Dondurulmuş Facebook Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Kendi Dondurduğun Hesabı Geri Almakİtirazda Bulunmak

Bu wikiHow makalesi, dondurulmuş Facebook hesabını nasıl geri alacağını öğretmektedir. Facebook hesabını kendi isteğinle dondurduysan, giriş yaparak hesabı yeniden etkinleştirebilirsin. Ancak hesabın Facebook tarafından dondurulduysa, hesabını geri alabilmek için Facebook’a itirazda bulunman gerekiyor; dondurma işleminin hangi koşullar yüzünden alındığına bağlı olarak, başvurunu ya kabul edeceklerdir ya da etmeyeceklerdir. Silinmiş bir hesap ise hiçbir şekilde kurtarılamıyor.

1
Kendi Dondurduğun Hesabı Geri Almak

 1. 1
  Hesabı hâlâ geri alabileceğinden emin ol. Hesabını geçici olarak dondurduysan, hesabı istediğin zaman geri alabilirsin. Hesabının silinmesi için istekte bulunduysan, fikrini değiştirmek ve yeniden giriş yapmak için istekte bulunduğun günden itibaren tam 14 gün süren var.
  • Hesabının silinmesi için istekte bulunduğun günden itibaren 14 günden fazla bir süre geçmişse, hesabın silinmiş demektir ve hesabını geri alamazsın. Yeni bir Facebook hesabı açmayı dene.
 2. 2
  Facebook’un web sitesini aç. Şu adrese git: https://www.facebook.com/. Adrese gittiğinde, Facebook ana sayfası açılacaktır.
 3. 3
  E-posta adresini ya da telefon numaranı gir. Sayfanın sağ üst köşesindeki "E-posta veya Telefon" bölümüne gereken bilgiyi yaz.
 4. 4
  Facebook şifreni yaz. "Şifre" metin kutusuna Facebook’a giriş yapmak için kullandığın şifreyi yaz. Bu kutu, e-posta adresini (ya da telefon numaranı) yazdığın yerin sağ tarafındandır.
 5. 5

  Giriş Yap düğmesine tıkla. Bu düğme sayfanın sağ üst köşesinde yer almaktadır. Hesabın hâlâ erişilebiliyorsa, buraya tıklayarak hesabına giriş yapabilirsin.

 6. 6
  Karşına çıkarsa Silmeyi İptal Et düğmesine tıkla. Hesabını silmek için istekte bulunduysan, Silmeyi İptal Et düğmesine tıklayarak hesabını geri alabilirsin. Hesabını kapatma işlemini gerçekleştirmeden önce kullandığın gibi, Facebook hesabını kullanmaya devam edebilirsin.

2
İtirazda Bulunmak

 1. 1
  Facebook hesabının dondurulmuş olduğundan emin ol. Facebook’un web sitesine gitmek için https://www.facebook.com/ adresini kullan, e-posta adresini ve şifreni yaz, sonra da Giriş Yap düğmesine tıkla. "Hesap Dondurulmuş" diye bir mesaj görüyorsan, hesabın Facebook tarafından engelleniyor demektir. Hesabın engellendiği için Facebook’a itirazda bulunabilirsin.
  • Hesabına normal bir şekilde erişebiliyorsan, hesabın dondurulmamış demektir.
 2. 2
  "Kişisel Facebook hesabım kapatılmış" sayfasını aç. Şu adrese git: https://www.facebook.com/help/www/103873106370583/. Bu işlemi bir bilgisayarda yap.
 3. 3
  "Bu formu kullanarak itirazda bulunun" diye yazan bağlantıyı aç. Bu bağlantı, yardım bölümünün aşağısında yer alan "Hesabım kapatıldıysa ne yapabilirim?" başlığının hemen altındadır. Bağlantıya tıkladığında itiraz formu açılacaktır.
  • Bu form çıkış yapman gerektiğini söyleyen bir sayfayı açıyorsa, tarayıcını kapat ve yeniden aç. Devam etmeden önce tarayıcındaki çerezleri temizlemen gerekebilir.
 4. 4
  E-posta adresini ya da telefon numaranı yaz. Facebook’a giriş yapmak için kullandığın e-posta adresini ya da telefon numaranı, sayfanın yukarıya yakın bölümünde yer alan "Giriş e-posta adresi veya cep telefonu numarası" adlı metin kutusuna yaz.
  • Şu anda erişiminin olduğu bir e-posta adresi ya da telefon numarası girmelisin.
 5. 5
  İsmini yaz. Facebook hesabında kullandığın ismi "Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız" adlı metin kutusuna yaz.
  • Hesabındaki yazılı isim yasal isminden farklı olabilir.
 6. 6
  Kimlik kartının bir resmini yükle. Bu kimlik kartı sürücü belgesi, ön sürücü belgesi ya da pasaport olabilir. Resmi yüklemek için:
  • Kimlik kartının arkalı önlü fotoğrafını çek ve dosyayı bilgisayarına aktar.
  • Gözat… düğmesine tıkla.
  • Yüklemek istediğin resimleri seç.
  • düğmesine tıkla.
 7. 7
  İtirazına ayrıntı ekle. Sayfanın alt tarafında yer alan "Ek Bilgi" bölümüne, Facebook’un bilmesi gerektiğini düşündüğün ilave bilgileri yaz. Dahil edebileceğin bazı şeyler şunlardır:
  • Yasal ismin Facebook isminden farklıysa.
  • Hesabının birisi tarafından hack edildiğini düşünüyorsan.
  • Facebook hesabındaki karalayıcı ve rahatsız edici edimlerden senin dışında başka birisinin sorumlu olduğuna dair görsel kanıtın varsa.
  • Hesabının dondurulmasına neden olduğundan şüphelendiğin birisi tarafından taciz edildiysen.
 8. 8

  Gönder düğmesine tıkla. Bu düğme formun sağ alt köşesinde yer almaktadır. Buraya tıklayarak itirazını Facebook’a ulaştırabilirsin. Kapatma/dondurma işlemini durdurmaya karar verirlerse, sana hesabının şimdi erişime açık olduğunu bildiren bir e-posta göndereceklerdir.

İpuçları

 • Facebook hesabını dondurursan ve hesabını geri alma tarihini belirlemezsen, tekrar giriş yapana kadar hesabın teknik açıdan süresiz olarak dondurulmuş kalabilir.
 • Şifreyi hatırlamadığın için bir hesaba erişmekte sıkıntı yaşıyorsan, şifreyi sıfırlayabilirsin.

Uyarılar

 • Facebook tarafından dondurulmuş bir hesabı geri almanın garantili bir yolu yoktur. Yapabileceğin en iyi şey, itirazda bulunmaktır; itirazda bulunmak da sadece Facebook’un hesabını inceleyeceğini garanti eder.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Recover a Disabled Facebook Account, Español: recuperar una cuenta desactivada en Facebook, Português: Recuperar uma Conta de Facebook Desativada, Italiano: Riattivare un Account Facebook Disabilitato, Deutsch: Ein deaktiviertes Facebook Konto wiederherstellen, Français: réouvrir un compte Facebook suspendu, Русский: активировать отключенную учетную запись Facebook, 中文: 恢复已禁用的Facebook帐户, Bahasa Indonesia: Memulihkan Akun Facebook yang Dinonaktifkan, Nederlands: Een gedeactiveerde Facebookaccount herstellen, Čeština: Jak obnovit zablokovaný účet na Facebooku, ไทย: กู้บัญชีเฟสบุ๊คที่ปิดไป, Tiếng Việt: Khôi phục tài khoản Facebook bị vô hiệu hóa, 한국어: 페이스북 정지 계정 삭제법, 日本語: 停止したフェイスブックアカウントを再開する, العربية: استعادة حساب فيسبوك معطل, हिन्दी: बंद हुए फेसबुक अकाउंट को वापस शुरू करें (Recover a Disabled Facebook Account)

Bu sayfaya 4.619 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?