Erkek arkadaşınla ciddi bir ilişkin varsa bir sonraki aşamaya geçmeye hazır olduğun bir zaman gelebilir. Erkek arkadaşın yetenekli bir zihin okuyucu değilse seks yapmak istediğini anlamaz. Bunu ona söylemek garip gelebilir ama öyle olması gerekmiyor. Bu wikiHow makalesi sana, seks yapmak istediğini erkek arkadaşına nasıl söyleyeceğine dair birçok ipucu ve tavsiye sunar.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Erkek Arkadaşına Bizzat Söylemek

 1. 1
  İdeal bir ortam hazırla. Evet diyeceğini düşünüyor ve hemen seks yapmak istiyorsan ortamı hazırla. Birkaç mum yak ve onu film izlemeye, müzik dinlemeye veya oyun oynamaya davet et. Seks yapmak için yeterli zamanınızın ve mahremiyetinizin olduğundan emin ol.[1]
 2. 2
  Başbaşa kalana kadar bekle. İlişkiyle ilgili bazı konuşmaları insan içinde yapmak sorun olmaz ancak ilk kez birlikte olmanız kadar kişisel bir şey hakkında yapılacak konuşma gizli ve sadece sizin aranızda olmalıdır.
 3. 3
  Onunla seks yapmaya hazır olduğunu söyle. Sana bariz gelen sinyaller gönderiyor olabilirsin ancak o bunları anlamayabilir. Bu durumda, cesaretini toplaman ve ona nasıl hissettiğini söylemen gerekebilir.
  • Ona "Seninle seks yapmaya hazırım, sen de ister misin?" veya "Benimle daha samimi bir yakınlaşmada bulunma konusunda ne düşünüyorsun?" diye sormayı dene.
  • Ondan seks yapmayı isteme fikrinden hoşlanmıyorsan "Seks yapmaya başlamaya için hazırım, ama daha fazla zamana ihtiyacın varsa da hiç sorun değil." diyebilirsin. Böyle bir şey söylemek, ona bir sonraki adımı atma veya garip bir durum yaratmadan reddetme fırsatı verir.
 4. 4
  Hayır diyorsa cevabına saygı göster. Erkek arkadaşın hazır olmadığını söylüyorsa anlayışlı ol ve onu zorlama. Sadece biraz daha zamana ihtiyacı olabilir. Seks yapmaya başlamadan önce ikinizin de hazır olduğunuzdan emin olmanız önemlidir.[2]

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Alternatif Bir Yaklaşım Sergilemek

 1. 1
  Seks yapmaya başlamak istediğini söylemek için mesaj at veya ara. Erkek arkadaşına yüz yüze söyleyemeyecek kadar gerginsen ya da sadece ilk kez seferiniz için plan yapabilmek istiyorsan ona mesaj atmak ya da aramak iyi bir seçenektir.
  • Ona mesaj atarsan "Daha sonra seks yapmak ister misin?" gibi bir mesaj atarak doğrudan sorabilirsin. Bu mesaj kesinlikle dikkatini çeker ancak hayır demesi durumunda şaka yapıyormuş gibi davranacağın kadar rahat bir tavırdadır da.
  • Veya daha imalı bir şey deneyebilir, üstünde ne olduğunu söyleyebilir veya klasik "Üstünde ne var?" sorusunu sorabilirsin. Bu, ateşli bir cinsel ilişkiye veya telefon görüşmesine yol açabilir. Bu sana doğru hissettirdiğinde sana gelmesini iste ve neler olacağını izle.
 2. 2
  Ona söylemek yerine göster. Bir dahaki sefere baş başa kaldığınızda ona seks yapmaya hazır olduğunu gösterme fırsatını kullan. Onu baştan çıkarmaya çalışmadan önce seks için hazır olduğunu bildiğinden emin ol. Henüz hazır olmadığını söylüyorsa bunu kişisel algılama. Ona biraz daha zaman ver ve sana hazır olduğunu söylediğinde tekrar dene.
 3. 3
  Ona bir not yaz. Hissettiklerini sözlü olarak ifade etmekte zorlanıyorsan bir e-posta veya elle yazılmış not mükemmel bir çözüm olabilir. Hislerini dürüstçe ve endişesiz bir şekilde yaz.[3] Ayrıca notu tek başına veya seninle okuduktan sonra yok ettiğinden/sildiğinden veya çok güvenli bir yerde sakladığından emin ol.
 4. 4
  Özel bir günü bekle. Doğum günü veya tatil gibi, yaklaşan özel bir gün, ona seks yapmaya başlamak istediğini söylemek için iyi bir zaman olabilir. Belirli bir tarihe kadar beklemek, kendini hazırlaman için sana zaman tanır ve olayı daha unutulmaz kılar.

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Erkek Arkadaşınla Konuşmaya Hazırlanmak

 1. 1
  Seks için hazır olduğundan emin ol. Erkek arkadaşına ne söyleyeceğini bile düşünmeden önce, genel olarak seks için kendini hazır hissettiğinden emin ol. Cinsel olarak aktif olmayı düşünüyorsan ve daha önce hiç seks yapmadıysan neden cinsel olarak aktif olmak istediğini düşün. Duygusal hazırlığını, doğum kontrolünü ve güvenli sekse dair bilgilerini, erkek arkadaşınla olan ilişkini ve kişisel inanç ve değerlerini göz önünde bulundur.[4]
 2. 2
  Ne istediğini düşün. Başka erkeklerle birlikte olmuş olsan da olmasan da biriyle ilk kez seks yapman özel olmalı. İlk seferin nasıl olmasını istediğini düşün ve onunla bu adımı gerçekten atmak istediğinden emin ol.
 3. 3
  Kendini koru. Erkek arkadaşınla ilk cinsel birleşmene hazırlanmak için prezervatif satın al ve her zaman elinin altında bulundur. Çantanda ve komodininde bir çift prezervatif olsun. Erkek arkadaşınla doğum kontrol seçenekleri hakkında da konuşmalısın, böylece ikiniz de cinsel sağlığınızın sorumluluğunu üstlenebilirsiniz. Doğum kontrolünün yalnızca hamileliğe karşı koruma sağlayacağını, ancak prezervatiflerin ikinizi CYBE’den (cinsel yolla bulaşan enfeksiyon) seni de hamilelikten koruyabileceğini unutma. Ayrıca, hiçbir yöntemin %100 etkili olmadığını da unutma.[5]
 4. 4
  Erkek arkadaşına seks yapmak istediğini söyleme konusunda takıntılı olma. Henüz seks yapmaya hazır hissetmediğini söylese bile büyük olasılıkla dürüstlüğünü takdir edecektir. Sadece rahatla ve onunla duyguların hakkında konuşmak için bir plan yap.
 5. 5
  İlişkiye dair umutların hakkında konuş. Onunla seks yapmadan önce sana bağlı olduğundan emin olmak istiyorsan ilişkinin nereye gittiğine dair fikirlerini ölçmek için onunla konuşmalısın. Birlikte yatmaya başlamadan önce erkek arkadaşınla bu konuşmayı yaptığından emin ol. İlişkinle ilgili umutlarını ve beklentilerini cinsel partner hâline gelmeden önce konuşmak, sonrasında konuşmaktan çok daha kolay olacaktır. Bu konuşma sırasında, ilişkiye dair umutlarını dinlediğinden ve söyleyeceklerine saygı duyduğundan emin ol. Şunu söyleyerek konuşmayı başlatabilirsin:[6]
  • İlişkiniz hakkında konuşmaya çalışıyormuş gibi görünmek istemiyorsan ona "Şey, gelecek yıl bu zamanlar ne yapmayı düşünüyorsun?" diye sorabilirsin. Geleceğe dair vizyonunun bir parçasıysan muhtemelen uzun vadeli bir ilişki istiyordur.
  • Ona karşı daha dobra olmak istiyorsan “Bu ilişki nereye gidiyor?” diye sorabilirsin.
  • Ya da sadece seni partneri olarak görüp görmediğini öğrenmek istiyorsan ona "Peki arkadaşlarımdan biri bizi sorarsa senin için ne diyeyim?" diye sorabilirsin.[7]
 6. 6
  Gerçekçi olmayan beklentilerin olmasın. Biriyle sadece istersen ve hazırsan seks yapmalısın.[8] Erkek arkadaşının cinsel partner olduktan sonra sana evlenme teklif etmek isteyeceğini, onun yanına taşınmanı isteyeceğini veya sana farklı davranmaya başlayacağını umuyorsan erkek arkadaşınla seks yapma. Seks bir ilişkiyi düzeltmez ve partnerlerden biri veya her ikisi cinsel olarak aktif olmaya hazır değilse ilişkiyi olumsuz etkileyebilir.[9]

İpuçları

 • Seks genellikle ilk seferde garip gelir. Daha önce seks yapmış olsan bile birbirinizle daha rahat hissetmeniz için birkaç kez seks yapmanız gerekebilir. İlk sefer tam olarak hayal ettiğiniz gibi gitmezse de durmayın. İlk başta seksin garip gelmesi tamamen normaldir ve bu uyumsuz olduğunuz anlamına gelmez.
 • Güvenli bir şekilde seks yaparak kendini CYBE (cinsel yolla bulaşan enfeksiyon) ve CYBH’lerden (cinsel yolla bulaşan hastalık) koru. Her vajinal, oral veya anal ilişkide prezervatif kullan ve düzenli olarak CYBE ve CYBH testleri yaptır.[10]
 • Biriyle, hatta erkek arkadaşınla bile seks yapmadan önce kendini koru. Kendini hastalıklardan ve hamilelikten nasıl koruyacağını bir doktora danış.
 • İstediğinin bu olduğundan emin ol. Seks yapmadan önce kendini korumak için prezervatif kullan.

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 232 kişi çalıştı. Bu makale 1.727 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 1.727 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?