Erkek arkadaşının ebeveynleriyle tanışmak, bir ilişkiyi yüzeyselden ciddiye doğru taşımak için yapabileceğin ilk şeylerden biridir. Ama bazen bunun düşüncesi insanı gerebilir; işte bu işi sorunsuzca atlatmanın bazı yolları.

Adımlar

 1. 1
  Hazır olduğundan emin ol. Sabırlı ol; ilişkinin ciddi olduğundan emin olana kadar onlarla tanışman gerekmiyor. Genellikle, birlikteliğin üçüncü ya da dördüncü haftasında ebeveynlerle tanışmak ilişkiyi ileri taşımanın iyi bir yoludur.
 2. 2
  Onlarla tanışmaya gittiğinde küçük bir hediye al. Partnerinden, ebeveynlerinin sevdiği kurabiyeyi, çiçeği, çikolatayı ya da akşam yemeğine gidiyorsan sevdikleri şarabı öğrenmeye çalış. Bu, her şeyin olumlu bir havada başlamasını sağlayacaktır.
 3. 3
  Neşeli ol. Kimse sızlanan ve yakınan birini sevmez. Üzücü hikâyeler anlatmaktan, eski erkek arkadaşlarınla ilgili konuşmaktan ya da erkek arkadaşınla yaptığınız tartışmalardan bahsetmekten kaçın; ebeveynleri bunları duymak istemeyecektir. İkiniz mutlu gözüktüğünüz sürece onlar da mutlu olacaktır, o yüzden konuşmaların olumlu bir havada geçmesini sağla.
 4. 4
  Panik yapma ve sadece kendin ol. Sahtelikten daha kötüsü yoktur ve yapmacık davranırsan kesinlikle anlaşılacaktır. Sakinleş ve iyi vakit geçirmeye çalış. Aşırı utangaç ya da çok fazla heyecanlı değil de rahat olursan yanında kendilerini daha rahat hissederler ve sohbet daha kolay gelişir. Sana, örneğin geleceğinle ya da kariyerinle ilgili sorular sorduklarında dürüst ol ama kendi planlarına güvenin olsun.
 5. 5
  İlgi göster. Onlara oğullarıyla, işleriyle ve hobileriyle ilgili sorular sor. Bu hem onları gerçekten tanımana yardım edecek hem de bencil biri olmadığını gösterecektir. Ayrıca, ortak bir şey bulursan ortaya harika bir sohbet konusu çıkar ve bir sürü artı puan kazanırsın. Onlara (çok abartmadan) birkaç iltifatta bulun ama yalan söyleme; güzel bir evleri olduğunu düşünüyorsan bunu onlara söyle.
 6. 6
  Etkileyici bir şekilde giyin. İyi bir ilk izlenim bırakmak istediğin için, duruma uygun giyin. Tam olarak ne yapacağınızı öğren; şık bir yemekse o zaman şık giyin; sadece çay içip sohbet edecekseniz rahat ama derli toplu kıyafetler giy. Yataktan kalkıp gelmişsin gibi gözükmediğin ve açık saçık giyinmediğin sürece sorun olmayacaktır.
 7. 7
  Onların da herkes gibi insanlar olduğunu unutma.
 8. 8
  Gergin olman için hiç neden yok. Onlarla çok iyi vakit geçirmek için önce erkek arkadaşından onlarla ilgili bilgi al. Neleri sevdiklerini, neleri sevmediklerini ve buna benzer şeyleri öğren. Sohbet sıkıcı olursa ya da huzursuz bir havada geçerse diye 3 yeni sohbet konusu belirlemeye çalış. İlgilendikleri şeylerle ilgili pek bir şey bilmiyorsan bir kütüphanede ya da İnternet’te araştırma yapman iyi olur, böylece neden bahsettikleri hakkında hiçbir fikrin olmadan gülümseyip başını öne sallamak zorunda kalmadan güzel bir sohbet yapabilirsin. Ayrıca, gerçekten mecbur kalmazsan bu üç yeni sohbet konusunu, bir diğer deyişle 'cankurtaran simitlerini' kullanma. Kendini, onlarla her şeyi konuşmak zorunda hissetme. Unutma ki seni tekrar akşam yemeğine çağırırlarsa yeni şeyler öğrenmek ve böylece aynı işlemi en baştan tekrarlamak zorunda kalırsın. Konuşma kötüye gitmediği sürece 'cankurtaran simitlerinin' hepsini kullanma.
 9. 9
  Erkek arkadaşının ailesiyle bol şans!
  Reklam

İpuçları

 • Oğullarıyla konuşurlarken lafa karışmadan erkek arkadaşının konuşmasına izin ver. Onun hayatının önemli bir parçasıymışsın gibi gözükmesi iyi olsa da ebeveynleri, oğullarını onlardan çalıyormuşsun hissine kapılmamalı.
 • Gergin olma. Sakin ve aklı başında ol.
 • Yapmacık davranma.
 • Yüzünden gülümseme eksik olmasın.
 • Daima saygılı davran.
 • İyi vakit geçirmeye çalış!
Reklam

Uyarılar

 • Çok korkmana gerek yok. Ebeveynleri de muhtemelen senin kadar gergindirler.
 • Abartıya kaçma. Kendin ol, yeter. Kendine bir erkek arkadaş bulduğuna kötü bir kişiliğin olamaz.
 • Başkası olma, kendin ol. Seni sevmeseler bile bu, ilişkin için umut olmadığı anlamına gelmez. İşlerin yürümesini sağlamaya çalış; onlar da böyle yapacaklardır.
 • Mümkünse erkek arkadaşının ebeveynlerinle kaliteli zaman geçirmeye çalış. Bu, erkek arkadaşını mutlu edecektir ve geleceğiniz için de yeni ihtimallere kapı açacaktır.
Reklam

İhtiyacın Olan Şeyler

 • Erkek arkadaşının ebeveynleri hakkında bilgi.
 • Onlara vermek için küçük bir şey.
 • İyi bir ruh hâli.
 • Güzel giysiler.

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Bir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 1.326 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 1.326 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam