Birçok erkek oral seksi sevişmenin duygusal ve samimi bir parçası olarak görür, ancak tüm kadınlar korkularını giderecek ve rahatlatacak bir konuşma olana kadar onu yapmaya veya kendisine yapılmasına hazır değildir. Sohbeti başlatmak rahatsız edici hatta garip gelebilir, ancak eşinle samimi konular hakkında konuşmak, başlangıçta fikre karşı çıksa bile güven ve samimiyet oluşturmana yardımcı olacaktır. İlk adım sormaktır ama bunu yapmanın diğerlerinden daha saygılı, açık yolları olduğunu bil.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 4:
Konuya Saygılı Yaklaşmak

 1. 1
  Birlikte cinsel arzularınız ve fantezileriniz hakkında geniş kapsamlı konuşun. Bu, gündeme getirilmesi garip bir konuşma olabilir ama ikiniz de birbirinizi yargılamamayı kabul ettiğinizde aynı zamanda endişesiz ve eğlenceli bir sohbettir. Hangi fantezileri veya stilleri seviyorsun? Motorlarını hangi aptalca ama seksi fikirler çalıştırır? Hiç ortak fanteziniz var mı? Unutma, bu derin ve ciddi bir konuşma değildir ama oral seks tartışmasına yol açabilecek bir tür konuşma yakınlığı yaratır:
  • Bazıları olası olmasa da ya da komik de olsa hayalindeki en iyi beş seks yerinin listesini yap.
  • Bir seks kitabına veya Kama Sutra gibi bir web sitesine göz at, deneyebileceğiniz eğlenceli veya maceracı pozisyonları not et.
  • Herhangi bir fanteziyi veya gizli arzuyu paylaş, onda da olup olmadığını sor. İkinizi de mutlu etmenin yollarını bulursanız bu konuşma çok daha kolay olacaktır.[1]
 2. 2
  Oral seks çok uzak görünüyorsa cinsel maceralarınızı yavaşça artırın. Oral seks istediğiniz bir şeymiş gibi hissediyorsan ama çok hızlı gitmek olacaksa küçük maceralarla başlayın. Küçük riskler almanın ve birbiriniz hakkında daha fazla bilgi edinmenin güvenli bir yolu olan daha büyük bir ön sevişme yapın. Biraz müstehcen konuşmayı deneyin. Birbirinizin vücudunun her yerini öpün, birbirinizin her santimine aşina olun. Bu eşikler aşıldıkça oral seks daha az büyük bir konu ve daha doğal bir sonraki adım olacak.
 3. 3
  Cinsel hayatınızı düzenli olarak birbirinize sorun. Eğer ciddi bir ilişki içindeyseniz seks hakkında tek bir konuşma yapıp sonra bir daha asla konuşamamak olmaz. Neden böyle yapasınız ki?! Konuşma oral seks hakkında olsun ya da olmasın cinsel yaşamınızla ilgili sorular sormak, birlikte bir ilişki geliştirmek ve kurmak için önemlidir. Dahası, açık ve dürüst cinsel tartışmalarla dolu bir geçmiş, oral seks konusunu çok daha kolay hâle getirir.
  • Birbirinize karşı rahat olduğunuzda denemek istediğin yeni şeyler var mı (oral seks veya başka bir şey)? Ona aynı soruyu sor.
  • Seks konusu açıldığında bundan çekinme. "Bugünlerde seks hayatımız hakkında ne düşünüyorsun?" sorusu konuşmaya başlamak için iyi ve açık uçlu bir yoldur.[2]

Yöntem 2
Yöntem 2 / 4:
Onun Duyguları Hakkında Konuşmak

 1. 1
  Arzularını açık ve net bir şekilde ifade et. Seks hakkında konuştuğun zaman lafı gevelemeye çalışma ya da ona çaktırmadan oral seks konusunu açtırmaya çalışma. Onun da aynı olmasını bekliyorsan açık sözlü olmalısın. Unutma ki seks hayatın sadece senin değil, ortak bir şey ve bunu sadece onun için değil, ikiniz için de yapın.
  • "Hayatımıza daha fazla oral seks getirmenin yollarını bulmak istiyorum."
  • "Bence ikimiz de rahatsak oral seksi keşfetmeye başlamalıyız."
  • "Oral seks yapmaktan zevk alıyorum ve bunu seks hayatımızın daha önemli bir parçası yapmak isterim."
 2. 2
  Görüşlerini yorum yapmadan dinle ve ona söz hakkı ver. Duymak istediğin bu olmasa bile dinle. Partnerinin düşüncelerini ve endişelerini ifade etmesini gerçekten dinle. Söyleyecek çok şeyi olabilir veya olmayabilir ve söylediği şeyler hoşuna gitmeyebilir. Arzularını ifade ettin ve o hayır dese bile senin ne istediğini biliyor. Bu onun aklında kalacak ve eğer destekleyici, saygılı ve anlayışlı olursan kendi şartlarına göre düşünme şansı bulduğunda kendini daha öz güvenli ve inançlı hissedebilir.
  • Unutma, yapabileceğin tek şey arzularını söylemektir; kendi arzuların konusunda dürüst ol, o da onunkiler hakkında dürüst olacaktır.
 3. 3
  Unutma ki seks hayatınız bir pazarlık kozu değil; ortak bir şeydir. "Eğer bana oral seks yaparsan bulaşıkları bir hafta yıkarım." gibi yorumlar veya fikirler, mutlu bir cinsel yaşam için gerekli olan güven ve sevgiyi oluşturmaz. Yatak odasında yaşanan şeyler ortaktır, iş ne olursa olsun iyi yapılmış bir iş için sana verdiği bir hizmet değildir. Kendisini değerli ve rahat hissetmesini (ve muhtemelen böylece ortak bir zemin bulmasını) istiyorsan bunu bir alışveriş gibi görme; bunu bir sohbet gibi ele al.
 4. 4
  Karının veya kız arkadaşının neden oral seks istemediğini düşün. Oral seks bazı kadınlar için korkutucu olabilir. Bazı kadınlar sanki hava alma yetilerinin tehlikeye girdiğini ve öğürüp boğulabileceklerini kolayca hissedebilirler. Kendini savunmasız bir konuma sokuyor ve bunu anlaman önemli. Bazı kadınlar partnerine zarar vermekten ya da yanlış yapmaktan korkar. Tam bir cinsel güven olmadan, bu aktiviteler büyük ölçüde kaygı, çaresizlik ve rahatsızlık hissetmesine neden olabilir. Onun endişelerini bir kenara bırakır ve sadece kendi arzularına odaklanırsan onu rahatlatmazsın.
  • Oral seksten neden hoşlanmadığını veya rahatsız hissettiğini sor ve cevaba hazır ol. Senin de rahatsız olduğun olası cinsel eylemler olduğunu unutma.
 5. 5
  Bu deneyimi onun için nasıl daha keyifli veya daha rahat hâle getirebileceğini sor. İkiniz için de işleri daha iyi hâle getirmenin birçok yolu var. Belki kendine biraz daha bakmanı ister ya da her ikinizin de önceden temizlik için birlikte duş almasını tercih eder. Belki o da oral seks hakkında konuşmak istemiştir ve senden ona oral seks yapmayı düşünmeni istiyordur. Sebepleri veya fikirleri ne olursa olsun sorana kadar bilemezsin.
  • Seksi başlatıp sonra başka bir şeye geçmeyi seviyor musun? Oral seks samimi bir eylemdir ve cinsel yaşamınıza değer verirseniz ve zaman ayırırsanız daha olasıdır.[3]
 6. 6
  Oral seksin tek yönlü olmadığını kabul et. Erkekler de kadınlara oral seks yapabilir ve ilişkinize oral seks eklemek istiyorsan oral seks yapma konusunda da rahat olman gerekir. Bu, onu rahatlatmanın yanı sıra, onu her şeyi başlatmak zorunda bırakmadan paylaştığınız cinsel yaşamınıza yavaş yavaş yeni şeyler dâhil etmenin harika bir yoludur.
  • Oral seksi asla bir pasif agresif pazarlık kozu olarak kullanma; "Ben yaptım, şimdi sen de yapmalısın." dibi. Bu saygısızlık olmakla kalmaz, onu rahatlatma ve oral seksi ilişkinizin kalıcı bir parçası yapma şansı da yoktur.

Yöntem 3
Yöntem 3 / 4:
Birlikte İlerlemek

 1. 1
  Ciddi ve katı olmak yerine seksi eğlenceli ve hafif tutmaya çalış. Seksi derin bir ruh bükücü güç eylemi olarak tasvir eden filmleri görmezden gel. Çoğu zaman, özellikle ciddi ilişkilerde seks, sadece ikinizin paylaştığı, akışkan, sık sık garip ve her zaman eğlenceli bir aktivitedir. Endişesiz bir tavra sahip olmak işe yaramaz bir tavsiye gibi görünebilir ancak insanlar başlangıçtaki herhangi bir soruna veya garipliğe gülebildiklerinde yeni bir şeyler denemeye çok daha isteklidirler.
  • O an bir şey hoşuna giderse ona söyle! Bu; rahatlık, güven ve harika bir ortak seks hayatı inşa etmenin en iyi yoludur.
  • Bir şeyler "yanlış" giderse sadece gülümse! Yataktan bir şekilde düşmen gibi saçma bir şey olursa gülmekten korkma; bu ortamın ateşini söndürmez.
  • Başarılı seks hayatları sakin ve rahat hissetmekle ilgilidir ve hiç kimse sevgilisiyle gülümserken veya gülerken olduğundan daha rahat değildir.[4]
 2. 2
  Konuşmanızdan sonra oral seksi başlatmasına izin ver; "şimdi konuştuğuna göre" diyerek burada baskı yapma. Asla talepte bulunma, surat asma, onu sana oral seks yapmaya zorlama ya da apaçık bir şekilde isteme; özellikle de işler kızışırken. Sen kendine düşeni söyledin ve o da kendine düşeni söyledi. Şimdi onu itmeye başlamana gerek yok. Hazır olduğunda işleri kendisi başlatır.
  • İlişkinize oral seks getirmenin yollarını konuştuysanız ve birkaç hafta veya ay hiçbir değişiklik olmadan geçerse sohbeti sessiz ve saygılı bir anda tekrar gündeme getirmelisin.
 3. 3
  Oral seksi odak noktası yapmak yerine yavaşça seks hayatınıza dâhil edin. Her oral seksin tamamlanması gerekmez. Onu daha rahat ettirmenin iyi bir yolu, oral seksi ön sevişmeye sokmak ve ardından ikinizin de daha doğal olarak rahat olduğunuz pozisyonlara geçmektir. Bu, onun rahatlık seviyesini bulmaya başlamasına, sohbeti canlı tutmasına ve bir uzlaşma seviyesi bulmasına yardımcı olabilir.
 4. 4
  Kendi hızını ve tarzını seçerek vücudunu kontrol etmesine izin ver. Kendini tamamen güvende hissetmesi gerekiyor. Böyle yakın ilişkiler içindeyken başını veya saçını tutarsan tutkuyla hareket edip kafasını bastırmaktan kaçınmak için her zaman kendini yeterince kontrol edeceğini biliyor olsun. Saçını ortadan çekmen ya da elini başına ya da omzuna koyman sorun olmaz. Bu istenebilir bile ama bu çok nazik ve rahatlatıcı bir şekilde yapılmalıdır.
  • Rahatsız olursa ve erken bırakmak isterse de sorun değil. Oral seksten hoşlanmayan bir kadın için bu ilk adımların zamanla daha rahat olmasına yardımcı olacağını unutma.
 5. 5
  Seksten sonra ona neyi sevdiğini veya bir dahaki sefere neyi denemek istediğini sor. Bu bir bilgilendirme değildir ve her yattığınızda bunu yapmak zorunda değilsiniz (hızla eskiyecek) ama seks hayatınız hakkında konuşmaktan çekinme. Seksten sonra, takılırken ve sarılırken nelerden hoşlandığını sor. Pek de hoşlanmadığı bazı şeyler olup olmadığını anla ve bunu hafif ve güldürerek yaptığından emin ol. Siz bir çiftsiniz ve muhtemelen yedikten sonra pişirdiğiniz her yemeği tartışıyorsunuz; aynı açıklığı seksten sonra paylaşamamanız için hiçbir neden yok.
  • Oral seksi yeni keşfediyorsa bundan ne kadar zevk aldığını ona söyle! Sessiz kalmak, onu takdir edilmemiş gibi hissettirebilir veya daha kötüsü, bunda iyi olmadığını ve keşfetmeye devam etmemesi gerektiğini hissetmesine neden olabilir.[5]
 6. 6
  Bunların son derece samimi eylemler olduğunu ve ortaya çıkmalarının biraz zaman alabileceğini unutma. Sevgi, güven, açıklık ve anlayışla yaklaşılırsa bu her iki taraf için de karşılıklı olarak paylaşılan ve karşılıklı olarak tatmin edici bir deneyim olabilir. Seks yaşamınız ilişkinizin devam eden, yaşayan bir parçasıdır ve eğer ilgi gösterirseniz büyüyecek ve gelişecektir. Konuşmaya devam edin, dürüst olun ve birbirinizi sevmeye devam edin, ikiniz de mutlu olacaksınız.
  • Dürüst konuştuysanız bunu kişisel olarak algılayamayacağını bil. Reddetmesi ya da oral seks yapmak istememesi mutlaka "seni sevmediğinin" bir işareti değildir. Yanıtlarına güven ve korkmak yerine işleri birlikte yürütmenin bir yolunu bul.
  • Oral seksten hoşlanmamak, birinden ayrılmak için iyi bir neden değildir ama cinsel uyumluluk eksikliği olabilir. Her iki tarafın da dinlemeye, uzlaşmaya ve birlikte çalışmaya istekli olduğundan emin ol.
 7. 7
  Partnerinin oral seksten hiç zevk alamayabileceğini veya bunu yapmak istemeyebileceğini anla. Her insan farklı cinsel eylemlerle uyarılır. Sırf onunla konuştuğun, onu dinlediğin ve yukarıdakilerin hepsini yaptığın için bir süre sonra onun "senin dediğine gelmesini" beklemeye hakkın olmaz. Aynı şey kendin için de geçerlidir. Hoşuna gitmeyen bir eylem önerdiyse sana ne kadar kibarca sorarsa sorsun onu yapmak istemezsin. Kararına saygı göster. Sana oral seks borcu yok ya da sen yapmak istediğin için o da yapmak zorunda değil.

Yöntem 4
Yöntem 4 / 4:
Onun Zevki Üzerinde Çalışmak

 1. 1
  Oral seksi konuşmak için kendin için çaba gösterdiğin kadar onun için de çaba göster. Oral seks hakkında konuşmak sadece senin ihtiyaçlarınla ilgili değildir. Bir çift olarak, her ikinizin de birbirinizin seks hayatınızdan zevk almasına yardımcı olma sorumluluğunuz var; yani oral seks hakkında konuşurken ne yapacağın ve neyi sevdiği hakkında kendi sorularını sormalısın.
  • "Sana oral seks yaptığımda hoşuna gidiyor mu?’’
  • "Seksi bizim için daha keyifli hâle getirmek için yapabileceğimiz şeyler var mı?’’
  • "İkimiz için yatak odasına daha fazla oral seks getirmek istiyorum. Ne düşünüyorsun?’’
 2. 2
  Onun ihtiyaçlarını ilk sıraya koy ve tartışmayı yönetmesine izin ver. İsteklerini ve arzularını zorlamanın zamanı değil, bu onunla ilgili bir şey. Oral seks, genellikle bir partnerin diğeri için yaptığı bir şeydir ve sen onu tatmin ederken rahatlamasını sağlar. Bu, bundan zevk almaman ve kendini rahat hissetmemen gerektiği anlamına gelmez (tam aksine!), ancak konfor bölgene girdiği sürece onun zevkine öncelik vermelisin.
  • Oral seksten rahatsızsa nedenini sor. Genellikle kadınlar yanlış bir şekilde vajinalarının "kirli" veya "utanç verici" olduğuna ve hiçbir erkeğin orada olmak istemediğine inanmaya yönlendirilir. Senin için durumun bu olmadığına onu inandır.[6]
  • Sevmediği şeyler var mı? Sevdiği şeyler ne?
 3. 3
  Kendi arzuların, endişelerin ve / veya gecikmelerin konusunda dürüst ve açık ol. Onun duyguları konusunda dürüst olmasını istiyorsan aynısını yapmalısın. Tüm erkekler oral seks konusunda aynı derecede rahat hissetmez ve bu sorun değil; bu yüzden bunu konuşuyorsunuz. Oral seksine en iyi şekilde yardımcı olmak için senin de rahat olman gerekir. Bu, oral seksin bazı kısımları seni rahatsız ediyorsa ya da diğer taraftan, şimdi olduğundan daha sık ona oral seks yapmak istiyorsan itiraf etmen anlamına gelir.
  • Senin için sınırı aşan şeyler neler?
  • Gelecekte ne eklemek veya denemek istersin?
  • Oral seks yapma konusunda ne düşünüyorsun?[7]
 4. 4
  Birlikte öğrenmeye başlamak için oral seksi ön sevişme olarak kullan. Partnerini oral seks yoluyla tamamen tatmin etmenin baskısı, özellikle de nispeten yeni bir eylemse çok yüksektir. Bunun yerine daha rahat olduğun şeylere "ısınmak" için oral seksi kullan. İkiniz de denemeye daha istekli olacaksınız ve tüm işi bir kişinin yapması baskısı olmadan yavaşça daha uzun veya daha samimi eylemlere geçebilirsiniz.[8]
 5. 5
  Olay esnasında geri bildirimine dikkat et. Bir şeyin iyi hissettirdiğini veya pek bir şey yapmadığını söyleyebilecek tek kişi o, bu yüzden onu dinle! Başka bir şey denemeni söylediğinde ona gücenmeyeceğine dair güvence ver, çünkü vücudu için neyin işe yaradığını öğrenmenin tek yolu budur. Daha da önemlisi, iyi bir şey yaptığında, ihtiyaç duyduğu ve sevdiği şeylere odaklanmana yardım ederek sana ipucu versin. [[Image:Talk to Your Wife ossssssssssdwfrkrmrıvrrvımvrrk jğildir; işe yarayan şeylere bağlı kal![9]
 6. 6
  İlerlemeden önce daima onay iste, özellikle bunu daha önce hiç denemediysen. Yeni pozisyonlar, deneyler ve hileler seks hayatınızın heyecan verici bir parçasıdır ama bu, şaşırtıcı olmaları gerektiği anlamına gelmez! Rıza istemek, ruh hâlini bozmak ya da seks yapmaktan vazgeçmek anlamına gelmez; bunu kolaylıkla ön sevişmenin ya da hafif müstehcen konuşmanın bir parçası yapabilirsin ("Gerçekten ______ istiyorum, bunu ister miydin bebeğim?" gibi). Rıza, çiftler arasında devam eden bir süreçtir; tek bir konuşma değildir ama yataktayken aynı fikirde olmayı kolaylaştırır. Oral seksi cinsel yaşamınıza biraz spontane bir şekilde sokmaya çalışıyorsan önce şunu söyle:
  • "________ denememizi ister miydin?"
  • "Devam etmemi ister misin?"
  • "_______ yapacağım. Beğenmezsen söyle![10]
 7. 7
  İşin bittikten sonra ona hangi kısımlkkdskallww
  1. 8
  2. 9
  3. 10
  4. 11
  5. 12
  6. 13
  7. 14
  8. 15
  9. 16
  10. 17

  Bununla İlgili wikiHow'lar

  Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
  Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
  Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
  Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
  Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
  Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
  Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
  Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
  Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
  Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
  Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
  Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
  Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
  Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?

  Bu wikiHow makalesi hakkında

  wikiHow Kadrosu
  Ortak yazarlar :
  wikiHow Staff Writer
  Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

  wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 9.117 defa görüntülenmiştir.
  Kategoriler: İlişkiler
  Bu sayfaya 9.117 defa erişilmiş.

  Bu makale işine yaradı mı?