Yalnız olmak herkese göre değildir. Erkeğine sarıldığında duyduğun o hafif kolonya kokusu yok mu? Ya da birinin sana kendini özel hissettirmesi. Bir erkek arkadaşın olsun istiyorsan ama bulmakta zorlanıyorsan gerçek aşkını (ve sıcak kollarında rahatlayacağın partnerini) bulman konusunda sana ipuçları verecek olan bu makaleyi oku. Bu makale herkes için işe yaramasa da hayatında sana yardımcı olacak ipuçları içerir!

Yöntem 1
Yöntem 1 / 5:
Harika Adamı Bulmak

 1. 1
  Yeni erkeklerle tanış. Kendine erkek arkadaş bulmadan önce yeni erkeklerle tanışman gerekir. Endişelenme, bu düşündüğün kadar korkutucu bir şey değildir. Zaten tanıdığın düzgün bir adamla ilişki kurmaya çalışabilirsin veya dışarı çıkıp yeni birileriyle tanışabilirsin. Bu kişinin çok iyi karakterli ve akıllı olduğundan ve bir erkekte aradığın diğer özellikleri de taşıdığından emin ol. Bunu yapmak kolay ve eğlencelidir bu yüzden gerilmene gerek yok! Yeni bir erkekle tanışırken sahte görünmediğinden emin ol.
  • Bir kulübe, kursa veya aktivite grubuna katıl. Sevdiğin bir sporu yapabilirsin, belediyenin kurslarında resim dersine başlayabilirsin ya da çalışma gruplarına katılabilirsin. Yapmaktan hoşlanacağın bir şey bulduğunda ortak noktalarınızın olduğu ve böylece konuşacak şeylerinizin de olduğu yeni insanlarla tanışacaksın.
  • Kulüplere (tercihine göre yetişkinlere ya da her yaşa uygun olan kulüplere) git ve orada yeni insanlarla konuşmaya başla. Sadece dikkatli ol ve sağduyulu davran. [1]
  • İnternetten hoşuna giden bir grup bul. Bu, sevdiğin bir televizyon programının ya da aktivitenin fan sayfası olabilir ya da belki de oynamaktan keyif alacağın çok oyunculu bir video oyunu olabilir. Ancak, internette kişisel bilgilerini tanımadığın kimselerle paylaşmadığından emin ol.
 2. 2
  Onu biraz tanı. Nihayetinde biriyle tanıştığında onun iyi bir erkek arkadaş olup olmayacağına karar vermeden önce onu biraz tanı. Bir kişiyi sadece görünüşüyle yargılayamazsın. Onunla çıkmak için aradığın minimum özellikleri taşıyıp taşımadığını ölçmeye çalış.
  • Eğlenceli biri mi? Zeki mi? İyi mi? Senin için neyin önemli olduğuna karar ver ve ilk sohbetinizde bunları anlamaya çalış. Aradığın özellikteki kişiden tamamen farklıysa sırf çok seksi diye de onunla çıkmaya değmez.
  Jessica Engle, MFT, MA

  Jessica Engle, MFT, MA

  İlişki ve Flört Uzmanı
  Jessica Engle, San Francisco Bay Bölgesi’nde ilişki koçu ve psikoterapisttir. Danışmanlık Psikolojisi alanındaki Yüksek Lisans derecesini aldıktan sonra 2009 yılında Bay Area Dating Coach’u kurmuştur. Jessica ayrıca lisanslı bir Evlilik ve Aile Terapisti ve 10 yıldan fazla deneyime sahip lisanslı Drama Terapistidir.
  Jessica Engle, MFT, MA
  Jessica Engle, MFT, MA
  İlişki ve Flört Uzmanı

  Derin muhabbete girmeye çalış. Bay Area Dating Coach müdürü Jessica Engle şöyle diyor: "Birçok kişi sadece iş veya okulla ilgili konuşmaya takılır kalır. 'Bu yıl olmasını en çok beklediğin şey nedir?' ya da 'Hayatında gerçekten hayranlık duyduğun kişi kim? ' şeklinde derin sorulara geçiş yapmak harikadır."

 3. 3
  Karşındaki kişinin ilişkisi olmadığından emin ol. Zaten bir kız veya erkek arkadaşı varsa onunla sadece arkadaş kalmak en iyisidir. Kendini onun yerine koy: Bir erkeğin (ya da kızın) ilişkine bulaşmasını ister miydin? Bunu bir düşün; bu soruya muhtemelen cevabın "hayır" olacaktır. Geride durman herkes için iyi olur: Onun için, kendin için ve onun birlikte olduğu kişi için. Hem sen ondan başka birini bulabilirsin bu yüzden aramaya devam et.
 4. 4
  Başkalarının onun hakkında ne düşündüğünü bul. Etrafa onun nasıl biri olduğunu sor. Eğer arkadaşları onun bir ilişki yaşaması konusunda gerçekten mutlu görünüyorlarsa bu iyiye işarettir. Ortak arkadaşlarınıza onunla ilgili ne düşündüklerini sor ve arkadaşlarını ve iş arkadaşlarını da tanımaya çalış. Ancak bir kişiyi sadece başkalarının onunla ilgili düşünceleri üzerinden yargılamak çok da iyi bir yöntem değildir. İnsanlar haklı olmayan sebeplerden dolayı onunla ilgili kötü şeyler düşünüyor olabilir; onu kendin tanımaya çalışman en iyisidir.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 5:
Arkadaşlığınızı Geliştirmek

 1. 1
  Acele etme. Yeni arkadaşını sıkboğaz etme ancak unutma: Eğer seni sen olduğun için sevmiyorsa onunla zaman kaybetme. Ondan hemen erkek arkadaşın olmasını bekleme; ona da seni tanıması için zaman ver. Başlangıçta arada bir onunla zaman geçir, daha sonra eğer her şey yolunda gidiyorsa onunla daha sık zaman geçirmeye başla. [2]
  • Genellikle, eğer çok iyi geçiniyorsanız ve birlikte çok eğleniyorsanız ilişkiniz kendiliğinden gelişecek ve görüşmeleriniz sıklaşacaktır. Umutsuz vakaymışsın gibi görünme; onunla görüştüğünüz ilk hafta onun gelecekteki kocan olacağına karar vermen gerekmez.
 2. 2
  Seni eşsiz kılan şeyi ona göster ancak onunla konuşurken kendin olmayı unutma. Bu, özellikle de karşındaki kişi başkalarının ona yaklaşmasına alışkın olan biriyse önemlidir. Biraz ön plana çıkmaya çalışman önemlidir ama kendin olmaktan vazgeçme. Onu dış görünüşünden dolayı kovalayan kişilerden olma. Onunla bir insan olarak ilgilen ve sen de ona kim olduğunu göster.
  • Ona en iyi yönlerini göster! Seni tanımasına izin ver. Sınırların olsun (çıkmana değecek biri için bu sorun olmaz) ama yeni şeyler denemekten korkma. Daha önce adını hiç duymadığın ya da dinleme gereği duymadığın bir müzik grubunu mu dinliyor? Sen de bu grubu bir dinle, kim bilir belki de seversin! Çaba gösterip özgün bir fikir üretirsen bu fikir onunkinden (saygılı bir şekilde) farklı bile olsa en azından üzerinde konuşacağınız bir konunuz olur.
 3. 3
  Ulaşılabilir ol. Kendini kapatma. Bazen onunla takılacak kadar zamanının olduğunu ve boş olan zamanlarında onunla takılmaktan memnun olacağını bilmesini sağla. Gülümse ve göz teması kur. Gerçekten öyle değilsen çekingen ve kızgın görünmemeye çalış; bu, senin onunla iletişim kurmak istemediğin izlenimi yaratabilir ve göz korkutucu olabilir.
  • Öğle yemeğinde sana eşlik etmek isterse bir kişilik fazla yer olduğunu söyle.
  • Onu bir yerde veya arkadaşlarıyla konuşurken gördüğünde gülümse ve el salla.
  • Diğer insanlara karşı da nazik ol. Herkesin gelip konuşabileceği biri olduğunu göster. Ancak sırf o seninle çıksın diye insanlara karşı nazik olmamalısın. Genel olarak daha nazik biri olmaya çalış.
 4. 4
  Onunla konuş. Bu, etkileşim içinde olmanız için önemlidir. Birbirinizle karşılaştığınızda onunla konuş ve daha fazla konuşmak için sebepler bul. Ne kadar çok konuşursanız birbirinize o kadar çok yakınlaşırsınız ve bu da arkadaşlığın ötesine geçecek bir ilişki kurmak için mükemmel bir yoludur.
 5. 5
  İyi bir arkadaş ol. Birbirinize yakınlaştıkça ona karşı iyi davrandığından emin ol. Destekleyici ol. Onun güvenip hayran olabileceği biri ol. Birçok erkek çekicilikten çok ortak noktaları daha fazla olan kişilerle çıkmaya meyillidir. Yakın arkadaş olmanız onunla etkileşimde olmanı ve onun da senin daha fazla etrafında olmandan dolayı neler kazanacağını görmesini kolaylaştırır.
 6. 6
  Birbirinizi tanıyın. Onun insan olarak nasıl biri olduğunu anla. Bu sana onun gerçekten duygusal olarak bağlanmak isteyeceğin kişi olup olmadığını söyleyecektir. Onunla ilgili her şeyi sevmek zorunda değilsin ama farklılıklarınızı kabul etmek zorundasın. Bazı şeyleri değiştiremezsin, özellikle de ilişkinin başında. Bu yüzden onu olduğu gibi sevmen önemlidir.
  • Okuldaki deneyimleriniz ve gelecekten beklentilerinizin yanı sıra politika, din, çocukluğunuz ve aileleriniz hakkında konuşmak onun nasıl biri olduğuna dair fikir verecektir. Onun kişisel hayatıyla alakadar olduğunu göster ama bunu yaparken özeline girme.
 7. 7
  Ortak noktalarınızı gör. Bazı şeylerden ikinizin de hoşlanması (böylece birbirinizle bağlantı kuracağınız bazı şeylerin olması) önemlidir ancak bazı farklılıklarınızın olması da (böylece birbirinizle iddialaşmanız ve ufkunuzu genişletmeniz) iyi fikirdir. Ortak noktalarınızın ne olduğunu konuşarak bulun. [3]
 8. 8
  İlişki durumunu öğren. Genel olarak ilişkiye açık olup olmadığını anlamaya çalış. Belki de zaten birinde gözü vardır. Belki de çok yakın zamanda kötü bir ayrılık yaşamıştır ve şu anda ilişkiye açık değildir. İlişkiye hazır değilse çok ısrarcı olmayarak ona, duygularına ve içinde bulunduğu duruma saygı duyman gerekir. Bu durumun geçmesini beklemeyi deneyebilirsin ancak bunu, eğer bu işe yaramazsa onunla arkadaş olmak senin için sorun olmayacaksa dene.
  • Karşındaki kişiye doğrudan sormadan bu tarz bilgileri almak zor olabilir. Eski yöntem olan etrafa sorma yöntemini kullan. Ortak arkadaşlarınız onunla ilgili daha detaylı bilgiye sahip olabilir. Arkadaşları onun yeni bir ilişkiye başlamasını istiyorlarsa ve seninle ilgili iyi şeyler düşünüyorlarsa sana yardımcı olmaya istekli bile olabilirler.
  • Sadece arkadaş olma fikrine açık ol. Erkeklerle sadece arkadaş olmak da harikadır!
  • İlgi duyduğun kişilerle flört etmen önemlidir. Sadece birkaç erkeğe ilgi duyuyorsan her erkekle flört etme; kafa karıştırıcı mesajlar verebilirsin.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 5:
Sana Aşık Olmasını Sağlamak

 1. 1
  Kendini çok iyi hissetmesini sağlamaya çalış. Herkes kendini daha iyi hissetmesine sebep olan biriyle olmak ister. Bu, kendimizle ilgili daha iyi şeyler düşünmemizi sağlar ve denediğimiz takdirde iyi insan olacağımıza bizi inandırır. Sevdiği şeyleri yapması için cesaretlendirip bunun için ona alan tanıyarak hoşlandığın adamın olabileceğinin en iyi hâli olmasını sağla. Ancak onu çok da zorlama. Geri durmanı isterse dinle.
  • Unutma: Küçümseyici olma, istemediği hâlde tavsiye verme veya yardım etme ya da onu kendi istediğin kişi yapmaya çalışma. Kendisinin en iyi hâli olmasına yardım etmek, onun kendi hayatında yapmak istediği değişiklikleri yapmasına yardımcı olmak demektir, onu senin olmasını istediğin kişiye dönüştürmek değildir.
 2. 2
  Kendini geliştirmesi için ona örnek ol. Kötü veya yanlış bir şey yaptığında onu çok sert eleştirme. Bu, onun kendini berbat hissetmesine sebep olur ve seninleyken kendini kötü hissetmeye başlar. Bunun yerine, gerçekten hoşlanmadığın bir şey yapıyorsa ona kendi davranışlarınla örnek olarak daha iyi bir yol göster. Hoşlanmadığın bir şeyi yaptığında tabii ki ona bunu söyleyebilirsin ama acımasız veya kontrolcü olma ve davranışını değiştirmesi için iyi bir yol bulmasına yardım et.
  • Notları düşükse ve okulda zorlanıyorsa birlikte çalışmanız için ve ondan daha iyi olduğun derslerde yardım etmek için zaman ayarla. Ödevlerini onun yerine yapma ama ödevlerini kendisinin yapabileceğini ve iyi çalışma alışkanlıkları geliştirebileceğini fark etmesine yardımcı ol.
  • Sürekli bir işte kalmakta veya iş bulmakta zorlanıyorsa ona düzenli çalışma alışkanlığının önemini göstererek ya da iş bulmasına yardımcı olarak destek ol. Yazı yazma veya özgeçmiş yazma atölyelerine beraber katılmayı teklif et, işten daha fazla keyif almasının yollarını konuş veya her gün gitmekten daha fazla hoşlanacağı bir iş bulmasına yardım et.
  • Onu toplum içinde ya da arkadaşları veya ailesinin önünde eleştirmemen özellikle önemlidir.
 3. 3
  En iyi hâlin ol. Onun yanındayken başarılı olduğunu göster. Onun seni daha iyi biri yaptığını göster. Nasıl sen onun seninleyken kendisini daha iyi hissetmesini istiyorsan o da aynı şeyi isteyecektir. Sevdiğin şeylerin peşinden git ve onun da kendini hayatının bu bölümüne dâhil edilmiş hissetmesini sağla. Kendini nasıl geliştireceğine dair ondan tavsiye al.
  • Ancak onun senden gerekmeyen bir şeyi değiştirmeni istememesine dikkat et. Endişeliysen bir arkadaşına bu konuda ne düşündüğünü sor.
 4. 4
  Bağımsız olduğunu göster. Zihinsel ve fiziksel olarak bağımsız olduğunu ona göster. Onun her şeyi senin için yapmasına ihtiyacın yok (sana bazen yardım edebileceğini düşünmesi gerekse de) ve senin kendi fikirlerin var. Bu, onun seni tam olarak gelişmiş ve standartları olan ilginç biri olarak görmesine katkıda bulunur. O, kendine eş olacak birini istiyor, şişme bir bebek değil.
  • Sevdiğin ve sevmediğin şeyler konusunda tamamen dürüst olmaktan asla korkma. Bazı konularda ne düşündüğünü bilmesini sağla ve onun her dediğini onaylama.
 5. 5
  Onu da bağımsız olması konusunda cesaretlendir. Bütün zamanını seninle geçirmek zorundaymış gibi hissetmesine sebep olma. Onu hafta sonu veya cuma geceleri planların için kurtarıcı olarak görme. Sevdiğin şeyleri yaparak ve kendi arkadaşlarınla vakit geçirerek onu sevdiği şeyleri yapması ve arkadaşlarıyla zaman geçirmesi konusunda cesaretlendir.
  • Erkeklerin ilişkilerden kaçmasının sebeplerinden biri ilişkilerinin onları kapana kıstıracağını ve sevdikleri şeyleri yapmalarına engel olacağını düşünmeleridir. Seninle birlikte olursa böyle bir durumun söz konusu olmayacağını göster. [4]
 6. 6
  Kendin ol. Kendin olmazsan onun seni sen olduğun için sevdiğini nasıl anlarsın? Olmadığın biriymiş gibi davranırsan o etrafındayken kendini hep rahatsız hissedersin ve bu olmasını isteyeceğin son şeydir. Onun yanındayken kendini rahat hissetmiyorsan onunla konuşmak muhtemelen zor olacaktır ve onunla konuşamazsan ilişkiyi yürütmek de zor olacaktır. [5]
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 5:
Harekete Geçmek

 1. 1
  İlk adımı atmaktan korkma. Çok ortak noktanızın olduğu birini bulursan onun sana çıkma teklif etmesini bekleme. Seni sevmediğini düşündüğün için teklif etmekten korkuyorsan bile sor. Bu, korkutucu bir şey ama sana bir zararı olmaz ve uzun vadede kazanmak için bunu yapmalısın. [6]
  • Karşındaki kişi çekingen biri olabilir, bu yüzden de seninle aynı ligde olmadığını düşündüğü veya onu reddedeceğinden korktuğu için adım atan taraf o olmayabilir.
 2. 2
  Onunla flört et. Onunla kesinlikle ilgilendiğini belli etmek için onunla flört et. Sohbet ederken ona doğru eğil, arada hafifçe dokun ve ona iltifat et (bunu dürüst bir şekilde yap, insanlar aradaki farkı her zaman anlayabilir).
 3. 3
  Ona çıkma teklif et. Bütün bunlar işe yaramadıysa ve sana hâlâ çıkma teklif etmediyse sen işe koyul ve harekete geç. Onun uzaklaşmasını istemezsin! Kafanda (onun da hoşuna gidecek) bir randevu planı yaptıktan sonra yanına git ve ona çıkma teklif et. Öz güveni yüksek görünmeye çalış çünkü bu, birçok kişiye çekici gelir.
  Reklam

Yöntem 5
Yöntem 5 / 5:
Gelecekte Bağlantılar Kurmak

 1. 1
  İyi bir partner ol. Çıkılacak kişi ol. Çıkmak için iyi biri olarak bilinirsen ilerde erkek arkadaş bulman çok daha kolay olur. Destekleyici ol. Yanında olması harika olan kişi ol.
 2. 2
  Eleştirel, tembel ve sahiplenici olma. İlişkilerde eleştirel, tembel ya da sahiplenici biri olarak tanınma. Bu özellikler insanların seninle çıkmak istememesine sebep olur. Erkek arkadaşına alan tanı, kendi olmasına izin ver ve dışarı çıkıp bir şeyler yaparak kendini geliştirmeye devam et.
 3. 3
  Erkek arkadaşını aldatma. Sosyal çevrende hiç kimsenin seninle asla çıkmak istememesini garantilemenin en iyi yolu erkek arkadaşını aldatmandır. Erkek arkadaşına sadık ol ve dikkatini ona ver. Başka biriyle flört edip takılacaksan da birlikte olduğun kişiden ayrılman gerekir. Başka biriyle olmak istiyorsan bu durum ikiniz için de adil olmaz.
  • Ayrılacaksan nazikçe ayrıl. Karşındaki kişiyi incitmemeye çalış ve aranızdaki ilişki bitmiş de olsa ona karşı saygılı ol. Hiç kimse kalp kıran biriyle beraber olmak istemez.
  Reklam

İpuçları

 • Ona başka kızların dedikodusunu yapma.
 • Bütün erkekler farklıdır: İyi bir karakteri olduğuna ve seni mutlu edebileceğine inandığın erkeği seç. Genellikle en iyi erkek arkadaşlar iyi, sessiz ve bilgisayar kurdu erkeklerden çıkar.
 • Onu sevdiğini söyleyeceğin zaman pozitif olmayı unutma. O da seninle oldukça ilgileniyor olabilir ya da olmayabilir. Onun seni sevip sevmediğini anlamanın en iyi yolu dediklerine değil yaptıklarına bakmaktır. Sana yaklaşma konusunda tutarlı ve ısrarcıysa seni seviyordur. Seni görmezden geliyorsa, arayacağını söylediği hâlde aramıyorsa ya da fiziksel veya sözlü olarak sevgi dolu değilse genel olarak kibar olsa da ve senin iyi bir insan olduğunu düşünse de seninle ilgilenmiyor demektir. Bir kişiyi insan olarak sevip de o kişiyle birlikte olma isteği duymamak mümkündür.
 • Hâlâ öğrenciysen ve okulda onunla aynı derslere giriyorsan ona birlikte ödev yapmayı teklif et. Ne kadar çok baş başa zaman geçirirseniz o kadar iyi olur.
 • Onu sevdiğini düşünüyorsan ancak onunlayken kendini rahat hissetmiyorsan senin için doğru insan o olmayabilir.
 • Acele etme; ona ne yapmak istediğine karar vermesi için zaman ve alan tanı. Hemen çıkmak istemiyorsa onu zorlama. Hazır olduğunda sana çıkma teklif edecektir.
 • İlişkiye ilk önce arkadaş olarak başla ve onunla çıkmak isteyip istemediğine karar vermek için onu daha iyi tanımaya çalış.
 • Arkadaşlarıyla iletişime geç. Seninle daha sık zaman geçireceğini anladığında seninleyken kendini daha rahat hissedecektir.
 • Onunla paylaştığınız çok şey olsa da her zaman senin yapmak istediğin şeyi yapmak istemeyeceğini unutma. Onu hiçbir şey yapmaya zorlama; önce onun fikrini sor.
 • Doğum gününü hatırlamak gibi şeyler yaparak kendisini özel hissetmesini sağla.
Reklam

Uyarılar

 • Moralini bozmasına izin verme. Seni değiştirmeye çalışıyorsa ondan ayrıl. Belli ki seni sen olduğun için sevmiyor.
 • İlişkiye başlama konusunda baskı altında hissetme. Yapmak istemediğin şeyleri yapman konusunda kendini tehdit veya baskı altında hissediyorsan ilişkine son ver. Hiç kimsenin sana kendini bu şekilde hissettirmeye hakkı yok.
 • Başka kızı kıskandırmaya çalıştığını fark edersen onunla birlikte olmak tamamen vakit kaybı olur.
 • İlişki yürümezse üzülme. Dışarıda senin için ideal olacak bir sürü hoş erkek var.
 • İddiaya girdiğin için biriyle çıkma; gerçek ortaya çıktığında karşındaki kişi çok incinir.
 • "Yapışkan" ve "bağımlı" görünmek karşındaki kişinin senden çok çabuk soğumasına sebep olabilir. İş seni aldatmasına kadar gidebilir. Geniş arkadaş çevresi yaparak ve yanlış tutumunu değiştirerek buna engel olduğundan emin ol.
 • Züppe gibi davranırsan seni sevmez. Başka kızların böyle davrandığını görebilirsin ancak erkeklerin onlardan hoşlanmaları bu yüzden değildir. Belki vücutlarından veya benzer bir şeyden dolayıdır. Öyle değilse de zaten karşındaki korkunç biridir. Bu yüzden sen yoluna bak.
 • Hoşlandığın adama yanlış mesajlar verebilecek olan başka erkeklerle asla takılma.
 • Cesur bir adım atıp ona çıkma teklif edersen seni reddedebileceğini unutma! Bunu kişisel algılama ama öyle algılamak istiyorsan da onu daha fazla tanı ve tekrar çıkma teklif ettiğinde/benzer bir şey yaptığında nasıl tepki verdiğini gör!
 • Bir şey paylaşmak istiyorsan ama onun kendini kötü hissetmesinden çekiniyorsan ona mektup yazmayı dene. Bu mektubu anlamamış gibi görünüyorsa onu karşına oturtup onunla yüz yüze konuş.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Jessica Engle, MFT, MA
Ortak yazarlar :
İlişki ve Flört Uzmanı
Bu makaledeki ortak yazarlar Jessica Engle, MFT, MA. Jessica Engle, San Francisco Bay Bölgesi’nde ilişki koçu ve psikoterapisttir. Danışmanlık Psikolojisi alanındaki Yüksek Lisans derecesini aldıktan sonra 2009 yılında Bay Area Dating Coach’u kurmuştur. Jessica ayrıca lisanslı bir Evlilik ve Aile Terapisti ve 10 yıldan fazla deneyime sahip lisanslı Drama Terapistidir. Bu makale 17.839 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 17.839 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam