurgulayan daha doğal bir makyajı dene.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 2:
Sağlıklı Bir İlişki Sürdürmek

 1. 1
  Bunun anahtarının iletişim olduğunu unutma. Erkek arkadaşın seni kıskandırıyorsa ve sana ilgi göstermiyorsa onunla bunu konuş. Onu herhangi bir şeyle suçlama, onun yerine, ilişkide bunun sana kendini nasıl hissettirdiği hakkında olgun bir konuşma yapmaya çalış. Onu, sakin ve rahat gözüktüğü bir zamanda yakala; zaten sıkıntılı bir gün geçiriyorsa zor bir konuyu açman iyi olmaz. [5]
  • İlişkiler ortaklıktır, uzlaşmayı ve bazen birbiriniz için fedakârlık yapmayı gerektirir. Eğer senin sürekli kendinden bir şeyler verdiğini ve erkek arkadaşının sana iyi davranmadığını düşünüyorsan ilişkiyi bitirmeyi düşünme zamanı gelmiş olabilir.
 2. 2
  Erkek arkadaşına kendini ihmal edilmiş hissettiğini anlat. Onun biraz mesafeli ve soğuk davrandığını düşünüyorsan pek ilgileniliyormuş gibi hissetmediğini söyle. Onu, manipüle ederek yola getirmeye çalışacağına, birlikteyken daha şefkatli ve tutkulu olması için teşvik et.
  • Onun ilişkiden sıkılmış olabileceğini düşünüyorsan aktiviteleriniz konusunda daha yaratıcı ol. Gerçekten hoşlandığı şeyler yapın ve ilişkiyi kendi hızında yürüt. Ona, özellikle senden mi yoksa sadece ilişkinin gidişatından mı sıkıldığını sormak iyi olabilir. Bu sana, ilişkiye nasıl heyecan katabileceğin konusunda çok daha fazla ipucu verebilir.
 3. 3
  Birbirinizi manipüle etmeye çalışmayı bırakın. Erkek arkadaşını kıskandırmak için belirli bir şekilde davranma gereği duyuyorsan bu kötüye işarettir. Bu, açık bir iletişiminiz olmadığını ve ilişkinin durumunun kötü olduğunu gösterir. Erkek arkadaşını kıskandırmayı başarsan bile, onun daha tutkulu olmasını sağlamak yerine ilişkiyi sona erdirmesi riskini göze almış olursun. Sana ilgi göstermesini istiyorsan kendini ilişkiye daha çok vermesini istediğini ve tek taraflı bir ilişkiyi sürdüremeyeceğini ona söyle.
 4. 4
  İlişkin kötü gidiyorsa bitir. Erkek arkadaşın sana ilgi göstermiyorsa büyük ihtimalle seni artık çekici bulmuyordur ya da ilişkiyi kanıksamıştır. Sorunları halletmeye değer mi yoksa ayrılmak daha mı iyi olur diye karar vermek için, ilişkiyi ve onun ne tür biri olduğunu değerlendir.[6]
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 29 kişi çalıştı. Bu makale 119.908 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 119.908 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam